sobota, 15 marca 2014

Co w wydawnictwach piszczy #19
(marzec 2014 - cz. 2)

Co trafi do rąk czytelniczych? Zobaczcie subiektywne zestawienie premier na drugą połowę marca. Z wznowień, polecam Smillę w labiryntach śniegu.

Albatros

Donato Zarrisi Trybunał dusz - 21.03

Druga książka autora bestsellerowego „Zaklinacza” Autor stawia w swej książce pytanie, czy ludzie rodzą się dobrzy lub źli, czy też stają takimi w wyniku nabytych doświadczeń życiowych. Odpowiedź zdaje się kryć w działaniach jednego z głównych bohaterów, Marcusa, który przez większą część powieści występuje w roli księdza i penitencjariusza. Wskutek postrzału w skroń w pokoju hotelowym w Pradze, po którym pozostała mu widoczna blizna, doznał całkowitej amnezji, nie pamięta niczego ze swej przeszłości i dręczy go pytanie, kim właściwie jest, oraz stara się przypomnieć sobie, co zaszło w owym hotelu, kiedy to zginął ksiądz Devok.


Barry Brunonia Powrót do Salem - 28.03 (?)

Zee Finch ma za sobą trudne dzieciństwo bez matki. Obecnie jest szanowaną psychoterapeutką i pracuje ze słynną doktor Mattei. Wkrótce ma wyjść za mąż za najlepszą partię w Bostonie. Jednak samobójstwo jej pacjentki Lilly Braedon wprowadza do jej życia chaos, a traumy z przeszłości niespodziewanie powracają…
Czarna Owca

Ingrid Hedström Pod ziemią w Villette - 19.03

Trzecia część cyklu z sędzią śledczą Martine Poirot.

Na barce, która przypłynęła do Villette z ładunkiem rudy żelaza, zostają odkryte zwłoki młodego dziennikarza. W dłoni miał skrawek szwedzkiej gazety. Okazuje się, że zlecono mu napisanie publikacji o katastrofie górniczej, która wydarzyła się w roku 1956 i pochłonęła 162 ofiary.

Kiedy sędzia śledcza Martine Poirot zaczyna badać sprawę, pewne tropy wskazują na związek brutalnego morderstwa z korupcją i przekrętami w miejscowej stalowni francuskiego biznesmena. Kilka tropów prowadzi do małego uśpionego osiedla górniczego w Hanaberget, w szwedzkim okręgu Bergslagen.

Kiedy w Villette dochodzi do kolejnego morderstwa, Martine, bliska dotarcia do prawdy, uświadamia sobie, że jej życie też jest w niebezpieczeństwie.

Kate Atkinson Jej wszystkie życia - 19.03

A gdybyśmy tak mogli przeżywać nasze życie raz za razem, żeby wreszcie zrobić to jak należy? Czy to nie byłoby wspaniałe?

W 1910 roku, podczas szalejącej w Anglii śnieżycy, przychodzi na świat dziewczynka. I umiera, zanim zdąży zaczerpnąć pierwszy oddech. W 1910 roku, podczas szalejącej w Anglii śnieżycy, rodzi się ta sama dziewczynka. I żyje, snując swoją opowieść.

Jak by to było, otrzymać od losu drugą szansę? A potem trzecią? Mieć nieskończoną liczbę możliwości, aby przeżyć swoje życie? Czy za którymś razem udałoby się ocalić świat przed przeznaczeniem, jakie jest mu pisane? I czy ktokolwiek chciałby to w ogóle uczynić?

Czytelnik podąża tropem Ursuli Todd, która raz po raz przeżywa najbardziej dramatyczne wydarzenia pierwszej połowy dwudziestego wieku.

