środa, 11 grudnia 2013

Ogólnopolska Zbiórka Darów Kulturalnych

Zapewne większość z Was już wie o co chodzi, bo ostatnio wiele osób umieściło notkę o tym samym tytule. Podobno jednak od przybytku głowa nie boli, a jeśli ten post zachęci choć jedną dodatkową osobę do wzięcia udziału w akcji - tym lepiej.

O co chodzi? Ano o to, że Sztukater ruszył z kolejną akcją - Ogólnopolską Zbiórką Darów Kulturalnych. Zachęcam Was do wzięcia udziału w specjalnie utworzonym wydarzeniu na Facebooku, które znajdziecie TUTAJ, a później oczywiście - do stworzenia własnych paczek, które wywołają uśmiech na czyjejś twarzy. Dary zostaną przekazane placówkom zajmującym się walką z wykluczeniem społecznym.

Pozwolę sobie w tym momencie zacytować organizatora akcji:

Dzięki Waszej pomocy i przy Waszym wsparciu postanowiliśmy w te święta obdarować wiele placówek, których do tej pory nie stać było na stworzenie obszernych miejsc kulturalnych zwanych księgozbiorem podręcznym. Miejsc w których dawne historie literackich bohaterów ożywają na nowo, miejsc w których rzeczywistość roztacza nowe horyzonty, miejsc, w których w te święta na wielu twarzach chociaż na chwile zagości uśmiech… Nie bądźmy obojętni wobec naszych bliźnich, podzielmy się również z nimi chwilami naszych literackich uniesień, kulturą i historią zapisaną w skarbnicach wiedzy, zwanych książkami…

Ekipa Sztukatera zbiera:
* książki (nie muszą być nowe!)
* pieniądze
* różnego rodzaju artykuły biurowe
* wszelkiego typu produkty (materiały), które wspomogą przeprowadzenie akcji

Zbiórka trwa od 1 grudnia 2013 do 1 grudnia 2014, a rozdysponowanie darów będzie miało miejsce co kwartał. Czasu jest sporo, możecie wiec na spokojnie przejrzeć zawartość półek - może kurzą się na nich książki, które sprawiłyby radość innym?

Więcej informacji znajdziecie na stronie wydarzenia - KLIK. Tam macie podane wszelkie potrzebne dane, typu adres wysyłki, numer konta Stowarzyszenia

Jeśli macie jakieś pytania, wątpliwości, pomysły, sugestie, znacie kogoś, kto może wesprzeć akcję - piszcie na adres: stowarzyszenie@sztukater.pl.

***

Nie każdy będzie miał tego roku piękne Święta. Nie każdy usiądzie w gronie bliskich, kochających osób do suto zastawionego stołu. Być może Twój dar nie zmieni losu setek osób, ale na pewno wywoła czyjś uśmiech. I dlatego warto wesprzeć akcję, choćby minimalnie.

Wśród nas są osoby potrzebujące pomocy, tacy jak bohaterowie z poniższych nagrań:


Pamiętajcie, że obojętność jest złem, które potrafi wyrządzić wiele krzywd. I nigdy nie wiemy, kiedy to my, potrzebując pomocy, trafimy na jej chłodny mur.

14 komentarzy:

 1. Cieszę się, ze takie akcje powstają. Oby jak najwięcej ich było i żeby zebrały jak największe żniwo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze, że są tacy, którym chce się zrobić coś dla innych.

   Usuń
 2. zacna akcja! już o niej czytałam i cały czas myślę;))

  OdpowiedzUsuń
 3. Genialna akcja :). Chyba pora przeszukać swoje książki i przekazać coś na dobry cel :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że weźmiesz w niej udział. :)

   Usuń
 4. Ciekawa inicjatywa. Poczytam o niej więcej i wtedy zastanowię się nad dołączeniem do niej. Tyle jest teraz tych akcji, że aż głowa od nich boli ;)
  Proszę tylko nie zrozumieć mnie źle!
  kolodynska.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ta trwa do grudnia przyszłego roku, więc masz sporo czasu na decyzję.

   Usuń
 5. Świetna akcja! Dobrze, ze trwa dłużej, a nie tylko jeden miesiąc, bo jest szansa, ze więcej ludzi weźmie udział :) Sama chętnie dołączę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się. :)
   Teraz przed Świętami jest dużo takich akcji. Ta sztukaterowa ma właśnie ten plus, że można się dołączyć także nieco później, gdy już opadną świąteczne emocje.

   Usuń

Zapraszam do udziału w dyskusji. ;)

Wszelkie obraźliwe komentarze oraz reklamy stron będą usuwane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...