wtorek, 15 kwietnia 2014

Co w wydawnictwach piszczy #20
(kwiecień 2014 - cz. 2)


Black Publishing

Amanda Coplin Morelowy sad - 16.04

Wzruszająca opowieść o bezinteresownej miłości, osadzona w niezwykłej scenerii amerykańskiego Zachodu. Mieszkający na odludziu, u stóp Gór Kaskadowych samotny mężczyzna Talmadge pielęgnuje swój owocowy sad. Jego monotonne, proste życie zmieni się, gdy do jego posiadłości trafią Della i Jane, nastoletnie dziewczyny, które uciekły od stręczyciela. Obie są w ciąży, obie nieufne, przestraszone, głodne. Talmadge postanawia otoczyć je opieką, odkrywa w sobie wielkie pokłady uczuć i empatii, a dziewczęta stopniowo nabierają do niego zaufania – czują, że odnalazły swoje miejsce na ziemi. Wkrótce jednak ktoś brutalnie zakłóci ich szczęście.

Przejmująca historia o potrzebie bliskości, epicki rozmach, a zwłaszcza wspaniałe portrety głównych bohaterek zaskarbiły sobie sympatię czytelników. Książka trafiła na listę bestsellerów "New York Timesa" i została entuzjastycznie przyjęta przez krytyków.


Anna Włodarczyk Zapach truskawek. Rodzinne opowieści - 16.04

Gdy byłam dzieckiem, pierwszy kęs robiłam z zamkniętymi oczami, by lepiej poczuć smak potrawy. Od zawsze uwielbiałam jeść, rozmawiać o jedzeniu, przygotowywać je, a z czasem zaczęłam też o nim pisać, a nawet je fotografować.Książka, którą napisałam, to właśnie taki pachnący, przepełniony smakami zbiór opowieści. Zaglądam w niej do kuchni mamy, piekę szarlotkę z babcią Marysią, idę na targ z babcią Anią, wygrzewam się na słońcu z prababcią Janinką, ale i szperam w spiżarni Lucyny Ćwierczakiewicz oraz piekę wielkanocną babę z Marią Disslową. Wszystkie moje wspomnienia mają konkretny smak, dlatego zależało mi, by każde z nich wieńczył przepis. Dzięki recepturom moja opowieść staje się kompletna, a książkę można traktować jako zbiór historii o przeszłości, ale również jako źródło inspiracji w kuchni.\

Czarne

Johnny Cash Cash. Autobiografia - 16.04

Był Amerykaninem do szpiku kości, ale swoich korzeni szukał po drugiej stronie Atlantyku. Twierdził, że jego ród wywodzi się od szkockich królów Malcolma IV i Duffa, a pierwszym amerykańskim Cashem był William, żeglarz, który przewoził osadników zmierzających do Nowego Świata. Pradziadek Johnny'ego walczył zaś po stronie konfederatów w wojnie secesyjnej.
On sam dorastał na farmie. Jego rodzice zajmowali się uprawą bawełny. Johnny, zanim został gwiazdą, pracował w fabryce samochodów, prowadził nasłuch radiowy dla Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych w Niemczech, był akwizytorem firmy dystrybuującej sprzęt domowy. Jednak jego przeznaczeniem była muzyka. Miał ogromne szczęście – jego pierwsze płyty wydała wytwórnia, dla której nagrywali Elvis Presley, Carl Perkins, Jerry Lee Lewis, Roy Orbison i Charlie Rich. Ale wraz z rozwojem kariery zaczęły się też jego problemy z narkotykami. Mimo to udało mu się osiągnąć sukces, także komercyjny – "Ring of Fire" to prawdziwy evergreen. Uzależnienia nie przetrwał jednak pierwszy związek.
Następne lata to przeprowadzka do Nashville, drugie małżeństwo, kolejne sukcesy zawodowe i ciągła walka z nałogami. Od upadku ratowała go żona, praca i wiara, którą otwarcie manifestował.
Kris Kristofferson napisał o Cashu: „To chodząca kontradykcja, pół w nim prawdy, reszta – fikcja”. Na pewno jest legendą, a "Autobiografia" to jej frapujące uzupełnienie.

