sobota, 15 lutego 2014

Co w wydawnictwach piszczy #17
(luty 2014 - cz. 2)

Walentynki walentynkami, ale nie samą miłością żyje człowiek, chyba, że mowa o molach książkowych i miłości do książek. Znów znalazłam sporo ciekawych tytułów, które niebawem pojawią się w księgarni. Przy okazji, gorąco Wam polecam Weisera Dawidka Pawła Huelle. Wspaniała powieść!


AlbatrosHarlan Coben Sześć lat później - 26.02

Minęło sześć lat od kiedy Jake Fisher stał w białym wiejskim kościółku i patrzył jak Natalie, miłość jego życia, wychodzi za innego mężczyznę. Przez sześć lat dotrzymywał obietnicy, jaką wymogła na nim Natalie: że zostawi ją i jej męża Todda w spokoju i nie będzie próbował nawiązać z nią kontaktu. Jednak przez tych sześć lat jego uczucia do niej nie wygasły. Jake wciąż myśli o swojej ukochanej i cudownych chwilach jakie spędzili razem w ośrodku pracy twórczej w Vermoncie. Nie może zrozumieć jej nieoczekiwanej decyzji, ani pogodzić się z jej utratą. Tak więc gdy przypadkiem natrafia w internecie na nekrolog Todda, nie może się powstrzymać i biegnie na jego pogrzeb. Tam czeka go największa niespodzianka w jego życiu. Jake odkrywa wiele niepokojących faktów związanych z jego ukochaną Natalie, a także dowiaduje się czegoś o sobie samym. Te fakty są tak dziwne, że chwilami Jake wątpi w swoje zdrowe zmysły, a swoimi upartymi poszukiwaniami najwyraźniej budzi upiory przeszłości, gdyż nagle jego życie jest poważnie zagrożone...

Amber

Sarah Forsyth Porwanej i sprzedanej powrót do piekła - 18.02

Ciąg dalszy bestsellerowej wstrząsającej autobiografii Porwana i sprzedana.

Co roku tysiące dziewczyn są sprzedawane do domów publicznych. Ja z tego piekła uciekłam. Teraz tam wracam, by pomóc im… i sobie.

Była molestowana w dzieciństwie, a potem została porwana i sprzedana do domu publicznego…

W autobiografii Porwana i sprzedana Sarah Forsyth opowiedziała o koszmarze, jaki przeżyła, kiedy jako młoda dziewczyna została zmuszona do pracy w Dzielnicy Czerwonych Latarni w Amsterdamie. 

Przez rok była bita, zastraszana, faszerowana narkotykami. Miała szczęście – zdołała uciec. To jednak nie był koniec. Dla Sarah rozpoczęło się nowe piekło - walki z przeszłością, z uzależnieniem od leków i alkoholu, depresją, lękiem, chorobą. Zmagań z życiem, z miłością, z destrukcyjnym związkiem, napędzanych rozpaczliwą nadzieją, że wygra z własnym ciałem i psychiką. Prób nieodmiennie kończących się klęską…

BIS

Małgorzata Błońska, Adrian Chimak Pistacja w Krainie Smoków. Chiny inaczej - 21.02

Chiny widziane oczyma młodej Polki, która od pięciu lat mieszka w Pekinie, tam znalazła swoje miejsce w życiu, pracuje i wiele podróżuje, poznając niezwykłe miejsca i duszę mieszkańców Państwa Środka. Tytułowa Pistacja lekko i ze swadą opowiada o swoim poznawaniu rozmaitych aspektów chińskiej kultury i obyczajowości, o różnicach kulturowych, chińskiej egzotyce i o swojej fascynacji Krainą Smoków.

Książka została napisana na podstawie reportaży radiowych emitowanych w Regionalnej Rozgłośni w Opolu. Współautorem jest wielokrotnie nagradzany (m.in. Grand Press 2012) reportażysta radiowy.

