sobota, 15 listopada 2014

Co w wydawnictwach piszczy #34
(listopad 2014 - cz. 2)

Kolejna odsłona subiektywnego zestawienia premier i wznowień, tym razem opanowanego przez Noblistę - Patricka Modiano. Zapraszam serdecznie.

Albatros

Philip Pullman Baśnie braci Grimm dla dorosłych i młodzieży. Bez cenzury19.11

„Baśnie braci Grimm dla dorosłych i młodzieży. Bez cenzury” to gratka dla młodszych i starszych miłośników baśni, dla amatorów zgłębiania niezmierzonego świata wyobraźni Wersja ta została opracowana przez Philipa Pullmana. Słynne baśnie w nowej, odświeżonej odsłonie, nabrały kolorytu, oraz atrakcyjnej niepowtarzalności. Zostały poprawione pod względem językowym, tak, żeby były precyzyjne i zrozumiałe, bez zbędnych, często sztucznych, literackich ozdobników. 

„Baśnie” prezentują się naprawdę imponująco. Każda z poszczególnych baśni została opatrzona notką z charakterystycznymi informacjami na jej temat, jak również wyjaśnieniami co do jej odpowiedników w folklorze innych krajów. Piękne, przemyślane i dopracowane w każdym najdrobniejszym szczególe wydanie.

Takich „Baśni” jeszcze nie było. To kultowa pozycja, którą po prostu wypada mieć w swojej prywatnej biblioteczce.


Czarna Owca

Edward Rutherfurd Paryż - 19.11

Epicki portret miasta świateł!
Poruszająca powieść o Paryżu, w której zostały przedstawione dzieje czterech rodów. Ich losy splatają się na przestrzeni wieków poprzez zakazane związki, małżeństwa z rozsądku, pragnienie zemsty i śmiertelnie niebezpieczne tajemnice.
Historia miasta ożywa na stronach powieści poprzez intrygi, wojny, sztukę i chwałę jego mieszkańców. Edward Rutherfurd ukazuje Paryż tak, jak tylko on potrafi: opowiadając o dwóch tysiącach lat miłości, codzienności i dramatów ludzi, którzy zmienili niewielką osadę handlową na błotnistym brzegu Sekwany w uwielbiane miasto całego świata.


Håkan Nesser Jaskółka, kot, róża, śmierć - 19.11

Co zrobi komisarz Van Veeteren, gdy zamiast motywów zbrodni będzie musiał tropić motywy literackie? Wyjątkowa zbrodnia, wyjątkowy morderca, którego ślady zaprowadzą komisarza z bezpiecznego antykwariatu wprost na spotkanie twarzą w twarz z okrutnym dusicielem.

Co połączyło ofiary dusiciela? Zabójstwa mają wyraźne odbicie w literaturze – w dziełach Blake'a, Musila, Rilkego. Komisarz zaczyna przeczuwać, że morderca, z którym ma do czynienia jest nietuzinkowy. Kolejne śledztwo, które wystawi na ciężką próbę siły Van Veeterena i to nie tylko jego kompetencje literackie. Czy podoła tej piekielnie okrutnej zbrodni?

Kim jest oczytany morderca?

Leif GW Persson Nos Pinokia - 19.11

Zła bajka dla dużych dzieci.

Historia czterech mężczyzn, którzy nigdy się nie spotkali i którzy żyli w zupełnie odrębnych światach. Gdy najstarszy z bohaterów zostaje zamordowany, najmłodszy z nich jeszcze się nie narodził.

Evert Bäckström po raz kolejny musi rozwiązać zagadkę, która sięga dalekiej przeszłości. Czy jego nietuzinkowe metody śledcze pozwolą mu wyjaśnić sprawę?

W 2015 roku na kanale FOX premiera serialu „Backstrom”, opartego na powieściach Leifa GW Perssona: "Linda", "Ten, który walczył ze smokiem" i "Nos Pinokia"!

Czwarta Strona

Karolina Wilczyńska Jeszcze raz, Nataszo - 19.11

Kojąca książka, która rozgrzeje serce każdej kobiety.

Natasza miała wszystko: kochającego męża, piękny dom, spektakularną karierę i własną agencję reklamową. Życie Nataszy wielu osobom mogłoby wydać się perfekcyjne i takie właśnie było… Do czasu.

