niedziela, 15 czerwca 2014

Co w wydawnictwach piszczy #24
(czerwiec 2014 - cz. 2)

Kolejna porcja premier i wznowień, czyli co też pojawi się w księgarniach w drugiej połowie czerwca. Znajdziecie tu m.in. całą serię o Muminkach oraz kontynuację Roku na Majorce Anny Klary Majewskiej. Wraz z bohaterami ruszymy do Francji, Włoch i Chin. Zajrzymy też do pewnej szkoły kadetów. Nie zabraknie także krwawych zbrodni - bez nich żadna moja notka z zapowiedziami się nie obejdzie.

Na co czekam najbardziej? Mam kilka tytułów na oku. Bardzo ciekawi mnie m.in. Księga Diny. Znam tę historię ze świetnej ekranizacji, a poza tym czytałam jakiś czas temu Dom ze ślepą werandą tej autorki i ogromnie Wam tę powieść polecam. Na mnie zrobiła wielkie wrażenie i być może jeszcze do niej wrócę. Choćby po to, by napisać o niej kilka słów na blogu i namówić Was do lektury.

Black Publishing

Marjorie Price Dar z Bretanii - 18.06

Ambitna artystka Marjorie Price (Midge) porzuca wygodne życie na przedmieściach Chicago i wyrusza do Francji. Tam zakochuje się w Yvie, fascynującym malarzu, który namawia ją na odważny, brzemienny w skutki krok. Wspólnie kupują odseparowaną od świata posiadłość La Salle w urokliwej Bretanii.

Gdy pozorne szczęście na idyllicznej prowincji zaczyna się rozpadać, Midge zaprzyjaźnia się ze starszą kobietą mieszkającą nieopodal. Choć pochodzą z dwóch różnych światów, rodzi się między nimi niezwykła więź, która odmieni życie ich obu.

Paul French Północ w Pekinie - 18.06

1937 rok. Kolonialny Pekin. Pewnego dnia córka brytyjskiego konsula nie wraca do domu…

Szokujące morderstwo wstrząsnęło Chinami u progu II wojny światowej. Ciało Pameli Werner znaleziono blisko Lisiej Wieży, poza Dzielnicą Poselstw, w miejscu, które, jak mówią legendy, jest nawiedzane przez duchy zwierząt. Dla chińskiej policji martwa biała dziewczyna oznacza kłopoty, zwłaszcza że stan ofiary wskazuje na czyn brutalnego maniaka. Całe miasto huczy od plotek i podejrzeń. Ku rozpaczy ojca Pameli, śledztwo okazuje się trudniejsze, niż ktokolwiek mógł się spodziewać. Czy uda się je doprowadzić do końca, zanim Japończycy rozpoczną inwazję?

Paul French, historyk i znawca Chin, po wieloletnich badaniach ujawnia, co naprawdę wydarzyło się przed laty.

Czarna Owca

Åke Edwardson Dom na końcu świata - 18.06

Po dwóch latach rekonwalescencji komisarz Winter wraca do służby, gdzie spotyka dawnych kolegów. Wszystko jest prawie tak samo jak dawniej. Zaraz po powrocie trafia mu się sprawa wyjątkowo makabrycznego morderstwa.W domu na jednej z licznych wysepek w południowej części Göteborga znaleziono ciała trzech ofiar brutalnego mordu: matki i dwojga dzieci. Okazuje się, że w domu było jeszcze niemowlę, które morderca zostawił przy życiu. Kim jest morderca? Dlaczego oszczędził dziecko? Chciał, żeby żyło, czy miało umrzeć powolną śmiercią? Przed Winterem kolejna trudna zagadka do rozwikłania...

