poniedziałek, 31 marca 2014

Co w wydawnictwach piszczy #20
(kwiecień 2014 - cz. 1)

Amber

Kjell Eriksson Kamienna cisza - 2.04

Seria z komisarz Ann Lindell

Uppsala-Näs. Wiejska droga. Słoneczne czerwcowe przedpołudnie. Josefin Cederén z sześcioletnią córeczką idzie na cmentarz odwiedzić grób matki. Samochód uderza w nie z całej siły. Dziewczynka umiera w ułamku sekundy. Josefin żyje jeszcze dość długo, by pomyśleć, że mogła uratować córce życie... Wypadek. Tragiczny. Ale po prostu wypadek. Kierowca najprawdopodobniej przeraził się i uciekł. Tego samego ranka znika bez śladu mąż Josefin, Sven-Erik Cederén. Pracował w firmie farmaceutycznej MedForsk w Uppsali, prowadził badania nad nowymi lekami.

Poszukiwaniami kieruje komisarz Ann Lindell. Wciąż boryka się z własnymi problemami. Wciąż nie może zapomnieć o mężczyźnie, od którego odeszła pół roku wcześniej. Wciąż słyszy jego słowa, czuje jego dłonie. Żaden mężczyzna dotąd nie zapadł w jej życie tak jak on. A to nie pomaga jej skoncentrować się na sprawie, która staje się coraz bardziej zagadkowa. Ann dowiaduje się, że Cederén kupił niedawno posiadłość na Dominikanie. A kilka dni później ponure odkrycie na leśnej polanie wskazuje, że jego życie skrywało więcej tajemnic. Śmiertelnie groźnych dla wszystkich, którzy je poznali…

Becky Masterman Droga 66 - 3.04

Finalistka CWA Gold Dagger 2013 – najważniejszej nagrody dla powieści kryminalnej

„Nikt nie chce czytać o bohaterce, która ma więcej niż trzydziestkę” - usłyszałam, kiedy wysłałam swój maszynopis pierwszemu wydawcy – mówi Becky Masterman. - Ale kilka lat później coś się zmieniło. Może sprawił to Oscar dla Helen Mirren? Nagle dojrzałe kobiety stały się modne. Spróbowałam znowu. Tym razem usłyszałam: „Takiej postaci szukaliśmy od lat.” Ta postać to Brigid Quinn, agentka specjalna FBI przez całe życie tropiąca seksualnych przestępców. Dopiero teraz, po odejściu z Biura, odkryła prywatne szczęście i usiłuje znaleźć swoje miejsce w świecie „cywilów”, który przez tyle lat chroniła dla innych. I stara się, żeby ten świat nigdy się nie dowiedział, że ona potrafi uśmiercić człowieka gołymi rękami...

Czarna Owca

Liza Marklund Szczęśliwa ulica - 2.04

Dziesiąta część serii kryminałów opowiadających o dziennikarce śledczej Annice Bengtzon.

Annika Bengtzon wraca do pracy w redakcji „Kvallspressen”. Kiedy przedsiębiorca i były członek szwedzkiego parlamentu, Ingemar Lerberg, zostaje znaleziony zmasakrowany w swoim domu w ekskluzywnej podsztokholmskiej dzielnicy, Annika otrzymuje zlecenie zajęcia się sprawą.

Mnożą się wątpliwości: Gdzie jest żona polityka, Nora? Kto zadręczył na śmierć Kaggena, miejscowego włóczęgę? Co wspólnego z tym wszystkim ma Viola Soderland? I dlaczego wszyscy nienawidzą redaktora naczelnego gazety, Andersa Schymana? Ofiara napaści walczy o życie, a w sieci rozpętuje się kampania nienawiści, obnażająca prawdziwe oblicze idyllicznego przedmieścia.

Fabryka Słów

Stephanie Plum Dziesięć kawałków - 4.04

Książki o Stephanie Plum są jak kolejne odcinki dobrego serialu – śmieszne i wciągające. Każda kolejna to inna historia oraz nowe przygody dziewczyny z Jersey, która pracuje jako łowczyni nagród.

