piątek, 28 lutego 2014

Co w wydawnictwach piszczy #18
(marzec 2014 - cz. 1)

Zanim przejdę do zapowiedzi wydawniczych na pierwszą połowę marca, chciałabym tylko rzecz, że dziś w Poznaniu ruszają Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży. Szczegóły imprezy znajdziecie TUTAJ.

Gośćmi Targów będą m.in. Lidia Miś, Michał Rusinek, Bohdan Butenko, Ałbena Grabowska-Grzyb, Anna Czerwińska-Rydel, Romek Pawlak i... Koziołek Matołek

W niedzielę w planie jest spotkanie z reżyserami i aktorami z filmu, który jeszcze nie wszedł na ekrany kin, a już jest o nim głośno, już wzbudza emocje i kontrowersje. Mowa oczywiście o Kamieniach na szaniec Roberta Glińskiego.


Po spotkaniu będzie możliwość zapolowania na autografy.

***

Albatros

Lee Child Nigdy nie wracaj - 4.03

Reacher przekracza po czternastu latach bramę swojej dawnej jednostki i melduje się u sierżant dyżurnej, lecz w gabinecie dowódcy nie zastaje major Turner. Urzęduje tam facet w stopniu podpułkownika, który zastąpił ją zaledwie dzień wcześniej i ma dla Reachera same złe wiadomości. Po pierwsze wytoczono mu sprawę karną o pobicie ze skutkiem śmiertelnym pewnego cywila, po drugie wniesiono przeciwko niemu pozew o ojcostwo, po trzecie na mocy odpowiednich przepisów nadal podlega obowiązkowi obrony. W związku z tym podpułkownik powołuje go z powrotem do służby wojskowej. Major Jack Reacher zachowuje swój stopień, lecz nie wolno mu się oddalać więcej niż na osiem kilometrów od siedziby jednostki. Z rozmowy z sierżant dyżurną dowiaduje się, że w areszcie pobliskiej bazy wojskowej pojawił się nowy więzień, i że jest nim prawdopodobnie major Turner. Czy zarzuty, które postawiono jej i jemu, są ze sobą powiązane? I czy usiłują ich wrobić te same osoby?
Sam Eastland Czerwona trumna - 7.03Czerwona trumna to druga (po Oku czerwonego cara) z cyklu osadzonych w realiach stalinowskiej Rosji powieści kryminalnych Sama Eastlanda o inspektorze Pekkali, dawnym śledczym i bliskim współpracowniku cara Mikołaja II. Po rewolucji październikowej zesłano go na Syberię. Wolność odzyskał w zamian za poprowadzenie – na rozkaz samego Stalina – dochodzenia opisanego w pierwszym tomie. Po jego zakończeniu, świadom niemożności rozpoczęcia nowego życia z dawną ukochaną Ilią, która w Paryżu założyła już rodzinę, zgadza się przyjąć dawną posadę, choć tym razem przyjdzie mu pracować dla tych samych ludzi, przez których spędził wiele lat w łagrze.


James Forrester Uświęcona zdrada - 10.03

Grudzień 1563. Pewnej nocy w domu Wielkiego Herolda Clarenceux w Londynie zjawia się jego przyjaciel, katolik, Henry Machyn i przekazuje mu spisaną przez siebie kronikę, mówiąc, że jest bardzo cenna, a jemu grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Wkrótce potem Clarenceux zostaje aresztowany, a jego dom zrewidowany i splądrowany przez żołnierzy Francisa Walsinghama, sekretarza królowej Elżbiety, Williama Cecila. Walsingham żąda oddania kroniki i oskarża herolda o spisek przeciwko królowej, lecz nie mając dowodów, wypuszcza go z nakazem dostarczenia księgi do wieczora. Kierując się wskazówkami Machyna, Clarenceux razem z żoną Henry’ego, Rebecką, próbują dotrzeć do bractwa Rycerzy Okrągłego Stołu - dziewięciu mężczyzn, z których każdy nosił tajne arturiańskie imię oraz przechowywał sekretną datę.
Black Publishing