G+J

Heather Graham Zło - 16.04

W znanym studiu filmowym Eddiego Archera, hollywoodzkiego speca od efektów specjalnych, straszą potwory, monstra i zombie, manekiny wyglądają jak ludzie-ofiary zbrodni, a sztuczną krew można wziąć za autentyczną. W podziemiach tego królestwa ułudy, gdzie zrekonstruowano sceny z niektórych czarnych filmów, dochodzi do prawdziwego morderstwa.
Na oczach zaskoczonego i przerażonego Alistaira, Archera juniora, ożywa złowieszcza postać kapłana z filmu Sam Stone i dziwaczny przypadek Muzeum Egiskiego i jednym ruchem noża uśmierca Jenny Henderson, początkującą aktorkę. Policja nie daje wiary zeznaniu Alistaira i oskarża go o zabójstwo. W ten niedzielny wieczór, w zamkniętym pomieszczeniu byli tylko we dwoje.
Zrozpaczony Eddie szuka ratunku dla ukochanego syna, który zapewnia go o swojej niewinności. Udaje mu się sprowadzić Ekipę Łowców, słynną ze skuteczności i niekonwencjonalnych sposobów prowadzenia śledztwa. Przewodniczką tej grupy po studiu i pośród ludzi z nim związanych zostaje Madison Darvil, zaufana pracownica Eddiego, która, jak się przekonał, potrafi nawiązać kontakt ze zmarłymi. Wkrótce skorzysta z tej niezwykłej umiejętności…

Literackie

Karl Ove Knausgard Moja walka. Powieść 1 - 23.04

Moja walka — precyzyjna, wciągająca i bardzo mocna.
Autobiograficzna powieść, w której rzeczywistość przeraża bardziej niż najmroczniejsze skandynawskie kryminały. Literackie przedsięwzięcie na skalę porównywalną do cyklu Marcela Prousta W poszukiwaniu straconego czasu. Książka wielka w niejednym znaczeniu tego słowa.
Wszystko zaczęło się w Malmö, nocą 27 lutego 2008 roku, gdy trzydziestodziewięcioletni Karl Ove Knausgård rozpoczął analizę swojego życia. Po publikacji pierwszego tomu Mojej walki świat czytelniczy wstrzymał oddech… Autobiograficzna książka — opisująca intymne życie rodzinne i najbliższych — wzbudziła tak ogromne zainteresowanie i wywołała taki skandal, że wiele norweskich firm wywieszało oficjalne tablice zakazujące rozmawiania na temat tej powieści w pracy. Prawa do wydania Mojej walki zakupiło dziewiętnaście krajów, a krytyka światowa uznała ją za arcydzieło. 
Powieść otwiera opis śmierci, od którego może zakręcić się w głowie. Dalej pisarz Karl Ove — i jednocześnie bohater powieści — opowiada o swoim siłowaniu się z życiem, z samym sobą i własnymi ambicjami literackimi oraz o konfrontacji z ludźmi, którzy go otaczają.
Bohater jego opowieści nieustannie toczy dwie walki. Pierwszą — z przeszłością, okresem niemal całkowicie zdominowanym przez despotycznego ojca, ale także czasem dorastania, własnych poszukiwań i marzeń o niezależnym życiu. Druga to ciągła szarpanina z codziennością, wymagającą jednoczesnego bycia ojcem, mężem i pisarzem. Poza tym jest to etap pierwszych podsumowań i życiowych porządków, ściśle związanych ze śmiercią ojca.
Ta opowieść — pełna dociekliwych obserwacji i oryginalnych przemyśleń — przedstawia życie w świecie, który wydaje się kompletny, skończony, zamknięty. Ukazuje codzienność, fascynacje, ból, miłość, przyjaźń. Dotyka tego, co dobre, wrażliwe i przykre. W tajemniczy sposób buduje przestrzeń, w której można się zanurzyć.