Stephanie ma niebywały talent do przebywania w niewłaściwych miejscach w niewłaściwym czasie. Prosty wypad na lunch kończy się wybuchem samochodu. Łowczyni staje się celem. Taka karma. Jednak stara się znaleźć kryjówkę. Idealne jest mieszkanie Komandosa, twardego faceta, który wprowadził ją w tajniki zawodu.

Groteskowy wyścig z czasem i szalonymi pomysłami wścibskiej babci Mazurowej połączony z polowaniem na pączki.

Nazywam się Stephanie Plum i dżemem umazałam się nie raz, w przenośni i dosłownie. Na przykład wtedy, gdy przez przypadek spaliłam zakład pogrzebowy. To była gigantyczna plama, matka wszystkich plam. Doczekałam się za nią zdjęcia w gazecie. I teraz, gdy idę ulicą, to ludzie mnie rozpoznają.

Helion

Zofia Piłasiewicz Syberyjski sen. Opowieść bezdrożna - 6.04

Zachwycamy się dziś łatwością, z jaką możemy podróżować. Podziwiamy ludzi, którzy ulegają nawoływaniu odległych krain, porzucają ustabilizowane życie i wyjeżdżają w głuszę. A przecież, zanim osiedliśmy na dobre, by siać zboże i hodować bydło, wszyscy wiedliśmy żywot wędrowców, klecących tymczasowe schronienia i porzucających je, gdy nadszedł czas.

Syberyjski sen… jest zapisem dwóch podróży, jakie autorka odbyła wraz z grupą przyjaciół. Najpierw wiele dni Koleją Transsyberyjską, potem marszem przez tajgę, wreszcie drogą wodną, nurtem Jeniseju, Chamsary i Uług-O. Ta książka to zapis walki z wodnym żywiołem, opowieść, która wciąga, snuje się jak dym z ogniska i zaprasza, by dołączyć...

Lambrook

Jennifer Steil Rok w Jemenie - 8.04

Czy można mieszkać w piernikowym domu? Co to jest kat i jak zdyscyplinować uzależnionych od niego podwładnych? 
Jak wykorzystać potęgę masła orzechowego i dlaczego nawet w najprostszych sprawach każdy zasłania się tu wolą Boga? Oto, czego Jennifer Steil dowiaduje się o Arabii Felix XXI wieku. 

Kiedy w 2006 roku przebojowa nowojorska dziennikarka przyjmuje nietypową propozycję pracy w Sanie, nie przypuszcza, że właśnie rozpoczęła się największa przygoda jej życia. Trzytygodniowe szkolenie jemeńskich dziennikarzy okazuje się jedynie preludium do jej rocznego pobytu w tym egzotycznym kraju - roku poznawania odmiennej kultury, niełatwych kompromisów zawodowych i wielkich przyjaźni. 

Rok w Jemenie to wciągająca historia dziennikarki, która - wbrew typowym dla Jemenu patriarchalnym uwarunkowaniom kulturowym - przez kilkanaście miesięcy pełni obowiązki redaktor naczelnej gazety Yemen Observer. Wspomnienia Steil to barwny obraz dziennikarskiego rzemiosła oraz zabawny zapis poczynań zespołu jemeńskich reporterów, któremu szefuje. 

Świetnie napisana książka o współczesnym Jemenie, dziennikarstwie, a także o kobiecym uporze i pasji.

Melanż

Halina Teresa Godecka Michasia - 2.04

Książka jest podróżą w lata dwudzieste, czas dorożek, parowozów i wielkich mieszkań. To opowieść o dziewczynie bez domu, nazwiska i bliskich. Można będzie otrzeć łzę, niecierpliwie przewracając kartki w poszukiwaniu rozwikłania trudnej sytuacji. Czy bohaterka trafi w objęcia najbliższych i znajdzie prawdziwą przyjaźń i miłość? Czytelników bez reszty wciągną losy Michasi i jej wielka wiara w odnalezienie rodziny - historia pełna zwrotów akcji, splotów przypadków i intryg. Będą mogli poczuć atmosferę minionych lat i dowiedzieć się, czy gorące pragnienia i niezłomne przekonania ułatwiają osiągać cele i wynagradzają doznane krzywdy.

