czwartek, 11 kwietnia 2019

Zdarzyło się w marcu 2019Czas na podsumowanie marca, który zaczął się świetnie, bo targami książki w Poznaniu. Później zaawansowane lenistwo walczyło z chęcią wprowadzenia do mojego blogowego życia zmian. Wynik tej walki był różny, ale mam nadzieję, że ostatecznie w kwietniu będę mogła Wam zaproponować coś nowego (co nie znaczy, że porzucę recenzowanie książek). Trzymajcie kciuki!

Strefa czytelnika

 1. James Hazel Dom jętki (ocena: 4,5/6) - recenzja
 2. Aleksandra Rumin Zbrodnia i Karaś (4,5) - recenzja
 3. Grzegorz Kalinowski Gra w oczko (4,5) - recenzja
 4. Rachel Abbott Tylko niewinni (3,5) - recenzja
 5. Stanisław Grzesiuk Na marginesie życia (5) - recenzja
 6. Max Czornyj Ślepiec (4,5) - recenzja
 7. Luz Gabás Płomień pod lodem (3) - recenzja
 8. Bartosz Szczygielski Serce (5) - recenzja
 9. Care Santos W połowie życia (4) - recenzja
 10. Mons Kallentoft Pocałunek kata (5) - recenzja

Dziesięć przeczytanych książek, a wśród nich sześć kryminałów i jednak komedia kryminalna. Chyba nie bardzo mi idzie wyrównywanie proporcji między czytaniem historii spod znaku zbrodni i lektur innego gatunku. 

Powiem Wam, że choć naprawdę starannie wybieram lektury i mało kiedy trafiam na takie, które przynoszą rozczarowanie, to zauważyłam lekkie znużenie kryminałami. Wprawdzie wciąż mnóstwo piętrzy się ich na stosach, ale w planie jest zredukowanie ich liczby na rzecz literatury faktu i powieści innych gatunków.


Strefa widza


Filmy:
 1. Fernando Colomo W jednym rytmie (ocena: 6/10) 
 2. Miguel Ángel Vivas Syn zemsty (6)
 3. Gavin O'Connor Księgowy (7)

W kwietniu ruszyłam z nieco innym pomysłem na blogowanie (już niebawem zaproszę Was na nową stronę, choć z obecnej nie zamierzam zrezygnować) i musiałam skądś wygospodarować trochę czasu, a to odbiło się na strefie widza, bo niemal zapomniałam o istnieniu Netfliksa i seriale poszły w odstawkę.

Obejrzałam za to trzy filmy, barwną hiszpańską komedię W jednym rytmie, mroczny thriller Syn zemsty tego samego pochodzenia oraz Bena Afflecka w roli Księgowego. Wszystkie te produkcje sprawdziły się bardzo dobrze jako jednorazowa rozrywka.


Strefa melomana

Katie Melua One Million Bicycles

Ólafur Arnalds Only The Winds

Iron & Wine Boy With A Coin

Diego El Cigala Las Simples Cosas


Strefa włóczykija


Targi Książki w Poznaniu

Nareszcie doczekaliśmy się tego typu imprezy w Poznaniu. Początki są skromne, ale obiecujące. Więcej na ten temat znajdziecie TUTAJ. Trochę się rozpisałam, poprosiłam też o komentarz kilka osób z branży, no i oczywiście nie brakuje zdjęć, więc serdecznie zapraszam do lektury wpisu.


misy i gongi

Wprawdzie to nie jest temat tego bloga (dlatego powstaje inna strona, na której będzie miejsce na tego typu opowieści), ale bardzo chciałam Wam wspomnieć o tym, że wybrałam się z koleżankami na terapię w dźwiękach gongów i mis. Godzinny relaks za pierwszym razem był tylko dość nietypowym dla mnie doświadczeniem, za drugim pozwolił mi wyciszyć chaos w głowie. Dawno nie czułam się tak zrelaksowana. Wprawdzie efekt ten nie utrzymał się długo, ale dla mnie to bardzo duży postęp, bo moja wieczna gonitwa myśli jest już naprawdę bardzo męcząca.https://www.instagram.com/ann_rk/17 komentarzy:

 1. O! Ciekawa jestem tych nowości na blogu. :) Powiem Ci, że w ostatnim czasie mam podobnie z kryminałami, bo coraz częściej czytam książki innych gatunków i trochę rzadziej sięgam po historie kryminalne (choć właśnie przeczytałam, że na MFK ma być Bernard Minier i się podjarałam).

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem bardzo ciekawa tych zmian, o których piszesz. Czekam na wieści z niecierpliwością.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zmiany? Nowa strona? Intrygujesz... :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Też bym poszła na taką relaksację! I czekam na zaproszenie. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fajny sposób na relaks, choć nie zawsze udaje mi się wyłączyć. ;)

   Usuń
 5. Świetne podsumowanie, gratuluję :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Czekam z ciekawością na zapowiadające się zmiany. 😊

  OdpowiedzUsuń
 7. Trochę nie do treści, ale bardzo mi się podoba podział tego posta na te strefy :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Aniu, ciekawa jestem co wymyśliłaś :) Mi po głowie też chodzą pewne blogowe zmiany, ale niewiele z tego myślenia wynika. Pewnie po prostu trzeba zacząć działać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak. Można myśleć latami i nic z tego nie wyniknie. Sama dość długo się zbierałam. Zapraszam na entuzjastycznie.pl :)

   Usuń
 9. Ostatnio właśnie czytałam o terapii gongami :) To całkiem nieźle upłynął Ci marzec, a tu już niedługo kończy się kwiecień, dlaczego ten czas tak pędzi :O Mój marzec też był fajny :) Byłam w kinie na ,,Kiedy się pojawiłaś" oraz w teatrze na dzień kobiet na ,,Triathlon".oraz na spotkaniu z Rafałem Fronią. Pojechałam na targi turystyczne do Wrocka i tam też trafiłam na wykład z Kubą Poradą. Plus wycieczki do: Ziębic, Henrykowa, Piotrowic Świdnickich i Gogołowa - obejrzeć wiatrak holenderski :D A.. i dwa muzea: we Wro i Świdnicy. Nie ma czasu na nudę :)

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do udziału w dyskusji. ;)

Wszelkie obraźliwe komentarze oraz reklamy stron będą usuwane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...