niedziela, 25 listopada 2018

Na co do kina?
* grudzień 2018 *

Subiektywne zestawienie potencjalnie dobrych filmów,
czyli najciekawsze premiery grudnia.7 grudnia


Paul Dano Kraina wielkiego nieba

Jeanette i Jerry są tylko z pozoru szczęśliwym małżeństwem. Właśnie przeprowadzili się do domu na przedmieściach, ale w nowym miejscu czekają na nich stare problemy. Jerry po raz kolejny woli uciec, niż zmierzyć się z trudnościami. Kiedy wyjeżdża na kilka miesięcy gasić niebezpieczne pożary lasów, Jeannette zostaje sama z dorastającym synem. Zagubiona kobieta wdaje się w romans, który jednak tylko na chwilę pozwala jej poczuć się dziewczyną, jaką była kiedyś - szaloną, atrakcyjną i pełną życia. 
(opis dystrybutora)
Agnieszka Smoczyńska Fuga

Alicja nie pamięta przeszłości, nie wie kim jest. Kiedy po dwóch latach od zniknięcia zostaje odnaleziona przez rodzinę, nie chce wracać do dawnego, zapomnianego życia. Nie pamięta miłości do męża i synka. Z czasem do Alicji wracają urywki wspomnień, tworząc niewyraźny i niepokojący obraz tajemnicy – tego co zdarzyło się w przeszłości. Co jest tą tajemnicą? Czy rodzące się uczucia do przed chwilą poznanych męża i syna pozwolą kobiecie zrozumieć przeszłość i zbudować szczęście swoje i rodziny?
(opis dystrybutora)


Ernesto Daranas Sergio i Sergiej

Autentyczna historia rosyjskiego kosmonauty uwięzionego w kosmosie. 

Rok 1991. Sergio, profesor filozofii marksistowskiej, próbuje związać koniec z końcem, gdy w wyniku rozpadu ZSRR Kubę dosięga wielki kryzys ekonomiczny. W tym samym czasie, Siergiej, ostatni sowiecki kosmonauta zostaje zapomniany i uwięziony na popsutej stacji orbitalnej Mir. Przypadkowo, Rosjanin nawiązuje radiowy kontakt z Sergio. Kubański profesor, będący jedyną nadzieją na ratunek Siergieja, postanawia nagłośnić sprawę i nawiązuje kontakt ze znanym amerykańskim dziennikarzem, którego z kolei śledzi CIA.
(opis dystrybutora)


13 grudnia


Adam Sikora Autsajer 

Franek to młody idealista. Jest zakochany w muzyce, malarstwie i pewnej dziewczynie. Mimo wiszącego w powietrzu ogromnego napięcia związanego z wprowadzeniem stanu wojennego i dramatycznymi wydarzeniami w kopalni „Wujek”, mówi, że polityka kompletnie go nie interesuje. Wszystko się jednak zmieni. Odwiedza go bowiem dobry znajomy – Beno i prosi o przechowanie tajemniczej teczki. Kiedy kolejnego wieczora Franek wraca od swojej dziewczyny po rozpoczęciu godziny milicyjnej, zatrzymuje go patrol. Chłopak szybko zostaje oskarżony o współpracę z opozycją, a znaleziona w jego mieszkaniu teczka z ulotkami staje się niezbitym dowodem. Sprawę przejmuje Służba Bezpieczeństwa. Cała jego wrażliwość i ideały zostają poddane najwyższej próbie.
(opis dystrybutora)


14 grudnia


Alfonso Cuarón Roma

ROMA to barwny portret konfliktów rodzinnych i społecznej hierarchii pośród politycznego chaosu, opowiadający historię młodych służących pochodzących z indiańskiego ludu Misteków. Cleo (Yalitza Aparicio) i Adela (Nancy García García) pracują dla niedużej rodziny w zamieszkiwanej przez klasę średnią dzielnicy Meksyku Romie. Pani domu, matka czwórki dzieci Sofia (Marina de Tavira) usiłuje uporać się z przedłużającą się nieobecnością męża, natomiast Cleo musi stawić czoło druzgocącej prawdzie. Czy zacznie przez to zaniedbywać dzieci Sofii, które kocha jak własne? Starając się nadać nowy sens miłości i poczuciu solidarności w kontekście hierarchii społecznej, gdzie klasa i rasa są ze sobą pokrętnie splecione, Cleo i Sofia po cichu zmagają się ze zmianami przenikającymi ich rodzinny dom w kraju, w którym dochodzi do starć między wspieraną przez rząd milicją a demonstrującymi studentami.
(opis producenta)