Jeszcze raz, Nataszo to opowieść o kobiecie, która kochała zbyt mocno. Swojego odbicia i akceptacji szukała w oczach ukochanego. Teraz musi iść przez życie sama. Czy odnajdzie utracone szczęście i spokój?

Dolnośląskie

Agatha Christie Opowiedz, jak tam żyjecie - 19.11

Autobiograficzna opowieść z wykopalisk archeologicznych
W latach 30. XX wieku Agata Christie towarzyszyła mężowi w wyprawie archeologicznej na Bliski Wschód. Spędziła tam kilka sezonów Książka zawiera odpowiedzi na słyszane od znajomych najdziwniejsze pytania dotyczące "życia na wykopaliskach". 
Lekka forma, duża doza humoru i pasjonujące historie wywołają uśmiech na twarzy każdego czytelnika.Lambook

Tariq Ali Kobieta z kamienia - 17.11

Jak każdego lata, kiedy upał w Stambule staje się nie do zniesienia, rodzina Iskandera paszy, osmańskiego seniora rodu, wyjeżdża do pałacu nad morzem Marmara. Jest rok 1899 i ostatnie mocarstwo islamskie chwieje się w posadach.

Burzliwe dzieje rodziny, której losy od pięciuset lat splatają się z losami Imperium Osmańskiego, stanowią odzwierciedlenie historii tego wielkiego kraju, z jego okresami świetności i upadku.
Spotkanie wszystkich członków rodziny w rodowej posiadłości staje się okazją nie tylko bolesnej analizy rodzinnych konfliktów, pretensji i niedomówień, ale także burzliwych dyskusji o przyszłości osmańskiego państwa i kultury. To pełna pasji opowieść o namiętności, zdradzie, poświęceniu i zemście, które stają się udziałem ludzi wszystkich stanów i kolejnych pokoleń.

"Kobieta z kamienia" to trzecia część "Kwintetu Muzułmańskiego". Siłą tej książki, podobnie jak poprzednich – "W cieniu drzewa granatu" i "Księgi Saladyna" – jest zarówno liryczny stosunek do historii, jak i twarda konfrontacja ze stereotypami dotyczącymi mentalności i obyczajowości krajów islamskich, tak dziś, jak i w dawnych czasach.

Państwowy Instytut Wydawniczy

Patrick Modiano Zagubiona dzielnica - 26.11

Na spotkanie z japońskim wydawcą do Paryża przyjeżdża poczytny angielski powieściopisarz. Ambrose Guise przez lunetę spogląda na miasto, które zdaje mu się odległe, jakby z innej planety.

Dwadzieścia lat wcześniej jego serce biło w jednym rytmie z tym miastem, jego życie wpisane było w paryskie ulice. Wplątany w niezrozumiałą dla niego samego aferę kryminalną musiał opuścić Paryż.

Teraz jest tu znów. Chciałby odnaleźć to miasto, odnaleźć kobietę, którą niegdyś poznał, znaleźć samego siebie.

Prószyński i S-ka

Dennis Lehane Brudny szmal - 18.11

Autor "Rzeki tajemnic" i "Wyspy tajemnic" powraca! "Brudny szmal" to świetny kryminał, historia miłości i opowieść o wierności samemu sobie.

"Brudny szmal" opowiada historię samotnego barmana Boba Saginowskiego, uwikłanego w proceder przekazywania pieniędzy lokalnym gangsterom w „dziuplach” – bostońskich knajpkach przestępczego półświatka. Bob trafia nagle w sam środek nieudanego napadu rabunkowego i dochodzenia, obnażającego przeszłość dzielnicy, w której przyjaciele, krewni i wrogowie łączą siły, żeby zarobić na życie – bez względu na koszta…

Na podstawie scenariusza Dennisa Lehane’a powstała filmowa adaptacja "Brudnego szmalu" w reżyserii Michaëla R. Roskama. W rolach głównych wystąpili Tom Hardy, Noomi Rapace i James Gandolfini.

Paweł Szlachetko Adwokat spraw ostatnich - 18.11

Jeśli po śmierci dopadną cię dawne kłopoty, znajdź adwokata spraw ostatnich. Bo w świecie żywych nie poradzisz sobie sam.

