środa, 31 lipca 2019

poniedziałek, 29 lipca 2019

Javier Sierra "Niewidzialny płomień" - recenzja

literatura hiszpańska


Święty Graal rozpala wyobraźnię od dawna. Jego istnienie (lub nieistnienie) wiąże się z mnóstwem tajemnic, legend, domysłów. Jest bohaterem popkultury. Szukali go Pan Samochodzik i Indiana Jones. Wzięła go na tapet ekipa od Monty Pythona, nawiązywał do niego Dan Brown, a Grailknights, zgodnie ze swoją nazwą, opierają na nim swoją muzyczną działalność. W powieści Niewidzialny płomień Javiera Sierry, stanie się on przedmiotem poszukiwań prowadzonych przez pewną nietuzinkową grupę.

piątek, 26 lipca 2019

Aurélie Valognes "Przegwizdane" - recenzja





Francuska pisarka, Aurélie Valognes, zadebiutowała jedną z tych powieści, które określam mianem plastrów. Przegwizdane to lektura pełna ciepła. Pokrzepiająca i wywołująca uśmiech. Doskonała na małe, emocjonalne skaleczenia i większą niepogodę ducha. 

wtorek, 23 lipca 2019

Monika Góra "Miasteczko zbrodni. Dlaczego zginęła Iwona Cygan?" - recenzja

Iwona Cygan książka


Przerywałam lekturę tego reportażu kilkukrotnie. Gdy dotarłam do ostatniej strony, dłuższą chwilę gapiłam się tępo w ścianę. Historia opisywana przez Monikę Górę w reportażu Miasteczko zbrodni. Dlaczego zginęła Iwona Cygan? to lektura potwornie przytłaczająca. Paraliżuje myśl, że wydarzyła się naprawdę.

piątek, 19 lipca 2019

Jacek Ostrowski "Czarny wdowiec" - recenzja

recenzje kryminałów
Seria z papugą, tom 2


Bezimienna papuga zyskuje imię, mecenas Zuza Lewandowska zaczyna wątpić w nieskazitelny wizerunek swojego ojca, a w Płocku znów robi się mrocznie. Krótko mówiąc, Jacek Ostrowski wraca z drugim tomem Serii z papugą, zatytułowanym Czarny wdowiec.

środa, 17 lipca 2019

poniedziałek, 15 lipca 2019

Magda Omilianowicz, Michał Fajbusiewicz "Fajbus. 997 przypadków z życia" - recenzja





Kultowym programem 997 przyciągała nawet 18 milionów widzów. Legenda telewizji, człowiek, który żadnej pracy się nie boi, zapalony podróżnik, kolekcjoner maszyn do pisania, typ równie pracowity co rozrywkowy. Michał Fajbusiewicz w rozmowie z Magdą Omilianowicz zdradza nieco smaczków ze swojego życia.

sobota, 13 lipca 2019

Zdarzyło się w czerwcu 2019



U Was też czas płynie jak szalony? Ani się obejrzałam, a intensywnym maj ustąpił pracowitemu czerwcowi, a ten nieoczekiwanie stał się obiecującym lipcem. Czasami chciałabym, żeby czas zwolnił, ale z drugiej strony... niech się dzieje!

Podsumowanie czerwca w połowie lipca? Cóż... Niech to będzie dowód na to, że nie ogarniam zdarzeń w takim tempie, by uwijać się ze wszystkim na bieżąco.

czwartek, 11 lipca 2019

Wojciech Chmielarz "Rana" - recenzja przedpremierowa

recenzje kryminałów
PREMIERA: 14 SIERPNIA


Wojciech Chmielarz przestał się mieścić w ramach gatunku kryminalnego. Już Żmijowiskiem dał czytelnikom do zrozumienia, że interesuje go coś więcej niż śledztwo przyprawione garścią ciętych komentarzy dotyczących kondycji społeczeństwa. Swoją najnowszą powieścią Rana (premiera 14 sierpnia) potwierdza, że tym, co go ciekawi, jest zło tkwiące w zwykłym człowieku. Przyczyna owego zła i jego konsekwencje. 

wtorek, 9 lipca 2019

Marta Matyszczak "Morderstwo w hotelu Kattowitz" - recenzja

seria Kryminał pod psem, tom 5


O zbrodni można opowiadać na wiele sposobów. Marta Matyszczak postawiła na wariant komediowy, a do współpracy nad rozwiązywaniem zagadek kryminalnych powołała barwną, trzyosobową ekipę na czterech nogach i trzech łapach. Morderstwo w hotelu Kattowitz jest piątym spotkaniem z Różą, Szymonem i oczywiście Guciem.

sobota, 6 lipca 2019

Joanna Opiat Bojarska "Kryształowi. Łatwy hajs" - recenzja

trylogia Kryształowi, tom 2



Lubię twórczość Joanny Opiat-Bojarskiej za to, że jej książki są o czymś. O czymś więcej niż wskazywałyby ramy gatunkowe, czy to kryminalne czy sensacyjne. Jest jakiś temat. Niełatwy. Wywołujący emocje. Tym cięższy, im bardziej się w niego zagłębiać.

czwartek, 4 lipca 2019

Na stosiku książki rosną #73




Od trzech miesięcy czytam o wiele mniej niż zwykle, więc staram się też ograniczać napływ egzemplarzy recenzenckich. Mam nadzieję, że lipiec będzie odrobinę spokojniejszy i znajdę więcej czasu na lektury, bo ograniczenia ograniczeniami, ale sporo obiecujących tytułów na mnie czeka.

wtorek, 2 lipca 2019

Ewa Ornacka "Zrozumieć zbrodnię" - recenzja




Zło ma w sobie coś fascynującego. Zaczytujemy się w fikcyjnych i prawdziwych historiach seryjnych morderców, chętnie oglądamy filmy i seriale kryminalne. Zainteresowaniem cieszą się podcasty o zbrodniczej tematyce (np. te Michała Larka) czy dokumentalne serie, które możemy znaleźć na youtube czy "zbrodnicze poniedziałki" serwowane przez Wojciecha Chmielarza na jego profilu autorskim na Facebooku.

Czytamy więc o zbrodniach, oglądamy je na ekranach, śledzimy doniesienia prasowe i pewnie niejednokrotnie zadajemy sobie pytanie, co też dzieje się w głowach zbrodniarzy? 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...