Bukowy Las

Nadia Szagdaj Kroniki Klary Schulz. Zniknięcie Sary - 20.02

Lipiec 1911, Danzig. Fotograf, który zaprosił Klarę na sesję fotograficzną, nie zjawił się na dworcu, by powitać swego gościa. Piękne wersety wypełniające list okazały się zasadzką. W czasie gdy Klara Schulz prowadzi prywatne śledztwo w nadmorskiej metropolii, w Bresalu znikają dwie młode kobiety. Pozornie nic nie łączy tych spraw. Jedna z dziewcząt jest Romką, pracującą w fabryce, druga zaś córką szanowanego lekarza, przełożonego męża Klary, Bernarda. Jednak pozory potrafią zmylić, a obie rodziny całą nadzieję na rozwiązanie zagadki, pokładają w detektyw Schulz. Tylko, że gdy ta wraca z Danzig, nie jest już sobą…


Czarna Owca

PM Nowak Na pokuszenie - 18.02

To miało być zwyczajne posiedzenie zarządu i zwyczajny toast szampanem. Jednak dyrektor finansowy spółki deweloperskiej pada martwy, ledwie zdąży podnieść kieliszek do ust, a jego brat wyczuwa woń gorzkich migdałów. Komisarz Jacek Zakrzeński nie wierzy w zabójstwo, ale chcąc nie chcąc, zagłębia się w niejasne, zagmatwane relacje łączące osoby z kierownictwa firmy. Na domiar złego Zakrzeński po raz kolejny zmuszony jest współpracować z niedoświadczonym i dziwacznym prokuratorem Kacprem Wilkiem. Nie wie, że jego prawdziwe kłopoty dopiero się zaczynają…

Unni Lindell Człowiek mroku - 19.02

Z balkonu mieszkania na szóstym piętrze wypada kobieta w średnim wieku. Samobójstwo? Ktoś widział cień mężczyzny w czapce za jej plecami. Zaraz potem znika bez śladu Lili Rudek, zatrudniona na lato do sprzątania na kempingu pod Moss. Dziewczynę nękało nocami przeczucie, że jest śledzona. Za oknem jej domku przesuwał się cień mężczyzny... Czy to przypadek, że właściciel kempingu mieszka w tym samym bloku co zabita kobieta?

Akcja Człowieka mroku rozpoczyna się w kilka miesięcy po Miodowej pułapce. Wątek kryminalny splata się z konfliktami między doświadczonym, nieco konserwatywnym i sztywnym bohaterem.

Czarne

Mateusz Janiszewski Dom nad rzeką Loes - 25.02

Timor Wschodni od XVI wieku był portugalską kolonią. Kiedy w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku Portugalczycy opuścili wyspę, wkroczyły na nią indonezyjskie wojska. Okupowały ją przez ponad dwadzieścia lat; w tym czasie śmierć poniosło około dwustu tysięcy mieszkańców. Choć od kilkunastu lat Timor Wschodni jest niepodległy, sytuacja wewnętrzna jest wciąż niestabilna, a przemoc i ubóstwo dotykają większość jego mieszkańców.

Mateusz Janiszewski pracował w Timorze Wschodnim jako lekarz wolontariusz. Owocem jego pobytu na wyspie jest Dom nad rzeką Loes, książka tajemnicza i pełna niepokoju. Timor w jego oczach to kraj, który mimo niedawno odzyskanej niepodległości wciąż pozostaje zniewolony – z proindonezyjskimi politykami walczy słaba opozycja, stacjonujące na wyspie wojska ONZ nie umieją zapobiec częstym zamieszkom, a europejskie organizacje humanitarne dbają głównie o własne interesy. Prawdziwy Timor można zobaczyć dopiero, gdy spojrzy się komuś w oczy, w klinice, opatrując rany uczestników walk ulicznych, obserwując skomplikowane relacje międzyludzkie, przyglądając się starym, animistycznym rytuałom odprawianym nad chorymi.

Bo Timor to nie tylko kraj pełen przemocy i cierpienia.

