sobota, 15 sierpnia 2015

Co w wydawnictwach piszczy #51
(sierpień 2015 - cz. 2)

*** subiektywne zestawienie premier i wznowień z drugiej połowy miesiąca ***

Albatros

Lee Child Nieprzyjaciel - 21.08

Jest rok 1990, niedługo po upadku muru berlińskiego. Reacher wciąż jeszcze jest majorem żandarmerii i wierzy w szczytne cele US Army. W Sylwestra, przeniesiony ledwie dwa dni wcześniej z Panamy do Karoliny Północenej, Reacher dowiaduje się, że położonym niedaleko obskurnym hoteliku zmarł nagle dwugwiazdkowy generał. Kilka godzin później z rąk włamywaczy ginie jego żona, niedługo później na tamten świat przenoszą się pułkownik i sierżant sił specjalnych. Nowo mianowany zwierzchnik Reachera, pułkownik Willard kategorycznie zakazuje śledztwa. Jest ignorantem czy spiskowcem? Major łamie rozkaz i trafia w sam środek intrygi. Wraz z czarnoskórą porucznik Summer stara rozwikłać zagadkę i odnaleźć teczkę generała, zawierającą tajemnicze materiały na temat sił pancernych. Akcję przerywa mu nagły telefon - matka Reachera jest ciężko chora, a on musi porzucić sprawę i udać się do Francji…



Black Publishing

Ann Mah Sztuka jedzenia po francusku. O gotowaniu i miłości do Paryża - 19.08

Kiedy mąż dziennikarki Ann Mah, Calvin, otrzymuje posadę dyplomaty w Paryżu, Mah – od zawsze pasjonatka kuchni i miłośniczka Francji – zaczyna planować gastronomiczne podróże we dwoje. Jednak wkrótce Calvin zostaje wysłany do Iraku na roczną misję, a wizja romantycznego życia w Mieście Świateł szybko się rozwiewa.
Podobnie jak Julia Child, Ann postanawia znaleźć dla siebie miejsce w zupełnie nowym otoczeniu. W trakcie wycieczek po Paryżu i podróży po okolicznych miasteczkach Francji walczy z samotnością za pomocą symbolu francuskiego comfort food – cassoulet. Odsłania co się tak naprawdę kryje za daniami typowymi dla kolejnych miejsc, bada historię potraw i ich smak – od wołowiny po burgundzku do najbardziej chrupiących gryczanych naleśników. A gdzieś między Paryżem i południem Francji odkrywa również kilka życiowych mądrości. Sztuka jedzenia po francusku to także bohaterowie z krwi i kości – szefowie kuchni, farmerzy i restauratorzy – oraz wypróbowane przez autorkę tradycyjne przepisy.
Lektura tej książki sprawi, że ruszysz prosto do kuchni i zapragniesz odwiedzić Paryż. Zabawna, inteligentna, bardzo przyjemna opowieść o miłości do jedzenia, rodziny i Francji.
Czarna Owca

Marc Pastor Cienie Barcelony - 26.08

W Barcelonie znikają dzieci. Ich matki, prostytutki, boją się zgłaszać porwania policji. Po mieście krąży jednak coraz więcej pogłosek, które w końcu docierają do porywczego i niestroniącego od kieliszka inspektora Moisésa Corva. Szukając poszlak, policjant trafia do szemranych barów, teatrów, gabinetów fałszywych lekarzy i podejrzanych mieszkań. Śledztwo doprowadza go wreszcie do luksusowego burdelu Xalet del Moro i kasyna Arrabassada, gdzie wpływowi ludzie prowadzą potajemnie dochodowy interes związany z pedofilią.
Fabuła książki została oparta na prawdziwych zdarzeniach, mających miejsce w Barcelonie na początku XX wieku. Ich niechlubną bohaterką była tak zwana wampirzyca z ulicy Ponent.

David Lagercrantz Co nas nie zabije - 27.08

Kontynuacja trylogii "Millennium" Stiega Larssona napisana przez Davida Lagercrantza.