Między słowami

Saroo Brierley Daleko od domu - 30.04

Saroo urodził się w Indiach, w bardzo biednej rodzinie. Już jako malutki chłopczyk musiał żebrać razem z braćmi, żeby zdobyć coś do jedzenia. Pewnego dnia został sam na dworcu kolejowym. Szukając brata, wsiadł do wagonu… i zasnął. 

Obudził się w obcym mieście, ponad półtora tysiąca kilometrów dalej. Nie potrafił powiedzieć, gdzie mieszka ani jak się nazywa, więc nie mógł wrócić do domu. Niebawem trafił do adopcji i z nowymi rodzicami wyjechał do Australii. 

Po latach, już jako dorosły mężczyzna, był gotów zrobić wszystko, żeby odszukać swoją biologiczną rodzinę…

Muza

Werner Fuld Krótka historia książek zakazanych - 16.04

Autor opisuje niezwykłe losy książek i pisarzy zakazanych ze względów społecznych, politycznych, obyczajowych i religijnych; prześladowanych zarówno przez władców, dyktatorów jak i w krajach demokratycznych (nawet dzisiaj w Niemczech na indeks trafia około 300 książek rocznie, a w Ameryce odbywają się rytualne spalenia Harry’ego Pottera), przez Inkwizycję i różne kościoły (w XII wieku wprowadzono dla świeckich zakaz nie tylko czytania Biblii, ale nawet rozmów na jej temat z uzasadnieniem, że nie wolno rzucać pereł przed wieprze).

Przedstawia również historie książek palonych, niszczonych i gorliwie wycofywanych z obiegu przez samych pisarzy. Goethe co kilka lat palił wszystkie swoje dzieła, uznając, że nie są wystarczająco dobre; Kafka kazał w testamencie spalić wszystkie rękopisy i tylko nieposłuszeństwo wykonawcy testamentu ocaliło pisma warte dziś miliony dolarów, Remarque, dziennikarz i początkujący pisarz z niewielkim dorobkiem, by zwiększyć szanse sprzedaży "Na Zachodzie bez zmian", został skłoniony przez wydawnictwo do stworzenia legendy, że jest żołnierzem, którego autentyczny pamiętnik stanowi ta książka.

Scott Mariani Zagubiony klejnot - 16.04

Śmiertelnie niebezpieczny spisek, zawrotne tempo akcji i bohater dręczony wyrzutami sumienia…

Jadąc do mieszkającego we Włoszech przyjaciela z wojska, Ben omal nie przejechał chłopca, który wbiegł na jezdnię tuż przed samochodem. To z pozoru błahe zdarzenie okazało się początkiem kolejnej, wyjątkowo niebezpiecznej misji.

Wkrótce potem chłopiec i jego matka stali się ofiarami napadu na galerię, a Ben postanowił włączyć się w śledztwo. Czy zrabowana, niereprezentująca dużej wartości rynkowej rycina Goi mogła rzeczywiście być jedynym powodem zbrodni?

Niesłusznie oskarżony o morderstwo, Ben musi uciekać przed włoskimi stróżami prawa. Czasu na rozwiązanie zagadki ma jednak coraz mniej…

Otwarte

Tomek Michniewicz Swoją drogą - 30.04

Historia jak z filmu, która wydarzyła się naprawdę

Zabiorę cię w dowolne miejsce na świecie. Pod jednym warunkiem – decyzję, dokąd chcesz lecieć i po co, musisz podjąć już, w tej chwili.
Ta propozycja dała początek trzem niezwykłym podróżom.

Trzydziestolatek z korporacji uciekający od codziennej rutyny do afrykańskiej dżungli. Młoda kobieta mierząca się ze swoimi największymi obawami w świecie ortodoksyjnego islamu. Dojrzały mężczyzna, który postanawia wreszcie odwiedzić miejsca, o jakich marzył przez czterdzieści lat.
Wyprawy na drugi koniec świata zmuszą całą trójkę do konfrontacji z własnymi lękami, złudzeniami i szansami, które zmarnowali. Kim będą po zakończeniu podróży? Wrócą do starego życia czy pójdą inną drogą?