Charles Frazier Szepty lasu - 5.03

Najnowsza powieść autora światowego bestsellera Zimna Góra, zekranizowanego pod tytułem Wzgórze nadziei.
Szepty lasu to pełna napięcia i niepokoju historia o miłości, rozgrywająca się w niewielkim miasteczku w Appalachach w latach sześćdziesiątych XX wieku. Na odludziu, w skromnej chacie na skraju lasu Luce opiekuje się cierpiącymi na mutyzm bliźniętami swojej zamordowanej siostry. W życiu tej silnej, niepokornej, ale od lat samotnej i spragnionej bliskości kobiety pojawia się niejaki Stubblefield, który zaczyna zabiegać o jej względy. Tymczasem rodzącemu się uczuciu oraz bliźniętom zagraża nieobliczalny mężczyzna z przeszłości. 

Szepty lasu to wciągająca, nastrojowa, pięknie napisana opowieść. Charles Frazier po raz kolejny udowadnia, że jest pisarzem najwyższej próby.

Czarna Owca

Maciej Wojtyszko Bromba i filozofia - 5.03

Bromba od dawna intersuje się filozofią. Można powiedzieć, że to jej Wielka Pasja. Każdy, kto poznał Brombę wiele lat temu, nie poczuje się rozczarowany. Tak, to znowu ona!Ona, a także inni mieszkańcy Naszej Okolicy. Gluś, Fikander, Malwinka, Psztymucel, Kajetan, Makawity - wybrani z wybranych. Czy może być coś bardziej wciągającego i przyjemniejszego niż rozwaanie najistotniejszych problemów w gronie starych przyjaciół?

Maciej Wojtyszko Bromba i psychologia - 5.03

Jak się okazuje, Bromba interesuje się nie tylko filozofią. Odkryła w sobie nową Wielką Pasję - psychologię. Każdy, kto poznał Brombę wiele lat temu, z pewnością nie poczuje się rozczarowany. Tak, to znowu ona! Ona, a także inni mieszkańcy Naszej Okolicy. Gluś, Fikander, Malwinka, Psztymucel, Kajetan, Makawity - wybrani z wybranych. Czy może być coś bardziej wciągającego i przyjemniejszego niż rozważanie najistotniejszych problemów psychologicznych w gronie starych przyjaciół?

Arne Dahl Ciemna liczba - 5.03

Ósma część cyklu o Drużynie A – jednostce specjalnej policji do zwalczania przestępczości międzynarodowej

W lasach Ångermanland w północnej Szwecji znika czternastoletnia Emily. Jedyną wskazówką dla Kerstin Holm ze sztokholmskiej drużyny A są samochody na numerach rejestracyjnych z jednego z krajów nadbałtyckich – jak również informacje, że w okolicy mieszka trzech skazanych wcześniej pedofilów. Sprawa staje się jeszcze poważniejsza, gdy znaleziony zostaje martwy mężczyzna z poderżniętym gardłem. Narzędzie zbrodni to struna fortepianu. Wkrótce w Sztokholmie znalezione zostaje drugie ciało z taką samą raną. Ślady prowadzą do internetu, w sam środek perfidnej walki dobra ze złem, w której młoda Emily odgrywa szczególną rolę.

Leif GW Persson Ten, kto zabije smoka - 5.03

Evert Backström, antybohater z krwi i kości, ma do rozwiązania sprawę, która początkowo wygląda na zwykłe zabójstwo po pijaku. Pomimo drastycznej zmiany stylu życia zaleconej przez lekarza, Backström nie traci ostrości umysłu i już wkrótce odkrywa, że sprawa nie jest taka prosta, jak by się mogło wydawać. Do jej rozwiązania niezbędny jest Backström – nawet jeśli będzie musiał sięgnąć po broń.
Czarne

Jurij Andruchowycz Leksykon miast intymnych - 11.03

Leksykon miast intymnych to osobista mapa podróży Jurija Andruchowycza. Wszystkie opisywane miejsca są pretekstem, by opowiedzieć ciekawą historię, wspomnieć przyjaciół, zdradzić źródło inspiracji. Tutaj notatki z podróży i autobiograficzne detale przeplatają się z anegdotami i erudycyjnymi perełkami. Migawki ze światowych metropolii i prowincjonalnych miasteczek tworzą barwny kalejdoskop wrażeń, przeżyć i obserwacji.