W jednym z warszawskich kościołów odkryto zwłoki nagiej kobiety leżące w wyrysowanym krwią w pentagramie. Śledztwem zajmuje się komisarz Tamar Sarnecka, której pomaga adwokat Maks Werben. Ona przestrzega obowiązujących zasad, a on – były policjant – łamie je w imię sprawiedliwości. Choć stoją po przeciwnych stronach barykady, muszą połączyć siły – morderca jest przebiegły i bezlitosny. Jeśli Maks nie zdąży wyjaśnić przyczyny śmierci tajemniczej kobiety, jego życiu zagraża niebezpieczeństwo. Podpisał przecież kontrakt. Werben, adwokat spraw ostatnich, zaczyna swoją pierwszą sprawę.

Jessica Treadway Patrz na mnie - 20.11

Czy wiesz wszystko o swoim dziecku? Wyobrażasz sobie, że mogłoby kiedykolwiek wystąpić przeciwko Tobie? I nie chodzi tu bynajmniej o zwykłą rodzinną sprzeczkę…

Hanna i Joe nie mogli przypuszczać, że poszukiwanie szczęścia przez ich młodszą córkę doprowadzi do rodzinnej tragedii. Kiedy Dawn przedstawia Ruda, swojego nowego chłopaka, rodzicom i siostrze, zadowoleni, że dotąd niezdarna i wycofana dziewczyna nagle rozkwitła, starają się tłumić w sobie niepokój. Jednak gdy Hanna i Joe zostają napadnięci we własnym domu i ciężko pobici, Rud jest głównym podejrzanym. Joe umiera w wyniku doznanych obrażeń, natomiast Hanna, której cudem udało się przeżyć, zaczyna egzystować w świecie żalu, obaw i wspomnień z dawnego życia. Gdy Rud wygrywa apelację, a Dawn wraca do rodzinnego domu, Hanna musi odtworzyć w pamięci noc napadu, żeby móc zeznawać w powtórnym procesie i nie dopuścić do uwolnienia mordercy swego męża. Jednak wraz z odzyskaniem wspomnień przychodzi konieczność stawienia czoła prawdzie o tym, kim stało się jej własne dziecko.

Czy zło może być dziedziczne?
Jak kochać własne dzieci, by żadne z nich nie czuło się mniej ważne?
Na ile możliwy jest powrót do normalnego życia po tragedii, która wywraca je do góry nogami?

John Lutz Łowca - 25.11

Wielkie miasto nie może otrząsnąć się z szoku wywołanego falą makabrycznych zbrodni. Mężczyźni giną w świetle dnia od kul z małokalibrowej broni, ciała pięknych kobiet są traktowane po śmierci jak łowieckie trofea.

Detektyw Frank Quinn nie potrafi zrozumieć logiki wydarzeń. Czy dwie, odmienne serie zabójstw mają ze sobą związek? Jeśli są dziełem dwóch różnych osób, dlaczego wykazują ewidentne podobieństwa? Jeśli popełnia je jeden seryjny morderca, jak wytłumaczyć oczywiste różnice?

Łowca nie popełnia błędów. Jest zawsze o krok przed pościgiem. Myśliwskie rzemiosło nie ma dla niego tajemnic. Dobrze wie, jaki powinien być każdy kolejny ruch w śmiertelnej grze, w którą wplątał swoje ofiary. Poświęci dla niej wszystko. Nie cofnie się przed niczym, żeby tylko zacząć następne polowanie.

Sonia Draga

Peter Robinson Ukryte w mroku - 26.11

Kolejne pasjonujące śledztwo inspektora Banksa.

Tym razem sprawa wymaga wyjątkowej ostrożności i dyskrecji. W morderstwo emerytowanego detektywa, Billa Quinna, mogą być zamieszani skorumpowani funkcjonariusze policji. Banks szybko orientuje się, że chcąc rozwikłać zagadkę śmierci Quinna, musi najpierw udać się do Estonii, by doprowadzić do końca sprawę zaginięcia młodej Angielki, nad którą pracował zamordowany policjant.Simoni Marcello Zaginiona biblioteka alchemika - 26.11