Czarne

Bernhard Jaumann Kamienista ziemia - 30.06

Na farmie niedaleko Windhuku w czasie próby kradzieży zastrzelono farmera, a jego syna porwano. Nastroje wśród zagrożonych wywłaszczeniem i nękanych napadami białych mieszkańców są coraz gorsze. Czarnoskóry, który znajdzie się przypadkiem w okolicy, łatwo może zostać potraktowany jak bandyta. Rozlew krwi wydaje się nieunikniony, dlatego inspektor Clemencia Garises musi jak najszybciej rozwikłać sprawę morderstwa. Niestety wszystkie tropy prowadzą do grupy, w której obracał się jej brat Melvin. Czy narażając własną karierę, Clemencia zdoła udowodnić niewinność brata?
Kolejna po Godzinie szakala wciągająca powieść niemieckiego pisarza, która rozgrywa się w targanej niepokojami Namibii.

Dolnośląskie

Jo Nesbø Syn - 18.06

Sonny odsiaduje wyrok w więzieniu w Oslo. Jest znany z cierpliwego wysłuchiwania zwierzeń współwięźniów. Chodzą pogłoski, że na ich podstawie przyznaje się do zbrodni popełnionych przez innych. Jest zdruzgotany, gdy jego ojciec, zasłużony policjant, zostaje oskarżony o korupcję i popełnia samobójstwo. Ale czy na pewno mężczyzna zginął z własnej ręki? Sonny będzie dążył do ujawnienia prawdy za wszelką cenę.


Literackie

Jane Rebecca W szpilkach na tropie. Prawdziwa historia Damskiej Agencji Detektywistycznej - 19.06

Na tropie zdrad, kłamstw i niewierności. Historia oparta na faktach.
Te dziewczyny są gotowe na wszystko. Gdy poprosisz je o pomoc, poczęstują cię herbatą i okażą zrozumienie, a potem zrobią wszystko, by dowiedzieć się prawdy i zdemaskować zdradzających.
Na ulicach Londynu śledzą niewiernych mężów, sprawdzają lojalność narzeczonych podczas wieczorów kawalerskich, na wystawnym przyjęciu prowadzą obserwację pewnego handlarza diamentów, a w pensjonacie we Włoszech szukają domniemanej kochanki pewnego Anglika... Nic się przed nimi nie ukryje. Przejrzą każde kłamstwo.
W tej pasjonującej książce opartej w 100% na faktach Rebecca Jane, założycielka i właścicielka Damskiej Agencji

Detektywistycznej odsłania kulisy pracy swojej ekipy i ujawnia fascynujące historie swoich klientów i klientek. Swoją również...

Muza

Tash Aw Pięć okien z widokiem na Szanghaj - 18.06

Żywiołowa codzienność współczesnego Szanghaju Pełne wzlotów i upadków historie piątki bohaterów, którzy szukają pieniędzy, miłości, sukcesu, akceptacji

PHOEBE przyjeżdża do Szanghaju do obiecanej pracy – ale na miejscu okazuje się, że pracy nie będzie. GARY, chłopak ze wsi, został gwiazdą pop, lecz życie zaczyna mu się wymykać spod kontroli. JUSTIN znalazł się w Szanghaju, by rozbudowywać rodzinną firmę, lecz nowe zadanie go przerasta. YINGHUI, w młodości lewicująca miłośniczka poezji, przeistoczyła się w odnoszącą sukcesy szanghajską bizneswoman. Właśnie zabiera się za wspólne przedsięwzięcie z tajemniczym WALTEREM CHAO, którego sekrety i intrygi wpłyną na życie wszystkich bohaterów. Sceną dla ich marzeń i nadziei będzie SZANGHAJ, świetlisty symbol nowych Chin, miasto nieustannych zmian, odgrywające brzemienną w skutki rolę w życiu swych mieszkańców.

Nasza Księgarnia

Tove Jansson Pamiętniki Tatusia Muminka oraz pozostałe części cyklu o Muminkach - 18.06

W 2014 roku obchodzimy setną rocznicę urodzin Tove Jansson – twórczyni Muminków, sympatycznych trolli znanych czytelnikom na całym świecie. Z tej okazji ukazuje się nowe wydanie całego dziewięciotomowego cyklu. Wysmakowane okładki dla koneserów, a w środku te same niezapomniane historie, które od lat zachwycają zarówno małych, jak i dorosłych czytelników. Bo z tych wyjątkowych, pełnych mądrości książek po prostu się nie wyrasta.