Muza

Stephen Miller Wysłanniczka - 19.02

* znakomity rozgrywający się współcześnie thriller o ataku terrorystycznym z użyciem broni biologicznej
* studium psychologiczne terrorystki, która jest także ofiarą swojej okrutnej gry
* panorama współczesnej Ameryki, która jest synonimem Zachodu (kontrasty społeczne, zachłanność, konsumpcjonizm, pogarda dla tych, którzy nie spełnili się w świecie amerykańskich marzeń)

W świecie coraz większych zagrożeń, uśpionych komórek tajnych organizacji i niewidzialnych wrogów ta książka opowiada o wojnie z terroryzmem w sposób niezwykle emocjonujący, a zarazem głęboko ludzki. 

Daria jest młodą fanatyczną terrorystką i nosicielką śmiercionośnego wirusa ospy. Pewnego dnia zostaje wysłana do Nowego Jorku jako rzekoma dziennikarka, by tu roznosić wirus i przynieść śmierć milionom niewinnych ludzi. Jest „strzałą”, która ma ugodzić znienawidzonego zachodniego szatana.

Iwona Jurczenko-Topolska Podróżą każda miłość jest - 19.02

On – kanadyjski biznesmen, emigrant polityczny z 68 roku, właśnie wrócił do kraju po dwudziestoletniej przerwie. Ona – znakomita dziennikarka. Po godzinnej znajomości decydują się na ślub i są szczęśliwym małżeństwem przez dwadzieścia jeden lat. Bajka? Nie mogą mieć swoich dzieci, więc decydują się na adopcję rodzeństwa w wieku 3, 5 i 7 lat. Iwona, zwana Żabą, opowiada o tym z humorem, dystansem i bardzo szczerze. Książkę uzupełniają opowieści przyjaciół. Żyli razem długo i szczęśliwie? Szczęśliwie, ale niedługo. Iwona zmarła osiem lat po tym, jak Dzieci pojawiły się w ich rodzinie.

Krzysztof Topolski, mąż Iwony, pisze:

Zawsze będziemy Rodziną, choć Iwona odeszła. Bo Żaba siedzi sobie koło jakiejś dziurki w niebie, na leżaku, oczywiście kolorowym, i patrzy, czuwa, żeby nie stała się nam krzywda.

Otwarte

Mark Helprin Zimowa opowieść - 19.02

Ujmująco piękne i mądre arcydzieło Marka Helprina przenosi nas do Nowego Jorku z początku dwudziestego wieku, targanego arktycznymi wiatrami i rozświetlonego bielą niespotykanie obfitego śniegu. Dzięki płomiennej wyobraźni autora to miasto żyje i ma duszę.

Pewnej mroźnej nocy młody Peter Lake próbuje okraść rezydencję na Manhattanie. Niespodziewanie zastaje w domu córkę właścicieli, umierającą na gruźlicę Beverly Penn. Tak zaczyna się miłość, która odmieni jego los.

Potężne, niepojęte uczucie zaskakuje Petera, daje mu siłę i każe podjąć próbę zatrzymania czasu i przywrócenia przeszłości. Historia jego zmagań to jedna z najwspanialszych opowieści w literaturze

Prószyński i S-ka

Martin Sixsmith Tajemnica Filomeny - 18.02

Irlandia, rok 1952. Nastoletnia Filomena Lee zachodzi w przypadkową ciążę, rodzina wysyła ją do klasztoru w miejscowości Roscrea, w hrabstwie Limerick, do miejsca gdzie zakonnice „opiekują się upadłymi kobietami”. Kiedy chłopiec, którego urodziła, kończy trzy lata, zostaje odebrany matce, „sprzedany” przez zakonnice do adopcji amerykańskiej rodzinie i wywieziony z Irlandii. Zmuszona do formalnego zrzeczenia się wszelkich praw do dziecka, nigdy więcej go nie zobaczyła, kolejne pięćdziesiąt lat spędziła na poszukiwaniach. Przez te wszystkie lata nie miała pojęcia, że i syn szukał jej przez całe swoje życie.


Sonali Deraniyagala Tsunami - 20.02

Książka odważna, prawdziwa, a przede wszystkim dodająca otuchy… Nie sposób oderwać się od lektury.

