piątek, 31 stycznia 2014

Co w wydawnictwach piszczy #16
(luty 2014 - cz. 1)

Czysty masochizm. Robię dwa razy w miesiącu notki, które mnie dołują, czyli z ciekawymi zapowiedziami wydawniczymi, których nie da się przeczytać dysponując jednym życiem.

Albatros

Kirsten Tranter Dziedzictwo - 13.02

Współczesna powieść obyczajowa. Historia trojga przyjaciół z czasów studiów, Julii, Ralpha i Ingrid, których wiążą skomplikowane relacje uczuciowe. Ingrid, kuzynka Ralpha, dziedziczy pokaźny majątek i wyjeżdża do Europy. Poznaje tam znacznie starszego marszanda, Gila Greya, którego obdarza uczuciem i poślubia. Państwo Grey zamieszkują w Nowym Jorku, gdzie mąż Ingrid jest cenioną postacią w świecie sztuki, a jego córka odnoszącą sukcesy malarką. Ingrid rozpoczyna studia w Columbia University i poświęca się badaniu starożytnych tekstów. Rankiem 11 września 2001 roku udaje się na umówione spotkanie w World Trade Center i znika na zawsze. Na poszukiwanie przyjaciółki wyrusza Julia, zmagająca się z ambiwalentnymi uczuciami w stosunku do Ingrid. Niespodziewanie, Julia zostaje wciągnięta w niebezpieczną sieć sekretów, a to, że Ingrid zginęła w zamachu nie wydaje się już takie oczywiste…

Czarna Owca

Håkan Nesser Sprawa Munstera - 4.02

Szósta książka w serii kryminalnej Håkana Nessera o komisarzu Van Veeterenie i jednostce policyjnej w Maardam

Czterech zaprzyjaźnionych ze sobą emerytów świętuje wspólną wygraną w lotto. Niebawem jeden z nich zostaje zadźgany w swoim domu. Kilkadziesiąt ciosów zadanych nożem pozbawia go życia, zanim zdążył choćby tknąć swoją część wygranej. W tym czasie komisarz Van Veeteren jest na urlopie. Pod jego nieobecność inspektor Münster podejmuje się rozwiązać zagadkę zamordowanego emeryta. Lecz gdy kolejny szczęściarz z grupy emerytowanych przyjaciół znika, Münster postanawia zwrócić się o pomoc do Van Veeterena. Rodzinne sekrety i zaskakujące odkrycia nie tylko coraz bardziej komplikują dochodzenie, ale też narażają Münstera na coraz większe niebezpieczeństwo…

Andreas Altmann Zasrane życie mojego ojca, zasrane życie mojej matki i moja zastana młodość - 5.02

Dzieciństwo po wojnie w idyllicznej miejscowości pielgrzymkowej Altötting. Ale historia, którą opowiada Andreas Altmann, nie jest o łasce albo cudach, lecz o brutalnej przemocy i niekończącym się strachu. Altmann wspomina z bezwzględną szczerością: swojego ojca, który wraca z wojny jako psychiczny wrak i bije swojego syna do nieprzytomności, swoją matkę, która jest zbyt słaba, by chronić syna, dziecko, które walczy o przetrwanie. Dopiero w wieku młodzieńczym udaje się Altmannowi uciec. Straszliwe doświadczenia nie są jednak w stanie go złamać. Są raczej kluczem do życia poza statusem ofiary.

Czarne

Patti Smith Obłokobujanie - 11.02

Patti Smith zastanawiała się, czy nie zostać malarką, ale ostatecznie uznała, że nie ma do tego drygu. A jednak "Obłokobujanie" to obraz namalowany słowami – jest w nim czułość i wrażliwość poetki, bogactwo szczegółów właściwe dziełom flamandzkich mistrzów i odrobina szaleństwa nowojorskiej bohemy.

