środa, 3 sierpnia 2016

Kalendarz kryminalny,
czyli niezbędnik fana literatury kryminalnejNiezbędnik fana literatury kryminalnej? Tak, tak - dobrze przeczytaliście. Pomysłowa, a przy tym praktyczna to rzecz - Kalendarz kryminalny.

Ja wiem, że sierpień to nie jest ten miesiąc, w którym myśli się o zakupie kalendarza, ale to, po pierwsze, nie jest zwykły kalendarz, a po drugie, choć wiem, że pewnie wielu nie chce o tym myśleć, rok szkolny zbliża się nieubłaganie, a Kalendarz kryminalny może być świetną alternatywą dla zwykłych, nudnych kalendarzy. 


Tu nie tylko zapiszecie datę trudnej klasówki, premierę ukochanego filmu czy randkę z kimś, za kim wodzicie oczami od dobrego roku, ale także znajdziecie informacje, kiedy pośpieszyć z życzeniami do Maxime'a Chattama, Zygmunta Miłoszewskiego czy Katarzyny Puzyńskiej. Na stronach kalendarza pojawia się ponad siedmiuset pisarzy, reżyserów i aktorów. Są tam także informacje dotyczące premier ważnych produkcji kryminalnych. Jeśli 6 czerwca natchnie was na seans Tożsamości Borne'a, będziecie wiedzieli, że nie jest to przypadkowa data.

Kalendarz jest skromny graficznie, ma format zeszytu, a z tyłu kilka czystych stron na zapiski. Minusem jest to, że nie zawsze pod daną datą jest miejsce na notatki (więc raczej nie planujcie spotkań na 16 czerwca, bo nie będzie ich gdzie zapisać). 

Kalendarz kryminalny to XV tom Polskiej Kolekcji Kryminalnej, zapoczątkowanej w 2005 roku zbiorem opowiadań Trupy polskie. Obejmuje okres od września 2016 do sierpnia 2017, więc to właściwy moment, by się w niego zaopatrzyć. 

PS 
Dziś przypada m.in. rocznica urodzin P.D. James i premiery filmu Złodziej w Hotelu Alfreda Hitchcoka, a jutro życzenia urodzinowe przyjmuje Dennis Lehane22 komentarze:

 1. Pomysł ciekawy, ale po przeczytaniu Twej opinii i przyjrzeniu się zdjęciom odnoszę wrażenie, że kalendarz jest przeładowany informacjami cudzymi, a brakuje miejsca na przyszłe zapiski właściciela...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W zależności od tego, ile danego dnia jest rocznic, jest mniej lub więcej na zapiski. Ale fakt, faktem - ogólnie nie ma go zbyt dużo.

   Usuń
 2. Matko czego to ludzie nie wymyślą :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Coraz bardziej wciągam się w literaturę kryminalną i taki kalendarz mógłby mi się przydać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ooo... Fajnie, że kryminalny światek wciąga kolejną osobę. :)

   Usuń
 4. Całkiem fajny, ale dla mnie mało praktyczny :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. O rany, juz sobie wyobrażam te zazdrosne spojrzenia osób z klasy. :) Tym bardziej, że w klasie wiele osób czyta i deklaruje swoją miłośc do kryminałów. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Pomysł ciekawy, ale szkoda, że mało miejsca jest na zapiski :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To fakt, jak ktoś ma grafik napchany po brzegi, może się w nim nie zmieścić. ;)

   Usuń
 7. Kalendarz kryminalny zapowiada się całkiem fajnie, ale mam już z Nelą Małą Reporterką, więc niepotrzebne mi dwa.

  OdpowiedzUsuń
 8. Kalendarz fajny, ale od kilku lat kupuję z cytatami i wierszami ks. Jana Twardowskiego. Mały, akurat do torebki, miejsca do pisania w sam raz, no i zawartość najcenniejsza :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nawet nie wiedziałam, że są takie kalendarze. :)

   Usuń

Zapraszam do udziału w dyskusji. ;)

Wszelkie obraźliwe komentarze oraz reklamy stron będą usuwane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...