poniedziałek, 30 czerwca 2014

Co w wydawnictwach piszczy #25
(lipiec 2014 - cz. 1)

Mam szlaban na zakupy. Serio. Nałożony własnoręcznie i obowiązujący do wrześniowej wypłaty. Tak, cierpię ogromnie, ale urlop zbliża się wielkimi krokami i teraz każda złotówka jest cenniejsza niż zwykle.

Nie zmienia to faktu, że tradycyjnie przeczesałam Internet w poszukiwaniu ciekawych zapowiedzi wydawniczych. W końcu do jesieni się książki nie przeterminują, a gdybym przypadkiem przeczytała już wszystko co zalega mi na półkach (sorry, ale te wasze drwiące uśmiechy są oburzające!), to poniższa ściąga będzie jak znalazł.

Zapraszam Was na zapowiedzi na pierwszą połowę lipca.

Amber

Ruth Newman Bal absolwentów - 1.07

Uniwersytet w Cambridge. Osiemnaście tysięcy studentów, półtora tysiąca wykładowców i... jeden seryjny morderca. Ofiary - najpiękniejsze studentki Cambridge. W roli detektywa - młody psychiatra. Zakończenie - jakiego nikt by nie odgadł...
W noc balu absolwentów Ariel College zostaje znalezione potwornie okaleczone ciało studentki. W zalanym krwią pokoju jest jeszcze jedna dziewczyna... Olivia Coscadden żyje, ale jest w szoku. Psychiatra Matt hew Denison jest przekonany, że widziała mordercę. Ale żeby otworzyć umysł Olivii, trzeba czasu. A czasu nie ma - Rzeźnik z Cambridge wybiera kolejne ofiary. Wśród studentów rośnie strach... Zanim zginie następna studentka, Denison musi dotrzeć do zablokowanej podświadomości Olivii. I do sekretów, które się tam kryją. Lecz może lepiej by było, gdyby nigdy nie poznał prawdy...Literackie

Janusz L. Wiśniewski Ślady - 2.07

Janusz Leon Wiśniewski obdarowuje nas kolejną porcją opowieści o losach przypadkowo —albo i nie przypadkowo — poznanych ludzi. Zwykłych i zarazem wyjątkowych. Zamieszkujących wielkie metropolie, wyspy Bora-Bora, czy najdalsze zakątki mroźnej Rosji. Wbrew pozorom, postaci te łączy bardzo wiele: pragnienie miłości i kontaktu z drugim człowiekiem. Janusz L. Wiśniewski udowadnia, że szczęście miewa podobne oblicza, niezależnie od szerokości geograficznej, wieku czy koloru skóry. Autor, mistrzowsko łączący w swoich opowieściach emocje, erotykę i naukę, po raz kolejny daje się poznać jako niezrównany znawca ludzkich dusz: męskich i żeńskich.

J.K. Johansson Laura - 3.07

Fiński Twin Peaks, czyli co się stało z Laurą Anderson?
Prowincjonalne fińskie miasteczko. Zaginiona dziewczyna. Mroczna tajemnica - im bardziej się w nią zagłębić, tym bardziej jest złożona.
Laura, uczennica miejscowego liceum, znika pewnej sobotniej nocy podczas szkolnej zabawy. Zdania na temat, gdzie się podziała, są podzielone, zarówno wśród uczniów, jak i mieszkańców miasteczka. Była popularną uczennicą i utalentowaną pianistką, ale nie stroniła od ryzyka (narkotyki, podejrzane znajomości ze starszymi mężczyznami).
(...)
"Laura" to trzymający w napięciu psychologiczny kryminał, prowadzący przez kolejne kręgi piekła na fińskiej, z pozoru idyllicznej prowincji. Połączenie atmosfery niepokoju, tajemnicy. Wszechobecne zło, które czai się wszędzie, nawet wśród w pozornie niewinnych bliskich osobach, budzi niepokój i dreszcz emocji. Tutaj każdy jest podejrzany albo za chwilę nim się stanie. Świetnie skonstruowany, przejmujący obraz świata, tak bliski, a jednocześnie obcy, bo wynaturzony.