Autorka "Poniedziałkowych dzieci" zastrzega, że również w tej książce wszystko jest prawdą. Pierwszy egzemplarz podarowała ojcu. Zdążył przeczytać, zanim umarł. Powiedział swej córce, że dobrze się spisała.
"Obłokobujanie" to prozatorsko-poetycka opowieść o stawaniu się artystką.


Rory Stewart Między miejscami - 12.02

Rory Stewart postanowił wyruszyć piechotą przez Afganistan — w styczniu 2002 roku, tuż po inwazji amerykańskiej. Wkroczył na ziemię targaną konfliktami narodowościowymi, walkami frakcji i sporami ideologicznymi. Ziemię surową, groźną i dziką. Wędrował niedostępnymi górskimi szlakami, podążając śladami cesarza Babura, założyciela dynastii Wielkich Mogołów. Mało brakowało, a dałby się pokonać samotności, śnieżnym przestrzeniom i zimie. Udało mu się przetrwać jedynie dzięki pomocy nieoczekiwanego towarzysza, bezzębnego psa Babura, i życzliwości napotkanych ludzi. Pozwoliło mu to wnikliwie i poruszająco opisać region, który przez dwadzieścia cztery lata toczącej się tam wojny był zamknięty przed światem.

MG 

Anne Brontë Lokatorka Wildfell Hall - 4.02

Losy kobiety walczącej o niezależność w świecie, w którym w oczach społeczeństwa i w świetle prawa żona jest jedynie własnością swojego męża.

Pojawienie się we dworze Wildfell Hall pięknej i tajemniczej wdowy wywołuje wielkie poruszenie i huragan plotek wśród okolicznych mieszkańców. Jednym z nich jest coraz bardziej zaintrygowany nową sąsiadką Gilbert Markham. Czy młoda kobieta skrywa jakiś mroczny sekret? Kiedy żyjąca pod przybranym nazwiskiem „Helen Graham” pozwala dżentelmenowi na lekturę swojego dziennika, na jaw wychodzą wstrząsające szczegóły jej nieszczęśliwego małżeństwa i dramatycznej decyzji o porzuceniu męża. Wydaje się jednak, że nikt nie może uciec przed przeszłością...

Charlotte Brontë Shirley - 5.02

Shirey, napisana przez Charlotte Brontë zaraz po ogromnym sukcesie Jane Eyre, była powieścią bardzo oczekiwana, przy czym z góry stawiano jej wysoką poprzeczkę. Sprostała im. Jest to pełna pasji opowieść o konflikcie klas, płci i pokoleń, toczącym się wśród wrzosowisk północnej Anglii i na tle niespokojnej epoki wojen napoleońskich. Borykający się z przeciwnościami losu młody przedsiębiorca, Robert Moore, sprowadza do swej fabryki nowoczesne maszyny, czym naraża się lokalnej ludności do tego stopnia, że doczekuje się zamachu na swoje życie. By ratować podupadający interes, Moore rozważa zdobycie pieniędzy w mało etyczny sposób. 

Bohaterami tej pełnej rozmachu opowieści są dwie kobiety i dwóch mężczyzn. Zamożna i dumna Shirley, nieśmiała Caroline, ubogi guwerner Louisie, oraz wspomniany już Robert. Czwórkę tą łączy skomplikowana sieć uczyć, którą Autorka sprawną dłonią rozwikłuje na naszych oczach.

Nasza Księgarnia

Chris Tvedt Krąg śmierci - 12.02

Mikael Brenne jest wspólnikiem w renomowanej firmie adwokackiej i ma opinię jednego z najwybitniejszych adwokatów w kraju. Obrona Hansa Mikkelsena stanowi dla niego rutynowe zadanie, przynajmniej na początku. Jednak zwyczajnie zapowiadająca się sprawa wkrótce zmieni się w koszmar, który może zniszczyć Mikaelowi życie.
Aby uciec od własnych problemów, prawnik decyduje się pomóc mężczyźnie, którego dwadzieścia pięć lat wcześniej skazano za zabójstwo dwóch dziewczyn. Teraz mężczyzna chce wznowić sprawę. Brenne nie ma większych nadziei na sukces, lecz – jak się okaże – tragedie sprzed lat nadal żyją w pamięci ludzi i nie wszystkim się podoba, że ktoś odgrzebuje dawne tajemnice. 