„Czytajcie tę książkę tak, jak będziecie mieli ochotę, w całkowicie dowolnej kolejności, otwierając ją na zupełnie dowolnej stronie, nieważne, od końca, początku czy środka. Chodzi przecież o wolność – ściśle mówiąc, z jej właśnie powodu pisałem wszystko, co odnajdziecie na tych kartach.”
Jurij Andruchowycz

Filia

Joanna Opiat-Bojarska Słodkich snów, Anno - 12.03

Anna Rogozińska jest trzydziestoparoletnią, atrakcyjną i bardzo ambitną dziennikarką TV. Kiedy wpada na trop afery lekarskiej, robi wszystko, aby odkryć prawdę. Nawet kosztem prywatnego życia. Annie pomaga Łukasz, dawny kolega ze studiów z tajemniczym tatuażem na przedramieniu. To nie jedyny mężczyzna w jej życiu. Dziennikarka dostaje pierwszy list od mordercy, nie ma czasu na pomyłki. Zabójca czai się w pobliżu, obserwuje nieświadomą dziewczynę i zadaje zagadki. 

Kim jest Bezdenny Kapelusznik? 
Jaki związek z zabójstwami ma największa katastrofa kolejowa PRL? W końcu Anna musi podjąć decyzję, być może najważniejszą w życiu. 
Czy wybór dziewczyny okaże się słuszny? 
Czy spowiedź mordercy stanie się przepustką do kariery, czy też przeciwnie, położy się długim cieniem na losach Anny? 

„Słodkich snów, Anno” to dynamiczna opowieść o kobiecie, która dąży do celu za wszelką cenę. Opowieść o szukaniu sensu w życiu i o tym, że czasem trzeba coś stracić, aby ten sens wreszcie odnaleźć. Pierwszy tom obyczajowo-kryminalnej serii z dziennikarką śledczą Anną Rogozińską.

Muza

Malcolm Mackay Lewis Winter musi umrzeć - 5.03

Fenomenalny, burzący konwencje mroczny kryminał. Choć czytelnik od początku wie, kto zabił – a raczej kto zabije – i kto będzie ofiarą, to książka wciąga bez reszty, przykuwając uwagę przede wszystkim dzięki nadzwyczajnie sprawnej narracji i doskonale naszkicowanej postaci głównego bohatera.
Oficynka

Piotr Schmandt Pruska zagadka - 7.03

Ignaz Braun na tropie pruskiej zagadki Jest luty 1901 roku. Spokój małego miasteczka zakłóca brutalne morderstwo gimnazjalisty Johanna Wendersa. Inspektor Braun przybywa z Berlina, by poprowadzić śledztwo. Z właściwą sobie dociekliwością wnika w wejherowskie tajemnice, by podążać w ślad za mordercą. "Niespieszna akcja, niezwykła atmosfera prowincjonalnego miasteczka, intrygujący detektyw, wykreowany w najlepszym stylu - oto zalety powieści Schmandta, które każdy czytelnik kryminałów będzie długo i z satysfakcją smakował". Zbrodnia w Bibliotece Piotr Schmandt - z wykształcenia polonista i teolog. Interesuje się także historią średniowiecza i XX wieku, historią zegarmistrzostwa, piłką nożną oraz polityką. Bibliofil zafascynowany przyrodą, zabytkami, a nade wszystko kuchnią krajów byłej monarchii austro-węgierskiej. Autor cyklu Sprawy Inspektora Brauna, powieści Koncha i perła, Gdański depozyt oraz opowiadań.

Prószyński i S-ka

Mateusz M. Lemberg Zasługa nocy - 13.03

Witczak, komisarz stołecznej policji: detektyw, jazzman i samotnik w trudnej relacji z kobietą o mrocznej przeszłości. Tymański, policjant, wdowiec, nieustannie godzący skomplikowane życie rodzinne z zawodowym awansem. Cynowska, dziewczyna, która do policji przyszła z fundacji Itaka, gdzie po traumatycznych doświadczeniach poprzysięgła ścigać przestępców do upadłego. Prokurator Malicka, ambitna profesjonalistka, pełna ciepła mimo nieudanego związku z oficerem służb wewnętrznych.