Muza

Will Ferguson 419. Wielki przekręt - 9.04

POWIEŚĆ WYRÓŻNIONA W 2012 ROKU Giller Prize (najważniejsza i najbardziej prestiżowa nagroda literacka w Kanadzie)

„Szanowny Panie, jestem córką nigeryjskiego dyplomaty i liczę na pańską pomoc…”

W Calgary ginie w wypadku samochodowym starszy mężczyzna, niejaki Henry Curtis. Pozostawił żonę i dorosłe dzieci.
Policja podejrzewa, że jego wóz został zepchnięty z mostu lub że mężczyzna popełnił samobójstwo.
Ale Henry Curtis był emerytowanym nauczycielem i wiódł - zdawałoby się – spokojne i przewidywalne życie. Okazuje się jednak, że jego bliscy nie wiedzieli o nim wszystkiego. Jakiś czas przedtem otrzymał on tajemniczy e-mail z Afryki z prośbą o pomoc pewnej osieroconej nigeryjskiej dziedziczce fortuny. Tak zaczęła się dramatyczna historia internetowej korespondencji i skomplikowanych międzynarodowych "interesów", która zakończyła się ukrywanym przed rodziną bankructwem Henry'ego i jego tragiczną śmiercią. 
Laura, córka Curtisa, wyrusza w podróż, by odszukać zabójców ojca. Rozpoczyna grę, której stawka jest większa niż przypuszcza.

Nasza Księgarnia

Anna Mulczyńska Powrót na Staromiejską - 2.04

Weronika Peterson po kilku latach spędzonych w Szwecji wraca ze złamanym sercem do Polski. W odziedziczonym po dziadku dawnym zakładzie zegarmistrzowskim przy ulicy Staromiejskiej otwiera sklepik dla miłośniczek rękodzieła – Robótkowo. 
Rozgoryczona nieudanym małżeństwem, nie zamierza pozwolić żadnemu mężczyźnie zbliżyć się do siebie, aż do ukończenia ambitnego projektu – patchworkowej kołdry Dear Jane®. Sądzi, że dopiero wtedy odzyska spokój i pewność siebie. 
Los jednak szykuje dla niej niespodziankę…
Przyjaźń, pasja, rozczarowanie, miłość, smutek i szczęście – te wszystkie elementy, jak w barwnym patchworku, tworzą niezwykle klimatyczną opowieść, od której nie sposób się oderwać.

Renata Kosin Tajemnice Luziy Bein - 9.04

Na starówce w warmińskim miasteczku archeolodzy odkrywają cmentarzysko mnichów. Pośród zakonników znajdują szczątki kobiety w wianku ze srebrnych róż i z dzieckiem w objęciach. Okazuje się, że to Luiza Bein, dziedziczka i filantropka, której grób dotąd pozostawał nieznany. Ale kim jest dziecko? Kobieta miała tylko jednego syna, który dożył sędziwego wieku… Młoda dziennikarka postanawia wyjaśnić tę zagadkę. Aby odszukać potomków Luizy, skieruje swe kroki do Szwajcarii. Wraz z młodym i przystojnym Alexandrem Beinem odkryje wiele tajemniczych kart historii tej rodziny…

Oficynka

Izabela Żukowska Teufel - 7.04

Ciało należało do młodej kobiety

Sierpień 1939 roku w Gdańsku. Na molo w Glettkau zostają znalezione zwłoki młodej kobiety. Zagadkę jej zabójstwa próbuje rozwikłać komisarz Franz Thiedtke, jednak szybko zostaje odsunięty od śledztwa. Czy porzuci swoją ostatnią sprawę? Czy kobieta na molo będzie rzeczywiście tą, której powinien szukać? W tej historii nic nie jest takie, jak się wydaje. Prawda miesza się z fikcją, a rzeczywistość okazuje się zwykłą mistyfikacją...