Adwokat, który sądził, że już nie może go spotkać nic gorszego, wkrótce przekona się, że był w błędzie…

Noir Sur Blanc 

Mariusz Willk Dom włóczęgi - 12.02

Swoją opowieść-dziennik „Dom włóczęgi” Mariusz Wilk pisze tak, jak się bierze kolejny oddech. Albo tak, jak się po czasie wraca na wytyczoną niegdyś ścieżkę. To, co zdawało się odruchowe, odkryte, rozpoznane, nieoczekiwanie nabiera nowych znaczeń.

W domu nad Oniego nastąpiły zmiany. Pojawił się ktoś, kto sprawił, że Wilk na nowo czyta alfabet natury, a własną biografię tłumaczy na nieznane mu wcześniej emocje. Zmiana perspektywy spojrzenia na przyrodę, literaturę, ludzkie losy daje fascynujący efekt odkrywania tego, co bliskie, a dotąd niedostrzeżone. Książka mieni się, jak i poprzednie zmiennością planów narracyjnych i mikroopowieści. Tym razem Wilcza włóczęga wiedzie drogą wyznaczaną przez zdziwienie dostrzeżone w oczach Martuszy.

Prószyński i S-ka

Lisa Scottoline Nie odchodź - 2.02

Mike Scanlon, trzydziestosześcioletni lekarz, odbywa służbę w Afganistanie, tęskniąc do pozostawionej w kraju żony Chloe i niedawno urodzonej córeczki. Wiadomość o nagłej śmierci Chloe jest dla niego wstrząsem. Równie wielkim okazują się szczegóły, które odkrywa wkrótce po powrocie, a które zmuszają go do zadania sobie pytania, na ile i czy w ogóle znał swoją żonę… i siebie. Musi też zdecydować, czy jest w stanie sam zająć się córką, dla której stał się zupełnie obcym człowiekiem. Mike uświadamia sobie, że najważniejszą bitwę swojego życia będzie musiał dopiero stoczyć, ryzykując wszystko, by ocalić to, co dla niego najdroższe.

Na ile jesteśmy w stanie poznać swoich bliskich i zrozumieć motywy ich działań? Jak bardzo samotność może mieć wpływ na autodestrukcyjne zachowania? Czy nieobecny dotąd w życiu dziecka ojciec może być równie dobrym rodzicem jak matka? Co to znaczy być bohaterem?

Joanna Szwechłowicz Tajemnica szkoły dla panien - 4.02

Smakowita, wciągająca, pełna inteligentnego humoru wielowarstwowa powieść, flirtująca z gatunkiem kryminału retro. Prawdziwa literacka przygoda, nie tylko dla wielbicieli „Pikniku pod wiszącą skałą” i „Dziewcząt z Nowolipek”.

26 listopada 1922 roku, Mańkowice w dawnym zaborze pruskim. W szkole dla dziewcząt wybucha skandal. Jedna z podopiecznych powiesiła się! Ciało znajduje Łucja Kalinowska, niespełna trzydziestoletnia nauczycielka przyrody. 
Śledztwo prowadzi podkomisarz Hieronim Ratajczak, wielbiciel landrynek od Fuchsa. Nie jest on typowym rzutkim i podejrzliwym detektywem. Raczej prowincjonalnym koniunkturalistą, który dotąd skupiał się na poszukiwaniach skradzionych worków z cukrem i wolałby, aby tak zostało. Zagadka śmierci Marianny Szulc jest mu zdecydowanie nie na rękę, zwłaszcza że w sprawę zdają się być wplatane najważniejsze osoby – może nie w państwie – ale na pewno w Mańkowicach – dyrektor szpitala Korman i zięć burmistrza Zuber, jednocześnie dyrektor gimnazjum męskiego. 
Po kilku dniach tajemnicze wydarzenia nabierają tempa i zaczynają wpływać na losy szkoły i wszystkich mieszkańców miasteczka, w tym Łucji.