Rankiem 26 grudnia 2004 roku Sonali Deraniyagala straciła rodziców, męża i dwóch synków w tsunami, które uderzyło w południowe wybrzeże Sri Lanki. Ona sama cudem przeżyła wielką falę. W swoim niezwykłym, bezlitośnie szczerym pamiętniku opisuje pierwsze przerażające chwile i długi proces dochodzenia do siebie po tragedii. Pasjonującą, pozbawioną sentymentalizmu książkę cechuje doskonałe wyważenie akcentów. Obserwujemy zmagania autorki w pierwszych miesiącach po kataklizmie: bunt i niezgodę na rzeczywistość, której nie potrafi ani wyprzeć, ani stawić jej czoła. W miarę upływu lat Sonali wychodzi ze stanu odrętwienia. Pozwala sobie wracać pamięcią do udanego, radosnego życia, którego tak dotkliwie jej brakuje: do londyńskiego domu, do narodzin dzieci, do roku, w którym poznała w Cambridge swego męża, do dzieciństwa spędzonego w Kolombo. Przez cały czas stara się utrzymać równowagę pomiędzy świadomością tego, co bezpowrotnie utraciła, a potrzebą zachowania rodziny w żywej pamięci.

Nikola Sellmair, Jennifer Teege Amon. Mój dziadek by mnie zastrzelił - 25.02

Prawdziwa historia wnuczki jednego z największych zbrodniarzy hitlerowskich.

To jedno zdarzenie zachwiało całym jej życiem: Jennifer Teege, mając 38 lat, dowiedziała się, kim jest naprawdę. Przez przypadek znalazła w bibliotece książkę o swojej matce i dziadku Amonie Göcie. Miliony ludzi znają historię Götha. W „Liście Schindlera” Stevena Spielberga jest brutalnym komendantem obozu koncentracyjnego oraz kompanem „od kieliszka” i rywalem wybawcy Żydów Oskara Schindlera. Göth był odpowiedzialny za śmierć tysięcy osób i został powieszony w 1946 roku. Jego życiowa towarzyszka i ukochana babcia Jennifer Teege, Ruth Irene, w 1983 roku popełniła samobójstwo. Jennifer jest córką Niemki i Nigeryjczyka. Wychowywała się w rodzinie zastępczej, studiowała w Izraelu. Po swoim odkryciu musiała stawić czoło historii rodzinnej, od której już nigdy nie zdoła uciec. Jak jeszcze kiedyś ma spojrzeć w oczy swoim żydowskim przyjaciołom? Co powinna powiedzieć własnym dzieciom? Jennifer Teege postanawia zmierzyć się z przeszłością. Spotyka się z matką, której nie widziała od wielu lat, razem z dziennikarką Nikolą Sellmair bada historię swojej rodziny, odwiedza miejsca związane z tą przeszłością: wyjeżdża do Polski i raz jeszcze do Izraela. Krok po kroku, z przerażenia mrocznymi losami rodziny, tworzy historię własnego wyzwolenia. 

J.D. Robb Wyrachowanie i śmierć - 25.02

Eve Dallas wielokrotnie miała do czynienia z naprawdę potwornymi zbrodniami. Ale niektóre przypadki są gorsze od innych…

U podnóża schodów do sutereny w eleganckiej kamienicy w Upper East Side na Manhattanie znaleziono martwą kobietę, której zabrano wszystkie kosztowności. Większość gliniarzy uznałaby to za bandycki napad, ale nie porucznik Eve Dallas. 

Dobrze sytuowana księgowa, kochana żona i matka, Marta Dickenson nie wygląda na kogoś, na czyjej śmierci mogłoby komuś zależeć. Ale kiedy Eve razem ze swoją partnerką, Peabody, znajduje w kamienicy ślady krwi, wie, że zabójstwo Marty jest dziełem zawodowca, zbyt niechlujnego lub niewystarczająco sprytnego, by je usunąć. 