Życie Muminków i ich przyjaciół z Doliny skupia się wokół domu Mamy i Tatusia Muminka, gdzie każdy może liczyć na pomoc i przyjaźń. Panna Migotka, Paszczak, Mała Mi, Włóczykij, Ryjek, czy straszna Buka tworzą galerię postaci, które na zawsze pozostaną w pamięci czytelników.

Noir Sur Blanc

Giovanni Coccio, Amneris Magella Cienie na jeziorze - 26.06

W górach nad jeziorem Como, podczas prac budowlanych przy wytyczaniu nowej drogi i tunelu prowadzących do przejścia granicznego między Włochami a Szwajcarią znaleziono szczątki ludzkie. Kim był zmarły? Jak ustalić tożsamość mężczyzny, na którego ślad naprowadza jedynie monogram K.D. na srebrnej papierośnicy? Co może z tym mieć wspólnego wpływowa rodzina Cappellettich, właścicieli tych terenów, strzegąca swojej prywatności w otoczonej parkiem zabytkowej willi nad jeziorem?
Dochodzenie w tej sprawie powierzono komisarz Stefanii Valenti - czterdziestopięcioletniej rozwiedzionej policjantce, matce jedenastoletniej córki - której sam fakt,że jest kobietą utrudnia sprawne działanie, mimo że

jest zdecydowanie bardziej stanowcza i zaradna od swoich kolegów. W śledztwie następują kolejne zwroty, w rytmie nadciągających co jakiś czas znad jeziora powiewów wiatru breva. Dociekanie sięga coraz głębiej w przeszłość, w lata, kiedy pod koniec wojny nad brzegami jeziora przemieszczali się nielegalnie przemytnicy, dezerterzy, partyzanci, uciekający do Szwajcarii Żydzi, a także usiłujący umknąć sprawiedliwości funkcjonariusze gestapo, mający przy sobie cenne obrazy, wartościowe przedmioty i wielkie sumy pieniędzy. Niewątpliwie właśnie w tamtych latach należy szukać rozwiązania zagadek, które przynosi śledztwo...
A jest to śledztwo dwojakie. Z jednej strony odsłania skrywanie aspekty teraźniejszości, w której łączą się intrygi rodzinne i powracające wspomnienia, z drugiej dotyczy przełomowego okresu historii Włoch.

Prószyński i S-ka

Nicky Pellegrino Sycylijska opowieść - 24. 06

Na słonecznych sycylijskich wzgórzach cztery kobiety uczestniczą w kursie gotowania i jednocześnie pobierają lekcję życia.

Szef szkoły kulinarnej w sycylijskim miasteczku Favio, Luca Amore, nauczył już wiele osób gotować według przepisów przekazywanych w jego rodzinie z pokolenia na pokolenie. Przygotowuje kolejną edycję kursu, spodziewając się, że przebiegnie podobnie jak wszystkie inne: Luca będzie gotował i zabierał uczestniczki na wycieczki do winnic i na plantacje oliwek, wszyscy będą wspólnie jeść, oswoją się ze sobą, a po paru dniach goście spakują się i rozjadą w cztery strony świata. Lukę czeka jednak niespodzianka, która zmieni bieg jego życia. Tym razem na kurs zapisały się cztery kobiety, a dla każdej z nich jest to punkt zwrotny w życiu. Każda oczekuje od pobytu na Sycylii czegoś więcej niż nowych kulinarnych umiejętności i doznań. W szkole Luki spotykają się: rozwódka, wdowa, zapracowana samotna matka i niezrealizowana życiowo londyńska adwokatka. Rozpoczyna się intrygująca kulinarna przygoda, zawierane są przyjaźnie, trzeba sobie poradzić z animozjami, dzieli się sekrety i opowieści. Dla Moll, Tricii, Valerie i Poppy ta podróż wiele w życiu odmieni.