Dowcip i wrażliwość Kate Atkinson pozwalają odnajdywać urok nawet w najbardziej ponurych momentach naszej historii, a jej niezwykły talent pisarski sprawia, że przeszłość ożywa wprost na naszych oczach.
Czarne

Kjell Ola Dahl Lodowa kąpiel - 18.03

Kilka tygodni przed Bożym Narodzeniem z basenu portowego zostają wyłowione zwłoki młodego mężczyzny. Można by uznać, że wracając z firmowej imprezy, przez przypadek wpadł do wody – ale ambitna policjantka Lena Stigersand ma przeczucie, że coś tu nie gra.
Tego samego dnia inspektor Gunnarstranda wysłuchuje raportu z wypadku w metrze – zginęła bezdomna kobieta. Czy obie, na pierwszy rzut oka przypadkowe śmierci mogą mieć coś wspólnego?


Witold Szabłowski Zabójca z miasta moreli (wyd. II rozszerzone) - 25.03

"Zabójca z miasta" moreli to wielowątkowa opowieść o Turcji rozdartej między Wschodem a Zachodem, islamem a islamofobią, przesiąkniętej konserwatyzmem i ponowoczesnością, tęsknotą za Europą i eurosceptycyzmem. W każdym z reportaży Szabłowskiego ważą się czyjeś losy, każdy bohater ma okazję przemówić pełnym głosem, opowiedzieć swoją historię, nierzadko zadziwiony własną odwagą, którą wyzwolił w nim polski reporter. Imigranci z Afryki, młode dziewczyny uciekające przed widmem zabójstw honorowych, Ali Ağca — to zaledwie ułamek bajecznie kolorowego, choć niekoniecznie bajkowego korowodu, który prowadzi nas w głąb Turcji, do serca narodu, który — zainfekowany europejskością — gubi swój miarowy, tradycyjny rytm.

Instytut Wydawniczy Erica 

Remigiusz Mróz Parabellum. Horyzont zdarzeń - 27.03

Październik 1939. Po zdemaskowaniu przez Christiana Leitnera, Staszek i Maria zbiegają z Rawicza, pozostawiając w ratuszu nieprzytomnego Niemca. Postanawiają kontynuować swoją ucieczkę na zachód, pomimo tego, że ich fałszywa tożsamość została spalona. Bez grosza przy duszy, mają do pokonania ponad tysiąc kilometrów.

Tymczasem Leitner rusza w pogoń – nie chodzi tylko o ujęcie przestępców, ale także o jego honor.

Po nieudanej próbie odbicia Obelta, kapitan trafia do obozu jenieckiego, zaś jego podkomendni z Bronkiem na czele starają się przebić na Kresy, do Baranowicz. Zaniewski postanawia odnaleźć Anielę… mimo, że na drodze stoi mu Armia Czerwona.

Powieść "Horyzont zdarzeń" to druga część cyklu "Parabellum", opisującego niezwykłą tułaczkę obu braci po ogarniętej wojną Europie. Będą walczyć, zabijać, uciekać przed faszystami i bolszewikami, wplątywać się w afery szpiegowskie… Oraz kochać piękne kobiety.

MG

Elżbieta Wichrowska Na Pragę nie wrócę - 19.03

Jedną z bohaterek tej opowieści jest Magdalena, pisarka-historyk, drugą…warszawskie kamienice, których historia ożywa na oczach czytelnika, obejmując wiek osiemnasty, II wojnę światową, PRL i nowoczesność. Nowoczesne są także skomplikowane postaci kobiet: wiernych przyjaciółek, pełnych bezwarunkowej akceptacji matek, namiętnych kochanek i profesjonalistek u szczytu kariery. W gąszczu powieściowych wątków nie zabraknie niepokojącego kryminału, pogmatwanego romansu i dziennika podróży po Europie, z bezcenną instrukcją obsługi włoskiej komunikacji miejskiej. 

