poniedziałek, 13 lipca 2015

Najlepsza!

[źródło]

Nie mam żadnych wątpliwości, że to najlepsza stacja radiowa jaka może być. Podobnego zdania jest mój mąż, a przynajmniej nigdy nie wyrażał chęci przełączenia jej na inną. Słucha jej od dobrych kilku lat podczas każdej naszej wspólnej podróży. Bo to specyficzne radio. Działa tylko wtedy, kiedy jedziemy gdzieś samochodem. We dwoje (ewentualnie z kotem).

Co sprawia, że ta stacja jest tak wyjątkowa?


Mnóstwo polskiej muzyki. Po kilku godzinach jazdy, kierowca ma w małym paluszku wybrane teksty Anity Lipnickiej, Czerwonego Tulipana, Pidżamy Porno, Michała Bajora, Wilków, T.Love i wielu innych wykonawców. Prowadząca audycję zachęca do wspólnego śpiewania, sama ochoczo zagłuszając wokalistów. 

Otwartość na inne gatunki. Mimo iż prowadząca audycję ma swoje muzyczne preferencje i zdecydowanie woli rocka od disco polo, nie zamyka się na inne gatunki, w związku z czym, na playliście można usłyszeć takie hity jak Ona tańczy dla mnie. 

Udowadnia, że śpiewać każdy może, nawet w obcym języku. Zgodnie z tą zasadą nieznajomość danego języka, czy całości tekstu nie jest przeszkodą do wspólnego śpiewania. Nikt się nie śmieje z tych momentów, kiedy powstaje radosne słowotwórstwo lub pewne partie tekstu zostają zastąpione ambitnym "lalala".

Wilki Na zawsze i na wieczność

Muzyka to nie wszystko! Audycje muzyczne co jakiś czas przerywane są innymi serwisami. Oferta jest naprawdę bogata. Znajdują się w niej:

Lokalny serwis plotkarski. O tym kto, co, komu i dlaczego - czyli wiadomości z lokalnego podwórka.

Wiadomości kulturalne: od literatury, przez film po muzykę. O tym, że nim Kermit stał się zieloną żabką, był mlecznobłękitnym stworem chętnie zjadanym przez inne Mupety, o tym co robiła Sylvia Plath w Nowym Jorku i dlaczego najnowszy sezon Hannibala jest nieco rozczarowujący itp.

Kurs językowy. Lektor tyle razy mamrocze słówka i zwroty, tyle razy pyta kierowcę czy zna to czy tamto wyrażenie, że kierowca nawet jeśli nie zna, to pozna na pewno.

Audycje podróżnicze. Co można zobaczyć w Kadyksie? Dlaczego warto wybrać się do Rondy na początku września? Gdzie najlepiej zajrzeć podczas pobytu w Sewilli? Blok podróżniczy ostatnio jest dość monotematyczny, bo dotyczy głównie Andaluzji, ale ileż ciekawych informacji zawiera!

Serwis pogodowy. Nie tylko poinformuje kierowcę, że jest "brrrr..." i trzeba podkręcić ogrzewanie, ale także oznajmi kiedy widać najpiękniejsze obłoczki, a kiedy warto spojrzeć na zachód słońca.

Informator krajoznawczo-urbanistyczny. Pokaże najładniejsze domy i podwórka, zwróci uwagę na najbardziej malownicze krajobrazy i czasami uwieczni coś na zdjęciach.

jedno ze zdjęć robionych kalkulatorem, które audycja bardzo lubi


Ponadto, ta wyjątkowa stacja radiowa, oferuje także szereg innych udogodnień.

Doskonale sprawdza się jako nawigacja. No dobra, prawie doskonale, ale za to ileż ekspresji jest w wydawanych przez nią poleceniach! Zwykłe "za sto metrów skręć w lewo" zostaje zastąpione przez "Szybko! Wbijaj na lewy pas! Musimy skręcić!", a zamiast "na najbliższym skrzyżowaniu skręć w prawo" usłyszycie "Cholera! To chyba tu! Nie! Czekaj! Upsss... Chyba będzie jeszcze możliwość skrętu w prawo?".

Zawsze informuje kiedy warto zjechać z drogi do na kawę/herbatę albo po coś do zjedzenia.

Bez sprzeciwy podaje kanapki, napoje i słodycze. Protestuje jednak przed otwieraniem puszek, bo bardzo tego nie lubi.

Wspomaga kierowcę w czasie jazdy. Zwykle krzycząc "hamuj!".

Bierze na siebie cały stres związany z przebywaniu na drodze wśród idiotów. Kierowca nie musi denerwować się na innych uczestników ruchu. Stacja robi to za niego, perfekcyjnie klnąc w trzech językach. Pewnie gdyby była trzydziestoletnią kobietą, powinna się tego wstydzić, ale przecież jest tylko stacją radiową. A kto widział zawstydzone audycje?

I najważniejsze!

Słuchając tej stacji, nigdy nie natrafisz na "włączamy niskie ceny!". (Tak, wciąż mam traumę).

Właśnie dlatego stacja AnnRK nie ma sobie równych.

***

A tak przy okazji: zapraszam na Instagram, na którym najczęściej lądują wspominkowe zdjęcia z Hiszpanii, ale czasami także z innych miejsc. (Ok, ostatnio tę część Internetu zaniedbuję, ale obiecuję poprawę).

*** KLIK ***

8 komentarzy:

Zapraszam do udziału w dyskusji. ;)

Wszelkie obraźliwe komentarze oraz reklamy stron będą usuwane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...