Manel Loureiro Ostatni pasażer - 9.07

Czy młodej dziennikarce uda się wyjaśnić tajemnicę statku widma?i odwrócić przeznaczenie?
W sierpniu 1939 roku stary angielski węglowiec niemal zderza się na środku oceanu z olbrzymim statkiem wycieczkowym o nazwie "Valkirie". Jak się wkrótce okazuje, płynie pod niemiecką banderą i należy do nazistowskiej organizacji Wolf und Klee. Nieoświetlony transatlantyk dryfuje w gęstej mgle pusty. Trzej angielscy marynarze, którzy zapuszczają się na jego pokład, odkrywają ślady świadczące o niedawnej obecności setek pasażerów, ale odnajdują tylko jednego żywego człowieka: noworodka owiniętego w tałes, z gwiazdą Dawida na szyi. Nikt nie potrafi zrozumieć, dlaczego ten żydowski chłopiec jest jedynym pasażerem statku widma i skąd wziął się na pokładzie.
Siedemdziesiąt lat później ambitna dziennikarka londyńskiej gazety dowiaduje się, że "Valkirie", od czasu feralnego rejsu stojącą w angielskim doku, w tajemnicy nabył i wyremontował pewien milioner. Dziewczyna, zaproszona na rejs, pragnie za wszelką cenę rozwiązać zagadkę niemieckiego transatlantyku. Wyprawa na pokładzie "Valkirie" okaże się ekscytującym, ale i wyjątkowo niebezpiecznym spotkaniem z przeszłością, będzie podróżą w czasie, która wyjaśni, co tak naprawdę w 1939 roku wydarzyło się na oceanie tamtej sierpniowej nocy.

Prószyński i S-ka

Daisy Waugh Na Hester Street topnieje śnieg - 3.07

Jest upalne lato roku 1929, w olśniewającej scenerii wzgórz Hollywood wielu właśnie realizuje swoje wielkie filmowe marzenia. 
Maximilian i Eleanor Beecham – aktorka i reżyser, oboje eleganccy, czarujący, wytworni – należą do śmietanki towarzyskiej „Fabryki Snów”. Pod pozorami wyrafinowania i luksusu skrywają jednak poważny kryzys małżeński oraz kłopoty finansowe spowodowane niepowodzeniem ich ostatnich filmów. Kiedy wierzyciele przejmują ich dom, Maksowi i Eleanor nie pozostaje nic innego, jak tylko rozstać się i rzucić w ramiona kochanków. Ostatnim, co ich łączy – a może dzieli? – jest skrywana od lat tajemnica.
Wtedy właśnie przychodzi list. Małżeństwo zostaje zaproszone na weekend do legendarnej posiadłości Hearst Castle, gdzie na hucznych przyjęciach spotykają się grube ryby hollywoodzkiego przemysłu filmowego. Eleanor i Max nie mogą zrezygnować z ostatniej szansy na ponowne zaistnienie w tym hermetycznym światku. Pełne plotek, przepychu, skandali i zepsucia przyjęcie jest kwintesencją złotej ery Hollywood. Beechamowie muszą podjąć decyzję, która zaważy na ich przyszłości.

Sara Blaedel Bogini zemsty - 8.07

W samym środku przesłuchania wdowy po młodym mężczyźnie powiązanym ze środowiskiem rockersów, do asystent kryminalnej Louise Rick dzwoni jej przybrany syn, Jonas. Na imprezie klasowej, na którą poszedł chłopiec, dochodzi do przemocy – do mieszkania wdarła się banda chuliganów, poszukujących alkoholu i cennych przedmiotów. Dwunastoletnia Signe wybiega z domu po pomoc, ale wpada pod samochód i jeszcze tej samej nocy umiera w wyniku odniesionych obrażeń. Dla matki Signe życie traci sens. 

Ale czy żal po stracie córki jest jej jedynym odczuciem? Czy nie powoduje nią również pragnienie zemsty? Pożar, do którego doszło w wyniku podpalenia i który przyniósł ofiary w ludziach, staje się dla policji sprawą priorytetową. Ślady prowadzą w różnych kierunkach, a Louise, po otrzymaniu wskazówki od swojej przyjaciółki Camilli Lind, zaczyna rozumieć, że nie wszyscy mówią całą prawdę.