Luca Di Fulvio Dziewczyna, która sięgnęła nieba - 26.06

Rok 1515. Młodziutki Mercurio jest mistrzem drobnych oszustw. Sprytny, szybki, zręczny, stosując wymyślne sztuczki charakteryzacji, potrafi zmienić się nie do poznania. Rzymski rynsztok stał się dla niego domem, a ulica nauczyła go swoich praw: by przeżyć, musisz myśleć tylko o sobie. Przekonany, że zabił żydowskiego kupca, którego dopiero co obrabował, zmuszony jest uciekać. Daleko od dręczących go upiorów przeszłości, będzie próbował odmienić swoje niełatwe życie.

Wkrótce trafia do Wenecji gdzie poznaje Giudittę, która przybyła na lagunę z ojcem, w nadziei że odnajdą tu miejsce wolne od nasilających się prześladowań ludności żydowskiej. Rodząca się między chłopakiem a dziewczyną miłość musi przejść niejedną próbę: przede wszystkim zazdrość młodej Benedetty, a także powstanie w Wenecji pierwszego w Europie getta. Gubienie się w labiryncie podejrzanych uliczek i zaułków jest w tym mieście normą, jednak Mercurio będzie musiał w końcu zapomnieć o samym sobie, by odnaleźć Giudittę, brakujący element na poszarpanej mapie jego serca.

Rebis

Hanna Cygler Dwie głowy anioła - 17.06

Kontynuacja powieści "Głowa anioła".

Julia wraz z mężem postanawia wybrać się na wypoczynek do swojej rodzinnej miejscowości. Oboje nie posiadają się ze zdumienia na widok zmian, jakie tam zaszły. Wakacyjną sielankę przerywa jednak znalezienie zwłok. Urlop staje się aż za bardzo ekscytujący.

Romans, odrobina sensacji i kryminału, zwroty akcji, zresztą jak zwykle w powieściach Cygler, która nie lubi się nudzić w jednym gatunku.

Hanna Cygler – z urodzenia i zamiłowania gdańszczanka. Zawodowo zajmuje się tłumaczeniem ze szwedzkiego i angielskiego, a dla przyjemności – czytelników i swojej – pisze powieści (nie tylko dla kobiet).

Smak Słowa

Herbjørg Wassmo Księga Diny - 18.06

Nagroda Księgarzy Norweskich przyznawana za najlepszą książkę dekady (1990)

Dzika, namiętna i mroczna opowieść o niepokornej kobiecie łamiącej wszelkie zakazy. 

"Jam jest Dina, zabijam tych, których kocham" - mówi tytułowa bohaterka. Śmierć towarzyszy Dinie nieustannie, jest oswojona, bliska jak duchy zmarłych, które często ją nawiedzają. Dina żyje na pograniczu dwóch światów. Zafascynowana przemijaniem i sztuką unicestwiania, naznaczona piętnem śmierci.

"Księga Diny" jest kontynuacją najlepszych rozdziałów w norweskiej tradycji literackiej. To książka pod każdym względem niezwykła – pełna napięcia i zabawna, przejmująca w opisach dramatycznego losu bohaterki. Dina nazywana przez autorkę amazonką i wojowniczką, wilczycą i olbrzymką, pozostaje przede wszystkim głęboko zranionym dzieckiem, którego uczucia uległy dewiacji w wyniku strasznych przeżyć.

Videograf

Piotr Kulpa Pan na Wisiołach. Krzyk mandragory - 18.06

Pętla wokół Smutów zaciska się. Kto jest temu winien, pytają. Odpowiedzi coraz bardziej ich od siebie oddalają i dezorientują. Magda traci zaufanie do męża. Czaruś buntuje się przeciw rodzicom i ucieka z domu. Tymoteusz w obawie przed wyjawieniem mrocznej tajemnicy rezygnuje z możliwości uleczenia syna. Ta kropla przepełnia czarę goryczy. Po wypadku Tymka w szopie nic nie będzie takie samo. W zamian za uratowanie życia Smuta staje się zakładnikiem Bargieła, który za pomocą mandragory realizuje swój szatański plan. Tymczasem rodziną Smutów interesują się agenci CBA, co jeszcze bardziej komplikuje niełatwą sytuację Tymoteusza. Uwięziony w ciele Cygana, rozdarty między żoną a demonicą,

narażony na wrogość mieszkańców wioski, próbuje nade wszystko ratować syna, który całkowicie zagubił się w lawinie krwawych wydarzeń...