Iwona Żytkowiak Tam, gdzie twój dom - 4.02

Opowieść o miłości, zawiłej grze przypadku i przeznaczenia oraz łasce wybaczania. 

Losy trzech pokoleń kobiet, z których każda chciała być szczęśliwa. Ich grzechem było to, że przyszło im żyć w dwudziestym wieku. 
Główna bohaterka, Róża Kannenberg, wraca po latach do rodzinnego domu, który odziedziczyła w spadku. Tutaj jej babka wprowadziła się, gdy wojska niemieckie opuszczały miasto. Tutaj na świat przyszła ona i jej bliźniacza siostra. Dom, w którym brakowało mężczyzn. I gdzie wszystko się zaczęło. 
Odsłania się przeszłość kolejnych kobiet z jej rodu. Czy Róży uda się zerwać z rodzinnym schematem i wreszcie rozpocząć nowe życie?

Eva Mozes Kor, Lisa Rojany Buccieri Przetrwałam. Życie ofiary Josefa Mengele - 6.02

Osobista, wstrząsająca relacja, opowiadająca o niewyobrażalnych cierpieniach, determinacji i miłości w piekle na ziemi. 

Eva Mozes Kor trafiła do Auschwitz w wieku zaledwie dziesięciu lat. Podczas gdy jej rodzice i dwie starsze siostry zostały zamordowane w komorach gazowych, Eva i jej bliźniaczka Miriam dołączyły do grupy dzieci przeznaczonych do badań medycznych dr. Josefa Mengele. Poddawane sadystycznym eksperymentom dzieci musiały każdego dnia walczyć o życie i wspierać się nawzajem.

Katarzyna Puzyńska Motylek - 6.02

Doskonale skonstruowany kryminał, gęsta atmosfera małej społeczności i zagadki z przeszłości, które nigdy nie miały ujrzeć światła dziennego.

W mroźny zimowy poranek na skraju wsi zostaje znalezione ciało zakonnicy. Początkowo wydaje się, że kobietę potrącił samochód. Szybko okazuje się jednak, że ktoś ją zabił i potem upozorował wypadek. Kilka dni później ginie kolejna osoba. Ofiary nie wydają się być ze sobą w żaden sposób związane. 
Zaczyna się wyścig z czasem. Policja musi odnaleźć mordercę, zanim zginą następne kobiety. 
Śledztwo ujawnia tajemnice mrocznej przeszłości zakonnicy, przy okazji odkrywając też mniejsze lub większe przewiny mieszkańców sielskiej – tylko na pozór – sielskiej miejscowości.

Rebis

Camilla Grebe, Åsa Träff Bardziej gorzka niż śmierć - 11.02

Pewnego deszczowego popołudnia, w jednym ze sztokholmskich bloków pięcioletnia Tilde staje się świadkiem śmiertelnego pobicia swojej mamy.

W tym samym czasie psychoterapeutka Siri wraz ze swoją przyjaciółką Ainą spotykają się z grupą kobiet, ofiar przemocy domowej, którym mają pomóc uporać się z traumatycznymi przeżyciami. Podczas serii wieczornych sesji kobiety dzielą się swoimi historiami, opowiadają o beznadziejnej miłości, przemocy i poniżeniu.
Jednocześnie Siri przeżywa osobiste rozterki – czy powinna zawierzyć miłości, która i jej, i tylu innym kobietom przyniosła jedynie rozczarowanie?

Stopniowo dzieje Tilde splatają się z losami Siri i uczestniczek terapii grupowej. Poszukiwanie pojednania i zadośćuczynienia przeradza się w szalony pościg za groźnym mordercą.