Prószyński i S-ka

Radek Rak Kocham Cię, Lilith - 3.04

Napisana przepięknym językiem opowieść o poszukiwaniu miłości i spełnienia, literaturze i życiu, których czasem nie można od siebie oddzielić.

Do sanatorium w Beskidzie Niskim przyjeżdża młody kuracjusz Robert. Chce odpocząć i podreperować zdrowie. Ale czy to się uda, jeśli niemal cały czas dzieli między spotkania z piękną i demoniczną malarką Iwoną oraz intrygującą lekarką Małgorzatą? Na dodatek pogrąża się w lekturze powieści o lwowskim detektywie Jesipowiczu, który staje się jego wiernym towarzyszem i doradcą w miłosnych podbojach.
Po nocy, którą Robert i Iwona spędzają razem, malarka znika i okazuje się, że nikt w sanatorium nie pamięta takiej kuracjuszki. Czy wszystko się tylko Robertowi wydaje? Czy wszystko jest tylko powieścią?

Gregg Olsen Lodowa kurtyna - 10.04

Świetnie poprowadzona fabuła oraz przemyślane i zaskakujące zwroty akcji.

W trzech różnych miastach znaleziono ciała trzech kobiet. Każda z tych pięknych, zamożnych dziewcząt należała do stowarzyszenia studentek i straciła życie w makabrycznych okolicznościach. Nie znaleziono odcisków palców ani jakichkolwiek wskazówek, które mogłyby naprowadzić policję na ślad zabójcy. Wiadomo, że jest ostrożny i drobiazgowy, a jego największym hobby jest upajanie się widokiem gasnącego spojrzenia jego ofiar. Ponieważ jednak ekstaza jest tylko chwilowa, nigdy nie ma dosyć, nic więc nie wskazuje na to, by ktoś był w stanie go powstrzymać. Aż do czasu kiedy jego celem stanie się pewna wyjątkowa kobieta…

Agnieszka Osiecka Na początku był negatyw - 15.04

Czym dla mnie jest fotografia? Może czymś takim jak piosenka: pamięcią, którą zna się na pamięć. Notatką. Westchnieniem. Klepsydrą. Bajką. A trochę też – bujdą.

Tak Agnieszka Osiecka rozpoczęła ostatnią przygotowaną osobiście książkę. I nieprzypadkowo uchwyciła w niej świat fotosem i słowem.

„Na początku był negatyw” to zbiór fotograficznych impresji opatrzonych barwnym komentarzem. Utrwalenie chwil, osób, wrażeń i przemyśleń w sposób zabawny, celny i inspirujący. To fotoautobiografia czasów, niecodziennych sytuacji i myśli Agnieszki Osieckiej, zbiór minianegdotek, żartów fotograficzno-słownych, refleksji, dygresji, sentencji. Pojawiają się tu między innymi Marek Hłasko, Magda Umer, Stanisław Tym, Andrzej Wajda, Krystyna Sienkiewicz, Elżbieta Czyżewska, Anna Szałapak i wiele, wiele innych osób, takich, jakimi poetka chciała ich zapamiętać. Bardzo często celem obiektywu Autorki była córka, Agata Passent.

PWN

Ewa Wołkanowska-Kołodziej Grzech jest kobietą - 7.04

Historie kobiet nieidealnych, które zrobiły coś, czego robić się nie powinno.
Dwunastu wspaniałych reportażystów opowiada o kobietach, z którymi coś jest nie tak.

Jedna ma dużo kotów (a mieszka w bloku), druga - żadnego mężczyzny (za to dużo pracy i marzeń), trzecia nie umie uprawiać seksu (choć jest po ślubie), czwarta zabija córkę (choć mówi, że wcale nie). Kolejna nie może spać (odkąd jej matka śpi w domu opieki), inna żyje z żonatym (w latach dwudziestych), jeszcze inna nie kocha tego, co ją uratował od śmierci (w latach czterdziestych). Następna odpisuje na esemes, na który odpisywać się nie powinno: "Napisz coś o sobie, bo ja jestem facetem, który zawsze dostaje to, co chce".