Eve dowiaduje się, że w dniu, w którym zamordowano Martę, ofiara miała rozpocząć audyt w trzech firmach. To skłania ją do przypuszczeń, że kobietę pozbawiono życia, by nie wyszły na jaw jakieś finansowe machlojki. Eve jest dobra w demaskowaniu przestępców, nie w dodawaniu cyferek. Na szczęście może poprosić Roarke’a, swego męża-miliardera, o pomoc w ustaleniu, która z firm, będących klientami Marty, nie do końca działa zgodnie z prawem. 

Kiedy ktoś kradnie akta z biura Marty, Eve musi wejść w świat wielkiego biznesu, by ustalić, kto jest na tyle okrutny i bezwzględny, by zlecić płatnemu zabójcy zamordowanie niewinnej kobiety. I kiedy skłonność do okrucieństwa u zabójcy się nasila, Eve wie, że musi go powstrzymać, nawet jeśli oznacza to wykorzystanie siebie w charakterze przynęty...

Sonia Draga

Lene Kaaberbøl, Friis Agnete Niewidzialny morderca - 19.02 

W ruinach opuszczonego szpitala wojskowego w północnych Węgrzech dwóch ubogich romskich chłopców natrafia na stare składy broni. Młodzi Cyganie chcą sprzedać zdobycze na czarnym rynku. Nie zdają sobie sprawy, że weszli właśnie w posiadanie wyjątkowo niebezpiecznych materiałów, za które wielu gotowych jest zapłacić najwyższą cenę. Pracująca w ośrodku dla imigrantów pielęgniarka Czerwonego Krzyża Nina Borg próbuje leczyć grupę cudzoziemców, którzy nielegalnie pomieszkują w jednym z kopenhaskich garaży. Szerzy się wśród nich jakaś nieznana choroba, trudno jednak zlokalizować jej źródło, ponieważ emigranci odmawiają współpracy. Okazuje się, że teren, który zamieszkują jest skażony. Władze podejrzewają, że ktoś zamierza przeprowadzić atak terrorystyczny na zbliżający się szczyt państw uprzemysłowionych i rozpoczynają zakrojone na szeroka skale poszukiwania. 

W.A.B.

Hennig Mankell Niespokojny człowiek -26.02

Tajemnicza łódź podwodna, zaginięcie nobliwego kapitana, czyli Kurt Wallander na tropie afery szpiegowskiej.

Kurt Wallander kończy 55 lat, przenosi się pod Ystad i sprawia sobie psa, o czym zawsze marzył. Lata płyną, komisarz starzeje się, cierpi na samotność i skłonny jest podsumowywać swoje życie. Pewnego dnia dowiaduje się od córki, że będzie dziadkiem. Ojcem dziecka i przyszłym mężem Lindy jest Hans, syn Håkana von Enkego, emerytowanego kapitana szwedzkiej marynarki wojennej.

Na przyjęciu z okazji 75. urodzin Håkana Wallander poznaje historię z 1980 roku, kiedy na szwedzkie wody terytorialne wtargnęła obca łódź podwodna. Okrętu nie udało się wtedy zidentyfikować. Dwa lata później, kiedy sytuacja się powtórzyła i szwedzkie dowództwo podjęło decyzję o ataku, von Enke niespodziewanie otrzymał rozkaz, by pozwolić nieznanej jednostce odpłynąć. Przez resztę życia kapitan usiłował się dowiedzieć, do jakiego państwa należał okręt i co znajdowało się na jego pokładzie. Jest już bliski rozwiązania zagadki, gdy pewnego dnia znika.

Kurt Wallander rozpoczyna prywatne śledztwo i stopniowo odkrywa, że ma do czynienia z poważną aferą szpiegowską...

Wielka Litera

Neil Gordon Reguła milczenia - 26.02

Wyrafinowany thriller szpiegowski zekranizowany z Robertem Redfordem i Susan Sarandon w rolach głównych. 

Wdowiec i samotny ojciec Jim Grant w latach młodzieńczych był aktywistą studenckiej organizacji Weather Underground. Za swoje czyny z tamtego buntowniczego okresu nadal jest poszukiwany przez prawo. Ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości od ponad trzydziestu lat. Jednak pewnego feralnego dnia Ben Shepard, agresywny młody reporter, może przyczynić się do odkrycia jego prawdziwej tożsamości... 