Lisa Scottoline Wracajmy do domu - 8.07

Jill Farrow jest typową mamą z przedmieścia, która wreszcie pozbierała się po rozwodzie i układa sobie życie na nowo. Praca pediatry daje jej satysfakcję, a nastoletnia córka, Megan, wydaje się być szczęśliwa. Pewnej nocy w ich domu zjawia się była pasierbica Jill, Abby, i przynosi wieści o śmierci swojego ojca, utrzymując przy tym, że został zamordowany. Jill chce na własną rękę pomóc w odkryciu prawdy. Wkrótce okazuje się, że jej działania mogą doprowadzić do rozpadu nowej rodziny i zniszczyć dopiero co odzyskane szczęście. 

Czy macierzyństwo kiedyś się kończy? Jakie są granice miłości w rodzinie? Czy istnieje pojęcie „byłego dziecka”?

Luke Delaney Nieuchwytny - 15.07

Detektyw komisarz Sean Corrigan jest inny niż pozostali śledczy. Niewyobrażalna trauma z dzieciństwa dała mu silną determinację, by bronić niewinnych. Naznaczyła go też jednak umiejętnością rozpoznawania zła w innych – zła, które czai się również w nim samym. 
Kiedy dochodzi do brutalnego morderstwa na młodym mężczyźnie, Corrigan jako szef zespołu śledczego w południowym Londynie obejmuje prowadzenie sprawy. To, co z początku wyglądało na zwyczajną zbrodnię w afekcie, bardzo szybko naprowadza Corrigana na trop kilku innych zabójstw – dzieła najgroźniejszego mordercy, z jakim do tej pory przyszło mu się zetknąć. Sprawca za każdym razem zmienia modus operandi i nie pozostawia żadnych śladów. Mimo to Corrigan wie ponad wszelką wątpliwość, że za każdym z morderstw stoi ten sam człowiek. Zaczyna się niebezpieczna zabawa w kotka i myszkę z zabójcą, który nie zawaha się uderzyć w krąg bliskich Corriganowi osób. 

Remi

Sandi Tan Wyspa dusz - 4.07

Książka w stylu magicznych powieści Isabel Allende, doskonała na letni czas.

Wyspa Dusz Japońska okupacja, młoda dziewczyna i wyspa pełna duchów. Cassandra jest zmuszona opuścić wraz z rodziną Szanghaj i przenieść się na Wyspę Dusz , brytyjską kolonię na indonezyjskim archipelagu. Wyspę nawiedzaną przez duchy, które tylko Cassandra może widzieć… Z czasem dziewczyna staje się samotną i tajemniczą kobietą, uwięzioną na wyspie przez ciemne moce. Poruszająca historia o tęsknocie, walce i miłości.

Replika

Iwona J. Walczak Dom złudzeń. Iga - 15.07

Powieść o sile ducha, jaką dają zasady i odpowiedzialność, nie tylko za siebie. Iga, poprzez kolejne zamążpójście, wchodzi w posiadanie olbrzymiego majątku. Nie musi pracować, firmą zarządza mąż, a nad maleńkim synkiem czuwa sztab opiekunek i rodzina. Kobieta może zająć się poszukiwaniem substytutów szczęścia w postaci zabiegów w SPA, spotkań z koleżankami w drogich knajpkach oraz nabywaniem ekskluzywnych ubrań. Kilka razy w roku wyjeżdża na wakacje do dalekich miejsc.
Ale nie zawsze tak było... I nie zawsze tak będzie. Nad firmą wisi widmo bankructwa. Iga musi podjąć walkę o zachowanie części majątku i uratowanie kilkudziesięciu hektarów rodzinnej ziemi, w tym pełnego wspomnień z dzieciństwa DOMU ZŁUDZEŃ.
Ratując rodzinną schedę, Iga pobiera lekcję skromności. Nie jest już zapatrzona w siebie, a bolesne doświadczenia są dla niej etapem na drodze do budowania szczęścia.