Jest wiosna 1227 roku. Królowa Blanka Kastylijska zaginęła w tajemniczych okolicznościach. Na temat królestwa krążą dziwne słuchy, niektórzy mówią, że to sprawka Złego. Jedyną osobą zdolną rozwiązać zagadkę jest Ignacio z Toledo, wielki znawca świata i narodów dzięki licznym wojażom między Wschodem a Zachodem. W Kordobie, dokąd zostaje wezwany przez Ferdynanda III Kastylijskiego, Ignacio spotyka pewnego starca, który wspomina mu o poszukiwanej przez wszystkich księdze. Może ona zawierać wskazówki dotyczące tego, co się wydarzyło. Nazajutrz jednak okazuje się, że starzec został otruty. Handlarz relikwiami natychmiast wyrusza na poszukiwania, które prowadzą go do „Turba philosophorum”, manuskryptu przypisywanemu uczniowi Pitagorasa. W księdze tej znajdują się sekretne formuły alchemiczne. Spotkanie z pewną zakonnicą i z człowiekiem, którego wszyscy uważają za opętanego, lecz który w rzeczywistości jest dotknięty saturnizmem, zawiodą Ignacia do pewnego zamku i jego pana, hrabiego Nigredo. Tam ukryta jest straszliwa tajemnica, po której odkryciu nie będzie łatwo ujść z życiem...

Patrick Modiano Perełka - 30.11

"Dwanaście lat minęło, odkąd nie nazywano mnie już „Perełką”, a znajdowałam się akurat na stacji metra Châtelet w godzinie szczytu. Byłam w tłumie pokonującym na ruchomym chodniku korytarz bez końca. Jakaś kobieta miała na sobie żółty płaszcz. Moją uwagę zwrócił właśnie jego kolor, kobietę na ruchomym chodniku widziałam z tyłu. Potem szła długim tunelem, w którym widniały napisy „Kierunek Château-de-Vincennes”. Staliśmy następnie sztywno w zbitej ciżbie na schodach, czekając, aż bramka na peron się otworzy. Znalazła się obok mnie. Wtedy zobaczyłam jej twarz. Podobieństwo do mojej matki było tak uderzające, że pomyślałam, iż to ona..."
(fragment książki)

Tak się zaczyna historia poszukiwania tożsamości, korzeni, równowagi w świecie narratorki składanym z fragmentów wspomnień na poły rzeczywistych, na poły onirycznych. Element po elemencie czytelnik ów świat poznaje, odkrywa jego cząstki, które stopniowo pozwalają sobie uświadomić, jak nieznośnie tytułowa bohaterka czuje się w swym bycie. Misternie skonstruowana opowieść noblisty, poetycka i wieloznaczna.

Znak

Patrick Modiano Nawroty nocy - 26.11

Decyzja została podjęta. Wyboru dokonał los, Bóg albo historia. To nie jest ważne. Ważne, jak zachowa się człowiek w samym środku okupacyjnego piekła. Może być zdrajcą, bohaterem albo nikim. Rozdarty między dwoma światami, zawieszony na granicy między świadomością a szaleństwem, współpracuje jednocześnie z francuskim Gestapo i ruchem oporu i nie potrafi wyzwolić się z objęć obłąkanej historii. 
Modiano z czułością i odrobiną okrucieństwa przygląda się swoim bohaterom. Ze śladów, zapachów i dźwięków próbuje wyczarować przeszłość i wyłuskać z niej prawdę o świecie.

Patrick Modiano Willa Triste - 26.11

Wspomnienie tamtego lata.
Osiemnastoletni Viktor i znacznie od niego starsza Yvonne poznają się nad jeziorem. 
W małej francuskiej wiosce pogrążonej w letniej ciszy, gęstej od spojrzeń dwójki zagubionych ludzi, narodzi się ich związek. 
Wiele lat później Viktor będzie próbował odtworzyć tamten świat, dotyk ukochanej na swojej skórze i magię zaklętą w słowach, ale im więcej przywołuje wspomnień, tym mocniej powraca niepokój, który drążył go tamtego lata, i coraz bliższy jest odkrycia pewnej tajemnicy.

Powieść Modiano o odnajdywaniu odległego lata, rodzącego się wówczas związku i młodości w latach sześćdziesiątych, niepostrzeżenie zamienia się w podróż w poszukiwaniu utraconego ja.

Ryszard Horowitz Życie niebywałe. Wspomnienia fotokompozytora - 19.11

Najsłynniejszy polski fotograf o swoim niezwykłym życiu.