Mira

J. T. Ellison Umarli nie kłamią - 19.03

Detektyw wydziału zabójstw, Taylor Jackson, wraca do zdrowia po ciężkim postrzale. Odzyskuje siły w starym szkockim zamku, u swojego dobrego przyjaciela Jamesa Highsmythe’a. Przeglądając z nudów papiery gospodarza, trafia na sprawę, która budzi jej wątpliwości. Czy żona Jamesa naprawdę zginęła w wypadku samochodowym, czy może została z rozmysłem zamordowana? Jeżeli to James zlecił zabójstwo, Taylor znalazła się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Z dala od ludzi i cywilizacji, zdana tylko na siebie, pod jednym dachem z bezwzględnym mordercą…


Muza

Barbara Mutch Kolor jej serca - 19.03

Poruszająca powieść o niezwykłej przyjaźni dwóch kobiet pozornie stojących po przeciwnych stronach barykady w czasach apartheidu.
W roku 1919 Cathleen Harrington opuszcza rodzinny dom w Irlandii i wyrusza do Afryki Południowej, by poślubić narzeczonego, którego nie widziała od pięciu lat. Wyobcowana i samotna w nowych trudnych warunkach, pociechę znajduje w pisaniu dziennika, a także w przyjaźni z córką swojej czarnoskórej służącej, Adą. Pod troskliwym okiem Cathleen Ada wyrasta na wytrawną pianistkę i miłośniczkę słowa pisanego, która nie potrafi się oprzeć zaglądaniu do dziennika Cathleen i odkrywaniu jej tajemnic.
Kiedy Ada zostaje zhańbiona i odkrywa, że spodziewa się dziecka 

mieszanej rasy, ucieka z domu. Traktowana z pogardą we własnym środowisku, musi walczyć o godne życie dla siebie, swego dziecka i swojej muzyki. Ale Cathleen nadal wierzy w Adę i usiłuje ją odnaleźć, buntując się przeciw ograniczeniom apartheidu. Czy miłość i nadzieja przezwyciężą okrucieństwo? Czy Cathleen i Ada zaznają odkupienia?

Prószyński i S-ka

Artur Górski Masa o kobietach polskiej mafii. Jarosław "Masa" Sokołowski w rozmowie z Arturem Górskim - 18.03

Polski świadek koronny numer jeden przerywa milczenie!

Kim były matki, żony i kochanki polskich gangsterów?
Wstrząsająca opowieść o kobietach w cieniu wielkich mafiosów. Co porabia piękna i bezwzględna Inka, która wystawiła ministra Dębskiego? Poznaj Monikę Z, żonę Słowika, damę z zamiłowaniem do ogromnego luksusu i potencjałem mafijnego bossa. Agnieszka R., konkubina Świni. Git-falbana, czyli prawdziwa kobieta mafii. Niewiarygodna historia pięknej Polki, która trzęsła kalabryjską mafią! Szaleńczo zakochane? Żądne sławy i luksusu? A może z ambicjami, by wpływać na decyzje polskiej mafii?

Joanna Marat Monogram - 20.03

Nadkomisarz Marek Kos – zwany żartobliwie Koszmarkiem – ma przerwę między górnymi jedynkami i ujmujący uśmiech, w czym przypomina, bliskiego swemu pokoleniu, Janka Kosa, bohatera „Czterech pancernych i psa”. Niestety, szpetnie klnie, nie stroni od mocnych trunków i ubiera się w ciuchy kupowane na bazarze.
Komisarz Ernest Malinowski to jego przeciwieństwo – czterdzieści trzy lata, metr osiemdziesiąt wzrostu. Ciemny blondyn, mocno szpakowaty, ale włosy w komplecie, może nawet w nadkomplecie. Zawsze elegancko ubrany, chodzi na siłownię, co widać. Ma ładną klatę i podobno jacht.

Obaj są bardzo niedoskonali, przeraźliwie samotni, uciekają przed swoimi lękami w alkohol, przelotne związki i kłamstwa. Każdy z nich ciągnie za sobą ciężki worek ze swoimi, a często także cudzymi grzechami. Mają też emblematy, coś co streszcza ich bolesną tożsamość. Czasem jest to nazwisko, monogram, czerwona gwiazda na szubienicy wyrysowana ręką wandala na nagrobku rodziców albo dżinsowy mundurek. A mimo to mają dystans do siebie i potrafią śmiać się z kolegów.

Otrzymują sprawę brutalnego zabójstwa pewnej trzydziestoparolatki. Morderstwo to wywołuje z niepamięci inną zbrodnię oraz tajemnicę kobiety o złożonej tożsamości.

