środa, 15 stycznia 2014

Co w wydawnictwach piszczy #15
(styczeń 2014 - cz. 2)

Dziś zapraszam Was na kolejną porcję zapowiedzi książkowych (zarówno nowości, jak i wznowień). Wybór jak zwykle subiektywny, czyli same dobre książki. 

Akapit Press

Zbigniew Raszewski Listy do Małgorzaty Musierowicz - 31 stycznia

Korespondencja zachwyconego światem literackiej Jeżycjady Zbigniewa Raszewskiego z jej autorką. Fascynujący dokument pięknej i niezwykłej przyjaźni wybitnego teatrologa i popularnej powieściopisarki. Zaczęło się od lektury Opium w rosole, potem przyszło zauroczenie kolejnymi tomami słynnej Jeżycjady, które były dla Profesora źródłem radości i pokrzepieniem. Świetna literatura, mądra, zabawna, ciekawa.Albatros

Michel Rostain Syn - 17 stycznia

Wzruszająca, ciepła i zarazem poetycka opowieść o miłości, tragedii i stracie. Lion, dwudziestoletni student psychologii umiera nagle, ledwie dwa dni po zachorowaniu na zapalenie opon mózgowych. Jego śmierć jak grom z jasnego nieba spada na nieprzygotowanych na ogrom bólu rodziców, którzy nie potrafią się pogodzić z utratą dorosłego już dziecka. Narratorem powieści jest sam Lion, który szczegółowo opisuje przeżycia najbliższych w obliczu dramatu. Zrozpaczony ojciec obawia się, że syn mógł pragnąć śmierci i czekać na nią. Dręczony wątpliwościami przegląda notatki z wykładów, odsłuchuje zapisane rozmowy telefoniczne, wreszcie kontaktuje się z psychoanalitykiem. Wszystko to pozwala mu w inny sposób zobaczyć własne dziecko i poznać je na nowo. Syn to studium rozpaczy i tęsknoty, ale jednocześnie hymn na cześć pamięci, która pozwala zmarłym żyć dalej w ludzkich sercach.

Czarne

Goran Rosenberg Krótki przystanek w drodze do Auschwitz - 20 stycznia

Ojciec przeżył łódzkie getto, Auschwitz, obozy koncentracyjne i transport śmierci. Był jednym z ocalonych z Zagłady. Czerwony Krzyż przetransportował go do małej szwedzkiej miejscowości. Dotarł tam latem 1945 roku. To miał być tylko przystanek przed dalszą podróżą w poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi. Niestety, do końca życia leczył się z Auschwitz i na Auschwitz zmarł.

Goran Rosenberg wyruszył w drogę śladami zmarłego ojca. Podążając za jego historią, jednocześnie buduje swój własny świat. Jest kronikarzem opisującym wysiłek budowania nowego życia w cieniu przeżytej traumy. Życia w społeczeństwie, które odwróciło się plecami od ocalonych.

Krótki przystanek w drodze z Auschwitz to odkrywanie pamięci — pamięci ojca i dziecka, pamięci o czasie i miejscu

Dolnośląskie

Agatha Christie Dom zbrodni - 22 stycznia

Kiedy grecki milioner Arystydes Leonides zostaje otruty, podejrzenia padają na Brendę - młodą wdowę. Wnuczka ofiary Josephine to wścibska nastolatka - uwielbia kryminały i podsłuchuje, więc o krok wyprzedza policjantów. Trzeba uważnie słuchać, bo mordercy są próżni i lubią się chwalić! Ekscentryczni spadkobiercy, listy miłosne i panieński notes to tropy w śledztwie.

Dom zbrodni jest wykładem na temat anatomii morderstwa, a przewrotne zakończenie i dziś może budzić sprzeciw. Nic dziwnego, że to ulubiona powieść Agaty Christie, która uważała, że "każdy jest zdolny do zbrodni".


Literackie

Cormac McCarthy To nie jest kraj dla starych ludzi - 22 stycznia

1980 rok. Na pustkowiu tuż przy granicy z Meksykiem pewien myśliwy znajduje dwa miliony dolarów. Niedawno w trakcie transakcji narkotykowej doszło tu do krwawej strzelaniny. Llewelyn przywłaszcza sobie gotówkę, marząc o rozpoczęciu nowego życia. Ale jego tropem podąża psychopatyczny morderca…

Filmową adaptację powieści w reżyserii Ethana i Joela Coenów (2007) nagrodzono aż 4 Oskarami.