Policjanci, ale też zwykli ludzie z problemami, muszą zmierzyć się z tajemniczą serią zbrodni. Próbują wyjaśnić sprawę znalezionych zwłok trzech mężczyzn, którzy giną w zadziwiających okolicznościach. Wikłają się przy tym w szereg niebezpiecznych wydarzeń, które kładą się cieniem również na ich prywatność.

John Lutz Mrok - 13.03

Miasto, które nigdy nie śpi, stało się miastem, któremu nie pozwala zasnąć lęk przed koszmarem. Seryjny morderca zwany Nocnym Łowcą wciąż pozostaje nieuchwytny. Pojawia się niespodziewanie. Wkracza w życie nieprzeczuwających niebezpieczeństwa ofiar i cierpliwie czeka na odpowiedni moment. 

Pojedynek z seryjnym mordercą nie jest dla detektywa Franka Quinna tylko kolejną sprawą do rozwiązania. Schwytanie Nocnego Łowcy to dla niego ostatnia szansa, by odbudować życie, które legło w gruzach wskutek misternie skonstruowanej intrygi. Tym razem Quinn będzie walczył przede wszystkim o samego siebie. 

Odkrycie tajemnicy drzemiącej w mrocznej przeszłości szaleńca to jedyny sposób, by położyć kres krwawej krucjacie. Quinn musi się spieszyć. Liczba ofiar rośnie. Każda z twarzy, które widzi na ulicach miasta, może być twarzą mordercy… albo kolejnej ofiary.
PWN

praca zbiorowa Odwaga jest kobietą - 10.03

Dwanaście reporterek, dwanaście odważnych historii, które dzieją się blisko. Pozbawione sensacji a trzymające w napięciu do ostatniego zdania. W każdej pozornie zwyczajne sprawy, a jednak bardzo niezwykłe. No bo jak opisać kobietę, która od lat szuka ciała swojej córki? Albo ortodoksyjną katoliczkę, która wychodzi za ortodoksyjnego muzułmanina? A lesbijkę, która żyje w szczęśliwym związku, ale w nieszczęśliwym miejscu? Często waży drobiazg – przypadkiem znaleziony papierek po batonie, kolory szlafroków w łazience, lodówka wypełniona fasolą… Wszystko ma znaczenie.

Każdą z bohaterek cechuje nieprzeciętna odwaga, czasem wrodzona, częściej pochodząca nie wiadomo skąd, przecież odwaga jest kobietą! 

Sonia Draga

Dagmara Dominczyk Kołysanka polskich dziewcząt - 5.03

Mieszkająca na stale w USA Anna, nieśmiała Kamila i piękna, acz arogancka Justyna poznały się w podczas wakacji w Kielcach. Dziewczęta przez wiele lat spędzały tam każde kolejne lato, dopóki los nie rozdzielił ich na dobre.
Anna została aktorką i zamieszkała w Nowym Jorku razem z Benem, swoim chłopakiem hipsterem.
Kamila uciekła do Michigan po tym, jak dowiedziała się, że mąż ją zdradza.
Justyna pozostała zaś w Kielcach. Wciąż pali jak smok, klnie jak szewc i właśnie owdowiała – jej mąż został zamordowany.
To tragiczne wydarzenie sprawia, że dziewczęta, teraz już młode kobiety, znowu się spotykają. Okazuje się, że ich przyjaźń trwa i nadal można na niej polegać… 

Wielka Litera

Arundhati Roy Indie rozdarte - 5.03

Arundhati Roy, pisarka zaangażowana społecznie i politycznie, autorka głośnej powieści "Bóg rzeczy małych", bezlitośnie rozprawia się z wyidealizowanymi wyobrażeniami na temat Indii. Poddaje ostrej krytyce funkcjonowanie państwa, powszechną korupcję, łamanie praw człowieka i brak skutecznej polityki społecznej wobec najuboższych. Staje po stronie najsłabszych, wykluczonych, sponiewieranych obywateli swojego kraju. Próbuje zrozumieć, jak doszło do tego, że Indie, aspirujące do miana nowoczesnej demokracji, są rozdzierane przez wewnętrzne konflikty.
Dlaczego, jeśli jest tak dobrze, obywatele występują zbrojnie przeciwko rządzącym, a rządzący odpowiadają siłą, traktując obywateli jak terrorystów, nie próbując zrozumieć ich racji.

