wtorek, 26 maja 2020

NADZIEJA, czyli polscy pisarze niosą pomoc w czasach pandemiiPodskoczyłam z radości widzą TAKI projekt i TAKIE nazwiska go tworzące. Pisarze mają moc nie tylko pisania, ale i robienia dobrych rzeczy. 22 maja ruszyła akcja charytatywna NADZIEJA, której pokłosiem jest zbiór opowiadań pod tym samym tytułem. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc najbardziej potrzebującym ośrodkom pomocowym dla seniorów.Nadzieja to stuprocentowo akcja społeczna. Wszyscy w nią zaangażowani pracują charytatywnie: autorzy, redaktorzy, korektorzy, graficy, drukarze, koordynatorzy i promotorzy akcji, dystrybutorzy książki, a także projektant okładki.

Zbiór ten wspólnie stworzyło aż czterdziestu autorów:
Olga Tokarczuk, Hanna Krall, Wiesław Myśliwski, Ewa Lipska, Urszula Kozioł, Andrzej Stasiuk, Mariusz Szczygieł, Magdalena Grzebałkowska, Joanna Bator i Przemysław Truściński Trust, Jacek Dehnel, Wojciech Chmielarz, Małgorzata Rejmer, Sylwia Chutnik, Grażyna Plebanek, Ignacy Karpowicz, Mikołaj Grynberg, Łukasz Orbitowski, Ziemowit Szczerek, Magdalena Parys, Dominika Słowik, Katarzyna Boni, Jerzy Sosnowski, Julia Fiedorczuk, Filip Springer, Małgorzata Lebda, Krzysztof Varga, Natalia Fiedorczuk-Cieślak, Joanna Gierak-Onoszko, Paweł Piotr Reszka, Jarosław Mikołajewski, Aleksandra Zielińska, Waldemar Bawołek, Ilona Wiśniewska, Grzegorz Uzdański, Paweł Sajewicz, Agata Romaniuk, Jacek Napiórkowski, Grzegorz Bogdał, Andrzej Muszyński, Juliusz Strachota.

Nadzieja w formie e-booka ukaże się 23 czerwca, a w wydaniu papierowym - 8 lipca, ale zamawiać możecie ją już dziś, np. na stronie empik.com.


Koszt zakupu to 50 złotych.
Satysfakcja ze wsparcia tak wspaniałej akcji - bezcenna!


Zamawiajcie, czytajcie i dzielcie się informacją o tej akcji ze znajomymi. Hasło "dobro powraca" nie jest wyświechtanym motywem. Ja mocno w to wierzę podobnie jak w to, że pomagając sobie nawzajem tak zwyczajnie czynimy tę niełatwą rzeczywistość lepszą.
9 komentarzy:

 1. Kolejna świetna akcja charytatywna.

  OdpowiedzUsuń
 2. Faktycznie świetna akcja. I jakże wybitne nazwiska się tam pojawiają. Super. Nie przepadam za opowiadaniami, ale na ten tom chyba się skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Noooo powiem Ci, że dla takich autorów zdecydowanie warto wziąć udział w tej akcji!
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. świetna akcja, każda pomoc się liczy

  OdpowiedzUsuń
 5. Podoba mi się ta akcja :)

  OdpowiedzUsuń
 6. To naprawdę daje nadzieję, że są tacy ludzie, takie akcje, że Polacy potrafią jednoczyć się w obliczu epidemii czy innych problemów na dużą skalę

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do udziału w dyskusji. ;)

Wszelkie obraźliwe komentarze oraz reklamy stron będą usuwane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...