Kristina Ohlsson Wyścig z czasem - 25.03

Boeing 747 z kompletem pasażerów na pokładzie wylatuje ze Sztokholmu i bierze kurs na Nowy Jork. Krótko po starcie załoga znajduje list, który zawiera groźby skierowane pod adresem rządów Szwecji i USA.
Terroryści chcą zmusić rząd Szwecji do anulowania decyzji o wydaleniu z kraju człowieka, który według szwedzkiej policji – Säpo – stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa. Rząd staje wobec alternatywy: albo uratuje życie czterystu pasażerów, którzy stali się zakładnikami terrorystów, albo utrzyma decyzję w sprawie wydalenia.
Komisarz policji kryminalnej, Alex Recht, udaje się do siedziby Säpo , gdzie wraz z Eden Lundell bierze udział w śledztwie. Fredrika Bergman, która od pewnego czasu pracuje w ministerstwie sprawiedliwości, uczestniczyła w rozpatrywaniu sprawy dotyczącej wydalenia, a teraz jest łącznikiem między policją a rządem. Obie strony dość szybko dochodzą do wniosku, że porwanie samolotu może mieć o wiele poważniejsze konsekwencje, niż ktokolwiek może sobie wyobrazić.
Mijają kolejne godziny, a Fredrika i Alex z rosnącym niepokojem obserwują, jak z każdą chwilą maleje szansa na uratowanie samolotu i pasażerów. Walce z czasem towarzyszy spór z władzami USA, które obawiają się kolejnego ataku terrorystycznego.
Czas mija, już wkrótce w samolocie skończy się paliwo…

Rebis

Taylor Stevens Lalka - 25.03

Dręczona wspomnieniami przemocy i równie biegle władająca językami jak bronią, Vanessa Michael Munroe - kameleon i łowca - zapracowała sobie na opinię osoby, dla której nie ma rzeczy niemożliwych… Urodziła się w rodzinie misjonarzy, w ogarniętej anarchią Afryce, i jako nastolatka trafiła pod kuratelę handlarzy bronią. Torturowana przez najokrutniejszego z nich, robiła wszystko, żeby przeżyć.

Z czasem zaczęła przemierzać świat, pracując dla korporacji, głów państw oraz garstki prywatnych klientów, których stać na jej wyjątkowe usługi, i przy okazji narobiła sobie wielu wrogów.

Tym razem zostaje porwana z ruchliwej ulicy Dallas i trafia do podziemnego świata, w którym kobiety i dziewczynki traktowane są jak towar, a zagadkowy Lalkarz kontroluje każdy jej ruch. Przyjaciele natychmiast ruszają na poszukiwania, ale wszystko sprowadza się do jednej decyzji Munroe: albo wykorzysta swoje niezwykłe zdolności, aby dostarczyć porwaną nastolatkę człowiekowi, który zgotuje dziewczynie prawdziwe piekło albo skaże na tortury i pewną śmierć jedynego człowieka, którego kocha ponad wszystko.

Tylko jedno jest pewne - nie zdoła ocalić wszystkich.

Vanessa Michael Munroe musi wykazać się sprytem, działać szybko i walczyć zaciekle, żeby pokonać niebezpiecznego wroga i w swoim stylu wymierzyć sprawiedliwość.

Świat Książki

Anouk Markovits Zakazana - 19.03

Saga ortodoksyjnej rodziny z Europy Środkowej emigrującej po Holokauście do Stanów Zjednoczonych jest zarazem subtelnym portretem obyczajów i poruszającą opowieścią o ludziach coraz bardziej rozdartych pomiędzy wiarą, a prywatną tęsknotą. Cztery pokolenia, przedwojenna wioska w Transylwanii, potem Paryż i współczesny Williamsburg na Brooklynie… Autorka, która wychowała się we Francji w rodzinie należącej do sekty satmar, osadziła akcję w dobrze znanym sobie środowisku tej najbardziej fundamentalistycznej z sekt chasydzkich. 