Nasza Księgarnia

Markus Zusak Złodziejka książek - 22 stycznia

Liesel Meminger swoją pierwszą książkę kradnie podczas pogrzebu młodszego brata. To dzięki „Podręcznikowi grabarza” uczy się czytać i odkrywa moc słów. Później przyjdzie czas na kolejne książki: płonące na stosach nazistów, ukryte w biblioteczce żony burmistrza i wreszcie te własnoręcznie napisane… Ale Liesel żyje w niebezpiecznych czasach. Kiedy jej przybrana rodzina udziela schronienia Żydowi, świat dziewczynki zmienia się na zawsze…Ruta Sepetys Wybory - 22 stycznia

Jest rok 1950. Siedemnastoletnia Josie Moraine, córka prostytutki, pragnie więcej, niż Nowy Orlean może jej zaoferować. Obmyśla więc plan, jak się wyrwać z miasta, lecz tajemnicza śmierć w Dzielnicy Francuskiej wplątuje ją w sieć policyjnego dochodzenia. Los wystawi na próbę lojalność dziewczyny wobec matki oraz Willie Woodley, szorstkiej burdelmamy, na której pomoc w najtrudniejszych chwilach mogła liczyć.

Zawieszona pomiędzy marzeniem o elitarnej uczelni a rzeczywistością mrocznego półświatka, Josie musi podjąć kilka trudnych decyzji. Czy jednak uda jej się zagłuszyć głos sumienia?

Ruta Sepetys, autorka Szarych śniegów Syberii, zręcznie konstruuje opowieść pełną tajemnic i kłamstw, przypominając, że nasz los kształtują wybory, których dokonujemy.

Oficynka 

Piotr Schmandt Pruska zagadka - 24 stycznia

Ignaz Braun na tropie pruskiej zagadki Jest luty 1901 roku. Spokój małego miasteczka zakłóca brutalne morderstwo gimnazjalisty Johanna Wendersa. Inspektor Braun przybywa z Berlina, by poprowadzić śledztwo. Z właściwą sobie dociekliwością wnika w wejherowskie tajemnice, by podążać w ślad za mordercą. "Niespieszna akcja, niezwykła atmosfera prowincjonalnego miasteczka, intrygujący detektyw, wykreowany w najlepszym stylu - oto zalety powieści Schmandta, które każdy czytelnik kryminałów będzie długo i z satysfakcją smakował". Zbrodnia w Bibliotece Piotr Schmandt - z wykształcenia polonista i teolog. Interesuje się także historią średniowiecza i XX wieku, historią zegarmistrzostwa, piłką nożną oraz polityką. Bibliofil zafascynowany przyrodą, zabytkami, a nade wszystko kuchnią krajów byłej monarchii austro-węgierskiej. Autor cyklu Sprawy Inspektora Brauna, powieści Koncha i perła, Gdański depozyt oraz opowiadań.

Prószyński i S-ka

Arno Strobel Istota - 21 stycznia

Znakomity thriller psychologiczny – trzymająca w napięciu od pierwszej do ostatniej strony opowieść o winie i zemście.

Policja w Akwizgranie dostaje anonimową informację o porwaniu małej dziewczynki. Komisarze Seifert i Menkhoff przeżywają szok, kiedy okazuje się, że ojcem dziecka ma być doktor Joachim Lichner, psychiatra, którego kilkanaście lat wcześniej po spektakularnym procesie poszlakowym wsadzili do więzienia za zamordowanie małej dziewczynki.
Lichner wypiera się wszystkiego, nawet tego, że w ogóle ma dziecko, i podobnie jak przed laty zapewnia o swojej niewinności. Czyżby ktoś znów chciał go wrobić? Dlaczego komisarz Menkhoff tak zaciekle stara się udowodnić mu kolejną zbrodnię? I czemu doktor coraz bardziej plącze się w zeznaniach, gdy tylko dotyczą one jego dawnej kochanki? Rozpoczyna się bezwzględny pojedynek psychologiczny…
Arno Strobel podejmuje wyrafinowaną grę z czytelnikiem, opowiadając historię ustami komisarza Seiferta, w dwóch coraz bardziej zacieśniających się planach czasowych. Za każdym razem kiedy wydaje się nam, że zbliżamy się do prawdy, autor myli tropy, a pod spodem ukazuje się drugie dno. A potem trzecie…

Magdalena Zimny-Louis Kilka Przypadków szczęśliwych - 23 stycznia

Powieść obyczajowa z dużą dozą przewrotnego humoru o paru pokoleniach kilku rodzin, których wszyscy członkowie wierzą, że gdzieś, kiedyś musi być lepiej. 

