czwartek, 11 kwietnia 2019

Zdarzyło się w marcu 2019



Czas na podsumowanie marca, który zaczął się świetnie, bo targami książki w Poznaniu. Później zaawansowane lenistwo walczyło z chęcią wprowadzenia do mojego blogowego życia zmian. Wynik tej walki był różny, ale mam nadzieję, że ostatecznie w kwietniu będę mogła Wam zaproponować coś nowego (co nie znaczy, że porzucę recenzowanie książek). Trzymajcie kciuki!





Strefa czytelnika

 1. James Hazel Dom jętki (ocena: 4,5/6) - recenzja
 2. Aleksandra Rumin Zbrodnia i Karaś (4,5) - recenzja
 3. Grzegorz Kalinowski Gra w oczko (4,5) - recenzja
 4. Rachel Abbott Tylko niewinni (3,5) - recenzja
 5. Stanisław Grzesiuk Na marginesie życia (5) - recenzja
 6. Max Czornyj Ślepiec (4,5) - recenzja
 7. Luz Gabás Płomień pod lodem (3) - recenzja
 8. Bartosz Szczygielski Serce (5) - recenzja
 9. Care Santos W połowie życia (4) - recenzja
 10. Mons Kallentoft Pocałunek kata (5) - recenzja

Dziesięć przeczytanych książek, a wśród nich sześć kryminałów i jednak komedia kryminalna. Chyba nie bardzo mi idzie wyrównywanie proporcji między czytaniem historii spod znaku zbrodni i lektur innego gatunku. 

Powiem Wam, że choć naprawdę starannie wybieram lektury i mało kiedy trafiam na takie, które przynoszą rozczarowanie, to zauważyłam lekkie znużenie kryminałami. Wprawdzie wciąż mnóstwo piętrzy się ich na stosach, ale w planie jest zredukowanie ich liczby na rzecz literatury faktu i powieści innych gatunków.


Strefa widza


Filmy:
 1. Fernando Colomo W jednym rytmie (ocena: 6/10) 
 2. Miguel Ángel Vivas Syn zemsty (6)
 3. Gavin O'Connor Księgowy (7)

W kwietniu ruszyłam z nieco innym pomysłem na blogowanie (już niebawem zaproszę Was na nową stronę, choć z obecnej nie zamierzam zrezygnować) i musiałam skądś wygospodarować trochę czasu, a to odbiło się na strefie widza, bo niemal zapomniałam o istnieniu Netfliksa i seriale poszły w odstawkę.

Obejrzałam za to trzy filmy, barwną hiszpańską komedię W jednym rytmie, mroczny thriller Syn zemsty tego samego pochodzenia oraz Bena Afflecka w roli Księgowego. Wszystkie te produkcje sprawdziły się bardzo dobrze jako jednorazowa rozrywka.


Strefa melomana

Katie Melua One Million Bicycles

Ólafur Arnalds Only The Winds

Iron & Wine Boy With A Coin

Diego El Cigala Las Simples Cosas


Strefa włóczykija


Targi Książki w Poznaniu

Nareszcie doczekaliśmy się tego typu imprezy w Poznaniu. Początki są skromne, ale obiecujące. Więcej na ten temat znajdziecie TUTAJ. Trochę się rozpisałam, poprosiłam też o komentarz kilka osób z branży, no i oczywiście nie brakuje zdjęć, więc serdecznie zapraszam do lektury wpisu.






misy i gongi

Wprawdzie to nie jest temat tego bloga (dlatego powstaje inna strona, na której będzie miejsce na tego typu opowieści), ale bardzo chciałam Wam wspomnieć o tym, że wybrałam się z koleżankami na terapię w dźwiękach gongów i mis. Godzinny relaks za pierwszym razem był tylko dość nietypowym dla mnie doświadczeniem, za drugim pozwolił mi wyciszyć chaos w głowie. Dawno nie czułam się tak zrelaksowana. Wprawdzie efekt ten nie utrzymał się długo, ale dla mnie to bardzo duży postęp, bo moja wieczna gonitwa myśli jest już naprawdę bardzo męcząca.



https://www.instagram.com/ann_rk/



16 komentarzy:

 1. O! Ciekawa jestem tych nowości na blogu. :) Powiem Ci, że w ostatnim czasie mam podobnie z kryminałami, bo coraz częściej czytam książki innych gatunków i trochę rzadziej sięgam po historie kryminalne (choć właśnie przeczytałam, że na MFK ma być Bernard Minier i się podjarałam).

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem bardzo ciekawa tych zmian, o których piszesz. Czekam na wieści z niecierpliwością.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zmiany? Nowa strona? Intrygujesz... :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Też bym poszła na taką relaksację! I czekam na zaproszenie. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fajny sposób na relaks, choć nie zawsze udaje mi się wyłączyć. ;)

   Usuń
 5. Świetne podsumowanie, gratuluję :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Czekam z ciekawością na zapowiadające się zmiany. 😊

  OdpowiedzUsuń
 7. Trochę nie do treści, ale bardzo mi się podoba podział tego posta na te strefy :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Aniu, ciekawa jestem co wymyśliłaś :) Mi po głowie też chodzą pewne blogowe zmiany, ale niewiele z tego myślenia wynika. Pewnie po prostu trzeba zacząć działać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak. Można myśleć latami i nic z tego nie wyniknie. Sama dość długo się zbierałam. Zapraszam na entuzjastycznie.pl :)

   Usuń
 9. Ostatnio właśnie czytałam o terapii gongami :) To całkiem nieźle upłynął Ci marzec, a tu już niedługo kończy się kwiecień, dlaczego ten czas tak pędzi :O Mój marzec też był fajny :) Byłam w kinie na ,,Kiedy się pojawiłaś" oraz w teatrze na dzień kobiet na ,,Triathlon".oraz na spotkaniu z Rafałem Fronią. Pojechałam na targi turystyczne do Wrocka i tam też trafiłam na wykład z Kubą Poradą. Plus wycieczki do: Ziębic, Henrykowa, Piotrowic Świdnickich i Gogołowa - obejrzeć wiatrak holenderski :D A.. i dwa muzea: we Wro i Świdnicy. Nie ma czasu na nudę :)

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do udziału w dyskusji. ;)

Wszelkie obraźliwe komentarze oraz reklamy stron będą usuwane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...