Sonia Draga

Sarah Lark Krzyk Maorysów - 2.07

Sarah Lark w ciekawy i interesujący sposób ukazuje historię nowozelandzkiej rodziny, której życie nierozłącznie splecione jest z tradycjami Maorysów.
Nowa Zelandia, Canterbury Plains, 1907: Gloria dorasta na Kiward Station. Jej szczęśliwe, radosne dzieciństwo kończy się gwałtownie, kiedy wraz ze swoją kuzynką, Lilian, zostaje wysłana do angielskiej szkoły z internatem. Lilian doskonale odnajduje się w nowym świecie, Gloria natomiast zaczyna nienawidzić swoich rodziców za to, że zmusili ją do takiego życia. Dziewczyna za wszelką cenę chce wrócić do Nowej Zelandii. Potajemnie układa plan, w efekcie którego znajdzie się w ogromnym niebezpieczeństwie... Los dokonuje gwałtownego zwrotu i raz jeszcze okaże się, jak wiele ludzkich uczuć może być przyczyną zarówno rozpaczy, jak i siły.

Christine Drews Niebezpieczna znajomość - 9.07

Katrin ma trzydzieści parę lat, trzyletniego synka, Leo, którego uwielbia, potwornie zapracowanego męża, a na dodatek na głowie urządzanie nowego domu. Jest więc zachwycona, kiedy w przedszkolu, do którego odprowadza dziecko, poznaje Tanię. Szybko okazuje się, że obie kobiety mają ze sobą wiele wspólnego i zaczynają spędzać ze razem coraz więcej czasu. Przypadkowa znajomość szybko przeradza się w przyjaźń.
Gdy niespodziewanie umiera ojciec Katrin, Tania śpieszy jej z pomocą i zabiera małego Leo do domu, by odciążyć zrozpaczoną, niemogącą liczyć na pomoc męża przyjaciółkę. Jednak po pogrzebie Tania nie przywozi Leo do domu, jak to było uzgodnione. Zaniepokojona Katrin dzwoni do przyjaciółki. Gdy automatyczny głos w telefonie informuje, że "wybrany numer nie istnieje", kobieta wpada w panikę...

W.A.B.

Dan Kieran O wolnym podróżowaniu - 9.07

Ta książka to pochwała spontaniczności. Podróżując, wielu z nas odhacza z listy kolejne plaże, hotele, „sto miejsc, które trzeba zobaczyć przed śmiercią”. Tymczasem, jak nas przekonuje autor, najfajniejsze imprezy i najlepsze podróże to te, których nie planowaliśmy: przypadkowe spotkania, życzliwość ze strony nieznajomych, niespodziewane odkrycia.
Zysk i S-ka

Wojciech Cejrowski Wyspa na prerii - 14.07

Dotychczas pisałem książki o Indianach z Amazonii – było dziko i egzotycznie. Ta jest o kowbojach z Arizony, i też będzie dziko i egzotycznie. Południe Stanów Zjednoczonych oraz dawny Dziki Zachód są zupełnie inne niż Nowy Jork, Chicago, Floryda czy Kalifornia. Preria zadziwia nawet tych, którzy dobrze znają Amerykę. Gdyby komuś nie mieściło się w głowie, że prowincja największego mocarstwa na świecie wygląda tak, jak ją tu opisałem, niech rzuci okiem na serial telewizyjny „Duck Dynasty” (w Polsce znany jako „Dynastia Kaczorów”) albo... niech potraktuje tę książkę jak zwykłą powieść przygodową.
A gdyby ktoś chciał sprawdzić osobiście, czy jest tak jak tu opisałem, drogę znajdzie łatwo: wystarczy zjechać z autostrady, potem jeszcze raz zjechać, i znów zjechać, i tak do skutku – aż skończy się mapa i wylądujesz na polnej drodze, prowadzącej na jakieś rancho.

64 komentarze:

 1. Ha! Nic dla mnie:) Nic mnie nie kusi, jestem z siebie dumna. Muszę uważać, bo jeszcze chwila i wpadnę w narcyzm:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawe czy ja się doczekam takich zapowiedzi, w których nie znajdę nic dla siebie. :P

   Usuń
 2. Chyba skuszę się na: Bal absolwentów, gdyż najbardziej mnie ciekawi.