Sonia Draga

John la Carré Ludzie Smileya -12.02

George Smiley, były szef brytyjskiego wywiadu i najlepszy oficer operacyjny, odchodzi z czynnej służby. Zamierza prowadzić spokojne życie i pisać książkę. Pewnej nocy budzi go telefon - w jednym z londyńskich parków znaleziono ciało mężczyzny. Zamordowany był agentem brytyjskiego wywiadu. Dla Smileya oznacza to początek najtrudniejszej sprawy w jego szpiegowskiej karierze. Musi zająć się tajną operacją; nie po to jednak, by nią pokierować, lecz by zatrzeć wszelkie ślady jej istnienia....Wielka Litera
  
Rodrigo Rey Rosa Głusi - 12.02

Nowa powieść najwybitniejszego współczesnego pisarza gwatemalskiego chwalonego m.in. przez Roberto Bolano. 
Rosa opisuje historię Clary, córki zamożnego bankiera, która ucieka od fałszywego świata luksusu i ukrywa się w małym szpitalu położonym na odludziu, w starożytnej wiosce Majów. Podążający za nią ochroniarz odkrywa, że pracujący tam lekarze przekraczają granice dobra i zła – nie jest jasne czy niepełnosprawne dzieci są naprawdę leczone, czy może poddawane eksperymentom? Ta szczególna powieść hipnotyzuje czytelnika. Każe myśleć o jej bohaterach i zdarzeniach, wbija w pamięć poszczególne zdania.

Rhidian Brook W domu innego - 12.02

Prowokacyjna powieść o zakazanej miłości w powojennych czasach, gdy już nikt nie był bohaterem. Trwają prace nad ekranizacją w produkcji Ridleya Scotta. Hamburg, 1946 rok. Do zniszczonego wojną miasta przyjeżdża brytyjski pułkownik Lewis Morgan, który ma nadzorować odbudowę zdewastowanego Hamburga. Ponieważ jest na uprzywilejowanej pozycji zwycięzcy, rekwiruje piękną posiadłość nad brzegiem Łaby, gdzie ma zamieszkać z żoną i jedynym synem, który przeżył wojnę. Lewis, którego poczucie sprawiedliwości jest silniejsze od nienawiści, nie chce wyrzucać z domu jego właściciela - niemieckiego wdowca z córką. Choć okrucieństwa minionych lat zmieniły serca ludzi, pod gruzami wojny budzi się nadzieja, że znów będzie można żyć jak kiedyś. Podczas gdy dwie rodziny mieszkają pod jednym dachem, wrogość i strach stopniowo ustępują miejsca jeszcze bardziej niebezpiecznemu uczuciu - namiętności.
Znak

Magdalena Grzebałkowska Beksińscy. Portret podwójny - 10.02

„Zdzisław Beksiński nigdy nie uderzy swojego syna. 
Zdzisław Beksiński nigdy nie przytuli swojego syna”.

To nie jest książka o znanym i modnym malarzu, który malował dziwne i straszne obrazy. To nie jest książka o jego mrocznym synu, który fascynował się śmiercią i tak długo próbował popełnić samobójstwo, aż mu się udało. Ani też książka o obsesjach, natręctwach, fobiach i artystycznych szałach. Ani też o karierze, pieniądzach, wystawach i krytykach. To nie jest książka o dziwnych uczuciowych związkach, fascynacji muzyką i filmem oraz nowymi technologiami. To nawet nie jest książka o ludziach, którzy pisali dużo listów.

To książka o miłości – o jej poszukiwaniu i nieumiejętności wyrażenia. I o samotności – tak wielkiej, że staje się murem, przez który nikt nie może się przebić. O tym, że czasem bardzo chcemy, ale nie wychodzi. O tym, że życie czasami przypomina śmierć, a śmierć – życie.