Mikael Blomkvist przechodzi kryzys i rozważa porzucenie zawodu dziennikarza śledczego. Lisbeth Salander podejmuje duże ryzyko i bierze udział w zorganizowanym ataku hakerów. Ich drogi krzyżują się, kiedy profesor Balder, ekspert w dziedzinie badań nad sztuczną inteligencją, prosi Mikaela o pomoc. Profesor posiada szokujące informacje na temat działalności amerykańskich służb specjalnych. Mikael bez wahania leci do Doliny Krzemowej zbierać materiały do sensacyjnego tekstu, który nie tylko może uratować jego karierę, ale też wpłynąć na losy całego świata.

S.K. Treymane Bliźnięta z lodu - 26.08

Rok po tym, jak w wypadku ginie jedna z bliźniaczek jednojajowych, Lydia, Angus i Sarah Moorcroft przeprowadzają się na maleńką szkocką wysepkę, którą Angus odziedziczył po babci. Liczą na to, że będą mogli tam podnieść się z traumy. Jednak gdy ich żyjąca córka, Kirstie, twierdzi, że pomylili jej tożsamość – i że w rzeczywistości jest Lydią – koszmar powraca. Zbliża się zima i Angus jest zmuszony opuścić wyspę, by podjąć pracę. Sarah czuje się odizolowana, a Kirstie (a może to Lydia) staje się coraz bardziej niespokojna. Gdy potężny sztorm odcina od świata Sarę i jej córeczkę, zmuszone są stawić czoła temu, co naprawdę wydarzyło się tamtego feralnego dnia.


Helion

Glyn Dewis Photoshop. Profesjonalny retusz i fotomontaż - 23.08

Opanuj techniki Photoshopa stosowane przez profesjonalistów, by tworzyć fascynujące kompozycje, efekty specjalne i nie tylko!
Książka Photoshop. Profesjonalny retusz i fotomontaż odkrywa tajniki prac Glyna Dewisa, fotografika i retuszera pracującego na zlecenie klientów z całego świata. W tym poradniku zapoznasz się nie tylko ze szczegółowymi opisami poszczególnych technik, ale dowiesz się, jak i kiedy je stosować, by realizować projekty na najwyższym poziomie.
Glyn rozpoczyna od omówienia wybranych, najważniejszych umiejętności ze swojego warsztatu:
Zaznaczanie i wycinanie obiektów z tła za pomocą narzędzia Pen (Pióro) i innych przydatnych narzędzi.
Rozjaśnianie, przyciemnianie, nanoszenie tekstur, przetwarzanie scenerii i płynne łączenie obrazów dzięki „potędze szarości”.
Tworzenie efektów świetlnych naśladujących reflektory, promienie słońca, realistyczne cienie, odbicia i lampy uliczne.
Tworzenie efektów specjalnych — imitowanie śniegu, pyłu albo przekształcanie sceny dziennej w nocną — przy użyciu technik, które nie ingerują w strukturę obrazu.
Opanowanie metod retuszu to jedno, ale zrozumienie kiedy je stosować i w jakiej kolejności, to już zupełnie inna sprawa. W drugiej części książki Glyn zbiera podane informacje i wykorzystuje je w prawdziwych projektach. Autor drobiazgowo omawia proces tworzenia sześciu kompozycji, które dzięki udostępnieniu wszystkich niezbędnych zdjęć źródłowych możesz wykonać samodzielnie, od początku do końca. Podczas realizacji tych projektów dowiesz się, w jaki sposób wykorzystywać omówione techniki w różnych sytuacjach, na przykład przy retuszowaniu portretów, tworzeniu fotomontaży albo edytowaniu zdjęć krajobrazowych.
Przedmowę do tej książki napisał Scott Kelby — osobowość świata fotografii i programów graficznych, autor niezliczonej ilości książek poświęconych fotografii oraz obróbce zdjęć.
Prószyński i S-ka 

Louisa Waugh Spotkajmy się w Strefie Gazy - 18.08

Czy Gazańczycy się bawią? Czy Strefa Gazy jest piękna? I czy reportaże telewizyjne wiernie ukazują codzienne życie w największym na świecie „więzieniu na wolnym powietrzu”?
Od pięknych plaż po zamknięte granice, od tajnej zabawy sylwestrowej po bazar z bielizną, na którym handlują tylko mężczyźni – laureatka Nagrody Ondaatje, Louisa Waugh, odmalowuje barwny, intymny portret mieszkańców Gazy, ukazując ich radości, smutki, nadzieje i bolączki. „Spotkajmy się w Strefie Gazy” to przejmujący portret śródziemnomorskiego kraju, wzruszająca opowieść o tym, co to dziś znaczy być Gazańczykiem.