Znak

Paweł Huelle Weiser Dawidek - 17.02

Kim jest tajemniczy, obdarzony niezwykłymi zdolnościami Weiser Dawidek? I co się z nim stało, kiedy zniknął pewnego upalnego lata w niewyjaśnionych okolicznościach?

„Weiser Dawidek” to magiczna, pełna uroku opowieść o dzieciństwie, pamięci i granicach poznania. Okrzyknięta przez krytykę arcydziełem, jedna z najwybitniejszych powieści ostatnich dekad, zaliczana już do klasyki polskiej literatury. Przetłumaczona na piętnaście języków, w 2000 roku została zekranizowana przez Wojciecha Marczewskiego. 


Susan Maushart E-migranci. Pół roku bez internetu, telefonu i telewizji - 17.02

Zrób sobie jeden dzień offline, „technologiczny detoks”, prawdziwy survival i sprawdź czy potrafisz żyć bez komórki i internetu!

Książka napisana przez dziennikarkę, która wraz z trójką swoich dzieci na pół roku całkowicie odcięła się od nowoczesnych technologii – internetu, smartfonów, telewizji i konsoli, a przez pierwszy tydzień nawet od elektryczności. Opisała przebieg i skutki tego pasjonującego eksperymentu, który w zaskakujący i błyskotliwy sposób ukazuje, jak nowe technologie wpływają na nasze życie. To nie jest książka skierowana przeciwko nim i wygodzie, jaką zapewniają, to jest książka o tym, jak mieć nad tym wszystkim kontrolę i nie stracić najważniejszych w życiu bezpośrednich relacji z innymi ludźmi.

Michael Ende Nie kończąca się historia - 17.02

Bastian Baltazar Buks wchodzi przypadkiem do antykwariatu, gdzie znajduje starą zakurzoną księgę zatytułowaną "Nie kończąca się historia". Czytając ją, przenosi się do cudownej krainy fantazji pożeranej przez tajemniczą Nicość. Dzieje się tak dlatego, że ludzie nie wierzą już w marzenia. Bastian musi z czytelnika zamienić się w prawdziwego bohatera tej opowieści. Tylko on może uratować Cesarzową oraz powstrzymać zagładę całej Fantazjany…Zysk i S-ka

Pekka Hiltunen Szczerze oddana -  17.02

Ekscytujący thriller psychologiczny ukaże ci głęboko skrywane, mroczne oblicze Londynu...

Młoda kobieta została okrutnie zamordowana, a jej okaleczone ciało porzucono w bagażniku samochodu w samym centrum Londynu jako ostrzeżenie dla innych. Lia, graficzka komputerowa, staje się świadkiem tej makabrycznej sceny i jest równie wstrząśnięta, jak inni mieszkańcy miasta.

Wkrótce policyjne śledztwo staje w miejscu i historia znika z nagłówków gazet. Lia nie przestaje jednak o niej myśleć. Kiedy więc spotyka w nocnym barze Mari, czuje, że połączył je los i trapiące ją koszmary w końcu znajdą rozwiązanie. Nowo poznana Finka posiada niezwykłe umiejętności – potrafi „czytać” ludzi – przenika ich najbardziej skryte myśli i przewiduje działania. Kieruje niewielką grupą specjalistów, którzy pomagają ludziom w sprawach, w których policja była bezradna, a gdzie pomóc mogą wyłącznie niezwykłe i bezcenne zdolności Mari.

Lia i Mari wspólnie wkraczają na niebezpieczne terytorium mordercy – wkrótce przekonują się, że nie było to zwykłe zabójstwo, ale element mrocznej i okrutnej intrygi.

***

A o konkursie pamiętacie? Zgłaszać się można do końca niedzieli.