  OdpowiedzUsuń
 3. I po to ty to robisz!!!! 3 tytuły wpadły mi w oko - oszaleję :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zbyt wiele fajnych zapowiedzi :) Też sobie muszę założyć szlaban na zakupy i najpierw przeczytać ten cały stos, jaki mam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Pierwszy raz w życiu mam ochotę przeczytać jakąś książkę Cejrowskiego :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cha cha, aż tak źle? ;)

   PS Aniu chciałam zgłosić książkę do wyzwania:
   http://armalkolit.blogspot.com/2014/07/gdansk-idealne-miejsce-do-snucia.html#more

   Usuń
  2. Książkę dopisałam do wyzwania, a podróżnicze historie Cejrowskiego bardzo lubię. ;)

   Usuń
 6. Ostatni pasażer może być ciekawy, ale nie planuję jakichś zakupów.

  OdpowiedzUsuń
 7. Krzyk Maorysów to może być coś dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Uff, co za ulga, kilka mogłabym przeczytać, ale nie ma nic, za co dałabym się pokroić;)
  Za to jak zobaczyłam Cejrowskiego, to od razu pomyślałam o Tobie:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Jesteś wredna i dobrze o tym wiesz. Co z tego, że Ty sobie nałożyłaś ten szlaban. Tyle ciekawych książek, ech... 3/4 stąd bym sobie kupiła! Znów muszę uzupełnić swoją listę...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No wiem, ale czasem warto mi o tym przypomnieć. :P

   Usuń
 10. Trochę kusi mnie Cejrowski, ale póki co mam co czytać :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Najbardziej zaciekawiła mnie książka Wiśniewskiego : >

  OdpowiedzUsuń
 12. Sama zaczynam wielkie oszczędzanie, ale książce Cejrowskiego na pewno nie dam rady się oprzeć... ;) Tym bardziej, że podróż po Stanach to jak najbardziej moja tematyka :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja planuję zakup, ale dopiero po wakacjach.

   Usuń
 13. Chciałbym przeczytać Cejrowskiego.

  OdpowiedzUsuń
 14. Bardzo ciekawe pozycje :) Podoba mi się okładka - "Dom złudzeń" i pewnie po nią bym sięgnęła ;)
  O nareszcie Cejrowski i nutka grozy powiało w "Balu absolwentów " ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mocne postanowienie Aniu dasz radę- na pewno masz stosik książek w domu jeszcze nie przeczytanych ;)

   Usuń
  2. A żeby to jeden. ;)

   Usuń
 15. Właśnie będę czytać "Dom złudzeń. Iga", choć na "Wracajmy do domu" też bym się skusiła :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Najbardziej wpadły mi w oko "Ślady" i "Wyspa na prerii". Ale chyba wstrzymam się przez jakiś czas z zapoznawaniem się z nimi, mam wystarczająco dużo książek do przeczytania, które nazbierały mi się ostatnimi czasy :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 18. Nie dorabiajcie szowinisty! Wiecie zapewne, którego autora mam na myśli:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poglądy poglądami, ale jego książki lubię. ;)

   Usuń
 19. A ja właśnie zaopatrzyłam się w kilka e-booków, choć przy łóżku leży całkiem niezły stosik. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. E-booki przynajmniej nie kłują cały czas w oczy, jak wyrzut sumienia. ;)

   Usuń
 20. Jak zwykle dużo tych zapowiedzi u Ciebie. Jestem pewna, że coś dla siebie wśród tych książek bym znalazła :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Przejrzałam zapowiedzi tylko jednym okiem, bo też nałożyłam sobie szlaban na książki... Mam jeszcze 30% zniżki na Matrasie na jedną książkę, więc pewnie to wykorzystam, ale poza tym nic nie kupuję...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wykorzystałam tę zniżkę na "Polskie morderczynie". ;)

   Usuń
 22. "Wyspa na prerii" będzie moja! ;)

  OdpowiedzUsuń
 23. Na szczęście dla mojego portfela interesuje mnie tylko "Laura" :)