Wszystko co nam się przydarza, wielkiego czy ważnego, zawsze zaczyna się małą niepozorną kropką na czarnym lub białym tle.

Gdyby Jose Torres nie kupił porcelanowego kubka w Barcelonie, siedemnaście rodzin w Torreguadiaro nie straciłoby dwa dni później dachu nad głową, a Monta nie wyjechałaby z Hiszpanii w pośpiechu i desperacji, wybierając na chybił trafił kraj jej kolejnego przystanku życiowego. 

Gdyby mój ojciec Florian Duda posłuchał rodziców i prosto z lotniska udał się do ciotki Rity, tak jak było umówione, nie poznałby swojej przyszłej żony Glorii. W wyniku tego niepoznania, świat byłby uboższy o jedno istnienie – moje.

Gdyby Damian Rogalik nie został zamordowany w wigilijną noc na parkingu klubu tenisowego położonego w północnej części Londynu, a Monta Kolaczenko nie straciłaby życia w wyniku jakiejś podejrzanej igraszki, nigdy nie określonej jako czynność seksualna, ja, Emma Duda nie wyemigrowałabym do Polski.

Gdybym drugiego dnia pobytu w Polsce nie udała się na groby dziadków, pewnie nie wylądowałabym akurat w tym Mieście, tylko osiedliła się w Krakowie zgodnie z planami ułożonymi podczas tygodni wściekłości. 

Jedno nieważne zdarzenie pociąga za sobą lawinę, zanim się zorientowałam poprowadziło mnie w bok, nie tam gdzie zamierzałam iść.

Mauren Lindsey Taka jak ty - 28 stycznia

Poruszająca powieść o dziewczynie z amerykańsko-japońskiej rodziny, która po ataku na Pearl Harbor trafia do obozu dla internowanych.

Satomi jest jedynym dzieckiem z mieszanego, amerykańsko-japońskiego małżeństwa w położonej w Kalifornii Angelinie. Oczywiście mieszkają tam też inni Japończycy, ale Satomi nie należy ani do białej, ani do japońskiej społeczności miasteczka. Dla obu stron jest „inna”.

Sytuacja dziewczyny – i wszystkich tych, w których żyłach płynie choć kropla japońskiej krwi – pogarsza się, kiedy Japonia zaczyna stanowić zagrożenie dla Stanów Zjednoczonych. Ojciec Satomi wstępuje do marynarki, po części po to, bo bronić ojczyzny, po części dlatego, że pragnie chronić żonę i córkę przed rasistowskimi atakami, ginie jednak podczas bombardowania Pearl Harbor. W oczach sąsiadów nie staje się jednak bohaterem – ci milczeniem przyjmują jego śmierć i odsuwają się od Satomi oraz jej matki. Wkrótce obie trafiają do obozu dla internowanych, którego mieszkańcy traktowani są jak zwierzęta.

Satomi trudno jest się pogodzić z tą nagłą utratą wolności, odrazę budzi w niej kompletny brak prywatności i prymitywne warunki, do jakich musi się przystosować. Jednak to właśnie w obozie po raz pierwszy odkrywa, co znaczy przynależeć do wspólnoty.

PWN

Zofia Tołstoj Pamiętniki - 20 stycznia

Zofia Andrejewna nie była idealną partnerką dla geniusza – miała niezależne zdanie, chciała mieć własne życie, nie rozumiała duchowych rozterek Tołstoja, była zazdrosna o jego przeszłość i uwagę poświęcaną innym, potrafiła zatruwać mu życie histerią i wiecznymi pretensjami, ale trwała przy nim niezłomnie i do końca życia wielokrotnie przepisywała jego utwory na maszynie.