67 komentarzy:

 1. ciekawe propozycje i masz racje nie da się tego wszystkiego przeczytać w jednym życiu...;P

  OdpowiedzUsuń
 2. Ooo, nie wiedziałam, że MG wznawia te dwie książki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze, że wznawia, może tym razem je dopadnę. ;)

   Usuń
 3. Widzę, że z literatury obozowej coś się dla mnie znajdzie. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jej chyba nigdy nie zabraknie, takie mam wrażenie.

   Usuń
 4. Wielka Litera rządzi! Mam ochotę na obie propozycje tego wydawnictwa:)

  OdpowiedzUsuń
 5. "Głusi" zapowiadają się ciekawie. Oprócz tego czekam na najnowszego Schmitta :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Tylko (albo aż, bo i tak sporo tego) Prószyński. A z MG jeszcze "Wichrowe Wzgórza", to mój hit;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prószyński to już standard. A "Wichrowe Wzgórza" nie wiem jakim cudem przeoczyłam. O_o

   Usuń
 7. Ciekawe książki się szykują. Będzie co czytać

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak, a tyle wcześniej wydanych książek kusi.

   Usuń
 8. Tak, tą o Auschwitz poproszę!

  OdpowiedzUsuń
 9. Kryminał sióstr Grebe/Traff mam w planach, a poza tym Wichrowe wzgórza Emily Bronte - ostatnia książka:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Wichrowe..." jakoś przeoczyłam. Co prawda mam swój egzemplarz, ale te nowe wydania są przepiękne!

   Usuń
 10. Kilka książek dla siebie w tym "zbiorowisku" bym znalazła :)
  monweg

  OdpowiedzUsuń
 11. Baaardzo ciekawy wybór zapowiedzi, co tytuł, to chrapka na zakup :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Wiele, wiele ciekawych książek, ale chyba powoli nowości wychodzą mi bokiem ;-) Ostatnio jak byłam w bibliotece namierzyłam tyle świetnych tytułów, że osłabłam, i postanowiłam, że częściowo robię odwyk od najnowszych wydań i przerzucam się na biblioteczne zdobycze :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się z Tobą. Zestawienia robię głównie po to, żeby moja galopująca skleroza miała się na czym wesprzeć, ale co miesiąc wychodzi mnóstwo ciekawych tytułów i wciąż jest cała masa książek sprzed lat, które aż się proszą, by je odkurzyć.

   Usuń
 13. Na razie mam tyle książek do zrecenzowania, że nie mogę patrzeć na Twoją listę :P

  OdpowiedzUsuń
 14. Widzę kilka ciekawych książek, ale życia mi na wszystkie na wystarczy, więc nie będę się pognębiać i nie wymienię tytułów...

  OdpowiedzUsuń
 15. We wstępie dodałabym jeszcze "...których nie da się przeczytać dysponując jednym życiem i JEDNYM PORTFELEM." ;-)

  Mam chrapkę na "Zasrane życie mojego ojca, zasrane życie mojej matki i moja zastana młodość", "Bardziej gorzka niż śmierć" oraz wszystkie powieści wydawnictwa MG i Prószyńskiego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawsze możesz kupić drugi portfel. Tylko nie jestem pewna, czy to coś da. :P

   Usuń
 16. Sporo tego. Najbardziej mam jednak ochotę na ,,Motylka''.

  OdpowiedzUsuń
 17. Chyba tylko "Obłokobujanie" by mnie z tego zainteresowało.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawe, czy okaże się tak dobre, jak się zapowiada.