  OdpowiedzUsuń
 24. Myślę, że mogłabym przepisać pierwszy komentarz :D Życzę Ci, abyś potrafiła nie złamać szlabanu. Jak zapomnisz o kupowaniu na jakiś czas, to jest szansa, że później będziesz w tym umiarkowana. Jest też znacznie większa szansa, że wpadniesz we wrześniu w wir zakupowy i stracisz wszystkie pieniądze ;)

  OdpowiedzUsuń
 25. Wytrwaj w postanowieniu. Starałam się nie zagłębiać w podane wyżej tytuły, bo mam sporo zaległych lektur i nie chce kupować nowych ;)

  OdpowiedzUsuń
 26. Jesteś okrutna:P Wpadło mi w oko kilka pozycji, a też mam szlaban na książki ;/

  OdpowiedzUsuń
 27. Ja też już nie kupuję książek, ale może jakieś uda mi się zdobyć z tej listy, które mnie interesują ;)

  Jeszcze nie zdążyłam zapoznać się z "Grandem", a Wiśniewski już napisał nową książkę :P Muszę szybciej czytać, nie jedną książkę dziennie, tylko dwie :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja nawet jednej dziennie nie jestem w stanie. ;)
   "Grand" u mnie też jeszcze nieprzeczytany. :/

   Usuń
 28. Tak wiele ciekawych pozycji tu zawarłaś...

  OdpowiedzUsuń
 29. "Ostatni pasażer" jest dla mnie niezwykle kuszący :) "Krzyk Maorysów" też się całkiem nieźle zapowiada.

  OdpowiedzUsuń
 30. Mnóstwo ciekawych książek wyszperałaś, nie będę wypisać tytułów, bo musiałabym umieścić prawie wszystkie :) Zastanawiam się natomiast czy "Bal absolwentów" nie jest wznowieniem? Bo wydaje mi się, że mam książkę o tym tytule u siebie, ale tak na szybko to nie wiem gdzie jest :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może jest, nie wiem. Wypisuję wszystkie pojawiające się tytuły, wznowienia też. :)

   Usuń
 31. i ja nałożyłam sobie szlaban;)) więc powiem tylko fajne pozycje;P i odwrócę wzrok;DD

  OdpowiedzUsuń
 32. Dwie zwróciły moją uwagę "Laura" i "Bogini zemsty".
  Planuj, planuj urlop, trzeba trochę odpocząć. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Planuję, choć kiepsko mi idzie. Ale dojazd jest, noclegi są, reszta się jakoś może sama zorganizuje. :P

   Usuń
 33. Własnoręczny szlaban :P Zazdroszczę, podziwiam i współczuję jednocześnie :) Dobrze, że niektóre książki będę mogła przeczytać w ramach współpracy :) Zachęcająco wyglądają: Lisa Scottoline Wracajmy do domu, Manel Loureiro Ostatni pasażer, Sandi Tan Wyspa dusz i Daisy Waugh Na Hester Street topnieje śnieg :))) Postaram się je zdobyć :)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co miesiąc, jak patrzę na te wszystkie zapowiedzi, to myślę sobie: rety, czemu ja nie współpracuję z tymi wszystkimi wydawnictwami?
   Ale potem przypominam sobie, że nawet z tymi moimi skromnymi kontaktami i tak stale jestem zakopana w książkach, więc może lepiej do niektórych tytułów tylko wzdychać. :P

   Usuń
 34. Dajcie spokój, zapowiedzi mi nie służą, bo przez nie czeka mnie bankructwo, niestety sama sobie szlabanu zrobić nie potrafię.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To ustal sobie miesięczny limit na wydatki.

   Usuń
 35. Na szczęście nic mnie z tych propozycji za bardzo nie kusi :) Za to kuszą inne - niestety. Ale też ostro trzymam się za portfel, bo niebawem czekają mnie większe wydatki. Tym razem nie podróżnicze, ale też emocjonujące
  kolodynska.pl

  OdpowiedzUsuń
 36. "Bal absolwentów" i "Ostatni pasażer" wyd. Muza ciekawie się zapowiadają :))

  OdpowiedzUsuń
 37. Kilka książek mnie kusi, ale też muszę odpuścić ;)

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do udziału w dyskusji. ;)

Wszelkie obraźliwe komentarze oraz reklamy stron będą usuwane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...