To jest książka o podróżach i zarazem książka-podróż, którą każdy przeżyje inaczej.

Prószyński i S-ka

Jeffery Deaver Październikowa lista - 22.04

Mistrzowska, trzymająca w napięciu historia opowiedziana od końca, pełna zaskakujących zwrotów akcji.

Czekasz w rozpaczy na wiadomości o swojej córce. Wreszcie otwierają się drzwi. Ale to nie negocjatorzy ani FBI. To porywacz. W dodatku uzbrojony… Jeszcze dwa dni temu życie toczyło się zupełnie normalnie. Jak mogło do tego dojść?
Każde przestępstwo zaczyna się od końca. Chcąc ustalić, co się stało, należy się cofnąć, odtwarzając przebieg zdarzeń, do których doszło wcześniej.
„Październikowa lista” to ciężka próba dla waszego umysłu i waszych nerwów, której poddaje czytelnika autor znakomitych thrillerów Jeffery Deaver.

John Steinbeck Podróże z Charleyem - 2.04

Usłyszeć prawdziwy język Ameryki, sprawdzić, jacy dziś są Amerykanie, poczuć zapach trawy i drzew, przyjrzeć się kolorom i światłu – takie są główne cele Johna Steinbecka, który w wieku pięćdziesięciu ośmiu lat, w roku 1960 wyrusza w podróż, by na nowo odkryć kraj, o którym pisał przez tyle lat.
Wraz ze swoim psem, Charleyem, Steinbeck przemierza kamperem kolejne stany, autostrady, lokalne drogi, zaprzyjaźnia się z kierowcami ciężarówek, spotyka niedźwiedzie w parku Yellowstone i starych przyjaciół w San Francisco. Zastanawia się nad charakterem Amerykanów, rasizmem, szczególnym rodzajem typowej dla Amerykanów samotności, którą dostrzega niemal wszędzie, a także niespodziewaną gościnnością i otwartością, z jaką jego rodacy podchodzą do obcych.

Studio EMKA

Remigiusz Grzela Złodzieje koni - 24.04

„Złodzieje koni” to powieść o pokoleniach mężczyzn w „zaklętym” kręgu kompleksów, słabości i tchórzostwa. „Romantykach”, złodziejach złudzeń i marzeń. Pokoleniach nieobecnych ojców, milczących matek. Rodzinie jako polu walki. To powieść o niebezpieczeństwie odkrywania rodzinnych tajemnic, groźnym wpływie historii kreującej zastępy bohaterów niezdolnych do życia. 
Pisana nie „w imię Ojca”, a w imię „synów-kalek”. 
Bo przecież mogłoby być zupełnie inaczej…


W.A.B.

Chika Unigwe Fatamorgana - 23.04

Przełamująca tabu opowieść o kobietach, które za wszelką cenę postanowiły spełnić swoje marzenia.

Losy czterech kobiet z Nigerii łączą się w Antwerpii, która ma stać się ich przepustką do lepszego życia. Sisi po studiach nie mogła znaleźć pracy, Efe urodziła dziecko w wieku szesnastu lat. Ama była gwałcona przez konkubenta matki, a Joyce ocalała z rzezi w sudańskim mieście. Każda z nich została zwerbowana przez Delego, któremu oddała swoją wolność w zamian za możliwość ucieczki. Desperacka decyzja o sprzedaży własnego ciała i godności wydaje się dziewczynom jedynym wyjściem. Jednak ponura rzeczywistość i nieoczekiwana śmierć jednej z nich sprawiają, że marzenia o lepszym życiu oddalają się coraz bardziej.

Unigwe decyduje się pokazać czytelnikom gorzką prawdę o świecie, bez moralizatorstwa czy pouczania. Fatamorgana to poruszająca historia, która zdobyła uznanie czytelników, recenzentów i pisarzy na całym świecie.

