czwartek, 19 lutego 2015

"Joanna" Anety Kopacz
Zobacz film o Joannie Sałydze w Internecie!

Tegoroczne Oscary wzbudzają emocje z różnych powodów i to niekoniecznie główna kategoria jest tą, która Polaków interesuje najbardziej.

Ida powalczy w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny, Anna Sheppard ma szansę na statuetkę za najlepsze kostiumy, a wśród pięciu krótkometrażowych filmów dokumentalnych, które znalazły się w finale, aż dwa pochodzą z Polski: Nasza klątwa Tomasza Śliwińskiego i Macieja Ślesickiego oraz Joanna Anety Kopacz opowiadający o Joannie Sałydze, znanej jako Chustka, młodej kobiecie, która przegrała walkę z rakiem.

O to, kiedy i gdzie będzie można obejrzeć film Joanna, pytano od dawna i wielokrotnie, a odpowiedzi były raczej mało satysfakcjonujące. Na szczęście jest już dostępna lista kin, które ów dokument wyświetlą, ale to nie koniec dobrych wiadomości.

Joannę Anety Kopacz będzie można obejrzeć w Sieci! Za darmo i legalnie.


Film będzie dostępny na stronie ninateka.pl, ale uwaga, uwaga, trzeba być czujnym i trafić tam we właściwym momencie. 

Ninateka zaprasza na seans 22 lutego (niedziela). Wyjątkowy, jednorazowy, bezpłatny pokaz odbędzie się w godzinach 19-22.00. Pamiętajcie tylko, żeby wcześniej założyć na tej stronie konto. Film będzie dostępny wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników. 

zwiastun filmu JoannaOpis filmu:

Joanna smakuje każdą chwilę, pomimo że zdiagnozowano u niej poważną chorobę. Swojemu synkowi obiecała, że zrobi wszystko, aby być z nim jak najdłużej. Nie poddaje się. Dla Jasia prowadzi blog, w którym opisuje ich codzienność – prosto i trafnie. Sam blog staje się dla wielu czytelników inspiracją do uważnego i szczęśliwego życia. Film ukazuje fragmenty z życia Joanny, jej męża Piotra i synka Jasia. Rozgrywany w dyskretnych obserwacjach, nastrojowy, często zabawny. Prosty, zmysłowy, o przyglądaniu się życiu, i o miłości.[źródło]


Joanna to pierwszy polski film dokumentalny zrealizowany ze środków zebranych przez serwis wpieramkulture.pl w ramach zbiórki społecznej.

***

Zapraszam Was także do lektury recenzji książki Chustka, blogowego pamiętnika Joanny. Znajdziecie ją w notce Chwilo, trwaj!


14 komentarzy:

 1. Zapisałam wszelkie niezbędne informacje :) Teraz wypada tylko nie zapomnieć o wskazanych godzinach :P

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrze, że takie inicjatywy się pojawiają. Skorzystam z okazji i dziękuję za informacje :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Oczywiście, że obejrzę! Już się zarejestrowałam na ninateka.pl i czekam na niedzielę:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wspaniała informacja! Książki jeszcze nie czytałam, ale przymierzam się do tego - mam nadzieję, że wcześniejsze ujrzenie filmu nie zepsuje mi niczego... Obym tylko nie zapomniała o tym, aby o konkretnej godzinie przebywać już w zaciszu domowym.

  OdpowiedzUsuń
 5. A ja nie zdążę raczej :(

  OdpowiedzUsuń
 6. Dzięki bardzo za wiadomość, w takim razie na pewno obejrzę!

  OdpowiedzUsuń
 7. Z chęcią obejrzę film i dzięki za informację. Mam tylko nadzieję, że nie wyleci mi ona z głowy :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Dziękuję za informację! "Chustkę" już znam, a "Joannę" chciałam zobaczyć odkąd dowiedziałam się o istnieniu dokumentu. Na pewno nie przegapię seansu.

  OdpowiedzUsuń
 9. Mam w planach tę książkę, ale się bardzo jej boję. Filmu podobnie.

  OdpowiedzUsuń
 10. bardzo fajnie iż tworzą takie projekty i są one dostępne. Ogólnie u Nas w kinach to zaserwują Greya przez ponad 2 tygodnie kilka razy na dzień, a wartościowe filmy polecą tylko w weekend...żenada

  OdpowiedzUsuń
 11. Wiem, że będzie to świetny film. Już mnie wzruszył :( Książkę czytałam...

  OdpowiedzUsuń
 12. Mam zamiar obejrzeć; po lekturze "Chustki" po prostu muszę.

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do udziału w dyskusji. ;)

Wszelkie obraźliwe komentarze oraz reklamy stron będą usuwane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...