Żyli obok siebie prawie 50 lat, w samotności, niezrozumieniu, wzajemnych pretensjach. On, oskarżający Zofię o przyziemność i interesowność, ona – rozgoryczona jego oderwaniem od życia, zaniedbywaniem rodziny i żądzą sławy. Bywało, że porozumiewali się tylko podsuwając sobie własne wpisy w pamiętnikach, bo słowa nie przechodziły im już przez usta.

Tymczasem, jak napisała w pamiętnikach, lubiła spokój w duszy, dzieci (miała ich aż trzynaścioro), zabawę, święta, blask, piękno, las, jasność, prostotę. Nie lubiła jesieni, mężczyzn (z nielicznymi wyjątkami), gospodarstwa (a chwilami miała pod swoją pieczą prawie 40 osób zamieszkujących Jasną Polanę, nie licząc służby), sekretów, nieszczerości, zamroczonych winem i występkami ludzi.

Rebis

Hanna Cygler Grecka Mozaika - 28 stycznia

Korfu, lato 2010 roku. Spokój Jannisa Kassalisa mąci pojawienie się tajemniczej, młodej Polki. Dziewczyna ma podstawy podejrzewać, że jest jego córką… Choć obojgu trudno odnaleźć się w nowej sytuacji, po przełamaniu początkowej nieufności nawiązuje się między nimi nić porozumienia. Jannis stopniowo wyjawia Ninie swą przeszłość i kolejne rodzinne tajemnice. Co wyniknie z tego niezwykłego spotkania? Przeznaczenie bywa przewrotne i wiedzą o tym zwłaszcza Grecy…

Hanna Cygler zaprasza czytelnika na kolejną pasjonującą przygodę, podczas której na przestrzeni lat przemierzy Grecję i Bieszczady, Kraków, Gdańsk, Londyn i Nowy Jork. Przygodę, w której wątki historyczne splecione będą z miłosnymi i sensacyjnymi, a z bohaterami jak zwykle trudno się będzie rozstać.

Replika

Solomon Northup Zniewolony. 12 years a Slave - 21 stycznia

To wydarzyło się naprawdę!
Wstrząsające wspomnienia Solomona Northupa, wolnego człowieka, który stał się niewolnikiem!

Jest rok 1841. Na dwadzieścia lat przed wybuchem wojny secesyjnej Solomon Northup – wolny i wykształcony człowiek z Północy, ojciec dwojga dzieci, szczęśliwy mąż i szanowany obywatel – zostaje podstępem porwany i sprzedany handlarzom niewolników. Tak rozpoczyna się trwająca dwanaście lat dramatyczna odyseja człowieka, który wbrew otaczającej go brutalnej rzeczywistości próbuje przetrwać i nigdy nie tracić nadziei na wolność.

Po jakimś czasie spisuje swoją historię – poruszające świadectwo tego, czym było niewolnictwo w XIX-wiecznej 

Ameryce.
Człowiek raz wolny, pozostanie nim na zawsze.

Sonia Draga

Yasmina Khandra Afrykańskie równanie - 22 stycznia

Pragnąc zagłuszyć jakoś smutek po rodzinnej tragedii, doktor Kurt Krausmann zgadza się popłynąć z przyjacielem na Komory. U wybrzeży Somalii ich jacht zostaje zaatakowany przez piratów i terapeutyczna podróż lekarza przemienia się w koszmar. Wzięty jako zakładnik, dręczony i upokarzany, Kurt odkryje Afrykę bezprawia i niewiarygodnej nędzy, kraj, w którym „bogowie mają skórę zdartą z palców, tak mocno od wszystkiego umywają ręce”. Czy wraz z Hansem, przyjacielem i zarazem bogatym filantropem, oraz pochodzącym z Francji przypadkowym towarzyszem niedoli zdołają znaleźć w sobie siły, aby przetrwać?

Wraz z tą zaskakującą realizmem historią, która przenosi czytelnika z Somalii do Sudanu, wiodąc go przez wschodnią Afrykę, dziką, irracjonalną, mądrą, dumną, pełną godności i nieskończenie dzielną, Yasmina Khadra raz jeszcze potwierdza swój ogromny talent narracyjny. Po mistrzowsku skonstruowana i napisana powieść przedstawia niespieszne, lecz nieodwracalne przeobrażenie Europejczyka, któremu z wolna otworzą się oczy na rzeczywistość świata dotąd mu nieznanego. Hymn opiewający wielkość kontynentu wydanego na pastwę łupieżców i tyranów siejących śmierć.