Jako dziecko przeszedł przez piekło getta i obozów koncentracyjnych. Jako młody człowiek zakładał legendarną krakowską "Piwnicę pod Baranami". Jako dorosły odniósł ogromny sukces i stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych na świecie polskich artystów.
W swojej autobiografii Ryszard Horowitz opowiada o przeżyciach z czasu II wojny światowej, dzieli się wspomnieniami z młodości w powojennym Krakowie i relacjonuje powolne wspinanie się na szczyt fotograficznej kariery, w czasach, które przywołują na myśl sceny z serialu Mad Men. Autor ze swadą opowiada o swojej rodzinie, ale też o spotkaniach z Mickiem Jaggerem, Andy'm

Warholem, Davidem Brubeckiem czy Richardem Avedonem. Nie tylko kreśli barwny portret epoki, odsłania też tajemnice swojego warsztatu fotograficznego.
To żywa, wciągająca i szczera opowieść o wojennej traumie, dorastaniu w powojennej Polsce i spełnionym amerykańskim śnie.
Życie niebywałe zawiera fotografie z archiwum rodzinnego i prace Autora.

***

A na koniec coś od Studia EMKA

 Aneta Łastik Wewnętrzne dziecko w związku

To już trzecia książka, w której Autorka zajmuje się wewnętrznym dzieckiem, czyli sferą emocjonalną. Gdy mówimy o partnerze, myślimy o relacji, której podstawą (najczęściej) są uczucia. Tam, gdzie decyduje tylko rozum, nie ma problemu, cele są jasne i jedynie wybór drogi może być nieco kłopotliwy.
Aneta Łastik w swojej najnowszej książce ukazuje, jak można myśleć i radzić sobie z trudnościami życia, także tymi, które dotyczą znalezienia partnera/partnerki. 
Autorka wierzy w twórcze podejście Czytelnika do tematu, który opierając się na podanych tu przykładach, pokazujących, jak można wyjść z sytuacji, które wydawały się bez wyjścia, znajdzie swoją własną drogę.


47 komentarzy:

 1. Wszyscy wydają Modiano :) I dobrze, bo chętnie coś w końcu od niego przeczytam, kiedy wybór robi się coraz większy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba najbardziej zainteresowała mnie książka Jessica Treadway Patrz na mnie .

  OdpowiedzUsuń
 3. Modiano w trzech różnych wydawnictwach :D Na szczęście nie ma tym razem żadnych "must-have", ale mocno kusi "Paryż" i "Baśnie braci Grimm" :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jest kilka interesujących mnie książek, ale najbardziej chciałabym "Baśnie braci Grimm". Takie wydanie i opracowanie to nie lada gratka :)

  OdpowiedzUsuń
 5. "Paryż", Wilczyńska, Szlachetko, to moje typy z Twojego zestawienia:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wszystkie z pozycji chętnie bym przeczytała, co jest dziwne, bo z reguły jestem wymagająca :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Matko, ile wspaniałych książek dla mnie!

  OdpowiedzUsuń
 8. Wiadomo. Trzeba wydać Noblistę ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czysty zysk. :)
   A może też wspaniała uczta literacka? Wszystko się okaże.

   Usuń
 9. "Baśnie braci Grimm" mam po niemiecku w 3 tomach, ale to wydanie Pullmana też chętnie przeczytam. Idealna pozycja na gwiazdkę!

  OdpowiedzUsuń
 10. Tym razem jakoś mnie nic nie zainteresowało.

  OdpowiedzUsuń
 11. "Paryż" muszę mieć w swojje biblioteczce... nie ma innej opcji, świetna fabuła!

  http://pasion-libros.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 12. Sporo tytułów mnie interesuje: Baśnie..., Paryż...

  OdpowiedzUsuń
 13. Tyle nowości. Ja jednak w tym miesiącu będę polować na nowego Kinga.

  OdpowiedzUsuń
 14. Boom na Modiano oficjalnie rozpoczęty, jak widać. Ech, piszczy to moja kieszeń, jak widzi te wszystkie zapowiedzi :).

  OdpowiedzUsuń
 15. Zainteresowałam się tą Agatą Christie :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Zdecydowanie "Baśnie" i Agatha Christie :) Te dwie książki muszę koniecznie zobaczyć na moich półkach :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Nie będę oryginalna - poproszę "Baśnie braci Grimm" i nowego Lehane'a ;)

  OdpowiedzUsuń
 18. Ja na razie poluję głównie na e-bookowe wyprzedaże starszych tytułów, więc nowości kupować nie będę...