   Usuń
 18. Ciągle wydawane są nowe książki, których nie da się przeczytać, masz zupełną rację, w jednym życiu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fajnie by było przynajmniej mieć umiejętność wybierania z tego wszystkiego samych idealnych książek, żeby nie tracić czasu na bzdury. ;)

   Usuń
 19. Piknik pod wiszącą skałą oglądaliśmy na polskim w liceum, książki jeszcze nie udało mi się znaleźć, ale szukam. Więc może dla mnie Tajemnica szkoły dla panien?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślisz, że to może być coś w podobnym klimacie? Szczerze mówiąc, nie wpadłabym na takie porównanie. :)

   Usuń
 20. Z przyjemnością sięgnęłabym po większość z wymienionych przez Ciebie książek :>
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pozostaje mi życzyć, by to faktycznie była przyjemność. ;)

   Usuń
 21. Oby dwie książki od MG to chyba wznowienia? Bo przecież już te powieści zostały wydane prędzej przez to wydawnictwo. "Lokatorkę.." czytałam i bardzo mi się podobała. "Shirley" nadal przede mną, ale z pewnością sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, wznowienia. Wrzucam tu nie tylko nowości. :)

   Usuń
 22. Nie odchodź bym chciała przeczytać:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z przyjemnością przeczytam Twoją recenzję. :)

   Usuń
 23. Tajemnica szkoły dla panien brzmi kusząco, co nie oznacza, że reszta ksiazek mnie nie interesuje

  OdpowiedzUsuń
 24. "Tajemnica szkoły dla panien" i "Tam, gdzie Twój dom" to książki które mnie zainteresowały.

  OdpowiedzUsuń
 25. Ehh mój portfel znów ucierpi :/ Chciałabym przeczytać "Dziedzictwo", "Nie odchodź", "Bardziej gorzka niż śmierć" i "Między miejscami" :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będzie cierpiał razem z moim, choć na razie nie planuję kolejnych zakupów.

   Usuń
 26. Trzeba by w końcu przeczytać coś od sióstr Bronte, a kryminał z Czarnej Owcy też niczego sobie. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na Bronte już od dawna sobie ostrzę zęby, bo znam tylko "Wichrowe Wzgórze".

   Usuń
 27. Tak wiele książek, tak mało życia i funduszy...

  OdpowiedzUsuń
 28. "Sylwuch" ma racje, popieram!! A w tym miesiącu szykuje się tyle perełek, że nie wiedziałabym na którą mam się zdecydować, gdybym miała wybrać tę jedną jedyną:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ech, ciężkie jest życie mola książkowego. :D

   Usuń
 29. Kolejne ciekawie zapowiadające się książki ...Dziedzictwo, Sprawa Munstera, Motylek - staram się ograniczać do 3 ;)

  OdpowiedzUsuń
 30. Ojej ile zapowiedzi i jak tu wybrać ... ale ciekawe propozycje :)

  OdpowiedzUsuń
 31. "Tajemnica szkoły dla panien" sobie zapamiętam, bo i epoka, i gatunek mi pasuje. Tytuł też jest taki trochę retro :) Siłą rzeczy kojarzy mi się choćby z "Tajemnicą historią w Styles" i paroma innymi "Tajemnicami" kryminałowymi. To dobre skojarzenia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też liczę na to, że to dobre skojarzenia. Liczę na wciągającą lekturę z wyczuwalnym klimatem dawnych lat.

   Usuń
 32. Rzeczywiście, masochizm. I jeszcze dręczysz biednych czytelników...jak tak można??;)
  Mam ochotę na tę książkę o Beksińskich. Wiadomo, lokalny patriotyzm. Poza tym fascynuje mnie malarstwo tego starszego. Pod choinkę dostałam nawet plakat z jednym z jego obrazów...i mam wrażenie, że kiedy wreszcie zmobilizuję się i powieszę go na ścianie, będzie skutecznie odstraszał moich gości:P a mi się podoba;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A co, sama mam cierpieć? :D

   Ja bym się tym plakatem nie dała odstraszyć. Jego obrazy są kapitalne!

   Usuń
 33. Większość książek zapowiada się super, żyję nadzieją, że uda mi się je kiedyś wszystkie przeczytać hehe :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widzę, że planujesz dłuuuuuuuuuuuuugieeeeeeeeeeeeee życie. :D

   Usuń

Zapraszam do udziału w dyskusji. ;)

Wszelkie obraźliwe komentarze oraz reklamy stron będą usuwane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...