Świat Książki

Jack Lance Granice zła. Płomień strachu - 29 stycznia

Trzymająca w napięciu powieść autora nazywanego holenderskim Stephenem Kingiem.
Jason Evans wiedzie całkiem zwyczajne życie.
Pewnego dnia otrzymuje anonimowy list zawierający polaroidowe zdjęcie cmentarza ze słowami: "Jesteś martwy" na odwrocie.
Z początku ma nadzieję, że to tylko niesmaczny żart, wkrótce jednak dostaje drugą wiadomość: "Myślisz, że żyjesz, ale ciebie nie ma"?
Gdy w kolejnej kopercie znajduje datę własnej śmierci, postanawia działać.
Podczas szukania starego cmentarza, trafia na sięgającą głęboko w przeszłość tajemnicę, która może mu zrujnować życie lub je ocalić.

Mia March Klub filmowy Meryl Streep - 29 stycznia

Trzy siostry - dwie rodzone i jedna cioteczna - dorastające w cieniu tragedii, jaka przed kilkunastu laty dotknęła ich bliskich, zostają wezwane przez matkę ostatniej z nich do prowadzonego przez nią pensjonatu, gdzie otrzymują szokującą wiadomość.
Isabel, June i Kat nieoczekiwanie zamieszkują w jednym pokoju na poddaszu pensjonatu. Lolly, ciotka dwóch pierwszych i matka trzeciej, prosi je o pomoc i zaprasza do uczestniczenia w cotygodniowym wieczorze filmowym. W pensjonacie trwa właśnie miesiąc filmów z udziałem Meryl Streep.

Każda z kobiet spogląda na swoje życie przez pryzmat oglądanych filmów i na własnej skórze doświadcza magii kina.

W.A.B.

Marcin Wroński Skrzydlata trumna - 22 stycznia

Czwarty tom cyklu kryminalnego Marcina Wrońskiego! Lublin w odcieniach retro, przedwojenne i powojenne losy Zygi Maciejewskiego...

Jest 1936 rok, nocny stróż w Lubelskiej Wytwórni Samolotów Feliks Susek odbiera sobie życie na służbie. Jak donosi „Express Lubelski i Wołyński", powodem desperackiego kroku jest nieodwzajemniona miłość denata do ponętnej krawcowej. Kiedy sprawa ma zostać umorzona, komisarz Maciejewski odkrywa, że ciało w trumnie nie należy do samobójcy. Rozpoczyna się mozolne śledztwo, które łączy pozornie niepowiązane ze sobą zdarzenia i postaci, a temperatura rośnie z każdą minutą. Czy policjantowi uda się połączyć wątki i rozwikłać mrożącą krew w żyłach tajemnicę? 

Na niektóre odpowiedzi będzie musiał zaczekać kilka lat, kiedy w 1945 roku w celi lubelskiego więzienia spotka ducha z przeszłości.
Fałszywi świadkowie, handlarze narkotyków, kłopotliwe znajomości - Lublin Wrońskiego to istne Sin City na słowiańską nutę. Komisarz Zygmunt Maciejewski będzie zmuszony nie tylko wniknąć w mroczną tkankę miasta, ale także zmierzyć się z własnym nałogiem, bólem i pożądaniem. W tle akompaniuje mu słynna berlińska śpiewaczka, Mathi Lirhen i złowrogie odgłosy nocnych ulic.

Wielka Litera

Brandon W. Jones Wiosenne dziewczęta - 29 stycznia

Urodziły się w kraju, gdzie ich piękno było ich przekleństwem.

Bywało, że dla kobiety zmuszanej do handlowania swoim ciałem jedyną ucieczką było szczelne zamknięcie ostatniego okrucha własnego ja, tak by nie zostało skalane, i skrywanie go pod grubym pancerzem. Tak właśnie Gi chroniła swą niewinność w nadziei, że pewnego dnia zdoła ją odzyskać…

Gi była zastraszoną, zamkniętą w sobie dziewczynką, która spędziła dzieciństwo w obozie pracy w Korei Północnej. Jako matematyczny geniusz nauczyła się znosić ból, wycofując się do świata liczb, gdzie szukała schronienia. Gdy w sierocińcu spotkała swoje przeciwieństwo - zuchwałą, promienną i bezkompromisową Il-sun – otaczający ją świat nagle nabrał koloru nadziei. Do czasu, gdy sprzedano je jako prostytutki do Korei Południowej i dalej do Stanów Zjednoczonych, gdzie czekała je niewola daleko bardziej okrutna niż ta zza żelaznej koreańskiej kurtyny.