Katarzyna Tybulewicz Rówieśniczki - 23.04

Czy kilka dni w Sztokholmie może zmienić losy trzech kobiet? I czy ujawnienie bolesnych tajemnic z przeszłości jest lekarstwem na wszechobecną hipokryzję?

Trzy przyjaciółki z podstawówki spotykają się po latach w Sztokholmie. Joanna jest znudzoną żoną polskiego dyplomaty, który łączy w sobie cechy zastraszonego urzędnika i opętanego żądzą władzy karierowicza. Zofia to uciekająca przed sobą samą emigrantka, której niemal udało się zostać Szwedką. Jej obecne życie jest na pozór idealne, jednak narasta w niej poczucie obcości, a przemilczane wydarzenia z przeszłości i krzywda wyrządzona w dzieciństwie przez najlepsze przyjaciółki coraz mocniej wpływają na teraźniejszość. Sabina jest konserwatywną i przekonaną o wyższości swoich racji dziennikarką katolickiego pisma, której świat rozsypał się właśnie na kawałki z powodu wyborów życiowych jej ukochanego syna.

Nowa powieść Katarzyny Tubylewicz opowiada o trudnej, kobiecej przyjaźni i ludzkich grach o władzę. W opisanym przez nią świecie odbijają się istotne zagadnienia współczesności takie jak problemy relacji między płciami, rasizm i brak tolerancji. Pomimo tego, iż większość akcji toczy się w Sztokholmie, jest to także ironiczna opowieść o współczesnej Polsce.

Wielka Litera

Agata Passent Kto to pani zrobił? - 16.04

Dlaczego lepiej być baranem niż świnią? Dlaczego w Polsce do braku forsy jeszcze trudniej się przyznać niż do braku seksu? Jak żyć w świecie, w którym niemal wszystko stało się zakazane, od noszenia futer po łowienie ryb? Dlaczego należy jeść dużo niezdrowej żywności, którą niepotrzebnie straszą nas w mediach? 
Gdy czyta się Agatę Passent w zbiorze tekstów, a nie „pojedynczo”, widać jak wiele różnych kwestii ją interesuje i jak ciekawie potrafi o nich pisać. Autorka, dosłownie i w przenośni kobieta światowa w najlepszym tego słowa znaczeniu, jest bystrym obserwatorem i wyraziście potrafi opisać zarówno to, co widzi, jak i co czuje. 
Dawniej a dziś, kobiety a mężczyźni, Polacy wobec siebie nawzajem i wobec innych – to główne tematy tej książki, mówiącej o nas i naszych czasach w sposób, z którym trudno się nie zgodzić. Jeśli kto chce, może...

Luke Harding Polowanie na Snowdena - 16.04

Wszystko zaczęło się od anonimowego maila: „Jestem wyższym rangą członkiem służby wywiadu…". To, co stało się później, było najbardziej spektakularną aferą szpiegowską, którą wywołał jeden człowiek. Edward Snowden był 29-letnim geniuszem komputerowym pracującym dla amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego. Zaszokował świat, demaskując inwigilowanie polityków i zwykłych ludzi przez władze USA. Wykryte przez niego nieprawidłowości wstrząsnęły przywódcami państw (podsłuchiwana była m.in. prywatna komórka kanclerz Niemiec) i wywołały pasjonującą globalną debatę o granicach inwigilacji. „Polowanie na Snowdena“ to dziennikarstwo śledcze w najlepszym wydaniu, książka, którą czyta się jak powieść szpiegowską. Wielokrotnie nagradzany dziennikarz „Guardiana“ Luke Harding opowiada niezwykłą historię – od dnia, kiedy Snowden porzucił swoją...