Grzegorz Zgliński Zwierzęta

Nick i Anna nie radzą sobie z kłopotami w małżeństwie, a remedium na ich problemy ma być półroczny wyjazd do Szwajcarii. Ona ma poszukać spokoju do pisania książki, on ma odnaleźć nowe inspiracje dla prowadzonej przez siebie restauracji. Przy dźwiękach sympatycznej muzyki dochodzącej z kabrioletu uśmiechnięci i zadowoleni wjeżdżają wprost do tunelu szaleństwa. Katalizatorem wydarzeń jest wypadek – potrącenie owcy – rozpoczynający spiralę achronologii i niedorzeczności.
(opis dystrybutora)19 grudnia


Rob Marshall Mary Poppins powraca

Mary Poppins pomaga nowemu pokoleniu rodziny Banksów odnaleźć radość i zachwyt życiem, które zatracili w szarej codzienności. Niezawodna niania i jej magiczne zdolności jak zwykle przemienią każde zadanie w niezapomnianą, fantastyczną przygodę!
(opis: multiikino.pl)

James Wan Aquaman

Aquaman, który jest legendą od ponad 70 lat, to Król Siedmiu Mórz. Misją, tego niechętnie sprawującego rządy na Atlantydzie władcy, jest ochrona całego świata. Miota się on jednak między światem ponad powierzchnią wód nieustannie pustoszącym morza, a mieszkańcami Atlantydy dążącymi do wszczęcia buntu.
(opis dystrybutora)

28 grudnia


Paolo Sorrentino Oni

Oni są u władzy. Oni są cyniczni, niemoralni i zachłanni. Oni chcą uwielbienia. Oni to Silvio Berlusconi, jego świta i orbitujący wokół nich karierowicze, gotowi zrobić wszystko dla pieniędzy i politycznej chwały. Oni chcą uwieść tłumy. W świecie, gdzie najcenniejszą walutą jest młodość i seks, oni nie mają sobie równych.
(opis dystrybutora)


24 komentarze:

 1. ,,Krainę wielkiego życia" muszę koniecznie obejrzeć :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fuga z chęcią bym obejrzała ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kraina wielkiego życia, Aquaman i Oni - dobrze, że mam kartę Unlimited :D :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja planuję jeden film w grudniu 👏🏻

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja ostatnio byłam z mężem w kinie na horrorze. Chyba już do końca roku do kina się nie wybierzemy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja już raczej też nie. A na horror na pewno się nie wybiorę. :P

   Usuń
 6. "Kraina wielkiego nieba" - MÓJ TYP :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Hmm... Coś jeszcze innego będzie? Bo na razie nic nie widzę dla siebie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kilka produkcji pominęłam, bo wybieram tylko to, co sama uważam za interesujące. :)

   Usuń
 8. Nic dla siebie tutaj nie widzę...

  Pozdrawiam,
  Lady Spark
  [Kreatywna-alternatywa]

  OdpowiedzUsuń
 9. Coś do kina trudno mi dotrzeć...

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja jestem po dwóch filmach w minionych dniach - Winni, bardzo polecam za super klimat ;) i film o Queen, do którego mam mieszane uczucia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie lubię Queen, więc ten film totalnie mnie nie kręci. ;)

   Usuń
 11. Ciekawe propozycje filmowe, ale chyba nic mi nie wpadło w oko. Może kiedyś obejrzę "Aquamana", bo lubię filmy na podstawie widowisk, ale to raczej w domowym zaciszu, jak już wyjdzie na dvd ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że akurat ten film warto zobaczyć na wielkim ekranie. :)

   Usuń

Zapraszam do udziału w dyskusji. ;)

Wszelkie obraźliwe komentarze oraz reklamy stron będą usuwane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...