72 komentarze:

 1. "Złodziejka książek" i "Zniewolony" to zdecydowanie książki, które muszę w końcu przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też, zwłaszcza "Złodziejkę...", która stoi na półce już od jakiegoś czasu.

   Usuń
 2. "To nie jest kraj dla starych ludzi" - chcę! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Leży u mnie na półce jakieś starsze wydanie. Pojęcia nie mam, czemu go jeszcze nie przeczytałam.

   Usuń
 3. Mnie zainteresowało tylko ,,Płomień strachu'.

  OdpowiedzUsuń
 4. Większość mi się podoba, a co przeczytam to zobaczymy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. "Złodziejkę książek" mam w starszym wydaniu:) Zainteresowały mnie "Afrykańskie równanie" i "Kilka przypadków szczęśliwych":)

  OdpowiedzUsuń
 6. "Złodziejka książek" to obowiązkowa lektura na styczeń, bo jeszcze nie czytałam. Również interesująco brzmi "Kilka przypadków szczęśliwych". Szkoda, że książki nie są tańsze ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na wyprzedażach i w tanich księgarniach można upolować książki w atrakcyjnych cenach. Nie jest tak źle. :)

   Usuń
 7. PWN, Sepetys, Zimny-Louis i Świat Książki, to moje typy:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Pozycje Naszej Księgarni i Repliki to moje priorytety :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Najbardziej interesującą powieścią z mojego punktu widzenia są "Wybory" i po tę książkę sięgnęłabym w pierwszej kolejnością. Jako lekką lekturę wybrałabym "Klub filmowy Meryl Streep":)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Wyborów" też jestem ciekawa, zwłaszcza, że poprzednia książka autorki bardzo mi się podobała.

   Usuń
 10. "Płomień strachu","Istota" i "Złodziejka książek"to pozycje, które będę się starała przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 11. Dom zbrodni jest świetny. Sama chcę przeczytać Grecką mozaikę a i Zofia Tołstoj brzmi intrygująco:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Dom zbrodni" wrzuciłam tak dla siebie, żeby pamiętać o planie powrotu do Christie. Ciekawe, czy to mnie zdopinguje.

   Usuń
 12. Chciałabym wreszcie poznać prozę Ruty Sepetys, "Złodziejka książek" całe szczęście czeka na półce, a mnie szczególnie kusi "Afrykańskie równanie" :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do poznania Sepetys zachęcam. Poprzednia jej książka była niezła, "Złodziejka..." też na mnie czeka, mam zamiar przeczytać ją przed seansem.

   Usuń
 13. A martwiłam się już, że wśród styczniowych nowości nie znajdzie się nic, co mnie bardziej zainteresuje. A tu Jack Lance i "Granice zła".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawie zawsze się coś znajdzie. W moim zachłannym przypadku - zawsze (bez prawie). ;)

   Usuń
 14. Co tak mało tych książek wybrałaś :P

  OdpowiedzUsuń
 15. Oooo Zofia Tołstoj? Jestem zainteresowana :) Poza tym oczywiście "Złodziejka książek" i parę innych tytułów :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ano. Ciekawa jestem co Zosieńka ma do powiedzenia. ;)

   Usuń
 16. Za dużo jest książek, które chciałabym przeczytać, więc nie będę ich wszystkich wymieniać. Największy apetyt mam na "Złodziejkę książek" :)
  monweg.blog.onet.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Złodziejka..." to chyba najgorętszy tytuł tego zestawienia. :)

   Usuń
 17. o żadnej z książek jeszcze nie słyszałam oprócz "Złodziejki książek", więc będę czekać na recenzje blogerów ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Złodziejka..." jest zdecydowanie najpopularniejsza. :)

   Usuń
 18. Świetny wybór zapowiedzi, przy kilku tytułach aż mi szybciej serducho zabiło. Cóż, może kilka z nich uda mi się kupić za kilka lat na wyprzedaży :-P