Ewa Wołkanowska-Kołodziej, reportażystka współpracująca z "Gazetą Wyborczą", najpierw zauważyła, że kobiety często mówią: "Nie jestem taka, jaka być powinnam", a potem odkryła, że mężczyźni nie dostrzegają wagi tych słów. Poprosiła więc dwunastu reportażystów o napisanie tekstów o kobiecej winie. 
Autorzy: Kamil Bałuk, Daniel Flis, Marcin Kołodziejczyk, Adam Leszczyński, Marek Łuszczyna, Piotr Nesterowicz, Konrad Oprzędek, Paweł Smoleński, Grzegorz Szymanik, Maciej Wesołowski, Mirosław Wlekły, Tomasz Wysocki.

Borwin Bandelow Bestia. Dlaczego zło nas fascynuje - 14.04

Dziewczyna uprowadzona przez pozbawionego skrupułów psychopatę nabiera do niego pozytywnych uczuć. Sprytny aferzysta wyprowadza w pole lekarzy, sędziów i policjantów. Wielokrotny gwałciciel otrzymuje listy od kobiet, pragnących nawiązać z nim stosunki. Członkowie sekty dobrowolnie idą na śmierć za charyzmatycznym przywódcą? 

Borwin Bandelow - wybitny psychiatra i znawca głębi ludzkiej duszy - bada osobliwą fascynację złem, to jak rodzi się zło i czy można mu zapobiec. Opisuje przypadki, opowiada o sprawcach, ofiarach i świadkach. Analizuje procesy, zachodzące w mózgach ludzi, którzy uprowadzają, torturują, gwałcą, zmieniają osobowość, manipulują. 
Ludzie notorycznie wpadają w sidła fascynacji złem. Dlaczego pozwalają się uwodzić i zaślepiać chorym psychicznie przestępcom? Co jest istotą sojuszu między sprawcą i jego ofiarą? Dlaczego ludzie stają się seryjnymi mordercami? Jak to możliwe, że zabójcze powiązanie władzy, przemocy i namiętności aż tak może nas fascynować

Rebis

Krzysztof Beśka Pozdrowienia z Londynu - 1.04

Pracowitą codzienność Łodzi początku ostatniej dekady XIX wieku zakłóca makabryczna zbrodnia. Ktoś zamordował dwie młode kobiety, a ich ciała okrutnie okaleczył. Rozpoczyna się śledztwo, które miejscowa policja musi jednak szybko przesunąć na dalszy plan. W mieście zaczynają bowiem wybuchać strajki, które historia nazwie później „buntem łódzkim”. Jedyną nadzieję na dotarcie do prawdy bliscy ofiar widzą w prywatnym detektywie Stanisławie Bergu. Młody Polak wyrusza w pełną niebezpieczeństw drogę ku rozwiązaniu zagadki.

Pozdrowienia z Londynu to druga część serii zapoczątkowanej przez Trzeci brzeg Styksu.

Replika

Małgorzata Rogala Kiedyś Cię odnajdę - 1.04

Weronika w wieku dziewiętnastu lat przeżyła koszmar - jej matka została brutalnie zgwałcona i zamordowana we własnym mieszkaniu. Sprawcy nigdy nie odnaleziono, a policja umorzyła sprawę. Dziesięć lat później historia się powtarza - Olga, najlepsza przyjaciółka Weroniki również ginie w podobnych okolicznościach. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi policjant z wydziału zabójstw, Szymon Pawelec. Weronika, zaniepokojona brakiem postępów, postanawia wziąć sprawy we własne ręce. Podejrzewa, że za morderstwem stoi jeden z byłych współpracowników Olgi.
Jakie zmiany w życiu bohaterki przyniesie znajomość z komisarzem Pawelcem? Czy trop, którym podąża Weronika, okaże się prawidłowy? I komu uda się odnaleźć, należącą do ofiary, zaginioną zawieszkę ze skarabeuszem?