  OdpowiedzUsuń
 19. Z miesiąca na miesiąc coraz więcej ciekawych książek :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Zaginiona biblioteka alchemika - ta mnie ciekawi;)

  OdpowiedzUsuń
 21. Choć posiadam tę zacną księgę http://lubimyczytac.pl/ksiazka/218229/bracia-grimm-wszystkie-basnie-i-legendy chyba zrobiłam błąd, że tu zajrzałam. Kusi ten pierwszy tytuł - mimo wszystko.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przejrzałam jeszcze pierwszą część zapowiedzi i zastanawia mnie czy coś przeoczyłam. Bo nie widzę drugiej części trylogii Carnivia. :)

   Usuń
  2. Mnie też kusi, więc nie jesteś sama. :P

   Jakoś mi ta książka umknęła. W sumie nie pierwsza i nie ostatnia. :D

   Usuń
 22. Cud nad cudy - nie widzę nic dla siebie!! :) No chyba że Modiano... jednak. W końcu za coś tego Nobla dostał, prawda? ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za coś na pewno. A za co, to się okaże po zgłębieniu jego twórczości. Albo się nie okaże. :D

   Usuń
 23. Z pewnością wszystkie książki od Czarnej Owcy.

  OdpowiedzUsuń
 24. Całkiem intrygujący jest tytuł "Adwokat spraw ostatnich" :)

  OdpowiedzUsuń
 25. Z tych pozycji najbardziej interesują mnie Baśnie i "Nie patrz na mnie". Baśni się wprost doczekać nie mogę. Muszę mieć tą książkę za wszelką cenę :)

  OdpowiedzUsuń
 26. Zainteresowało mnie kilka pozycji, ale najważniejsze że mam już "Jeszcze raz, Nataszo" i bardzo się z tego cieszę, zapowiada się świetnie :)

  OdpowiedzUsuń
 27. Aj, dużo tych ciekawych książek... Szkoda, że fundusz jest ograniczony... :)

  OdpowiedzUsuń
 28. Z góry przepraszam za prywatę, ale na moim blogu właśnie opublikowałam filmik, nad którym pracowałam ponad miesiąc i realizacja którego zajęła mi ogromnie dużo czasu, dlatego będę bardzo wdzięczna jeżeli zajrzysz, a być może jeżeli oczywiście Ci się spodoba, to szepniesz o nim słówko znajomym . Jeszcze raz przepraszam :)
  Pozdrawiam,
  Esa:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozbroiłaś mnie tym komentarzem, bo mniej więcej w tym czasie, kiedy go publikowałaś, ja już byłam po obejrzeniu Twojego filmiku i wrzucałam go na FP. :D

   Wyszedł super! Gratuluję. :)

   Usuń
 29. Całkiem ciekawie się to wszystko zapowiada. Kilka książek z pewnością i przyjemnością bym przygarnęła :)

  OdpowiedzUsuń
 30. Hmm...jakoś nic mnie nie zaciekawiło :]

  OdpowiedzUsuń
 31. W listopadzie przeglądałam książki z wydawnictw pod kątem Polski i historii, więc wyszły mi zupełnie inne rzeczy niż u ciebie, mianowicie: http://rozneczytanie.blogspot.com/2014/11/o-polsce-ksiazki.html

  OdpowiedzUsuń
 32. Czytałam "Nawroty nocy" Modiano i, prawdę mówiąc, po tej lekturze raczej zniechęciłam się do tegorocznego Noblisty. Ta książka wydała mi się raczej pusta, ale przyznaję, że innych jego książek nie znam. Za cieszę się, że bracia Grimm Pullmana są już w Polsce :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hmm... Teraz jestem jeszcze bardziej ciekawa Modiano. :D

   Usuń
 33. Bracia Grimm dla dorosłych i Natasza najbardziej mnie zainteresowały :)

  Pozdrawiam, naczytane.blog.pl

  OdpowiedzUsuń
 34. Kolejna porcja świetnych książek, ahh a ja mam jeszcze mega dużo poprzednich nowości do nadrobienia :D

  OdpowiedzUsuń
 35. Ha! Wiedziałam, że ktoś w końcu zauważy mroczną stronę baśni braci Grimm!

  OdpowiedzUsuń
 36. Na pewno chciałabym poznać Baśnie Braci Grimm bez cenzury ;)

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do udziału w dyskusji. ;)

Wszelkie obraźliwe komentarze oraz reklamy stron będą usuwane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...