Zysk i S-ka

Helen Fielding Bridget Jones. Szalejąc za facetem - 3.03

Bridget Jones powraca!

W niesamowicie śmiesznej i długo wyczekiwanej powieści musi sobie odpowiedzieć na następujące pytania:

CO ROBIĆ, gdy sześćdziesiąte urodziny twojej przyjaciółki wypadają w tym samym dniu, co trzydzieste urodziny twojego chłopaka?
CZY LEPIEJ UMRZEĆ od botoksowego zakażenia czy z samotności, będącej skutkiem zmarszczek, których nie potraktowało się botoksem?
CZY MOŻNA KŁAMAĆ na temat swojego wieku na internetowych portalach randkowych?
CZY WSKAZANE JEST układać włosy suszarką, gdy jedno z twoich dzieci ma wszy na głowie?
CZY DALAJ LAMA naprawdę publikuje na Twitterze, czy robi to za niego jego asystent?
CZY JEŻELI posmarujesz sobie dłonie emulsją lip plumper, to też ci się powiększą jak usta?

JEŚLI PRZEŚPISZ SIĘ Z KIMŚ po dwóch randkach i sześciu tygodniach esemesowania, czy będzie to to samo, jakbyś wyszła za kogoś po dwóch spotkaniach i sześciu miesiącach pisywania listów w czasach Jane Austen?

Dumając nad tymi zagadnieniami i innymi dramatycznymi problemami naszych czasów, Bridget Jones przedziera się przez gąszcz wyzwań, czyhających na współczesną samotną matkę, a jednocześnie na powrót odkrywa swoją seksualność w - jak to nieuprzejmie i zupełnie nieadekwatnie mogą co poniektórzy określić - wieku średnim.

59 komentarzy:

 1. Wybrałam trzy książki. Uwielbiam "Zimną górę", więc zapamiętam tytuł "Szepty lasu". Poza tym pięknie zapowiadają się "Indie rozdarte" i "Leksykon miast intymnych".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Zimną górę" też bardzo lubię. I książkę, i film.

   Usuń
 2. Nic z powyższych mnie nie interesuje. W planach mam tylko jeden tytuł "Skandaliści PRL" Kopra. W ogóle śmiesznie się zapowiada, bo jedyną książką, którą kupiłam w lutym były "Sławne pary PRL" Kopra, teraz jedyną, którą kupię w marcu też będzie Koper i na kwiecień jak na razie też mam tylko jeden tytuł - "Gwiazdy kina PRL" również autorstwa Kopra:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widziałam zapowiedź jego książki i od razu mi się z Tobą skojarzyła. :D

   Usuń
 3. Dla mnie "Szepty lasu", ma się rozumieć! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. "Szepty lasu" kuszą, a poza tym nowa Bridget i Persson :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo mi się podoba to wydanie Bridget. Może kiedyś skuszę się na całość.

   Usuń
 5. Ale wybór...Kilka książek z wielką chęcią wybrałabym dla siebie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak tajemniczo? Nie rzucisz żadnym tytułem? ;)

   Usuń
 6. Najciekawsze jest to, że ilu blogerów przedstawia zapowiedzi, za każdym razem są to inne książki. Z powyższych wcześniej zwróciłam uwagę tylko na Indie rozdarte. O reszcie nie słyszałam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie są głównie kryminały, trochę lit. faktu i obyczajówek. :)

   Usuń
  2. Ja niby też na to zwracam uwagę, no ale jednak na skupiłam się na ulubionych wydawnictwach. A do tego pomieszałam nowości z zapowiedziami, więc i tak sporo tego wyszło. Następnym razem już tylko w zapowiedziach będę buszować.

   Usuń
  3. Staram się nie patrzeć na wydawnictwa, ale z drugiej strony - zawsze wiem, że coś ciekawego znajdę np. w Wielkiej Literze czy Prószyńskim.