A. J. Rich Tak dobrze mnie znasz - 20.08

Trzydziestoletnia Morgan Prager pisze pracę magisterską z wiktymologii w instytucie prawa karnego John Jay College na Manhattanie. Od niedawna jest zaręczona z Bennettem, mężczyzną uwodzicielskim, ale zaborczym i do tego tajemniczym. Pewnego dnia po powrocie do domu znajduje ciało Bennetta…
Morgan próbuje odnaleźć jego rodziców, chcąc powiadomić ich o tragedii… i odkrywa, że ukochany wcale nie był człowiekiem, za którego się podawał. Wszystko, co jej o sobie powiedział było kłamstwem. Tak naprawdę miał kilka narzeczonych i posiadał cechy typowe dla socjopaty. A potem jego inne kobiety, jedna po drugiej, znikają. Nagle śledztwo Morgan w sprawie Bennetta staje się sprawą życia i śmierci: żeby ocaleć, musi się dowiedzieć, kto zabija jego wcześniejsze narzeczone.

Scott McCloud Stwórca - 27.08 (KOMIKS!)

David Smith poświęcił życie sztuce. Dosłownie. Zawierając pakt ze Śmiercią młody rzeźbiarz zyskuje niezwykły dar – możliwość wyrzeźbienia rękoma wszystkiego co zapragnie. Cena za to jest olbrzymia – za dwieście dni David umrze. Czy w tym czasie spod jego ręki wyjdzie arcydzieło, które powali krytyków? Co wydarzy się w życiu bohatera, że układ ze Śmiercią przestanie być atrakcyjny? Czy warto zastawić życie za wszelką cenę?

„Stwórca" to historia o pożądaniu rzeczy niemożliwych – niezwykła opowieść pomiędzy fantazją a realnością.


Znak
Anna Moczulska Bajki, które zdarzyły się naprawdę. Historie słynnych kobiet - 26.08

Anna Moczulska opisuje historie kobiet, w których życiu bajkowe scenariusze wydarzyły się naprawdę.
Choć może to was zaskoczyć, należały do nich między innymi caryca Katarzyna I, Anna Jagiellonka, Maria Tudor, Barbara Radziwiłłówna, Joanna Szalona czy Elżbieta Bawarska (zwana Sissi).
Niektóre z nich, niczym Śnieżki, musiały stawić czoła Złym Macochom. Losy innych, jak u Kopciuszka, odmieniły się nagle jak za machnięciem czarodziejskiej różdżki. A jeszcze inne, niby Śpiące Królewny, późno obudziły się do życia i królowania.
I żyły długo i szczęśliwie… choć nie zawsze.
Zdaniem autorki najciekawsze w historii kobiet są zagadki i tajemnice. W swojej książce stara się rozwikłać wiele z nich, docierając do nieznanych i zaskakujących faktów z życia bohaterek.
Anna Moczulska – autorka poczytnego bloga „Kobiety i historia”, na którym opisuje mniej znane, ale nie mniej ciekawe oblicza historii. Nie ma tu rozległych relacji z przebiegu bitew czy kłótni królów i papieży. To historia z ludzką – a przede wszystkim kobiecą – twarzą.