Szara Godzina

Agnieszka Turzyniecka Dziewczynka z balonikami - 9.04

Jak to się dzieje, że dla młodej, inteligentnej i wykształconej kobiety życie traci swój urok i staje się koszmarem, z którego jedynym i upragnionym wyjściem jest śmierć? Dziewczynka z balonikami to przejmująca historia samotnej Polki mieszkającej w Niemczech, która w wyniku załamania nerwowego zostaje umieszczona w szpitalu psychiatrycznym. Stopniowo, dzięki chłodnej i prowadzonej z dystansem relacji poznajemy zmagania Marleny z depresją, jej walkę z samobójczymi myślami i duszną atmosferę miejsca, w którym pacjenci próbują - nie zawsze z powodzeniem - pokonać chorobę. Obok opisów szpitalnego życia bohaterka odkrywa swoją przeszłość, dramatyczne stosunki rodzinne i nieudane związki z 

mężczyznami. W końcu pewnego dnia pojawia się Martin...
Świat książki

Jordan Belfort Polowanie na Wilka z Wall Street - 2.04

Kontynuacja głośnego i skandalizującego Wilka z Wall Street.
Historia sfilmowana przez Martina Scorsese, z Leonardem Di Caprio w roli głównej.

Jordan Belfort, właściciel jednej z największych firm brokerskich w Stanach Zjednoczonych wpada w poważne kłopoty. W wieku trzydziestu pięciu lat opływa w atrybuty typowego dla Wall Street sukcesu, takie jak luksusowe rezydencje, jachty, prywatne samoloty, limuzyny i tabuny prostytutek, od których roiło się nawet w podziemiach budynku firmy. Wie, że po piętach depczą mu agenci FBI - bynajmniej nie z powodu rozwiązłego trybu życia - lecz jest przekonany, że zdoła ich przechytrzyć.
Przebudzenie okazuje się bolesne. Królestwo Belforta popada w ruinę, a on sam musi stawić czoło największemu wyzwaniu: poradzić sobie z sędziami, zatrzymać dzieci i rozwścieczoną żonę, zachowując przy tym resztki szacunku do siebie. Dla kogoś takiego jak on jest to prawdziwe piekło. Czy najsłynniejszy skandalista w historii świata finansów zdoła się opamiętać?

W.A.B

Marcin Wroński Haiti - 2.04

Szósta część cyklu z komisarzem Maciejewskim!

Akcja powieści toczy się w dwu planach: w 1938 r. i 12 lat później, w ponurych czasach stalinowskich. W lipcową niedzielę Zyga Maciejewski zostaje poinformowany, że podczas II Krajowej Wystawy Koni Remontowych w stajennym boksie znaleziono ciało mężczyzny o nieustalonej tożsamości. Twarz ofiary jest zmasakrowana, jak gdyby denat został kopnięty przez konia, klacz o imieniu Haiti...

Po wielu latach, w zupełnie innych czasach, wiosną 1950 r. Maciejewski nie jest już policjantem, niechlujny i zapuszczony pracuje jako dozorca i zajmuje się starą klaczą Haiti, która zostanie posłana do rzeźni. Przedwojenna przeszłość niespodziewanie powraca, odzywa się bliskim echem.

Ferdinand von Schirach Tabu - 2.04

Najnowsza powieść Ferdynanda von Schiracha! Ojciec Sebastiana von Eschburg popełnia samobójstwo, kiedy ten jest jeszcze małym chłopcem. Ojciec dawał mu poczucie bezpieczeństwa i oparcie, teraz gdy Sebastian został sam, szuka ocalenia w sztuce, zajmuje się fotografią. Pewnego dnia zostaje oskarżony o zabójstwo młodej kobiety. Jego obrony podejmuje się prawnik Konrad Biegler.
Zwierciadło

Iza Michalewicz Życie to za mało - 2.04

Życie to za mało. O stracie i poszukiwaniu nadziei to zbiór reportaży cenionej dziennikarki i reportażystki - Izy Michalewicz.
Zebrane w tomie reportaże są opowieścią o stracie: życia, miłości, dzieci, zdrowia, przyjaźni, domu, godności, wolności, dobrego imienia, rodziny, wiary... Każdy jest zapisem lekcji życia - dotkliwej, bolesnej, czasami pozbawionej nadziei, niemal jak w prozie J.M. Coetzee. Każdy jest również swoistym oczyszczeniem.
***

Przypominam, że tylko do końca dnia można wziąć udział w akcji e-book Skazaniec za recenzję. Szczegóły na dole notki Za każdym wyrokiem dożywocia czai się śmierć.