Znak

Aleksander Dumas Trzej muszkieterowie - 23.04

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!
Athos, Porthos i Aramis. I młody d’Artagnan. Trzech muszkieterów, czterech największych awanturników kontra Richelieu, geniusz zbrodni. Do tego labirynt dworskich spisków, złudna natura kobiet i siła męskiej przyjaźni.
Trzej muszkieterowie to pierwsza i zarazem najsłynniejsza powieść z gatunku „płaszcza i szpady”. Arcydzieło literatury francuskiej przełożone na wiele języków, wielokrotnie ekranizowane i adaptowane.
W nowym rewelacyjnym przekładzie Janiny i Krzysztofa Błońskich.***


Mój typ? Historia książek zakazanych. A Wasz?

47 komentarzy:

 1. Ooo, nowe wydanie Trzech muszkieterów! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tym razem ambitnie... Ukazała się już nawet książka, na którą czekam niecierpliwie... Mam nadzieję, że to będzie coś niesamowitego...;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No pięknie. A tytułem się podzielić nie łaska? ;)

   Usuń
 3. Widzę, że Wydawnictwo Black Publishing ma coraz to lepsze pozycje. Nie mogę się ich doczekać!

  OdpowiedzUsuń
 4. Pozycja pod tytułem "Moja walka" zapowiada się ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Sporo ciekawych tytułów się szykuje, jednak mnie najbardziej interesują pozycje wydawnictwa Black Publishing - jeszcze nie miałam okazji nic przez nich wydanych przeczytać, a jak widzę po opiniach warto sięgnąć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po przeczytaniu którejś z kolei bardzo dobrej opinii o ich książkach, po prostu zrobiłam zakupy. :D

   Usuń
 6. Chętnie przeczytałabym "Kto to pani zrobił" Agaty Passent i o książkach zakazanych.
  Przyznam, że zaskoczył mnie opis "Trzech muszkieterów".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie też. :P
   Zdaje się, że obecny jest odrobinę bliższy prawdzie. :P

   Usuń
 7. Co się ze mną dzieje, że ostatnio żadna zapowiedź nie wpada mi w oko? :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hmm... Opcje są trzy:
   - marne zapowiedzi
   - większe wymagania
   - gusta nam się rozjechały. ;)

   Usuń
 8. "Morelowy sad" zapowiada się ciekawie. Poza tym, może Steinback i chętnie zerknę na nowy przekład Muszkieterów. Aczkolwiek trzeci egzemplarz nie jest mi do niczego potrzebny ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlaczego? "Trzej muszkieterowie" aż się proszą o trzy egzemplarze. :D

   Usuń
 9. "Morelowy sad" dzisiaj do mnie zawitał. Przemawiają do mnie "Rówieśniczki", bo lubię wątek kobiecej przyjaźni, a już jak trudnej, to w ogóle;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Jako, że lubię biografie, chętnie przeczytałabym "Cash", natomiast kusi Steinbeck, a najbardziej ciekawi mnie "Krótka historia książek zakazanych". W ogóle ciekawe pozycje:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Znowu nowości, a ja jeszcze nie zdążyłam przeczytać starych hitów :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Często sięgam po biografie i wspomnienia, a ta o Johnnym Cashu zapowiada się całkiem nieźle:) Poza tym zainteresował mnie "Morelowy sad" i wspomniana przez Ciebie "Krótka historia książek zakazanych" :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Nowości Black Publishing to moje must have!

  OdpowiedzUsuń
 14. Parę z nich naprawdę dobrze brzmi. Np. "Daleko od domu" i "Krótka historia książek zakazanych" wydają się interesujące. No, ale na razie nie przeczytam, bo bym zbankrutowała ;).

  OdpowiedzUsuń
 15. Mam już na półce jakąś (innego autora) historię książek zakazanych i było to na pewno niesamowite doświadczenie literackie. "Złodziei koni" już czytałam przedpremierowo i myślę, że Ci się spodoba. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jaką?