W.A.B.

Ottik Geza Szkoła na granicy - 25.06

Ottlik skupia się na najważniejszych międzyludzkich wartościach, nawiązując przy tym do kanonu literatury europejskiej. To książka, w której kończy się niewinność Chłopców z placu broni, a zaczyna życie bohaterów Remarque’a.

Szkolenie wojskowe nigdy nie było rzeczą przyjemną – zwłaszcza dla dziewięcioletnich dzieci. I choć Bebe i Szaravy zgodzili się ze sobą, że kiedyś życie było prostsze, maszynopis ich przyjaciela Medvego otworzył im oczy. W swoich zapiskach wraca bowiem do czasów wspólnego dzieciństwa i młodości, które spędzili razem w szkole kadetów. Wtłoczeni w wojskową dyscyplinę musieli porzucić własną niewinność i podporządkować się obowiązującym w armii hierarchii i zasadom. Ich relacje i przyjaźnie rozwijały się powoli i ostrożnie, w strachu przed starszymi kolegami i przełożonymi. A świat, który znali, stopniowo stawał się obcy.

Węgry, lata 20. XX wieku. Trzech chłopców – Bebe, Szaravy, Medve – spotyka się w szkole kadetów. Razem ze swoimi rówieśnikami w wieku dziewięciu lat zostają wrzuceni do świata wojskowego rygoru i żelaznej dyscypliny. W szkole, podobnie jak w regularnej armii, obowiązuje ściśle ustalona hierarchia i biada temu, kto nie waży się jej podporządkować. Razem z innymi chłopcy muszą stawić czoła starszym i wyższym stopniem uczniom oraz dowódcom, którzy nie zamierzają widzieć w nich dzieci.

Wielka Litera


Anna Klara Majewska Powrót na Majorkę - 18.06

Po kilku miesiącach sielankowego życia w Polsce u boku ukochanego Marka Magda zaczyna tęsknić za gorącymi plażami Majorki. Ivanka przeżywa problemy sercowe i potrzebuje pomocy przy prowadzeniu kawiarni, a kipiący hormonami Paco marzy o poznaniu seksownej Słowianki i zamierza znaleźć ją właśnie w Polsce. Magda rusza na pomoc majorkińskim przyjaciołom. Już pierwsze promienie słońca sprawiają, że wracają gorące wspomnienia, a pewien wyjątkowo pociągający blondyn sprawia, że odległa Warszawa, w której został Marek, wydaje się jeszcze bardziej szara i nudna…


41 komentarzy:

 1. Mam ochotę tylko na ,,W szpilkach na tropie'' ponieważ to historia oparta na faktach, a ja lubię takie życiowe historie.

  OdpowiedzUsuń
 2. "Cienie na jeziorze" i może "W szpilkach na tropie" :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zainteresowały mnie: "Dar z Bretanii", "W szpilkach na tropie" i "Księga Diny" :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wiele ciekawych nowości, z których muszę na razie zrezygnować. Postanowiłam bowiem, że przeczytam wszystkie te książki, które zalęgały dotąd na moich półkach. Mam na to całe wakacje. Postaram się też nie dokupować nowych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzymam kciuki. Ja przez najbliższe dwa miesiace też nie zamierzam nic kupować, bo odkładam na wakacje (jak zwykle na ostatnią chwilę).

   Usuń
 5. Wybrałabym dla siebie kilka książek, ale najbardziej chciałabym przeczytać "Księgę Diny".

  OdpowiedzUsuń
 6. O, dla mnie chyba tylko "Dziewczyna, która sięgnęła nieba", no i kontynuacja "Mrocznego siedliska", czyli w miarę spokojnie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. "Dar z Bretanii" i "Sycylijska opowieść" bardzo mnie kuszą. Wydają się być takie idealne na lato. ;)
  Na szczęście dziś mniej książek z Twoich zapowiedzi wrzuciłam na swoją listę!

  OdpowiedzUsuń
 8. Chciałabym bardzo przeczytać "Księgę Diny". Interesująco brzmią też "Syn", "Cienie na jeziorze" i "Północ w Pekinie".