Wychowała się we Francji w rodzinie należącej do sekty satmar. Nie uczęszczała do szkoły średniej, lecz pojechała uczyć się do religijnego seminarium w Anglii. W wieku dziewiętnastu lat porzuciła rodzinę, by uniknąć zaaranżowanego małżeństwa. Otrzymała na Uniwersytecie Columbia stopień licencjata w dziedzinie nauk ścisłych, magisterium z architektury na Uniwersytecie Harvarda, oraz doktorat z literaturoznawstwa w Cornell. Prawa do wydania powieści „Zakazana” kupiono do kilkunastu krajów. Jej pierwszą powieść „Pur Coton” napisaną w języku francuskim, opublikowało wydawnictwo Gallimard.

Wielka Litera

Agnès Martin-Lugand Szczęśliwi ludzie czytają książki i piją kawę - 18.03

Francuski fenomen wydawniczy. Po prostu o miłości. 
Autorka opublikowała książkę w wersji e-book na własny koszt, ale popularność tej wzruszającej historii szybko obiegła świat i wprowadziła książkę na listy bestsellerów. 
Mąż i córeczka Diane zginęli w wypadku samochodowym. Gdyby nie pozwoliła im wtedy wyjść z domu na krótką przejażdżkę, wszystko wyglądałoby inaczej. Teraz jest sama i jej całe życie sprowadza się do bezsensownego, kurczowego trzymania się pamięci o jej bliskich. Kiedy postanawia wyjechać do małego miasteczka w Irlandii, które zawsze chciał odwiedzić jej mąż, ma nadzieję, że tam wszyscy zostawią ją w spokoju. Nie przypuszczała, że zaangażowani sąsiedzi, nastrojowy klimat miasteczka i pewien gburowaty nieznajomy pomogą jej odnaleźć utraconą radość życia.

Wydawnictwo Literackie

Paulina Wilk Znaki szczególne - 19.03

„Znaki szczególne” to prywatny zapis dorastania w czasie demokratycznych przemian. Osobista i poruszająca historia do rodzinnego czytania. Współczesna Polska ujęta w autobiograficznej opowieści trzydziestolatki, która razem z rówieśnikami przeżywała zachwyty i rozczarowania nową rzeczywistością.
Ukształtowani w okresie gwałtownych przemian i entuzjastycznej atmosferze wolności, stworzyli różnorodne pokolenie. Autorka, jak wszystkie dzieci transformacji, nosi własne znaki szczególne.
Od lat osiemdziesiątych XX wieku do dziś. Od socjalistycznych podwórek do open space i przestrzeni wirtualnej. Od pożyczanych rowerów i kapsli do kupionych na kredyt mieszkań i samochodów. Od pomysłowych zabaw na dywanie do schematycznych zadań w koncernach. I od baśniowej wizji demokracji do realnej, gorzkiej polityki. 
„Znaki szczególne” są zapisem dorastania w wolności, która także dzieciom i nastolatkom postawiła zaskakujące wyzwania. Ostatni obywatele PRL, a jednocześnie pierwsi obywatele wolnej Polski – są generacją szczególną. Przecięci na pół, starzy i nowi zarazem. Wychowani w poczuciu równości i oswojeni z niedostatkiem, ale dorastający w atmosferze rywalizacji i wielkich szans. Nie w pełni nowocześni, bo także nieco staromodni.
Urodzona w 1980 roku autorka była jednym z dzieci porwanych przez wir przemian. Teraz ogląda własne dzieciństwo, dorastanie i dorosłość, opisuje też losy rodziny, sąsiadów i bliskich, by zrozumieć, jak głęboka, wszechobecna – i niezakończona – jest transformacja życia w Polsce. Powrót na podwórko to okazja, by z przeszłości zabrać wszystko, co potrzebne teraz w nowym, ale niekoniecznie lepszym świecie: czas wolny, wspólną przestrzeń, zdolność bycia razem i budowania kompromisów.