69 komentarzy:

 1. Toż prawdziwa wiosna zakwitła tyloma tytułami! Kiedy człowiek to wszystko przeczyta...?

  OdpowiedzUsuń
 2. Już wiem, że chcę Grzech jest kobietą :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Co najmniej pięć książek bym chciała przeczytać:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czyli najpierw muszę wygrać w totka, żeby zdobyć te cuda...

  OdpowiedzUsuń
 5. Pierwszy raz widzę "Michasię", ale chcę, bardzo, bardzo chcę:)
  Nasza Księgarnia obowiązkowo, do tego standardowo Prószyński. Może uda mi się przeczytać nowość z Repliki, "Dziewczynka z balonikami" też brzmi ciekawie. No i PWN, no i "Syberyjski sen", no i zrobiło się tego dużo;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Tyle ciekawych premier nam się szykuje, że aż nie wiem, na co się zdecydować :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Niektóre okładki są przepiękne.

  OdpowiedzUsuń
 8. Polski rynek wydawniczy w kwietniu będzie przeżywał prawdziwy tryumf. Nie potrafię wskazać najciekawszych zapowiedzi ponieważ zwyczajnie jest ich zbyt dużo. Zdradzę Ci tylko to, że zapisałam sobie link do tego posta w zakładkach, aby mieć inspirację podczas następnej wizyty w księgarni. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest w czym wybierać, oj jest. Ostatnie miesiące były takie sobie, ale w kwietniu jest prawdziwy wysyp intrygujących tytułów.

   Usuń
 9. "Droga 66" i "Syberyjski sen" - to może być ciekawe. Nawet "Michasia" mnie zainteresowała;) Ale po co patrzę na zapowiedzi, i tak nie kupię żadnej z tych książek...;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żadnej? Ani jednej? Choćby najtańszej i w promocji? :P

   Usuń
 10. Ufff, gdyby nie von Schirach, pomyślałabym, że znowu nic dla mnie nie ma - czytałam "Przestępstwo", mam więc na oku jego "Tabu":)

  OdpowiedzUsuń
 11. Kilka książek mi się podoba, może uda się je zdobyć ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poluję na pierwszą część "Wilka z Wall Street", mam już obiecanego. I mam nadzieję, że moją kolekcja powiększy się o "Rok w Jemenie" i "Michasię", ale chyba marne szanse. Te dwie książki PWN-u też kuszą ;)

   Usuń
  2. Mnie "Wilk..." odpycha tym złotym grzbietem. Musiałabym go oprawić, żeby mógł znaleźć miejsce na regale. ;D

   Usuń
 12. "Bestia. Dlaczego zło nas fascynuje" -must have! :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Noooo... Zapowiada się bardzo ciekawie! I ta okładka! :)

   Usuń
 13. :"Rok w Jemenie" może się okazać idealną pozycją dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Planuję przeczytać nową Marklund no i Śliwkę oczywiście, ale poczekam aż będę mogła pożyczyć, bo plany zakupowe mam zupełnie inne, a konkretnie jeden tytuł "Gwiazdy kina PRL" Kopra:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A Śliwki trzeba czytać po kolei?

   O, a ten Koper to akurat brzmi ciekawie.