  OdpowiedzUsuń
 19. "Złodziejkę książek" chcę od dłuższego czasu przeczytać, ale chyba bardziej mi się podobała okładka poprzedniego wydania :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie! Ta mi się w ogóle nie podoba. :/

   Usuń
 20. Najbardziej marzy mi się "Złodziejka ksiażek"

  OdpowiedzUsuń
 21. Jako fan Jeżycjady najbardziej chciałbym przeczytać pierwszą powieść, a "Złodziejkę książek" planuję już od jakiegoś czasu i mam nadzieję, że w końcu uda mi się przeczytać. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiedziałam, że ta pierwsza książka Cię zainteresuje. :D

   Usuń
 22. Z przyjemnością przeczytałabym książkę Agathy Christie ; )
  Pozdrawiam ;>

  OdpowiedzUsuń
 23. "Krótki przystanek w drodze do Auschwitz" po prostu muszę przeczytać, choć "Pamiętniki" Zofii Tołstoj też kuszą niemiłosiernie. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szczęściara, skoro tylko dwa tytuły Cię kuszą... ;)

   Usuń
 24. Nie mogę czytać tych Twoich zapowiedzi, bo prawie wszystko bym chciała :P

  OdpowiedzUsuń
 25. Pamiętniki Zofii Tołstoj - to może być naprawdę interesująca lektura;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo jestem ciekawa, co ona tam nawypisywała. ;)

   Usuń
 26. I ja nie zdecydowana- jak się czyta tyle zapowiedzi to i to i tamto by się chciało przeczytać ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wcale się nie dziwię, tyle tytułów kusi, a przecież wszystkiego się przeczytać nie da.

   Usuń
 27. Póki co na książkę pani Christie mam największą ochotę.

  OdpowiedzUsuń
 28. zdecydowanie przygarnęłabym większość;P

  OdpowiedzUsuń
 29. Złodziejki książek jeszcze nie czytałam, więc może w tym wydaniu się uda...
  A Christie to biorę w ciemno :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja kupiłam poprzednie, ale leży i leży, i leży...

   Usuń
 30. Przez Ciebie chcę kupić prawie wszystkie te książki :D Zgodnie z moim postanowieniem noworocznym, kupuję książkę dopiero w lutym, a może i dwie... :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie czuję się winna, odpowiedzialna ani nic w tym rodzaju. ;)

   Zero w styczniu, dwie w lutym, cztery w marcu, sześć w kwietniu... :P

   Usuń
 31. "Istota" , "Płomień strachu" i "Pruska zagadka" - ograniczam się do 3, ale zaciekawiło mnie więcej...;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja nawybierałam sporo, ciekawe ile uda mi się przeczytać. :D

   Usuń
 32. Jak zwykle poznajdywałaś same perełki i teraz będę wzdychać z tęsknoty do tych książek :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moja wina, że tyle ciekawych książek wydają? No! :D

   Usuń
 33. Jędza z Ciebie. Tak tak, dobrze czytasz! Powiedz mi, jak biedna studentka ma teraz oszczędzać? No jak!?
  "Taka jak Ty" mnie zainteresowała, dodałam do priorytetowej listy. Od reszty siłą odciągałam swój wzrok i palce z klawiatury, by mnie nie zaniosły na LC, gdzie bym dopisała kolejne pozycje...
  A co do "Złodziejki książek" to chyba wolę w poprzedniej okładce, tamta jest taka... magiczna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wypraszam sobie! Zażalenia proszę składać do ww. wydawnictw! No tak, ale zawsze winien posłaniec. Chlip, chlip!
   Znajoma mojej znajomej żywiła się ryżem lub kaszą z keczupem przez długi, długi czas. Co prawda wyglądała jak chodząca promocja anoreksji, ale na imprezy miała. :P Nie to, żebym oczywiście do czegoś namawiała. :P

   Tamta okładka faktycznie jest dużo lepsza. Ta mi się w ogóle nie podoba. Na szczęście mam poprzednie wydanie. Mąż mnie kiedyś namówił i chwała mu za to.

   Usuń
 34. Złodziejkę książek już zamówiłam na początku stycznia, czekam tylko na premierę:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja mam stare wydanie, ale jeszcze nie czytałam. :/

   Usuń

Zapraszam do udziału w dyskusji. ;)

Wszelkie obraźliwe komentarze oraz reklamy stron będą usuwane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...