Joanna Podgórska, Małgorzata Ronc Prokurator. Kobieta, która się nie bała - 26.08

Kulisy słynnych śledztw.
Jak domyśliła się, że znaleziona w rzece czaszka to dowód w nierozwiązanym śledztwie?
W jaki sposób zdobywała zaufanie informatorów?
Jak przekonała seryjnego mordercę do ujawnienia nieznanej milicji zbrodni?
Już jako dwudziestoośmiolatka prowadziła najbardziej skomplikowane dochodzenia. Powierzono jej śledztwo w sprawie Mariusza Trynkiewicza i seryjnego mordercy Henryka Morusia.
Badała sprawy łapówek branych przez lekarzy i tajemniczej śmierci prezesa NIK-u.
W środku nocy jeździła na miejsca zbrodni, przesłuchiwała morderców, oglądała ciała ofiar.
Wielokrotnie jej grożono, zastraszano.
Niemal wszystkie sprawy, w których oskarżała, zakończyły się wyrokiem skazującym.
Prokurator Małgorzata Ronc w rozmowie z dziennikarką Polityki, Joanną Podgórską, opowiada o kulisach słynnych śledztw i o tym, co musiała poświęcić, by odnieść sukces odnaleźć się w męskim świecie przestępców, milicjantów i donosicieli.
Historia niezwykłej kobiety, jej siły i determinacji, które pozwoliły przetrwać w świecie zła i zbrodni.


***
Poprzednio

19 komentarzy:

  1. Jak dla mnie, to Znak ma aktualnie najciekawszą ofertę.

    OdpowiedzUsuń
  2. Zaciekawił mnie tytuł "Sztuka jedzenia po francusku. O gotowaniu i miłości do Paryża". Kusi i to bardzo.

    OdpowiedzUsuń
  3. Zaciekawiła mnie książka: Tak dobrze mnie znasz. I mam nadzieję, że uda mi się poznać ją bliżej.

    OdpowiedzUsuń
  4. "Nieprzyjaciel" może być ciekawy.
    http://kruczegniazdo94.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  5. Z niecierpliwością czekam na czwarty tom Millenium - jestem ciekawa dalszych losów Lisbeth Salander i stylu nowego autora :) Mam nadzieję, że będzie z jednej strony nawiązywało do poprzednich części a z drugiej będzie to coś nowatorskiego..
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. A ja nie jestem przekonana, czy chcę to czytać. Z jednej strony zżera mnie ciekawość, z drugiej - nie wyobrażam sobie, żeby kto inny mógł kontynuować ten cykl, nawet jeśli polegałoby to na dokończeniu tego, czego Larsson nie zdążył.

      Usuń
  6. ,,Spotkajmy się w Strefie Gazy" zainteresowało mnie najbardziej, muszę przeczytać!

    OdpowiedzUsuń
  7. "Bliźnięta z lodu" najbardziej mnie kuszą :)

    OdpowiedzUsuń
  8. S.K. Treymane Bliźnięta z lodu - to muszę poznać.

    OdpowiedzUsuń
  9. ,,Co nas nie zabije" pewnie kupimy, bo mamy poprzednie 3 tomy.

    OdpowiedzUsuń
  10. Przeczytałabym "Bliźnięta z lodu" i "Bajki, które zdarzyły się naprawdę. Historie słynnych kobiet".

    OdpowiedzUsuń
  11. Najbardziej zainteresowały mnie "Bliźnięta z lodu", chętnie bym tę książkę przeczytała.

    OdpowiedzUsuń
  12. "Sztuka jedzenia po francusku" i wszystkie sensacje i kryminały, aczkolwiek kontynuacja "Millennium" na razie mi się nie widzi...

    OdpowiedzUsuń
  13. Nic aż tak bardzo mnie nie zaciekawiło :/

    OdpowiedzUsuń
  14. Chwilowo pasuję i nadrabiam zaległości, uff :P

    OdpowiedzUsuń
  15. UFFF! Ani jedna z tego zestawienia mnie nie kusi :D

    OdpowiedzUsuń
  16. "Bajki, które zdarzyły się naprawdę" już do mnie przyszły. Niedługo się za nie zabiorę :)

    OdpowiedzUsuń
  17. Chętnie przeczytałabym trzy książki od Czarnej Owcy (kryminały, ach kryminały!) :)

    OdpowiedzUsuń

Zapraszam do udziału w dyskusji. ;)

Wszelkie obraźliwe komentarze oraz reklamy stron będą usuwane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...