   Usuń
 15. Ani jednej wspólnej książki w naszych zestawieniach ;)) Ale zastanawiałam się nad "Pozdrowieniami z Londynu" i gdyby nie fakt, że nie czytałam jeszcze "Wilka z Wall Street", to może skusiłabym się na "Polowanie..." :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo dużo z wybranych przez Ciebie ma premierę po 15! ;)

   Usuń
 16. Tyle wspaniałości! Dopisałam sobie kilka pozycji do swojej listy. Może coś się kiedyś trafi, bo na razie mam w planach zakup innych książek.

  OdpowiedzUsuń
 17. Zapraszam na nowego loga poświęconego literaturze: www.michalmalysa.pl Tak będą pisane blogi książkowe przyszłości!

  OdpowiedzUsuń
 18. Jest w czym przebierać, aż nie wiadomo za co się zabrać :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Niewiele dla mnie tym razem. Aż się sama zdziwiłam, bo interesuje mnie jedynie Marklund.

  OdpowiedzUsuń
 20. Przeczytałabym ,,Polowanie na wilka z wall street" :>

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też. Choć chyba najpierw przeczytałabym jednak pierwszą część. Niby widziałam film, ale to nie to samo.

   Usuń
 21. Ojej, ile nowości! I skąd tu brać na wszystko kasę?

  OdpowiedzUsuń
 22. Na początku był negatyw i Dziewczynka z balonikami to coś dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Osiecka mnie bardzo ciekawi. Muszę choć przejrzeć tę książkę w księgarni.

   Usuń
 23. Tak się zastanawiam ile jeszcze tych Śliwek będzie.. Żadnej nie czytałam, a już mam ich dosyć! :p

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A czemu tak? Czyżby efekt "otwieram lodówkę, a tam Śliwka"? ;)

   Usuń
 24. Przeczytałabym bardzo chętnie wszystkie kryminały i "Zwierciadło" ostatnio coś mnie wzięło na zbiory reportaży i rozglądam się za jakimś ciekawym :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakbyś coś znalazła, to koniecznie daj znać. A jaka tematyka Cię interesuje?

   Usuń
 25. I znowu tyle świetnych pozycji, a tak mało czasu i pieniędzy... :(

  OdpowiedzUsuń
 26. Dobrze, że wreszcie zapowiada mi się trochę wolnego, bo wiele ciekawych pozycji wypatrzyłam dla siebie. Aktualnie zamierzam zabrać się za Śliweczkę :)

  OdpowiedzUsuń
 27. Najbardziej mnie zaintrygowała ''Dziewczynka z balonikami", aj jak dużo świetnych książek się pojawia :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A czytałaś coś tej autorki? Ciekawa jestem jak pisze.

   Usuń
 28. Ja muszę jeszcze najpierw nadrobić zaległości z poprzednich miesięcy :) Dopiero w niedz kupiłam ,,Kapitan. Na służbie". Jestem w połowie ,,Złodziejki książek" .Zawsze jestem do tyłu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tych zaległości chyba się nie pozbędziemy nigdy. U mnie też jest sporo.

   Usuń
 29. Syberyjski sen by mógł mi się spodobać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie mam nadzieję, że wpadnie Ci w ręce.

   Usuń
 30. Bardzo czekam na wznowienie książki Agnieszki Osieckiej. Znam stare wydanie, ale zawsze chciałam mieć tę książkę na półce, więc na pewno kupię "Na początku był negatyw".

  OdpowiedzUsuń
 31. Agnieszka Turzyniecka "Dziewczynka z balonikami"- to coś dla mnie! fantastyczne nowości nas spotkają niedługo ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że te nowości spotkają się na moich półkach. :D

   Usuń
 32. Jak zwykle widzę wiele książek, które chętnie bym przygarnęła. Jedna z nich "Kiedyś Cię odnajdę" wkrótce do mnie trafi ;)

  OdpowiedzUsuń
 33. Kilka pozycji znalazło się również w moim zestawieniu:) Najbardziej intryguje mnie Osiecka i "419. Wielki przekręt" :)

  OdpowiedzUsuń
 34. Osiecką muszę choćby przejrzeć w księgarni.

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do udziału w dyskusji. ;)

Wszelkie obraźliwe komentarze oraz reklamy stron będą usuwane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...