Znak

Steven D. Wolf, Lyenette Padwa Kometa i ja. Jak przygarnięty pies uratował mi życie - 19.03

Choroba Stevena sprawiła, że jego życie wywróciło się do góry nogami. Kiedy był na skraju załamania, los jednak dał mu drugą szansę… w postaci psa o imieniu Kometa.
Kometa nie zaznała w życiu przyjaźni człowieka. Trzymana w klatce, szkolona do wyścigów, została porzucona przez dawnego właściciela.
Dopiero Steven pokazał jej, czym są spacery, smakołyki i pieszczoty. A w zamian za okazane serce tryskająca energią Kometa odwdzięczyła mu się bardziej, niż mógłby przypuszczać…
Historia Stevena i Komety to wzruszająca, prawdziwa opowieść o przyjaźni między człowiekiem i psem, która odmieniła niejedno życie.

Zysk i S-ka

Wiesław Olszewski Przez Afrykę Środkową - 17.03

Jądro ciemności, czarne serce Afryki, mroczny karnawał wolności... Rejon ten można opisać wielobarwnie. Unikalny, niebezpieczny, dziki, tajemniczy, o burzliwej i krwawej przeszłości, poza zgiełkiem amatorów safari, poza naiwnym myśleniem o kolorowych fotografiach z Afryką w tle. Teren właściwie niedostępny dla turystów. Dotrze tam tylko najodważniejszy.

Oto fascynująca podróż Wiesława Olszewskiego do samego niespokojnego serca kontynentu. Do jego historii, kultury i natury. Przed nami legendarne jezioro Czad, Pigmeje z rejonu Monasao i Bayanga, park Dzanga-Sangha, majestatyczne leśne słonie, gigantyczne goryle i ryba-potwór. Ale także makabryczność odwiedzanych miejsc: od leków 

przygotowywanych z dziecięcych zwłok, przez upiorne poczynania Jeana-Bedela Bokassy, aż po religijne pogromy, które pochłonęły tysiące mieszkańców.

I jak zawsze u Wiesława Olszewskiego: mistrzowska dygresyjność, niewymuszona erudycyjność, dowcip, swada, ciekawostki i kolorowy język oryginalnie łączący swojski, potoczny dukt opowiadania z naukowym dyskursem. Czyli wszystko bez zadęcia, na serio i z przymrużeniem oka, ale bez taryfy ulgowej.

Peter Hoeg Smilla w labiryntach śniegu - 24.03 (POLECAM)

Smilla to specjalistka od lodu - jego kształtu, od unikalnych konstrukcji, które tworzy. Nie zna się na niczym innym. Jest też obcą w obcym kraju - Grenlandką, która przeprowadziła się do Danii. Wyalienowana w niechętnym jej społeczeństwie, coraz bardziej zamyka się w sobie. Do dnia, w którym poznaje Esajasa - współplemieńca, który staje się jej namiastką ojczyzny.

Bliska więź tych dwojga zostaje brutalnie zerwana w dniu, w którym młody Grenlandczyk traci życie, spadając z dachu. Smilla, która się nim opiekowała, odmawia prawdy oficjalnej wersji śmierci chłopca - nie wierzy, że był to zwykły wypadek. Wie bowiem, że Esajas cierpiał na lęk wysokości i sam nie udałby się na dach. Podejrzewa morderstwo i podejmuje własne śledztwo.

Szybko dochodzi do wniosku, że jest na właściwym tropie, a jej niezwykłe zdolności „czytania” śniegu okażą się kluczowe w śledztwie.

Smilla w labiryntach śniegu to niezwykły kryminał, dla którego morderstwo i następujące po niej śledztwo stanowi pretekst dla zdecydowanie istotniejszej kwestii alienacji i asymilacji we współczesnym zachodnim świecie ludzi pochodzących z innych, tradycyjnych kultur. To powieść równie skomplikowana i piękna, co płatek śniegu.

65 komentarzy:

 1. Dużo fajnych nowośc, no aż za dużo w stosunku do wolnego czasu :) Natomiast na pewno przeczytam ,,Kolor jej serca" :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak, książek przybywa w błyskawicznym tempie.