70 komentarzy:

 1. No nie, znów tyle dobra, że nic tylko kupowalabym i kupowała :( i wstyd przyznać, ale nie wiedziałam, ze Niekonczaca się opowieść to na podstawie książki jest

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzeba zrobić ostrą selekcję. :)

   No, to już wiesz. Zresztą, żaden wstyd. Nie da się wiedzieć wszystkiego.

   Usuń
 2. ,,Nie kończąca się historia" - mój priorytet :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wygląda na to, że nie ma tu żadnej pozycji, której brak w mojej biblioteczce spędzałby mi sen z powiek - i dobrze! Nareszcie! Chociaż Huelle kusi, oj kusi...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie czytałaś tej książki Huelle? Jest świetna. Warto, warto i jeszcze raz warto. A później film. :)

   Usuń
 4. Nie wiem czym się może rózni to wydanie "Nie kończąca sie historia" z 2001(wg LC) roku, z tą, co zaraz ma wyjść. Narazie widze tylko zmienioną okładkę, bo historia niczym sie w opisie nie różni...

  A tak to czekam na E-migrantów ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie niczym, podobnie jak niczym się nie różni od wydań jeszcze wcześniejszych (chyba, że tłumaczenie jest inne - nie sprawdzałam). Zamieszczam tu nie tylko zapowiedzi nowości, ale także wznowień. :)

   "E-migranci..." zapowiadają się ciekawie. Sama chyba bym oszalała bez dostępu do sieci itp. ;D

   Usuń
 5. Tyle świetnych zapowiedzi, że nie wiadomo za co się brać :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Podobno Helprin jest cudowny!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak się zapowiada. Mnie już okładka hipnotyzuje. :)

   Usuń
 7. Większość książek chciałabym przeczytać...trochę to przerażające. Z całą pewnością kupię "Zimową opowieść".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie będę wypatrywać recenzji, bo z tego zestawu ta jest jednym z najbardziej intrygujących mnie tytułów.

   Usuń
 8. Oburzające. Właśnie wróciłam ze stosem książek z biblioteki, a Ty piszesz o kolejnych, które chciałabym przeczytać...;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie oburzaj się, tylko pochwal co przyniosłaś. :D

   Usuń
 9. Ha, tylko jedna! "Podróżą każda miłość jest", bo czytałam inną książkę autorki, zszokowało mnie, że nie żyje.

  OdpowiedzUsuń
 10. Na kilka z tych pozycji się czaję. :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Naliczyłam chyba 4 czy 5 publikacji. Nie umiem się zdecydować :)

  OdpowiedzUsuń
 12. No to wymienię pozycje, które muszę mieć:)
  -wiadomo Czarna Seria
  -wiadomo Nora Roberts
  -o CHINACH
  -wiadomo Cobena:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Coben! Ogromnie jestem ciekawa tej książki, tym bardziej, że dawno nie czytałam żadnego kryminału tego autora.

   Usuń
 13. Niektóre pozycje by mnie zainteresowały, ale cóż mogę tylko na te nowości patrzeć i czekać aż niektóre trafią do biblioteki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To życzę, żebyś się doczekała. A w bibliotece na pewno jest pełno innych ciekawych tytułów, niekoniecznie nowości. :)

   Usuń
 14. Szkoda, że tak mało wśród tych pozycji rodzimej literatury. Najbardziej z prezentowanych (odliczając te, które już znałam) zainteresowałaś mnie pozycją PM Nowak Na pokuszenie :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z rodzimej też się coś znalazło. :)
   PM Nowaka bardzo bym chciała przeczytać, ale nie znam jeszcze jego poprzedniej książki.

   Usuń
 15. Bardzo zaciekawiła mnie "Tajemnica Filomeny" z ogromną chęcią bym przeczytała.

  OdpowiedzUsuń
 16. "Weiser Dawidek" mojego ukochanego Huellego - ciągle nie mam swojego egzemplarza :) I "Pamiętniki Klary Schulz", kolejna książka dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja mam, ale ten jest zdecydowanie ładniej wydany.

   Usuń
 17. Mnie najbardziej zainteresował Coben. :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Wznowienie "Weisera Dawidka" wygląda pięknie ! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak, aż żałuję, że już mam swój egzemplarz.