   Czytałam Twoją recenzję. Rozjaśniła mi nieco w głowie, bo opis książki jest enigmatyczny. Moje standardowe rzucanie okiem w poszukiwaniu słów-kluczy nie przyniosło rezultatów, więc wyjątkowo przeczytałam cały i wiele mi to nie pomogło. :D

   Usuń
 16. Aniu, a u mnie konkurs. Można wygrać książkę Matta Mayevsky'ego "Homoseksokracja", więc zapraszam.
  Zapraszam też Twoich czytelników, bo autor w książki wpisał piękne dedykacje dla zwycięzców, więc na pewno warto. :) Nie wiem, czy mogę zostawić adres swojego blogu, jeżeli nie, to wykasuj go, ale na wszelki wypadek, gdyby ktoś chciał powalczyć, zostawiam: http://anna-sakowicz.blog.pl/2014/04/15/homoseksokracja-konkurs/

  OdpowiedzUsuń
 17. Wszystkie książki, które zaprezentowałaś są bardzo ciekawa. Najbardziej jednak chciałabym przeczytać "Morelowy sad".

  OdpowiedzUsuń
 18. Mnie po takich newsach serce boli, jak przejść obok tych wszystkich książek...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Biegiem, z zamkniętymi oczami lub sponsorem pod ręką. ;)

   Usuń
 19. Tym razem jakoś wyjątkowo nic mnie nie zaciekawiło.

  OdpowiedzUsuń
 20. "Morelowy sad" przeczytam obowiązkowo! Ciekawe propozycje ma również Prószyński. Chętnie zajrzę :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Czytałam przedpremierowo Złodziei koni, u mnie notka, więc się tu rozpisywać nie będę, ale powiem ktrótko - rewelacja. Czekam też na Rówieśniczki. Tego Stainbacka mam, więc się nie napalam. Książki zakazane oczywiście.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Idę poczytać o "Złodziejach...", bo nie kojarzę tej notki. W każdym razie, cieszy mnie Twoja opinia.

   Usuń
 22. Praktycznie nic dla mnie, mogłabym się ewentualnie skusić na "Krótką historię książek zakazanych" i Steinbecka.

  OdpowiedzUsuń
 23. A mi autorzy nic nie mówią - truskaweczki brzmią smakowicie ;)

  OdpowiedzUsuń
 24. Nowy Deaver, a ja jeszcze nie miałam okazji przeczytać tej jego poprzedniej, najnowszej książki. :P

  OdpowiedzUsuń
 25. Większość bym przygarnęła ;) Zapewne nie kupię żadnej, więc poczekam, jak będą dostępne w bibliotece ;)

  OdpowiedzUsuń
 26. "Październikowa lista" - to mój typ ;P

  OdpowiedzUsuń
 27. Taki sam + "Trzej muszkieterowie" :)

  OdpowiedzUsuń
 28. "Cash. Autobiografia" to mój typ. Teraz w radiowej Trójce jest specjalny cykl poświęcony muzykowi. Dlatego muszę przeczytać:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O, nawet nie wiedziałam. Poszukam tego w necie jak znajdę chwilę.

   Usuń
 29. O, nowa książka Deavera...jestem zainteresowana;)

  OdpowiedzUsuń
 30. Nie wiem czy znasz blog Ani Truskawki. Ona tam świetnie opowiada. Ja ją znam osobiście i powiem Ci, że na żywo opowiada jeszcze lepiej ;) Dlatego jestem pewna, że po "Zapach truskawek" warto będzie sięgnąć.

  "Złodzieje koni" są fantastyczni. Dzisiaj właśnie opublikowałam recenzję. Wyjęła mi 2 dni z życia i wciąż o niej myślę.

  Ciekawa jestem "Krótkiej historii książek zakazanych" i "Daleko od domu".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kojarzę, ale tyle o ile. Skoro mówisz, że warto, to postaram się wygrzebać kilka chwil i zajrzeć tam co jakiś czas. :)

   Trzecia bardzo pozytywna opinia o "Złodziejach..." Super! Szykuje się dobra lektura. :)

   Usuń
 31. "Zło" i "Październikową listę" chętnie bym poznała ;)

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do udziału w dyskusji. ;)

Wszelkie obraźliwe komentarze oraz reklamy stron będą usuwane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...