   Usuń
 2. "Przez Afrykę Środkową", "Zabójcę z miasta moreli" i "Powrót do Salem" na pewno przeczytam. Mam również nadzieję, że w przyszłości uda mi się zapoznać z cyklem Parabellum. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Parabellum" polecam, o "Zabójcy..." słyszałam wiele dobrego.

   Usuń
 3. Och, "Smilla w labiryntach śniegu" jest po prostu rewelacyjna, polecam również!
  Chętnie przeczytałabym "Przez Afrykę Środkową" - szukam lektur, które pomogą mi zrozumieć ten kontynent, a zwłaszcza dadzą wgląd w mentalność jego mieszkańców.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A film widziałaś?
   A "Zbawcę mórz" czytałaś?

   Usuń
 4. Drugą część "Parabellum" i "Monogram" muszę poznać. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To też jedne z najmocniejszych moich typów. :)

   Usuń
 5. Jest w czym wybierać. Najbardziej jednak zainteresowała mnie książka Kate Atkinson "Jej wszystkie życia".

  OdpowiedzUsuń
 6. "Na Pragę nie wrócę" mam już u siebie - strasznie jestem tej książki ciekawa. Interesująca wydaje się również "Lalka", nie słyszałam o tej książce wcześniej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To czytaj i pisz koniecznie jak Ci się podobała.

   Usuń
 7. "Powrót do Salem" - okładka mi się nie podoba, ale fabuła zaciekawia;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdzieś widziałam też inną okładkę. Ta jest ze strony wydawnictwa, ale nie jestem pewna, czy na stronie Empiku nie mignęła mi inna.

   Usuń
 8. Niezwykle interesujące pozycje. Osobiście poluje na : Umarli nie kłamią.

  OdpowiedzUsuń
 9. Z chęcią przeczytam nowego Carisiego, bo jego pierwsza książka była niezła. Mam też ochotę na Atkinson, Ohlsson, Martin-Lugand. "Smillę..." chcę wypożyczyć z biblioteki, a "Kolor jej serca" już za mną :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Carisiego jeszcze nie znam, ale mam nadzieję, że to kwestia czasu.

   Usuń
 10. Ja ,,Parabellum 2" i ,,Jej wszystkie życia" bym chciała przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 11. Czy to nie będzie nudne, jeśli napiszę, że znów króluje Prószyński? Na nowość z MG czekam, ciekawią mnie też "Znaki szczególne". No i Brunonia Barry, poluję w bibliotece na jej "Wróżby z koronek".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W sumie nudne, ale co poradzić, że co miesiąc mają taką ciekawą ofertę? :P

   Usuń
 12. Kurczę, tyle nowości, a ja już przekroczyłam limit na książki w tym miesiącu...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma lekko. Ja może skuszę się na jedną czy dwie, ale póki co wolałabym nic już nie kupować.

   Usuń
 13. Mmm" Jej wszystkie życia" i "zakazana" wydają się być dla mnie interesujące! :3 Czekam <3
  Pozdrawiam i zapraszam w odwiedziny do mnie :3

  OdpowiedzUsuń
 14. Jej wszystkie życia już cieszy moje oczęta :) A czekam z niecierpliwością na drugą część Parabellum.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kontynuacja "Parabellum" chyba jest najbardziej wyczekiwaną pozycją z tej listy. :D

   Usuń
 15. Jej wszystkie życia już cieszy moje oczęta :) A czekam z niecierpliwością na drugą część Parabellum.

  OdpowiedzUsuń
 16. Mam największą ochotę na "Kolory jej serca", "Jej wszystkie życia", "Zakazaną" oraz "Lalkę".