   Usuń
 19. Kiedy to wszystko przeczytać?
  "Weisera Dawidka" czytałam i polecam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szybko, bo niedługo pojawią się nowe tytuły. :P

   "Weisera..." też polecam. Świetny! I jeszcze film, też warto.

   Usuń
 20. Jak zwykle mnie dużo pozycji interesuje. "Tajemnica Filomeny", "Sześć lat później", "Weiser Dawidek" :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Tajemnicę..." pewnie najpierw obejrzę, ale mam nadzieję, że i książkę przeczytam.

   Usuń
 21. "Zimowa opowiesc" najbardziej mnie kusi:)

  OdpowiedzUsuń
 22. Chętnie sięgnęłabym po Cobena i Czarną serię, ale gdybym miała pisać list do Św. Mikołaja to jeszcze kilka bym wybrała :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pisanie listów jest albo trochę za późno, albo trochę za wcześnie. Wiesz ile kuszących książek pojawi się do grudnia? :P

   Usuń
 23. Z przyjemnością przeczytam książkę Cobena i Mankella <3

  OdpowiedzUsuń
 24. Książkę Huelle już wypożyczyłam, bo akurat mam ją w moim filologicznym spisie, a nawet nie wiedziałam, że wychodzi nowe wydanie :P

  OdpowiedzUsuń
 25. Coben, Coben, Coben - tak! :):)

  OdpowiedzUsuń
 26. Aż mi się w głowie zakręciło... Tyyyle książek ;-)

  OdpowiedzUsuń
 27. tym razem nie jestem w stanie wybrać tylko 3 książek, przygarnęłabym większość ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ha! Choć raz nie tylko ja jestem zachłanna. :P

   Usuń
 28. Strasznie ciekawe książki wybrałaś :D Szkoda, że nie można mieć ich wszystkich. Najbardziej zaintrygowała mnie jednak "Sarah Forsyth Porwanej i sprzedanej powrót do piekła", ponieważ czytałam pierwszą część i byłam wstrząśnięta - ciekawa jestem, co było dalej...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja właśnie pierwszej nie czytałam, ale bardzo bym chciała, choć właśnie skończyłam czytać podobną książkę (choć nie na faktach) i na razie potrzebuję zmianę tematyki.

   Usuń
 29. Książka z Bukowego Lasu mnie kusi. I oczywiście Nie kończąca się historia.

  OdpowiedzUsuń
 30. Same smakowitości wybrałaś. Coben to oczywiście must have :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak, co prawda mam jeszcze kilka starszych jego książek do nadrobienia, ale i ta kusi.

   Usuń
 31. Niektóre książki mnie zainteresowały :) Niestety chyba muszę sobie zrobić przymusowy "urlop" od kupowania przez puste kieszenie, brak miejsca i nadmiar nieprzeczytanej literatury :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też planuję taki "urlop". Za dużo mam ciekawych książek na półkach. Ale nowości jednak nieco kuszą. ;)

   Usuń
 32. Poproszę o "Na pokuszenie", "Wysłanniczkę" oraz "Regułę milczenia" - możesz już zapakować, to odbiorę w sobotę, jak przyjadę po Myszę :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mysza schowała się pod łóżko i zapowiedziała, że nie wyjdzie do niedzieli. :P

   Usuń
  2. Aż taka groźna jestem? :P

   Usuń
  3. Aż tak bardzo mnie uwielbia i nie chce opuszczać. :P

   Usuń
 33. I kolejne ciekawe książeczki - Aniu zaraziłaś mnie Polską literaturą, a tu proszę Coben wreszcie się pojawia i to z pozycją jak czytam nie z serii ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się ogromnie. A Coben choć nie Polak, to też wart uwagi. Nawet się cieszę, że nie z serii, bo czytanie po kolei mi nie wychodzi. ;)

   Usuń

Zapraszam do udziału w dyskusji. ;)

Wszelkie obraźliwe komentarze oraz reklamy stron będą usuwane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...