   Usuń
 7. O matko - Bridget! Huraaaaaaaa.....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aż strach pomyśleć, co ona znowu nawywija. :D

   Usuń
 8. Bridget mam i nie zawaham się przeczytać. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja jeszcze nie mam, ale mam nadzieję, że kiedyś dołączy do mojej kolekcji:)

   Usuń
  2. Ja też nie mam, ale chciałabym cały komplet. :)

   Usuń
 9. O, kolejna powieść z Jackiem Reacherem. Lee Child pisze świetne thrillery. Zresztą, to że chwali go sam Stephen King, do czegoś zobowiązuje ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Coś czytałam tego autora, ale b-netka szwankuje, a nie pamiętam co. :D

   Usuń
 10. Całkiem bogaty marzec się szykuje, acz w zapowiedziach nie ma raczej nic, co bym musiał mieć Już-Teraz-Natychmiast :-) I bardzo dobrze, bo i tak mam co czytać na najbliższe... ekhem... lata ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. "Szepty lasu" i "Indie rozdarte" to moje priorytety :) Ogólnie marzec zapowiada się ciekawie:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla mnie każdy miesiąc zapowiada się ciekawie. :P

   Usuń
 12. Ale fajnie, w Poznaniu się ciągle coś dzieje ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W innych miastach też (przynajmniej tych dużych), tylko trzeba uważnie śledzić aktualności. :)

   Usuń
 13. Bogaty wybór - nie ma co! Myślę, że kilka książek by mi się spodobało.

  OdpowiedzUsuń
 14. A wsiorbałabym tą Bridget, a co!

  OdpowiedzUsuń
 15. "Czerwona trumna" to zdecydowanie mój typ! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze, że jest cudzysłów, bo inaczej dziwnie by to zabrzmiało. :P

   Usuń
 16. "Szepty lasu" to na pewno, interesuje mnie jeszcze Opiat-Bojarska i "Odwaga jest kobietą", ale nie na tyle, by kupować, poczekam, może się kiedyś trafi w bibliotece;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawa jestem ile książek z tego zestawu faktycznie znajdzie się w bibliotece.

   Usuń
  2. Obstawiam, że coś z Albatrosa i może Prószyńskiego, o resztę ich nie posądzam.

   Usuń
  3. Może jeszcze Zysk i Muza?

   Usuń
  4. Zysk to może jeszcze, ale Muza - nie sądzę;)

   Usuń
  5. O, to mnie zaskoczyłaś.

   Usuń
 17. Jest w czym wybierać! Najbardziej jednak chce poznać -Słodkich snów, Anno.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też jestem ciekawa tej książki. "Gdzie jesteś, Leno" wypadła całkiem fajnie.

   Usuń
 18. fajne propozycje;) ja czekam by móc się ruszyć z domu i nową J.D. Robb kupić;)

  OdpowiedzUsuń
 19. "Szepty lasu" kuszą mnie najbardziej. Może jeszcze "Kołysanka polskich dziewcząt" i na tym koniec. Nie można przecież wszystkiego mieć:)

  OdpowiedzUsuń
 20. Mnóstwo ciekawych tytułów moje oko wychwyciło :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Z chęcią wybiorę się na to spotkanie z aktorami.

  OdpowiedzUsuń
 22. Szkoda, że Poznań tak daleko od Krakowa ;( wybrałabym się na spotkanie z aktorami...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Krakowie też sporo się dzieje, więc nie masz co żałować. :)

   Usuń
 23. już mam swoją trojkę: "Bridget Jones. Szalejąc za facetem", "Słodkich snów Anno" i "Mrok" :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Że też potrafisz wybrać tylko trzy. :D

   Usuń
  2. :D skuszę się jeszcze na jedną "Szepty lasu" :)
   Muszę się ograniczać, żeby nie zbankrutować ;)

   Usuń
  3. Może biblioteki pomogą? :P

   Usuń
 24. "Szepty lasu" - już sam tytuł mnie oczarował;)

  OdpowiedzUsuń
 25. Nie wiem, co tak wszystkich kręci ta Bridget Jones. Po pierwszej stornie "Dziennika..." wymiękłam ;)

  Co do zapowiedzi, to kusi mnie "Lewis Winter musi umrzeć".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja ją uwielbiam! Ogromnie mnie bawi. Zwłaszcza pierwsza część. :D

   Usuń

Zapraszam do udziału w dyskusji. ;)

Wszelkie obraźliwe komentarze oraz reklamy stron będą usuwane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...