  OdpowiedzUsuń
 17. Lalalala, wiadomo, ze "Parabellum" to must have marca i to najlepiej must have jeszcze parujące tuszem drukarskim. :) Poza tym chciałabym kiedyś przeczytać "Na Pragę nie wrócę" - wydaje się dobrą lekturą. "Monogram" przeczytam na sto procent, bo wydaje się wciągający i zabawny, pewnie sięgnę i po zeznania Masy. :) Pozdrawiam. ;)

  OdpowiedzUsuń
 18. najbardziej zaciekawiły mnie Jej wszystkie życia, ale chętnie przeczytam także Przez Afrykę Środkową i Umarli nie kłamią :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja nie wiem czy dałabym radę wybrać tylko trzy książki. :D

   Usuń
 19. Mnóstwo tego, jest w czym wybierać. Jestem ciekawa z takich mniej znanych "Przez Afrykę Środkową".

  OdpowiedzUsuń
 20. Jak zawsze kusisz... "Jej wszystkie życia" mnie bardzo zainteresowały :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Rzeczywiście jest w czym wybierać ale niestety wszystkiego na raz nie da się przeczytać :)
  Ciekawią mnie obie pozycje Zysku i S-ka oraz Umarli nie kłamią.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A szkoda. Fajnie by było móc czytać choć jedną książkę dziennie. ;)

   Usuń
 22. Ciężko wybrać mi najciekawsze pozycje z powyższej listy. Jak zwykle bardzo chętnie przeczytałabym książki Wydawnictwa Czarnego, interesujące są również ,,Znaki szczególne", ,,Na Pragę nie wrócę" i oczywiście druga część ,,Parabellum".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czarne ma jak zwykle ciekawą ofertę, ale jakoś tak rzadko ich książki trafiają w moje ręce. :/

   Usuń
 23. Jejku, tyle ciekawych nowości, tak mało czasu... Niemniej jednak, mam nadzieję sięgnąć po "Szczęśliwi ludzie czytają książki i piją kawę" :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też i mam nadzieję, że to będzie przyjemna i odprężająca lektura.

   Usuń
 24. Co ja widzę! Druga część Parabellum?? Muszę ją obowiązkowo mieć!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ano. Nie Ty jedna, sądząc po komentarzach. :D

   Usuń
 25. ,,Szczęśliwi ludzie czytają książki i piją kawę - 18.03,, przeczytałabym tak dla relaksu:)

  OdpowiedzUsuń
 26. Jak zwykle pojawi się kilka ciekawie się zapowiadających książek :) . Skusiłabym się na "Smilla w labiryntach śniegu" :)

  OdpowiedzUsuń
 27. Najbardziej zainteresowały mnie powieści "Umarli nie kłamią" oraz "Monogram" :)

  OdpowiedzUsuń
 28. Ciekawe nowości, znalazłam coś i dla siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 29. Interesują mnie książki okołoafrykańskie - tj."Kolor jej serca" oraz "Przez Afrykę Środkową" a także spowiedź świadka koronnego. Publikacje o mafii czytam wyjątkowo chętnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O mafii czytałam niewiele, właściwie kojarzy mi się tylko "Gomorra". O polskiej mafii nie kojarzę chyba żadnej książki.

   Usuń
 30. Większość z nich z przyjemnością bym przeczytała i uzupełniła nimi moje półki. "Lalka" mnie zainteresowała najbardziej:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkoda, że ani portfel, ani regały, ani tym bardziej czas - nie są z gumy. ;)

   Usuń
 31. Kolor jej serca i Zakazana muszą być moje :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie czytaj szybko i koniecznie zrecenzuj! :)

   Usuń
 32. Z powyższych propozycji póki co miałam okazję przeczytać "Na Pragę nie wrócę" - bardzo polecam, błyskotliwa, wciągająca, mogłaby być trochę dłuższa;) "Umarli nie kłamią" również zapowiada się ciekawie, choć chwilowo porzuciłam nowości i wróciłam do ukochanej klasyki:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze nie doszłam do etapu "porzucam nowości". ;)

   Usuń
 33. Masa ciekawych propozycji.
  Już druga część Parabellum? Muszę w końcu przeczytać pierwszą!
  Ale każda z powyższych mnie kusi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przeczytaj koniecznie. Naprawdę fajnie się ją czyta. :)

   Usuń

Zapraszam do udziału w dyskusji. ;)

Wszelkie obraźliwe komentarze oraz reklamy stron będą usuwane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...