  OdpowiedzUsuń
 9. zdecydowanie Syn(!!!!!!!!!), a Głowę Anioła właśnie czytam;))

  OdpowiedzUsuń
 10. Nowy tytuł z Black Publishing mnie zaciekawił. Tyle nowości, a ja mam nadal zaległości w czytaniu.

  OdpowiedzUsuń
 11. W szpilkach na tropie jest fajne. Kończę właśnie powoli czerwcowe nabytki, a na lipiec nie widzę nic dla siebie, co mnie ogromnie cieszy, tyle pieniążków w portfelu zostanie:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tak - Koper w tym zestawie nie występuje. :P

   Usuń
 12. Sporo tego. Trudno byłoby za nowościami nadążyć.
  Edwardsona już poznałam. Nawet niezły kryminał a Winter jest dość ciekawym detektywem.

  OdpowiedzUsuń
 13. Jak zwykle znajdzie się co najmniej parę tytułów, na które mam ochotę.

  OdpowiedzUsuń
 14. Że ja ostatnio Polską literaturę czytam ;) to jestem ciekawa Majewskiej no i po Cygler mogę sięgnąć :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Chyba nie widzę nic dla siebie, ale to nawet chyba lepiej, bo mam ogromne zaległości!

  OdpowiedzUsuń
 16. Nie mogę oglądać takich wpisów. Ale tym razem udało mi się przeczytać coś przed premierą - "W szpilkach na tropie". Jakby co, mogę Ci pożyczyć :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki. :) Będę pamiętać. Ale najpierw muszę przeczytać to, co od Ciebie mam.

   Usuń
 17. Najbardziej jestem zaciekawiona takimi książkami, jak "Dary z Bretanii", "Dwie głowy anioła" oraz "Powrót na Majorkę" <3
  www.blaskksiazek.pl

  OdpowiedzUsuń
 18. A ja dla siebie nie znalazłem nic... ale póki co kolejkę mam pełną ;)

  OdpowiedzUsuń
 19. Po większość książek z przyjemnością sięgnę ; )

  OdpowiedzUsuń
 20. Sporo nowości, myślę że historia o dziewczynach detektywach oraz Dwie głowy anioła najbardziej mnie zaciekawiły.

  OdpowiedzUsuń
 21. Dużo zapowiedzi, oj dużo :) Na wiele z nich miałabym ochotę.

  OdpowiedzUsuń
 22. Dużo zapowiedzi, oj dużo :) Na wiele z nich miałabym ochotę.

  OdpowiedzUsuń
 23. Najbardziej zaciekawiły mnie tytuły z Black Publishing :) Chętnie przypomniałabym sobie też serię o Muminkach :)

  OdpowiedzUsuń
 24. Nesbo, Jaumann, Kulpa - koniecznie!

  OdpowiedzUsuń
 25. Pan na Wisiołach. Krzyk mandragory bardzo, ale to bardzo mnie interesuje :)

  OdpowiedzUsuń
 26. "Sycylijska opowieść" to coś dla mnie, bo ta wyspa jest moim marzeniem :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też bym chciała się tam wybrać. A póki co, patrzę tęsknie w kierunki Hiszpanii. ;)

   Usuń
 27. "Dar z Bretanii" mam w planach :)

  OdpowiedzUsuń
 28. Myślę, że znalazłabym coś dla siebie.

  OdpowiedzUsuń
 29. Żadnej jakoś koniecznie nie muszę przeczytać, choć kilka brzmi ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 30. Najbardziej chciałabym przeczytać "Księgę Diny"

  OdpowiedzUsuń
 31. "W szpilkach na tropie" wydaje się takie lekkie i ciekawe :)

  OdpowiedzUsuń
 32. Mój egzemplarz "Pamiętników Tatusia Muminka" uległ kompletnej destrukcji (nie moja wina, takie słabe te książki robią...) To dobry pretekst (jak każdy;) żeby kupić sobie nową książkę;)

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do udziału w dyskusji. ;)

Wszelkie obraźliwe komentarze oraz reklamy stron będą usuwane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...