czwartek, 27 grudnia 2018

Na co do kina?
* styczeń 2019 *

Subiektywne zestawienie potencjalnie dobrych filmów,
czyli najciekawsze premiery stycznia.4 stycznia


Felix Van Groeningen Mój piękny syn

"Mój piękny syn" opowiada historię rodziny, która musi zmierzyć się z uzależnieniem dorastającego chłopaka. To opowieść o nastolatku, który poszukuje swojej drogi, o marzeniach, które prowadzą go na skraj przepaści, a także o miłości rodziców, którzy nie potrafią wypuścić swego dziecka z objęć. To pierwszy tak szczery, prawdziwy i poruszający film o rodzinie, bezwarunkowej miłości, dumie, rozczarowaniach i nadziei. 
[opis dystrybutora]
Travis Knight Bumblebee

Rok 1987. Na jednej z kalifornijskich plaż Bumblebee znajduje azyl na złomowisku. Tymczasem Charlie (Hailee Steinfeld), dziewczyna u progu dorosłości, próbuje zrozumieć świat, wciąż szukając w nim dla siebie miejsca i roli. Na wspomnianym złomowisku znajduje zdezelowanego, rdzewiejącego Bumblebee. Kiedy udaje jej się go odrestaurować, szybko orientuje się, że Bumblebee nie jest zwykłym żółtym "garbusem".
[opis dystrybutora]
Kinga Dębska Zabawa zabawa

40-letnia prokurator Dorota (Agata Kulesza) pije, by – jak sama mówi – „nie zwariować”. Zasłaniając się immunitetem, ukrywa wszystkie wykroczenia popełnione „pod wpływem”. Skutecznie pomaga jej w tym mąż, znany polityk (Marcin Dorociński). Studentka Magda (Maria Dębska) lubi ostro imprezować, ale świetnie się uczy i ma super pracę, więc nikt nie robi jej z tego wyrzutów. Dla szanowanej chirurg – Teresy (Dorota Kolak) każdy pretekst jest dobry, żeby się napić. Alkoholu nie odmawia sobie nawet w pracy, w szpitalu dziecięcym, którego jest ordynatorem. Wkrótce, w życiu każdej z kobiet nastąpią wydarzenia, po których ich problem przybierze na sile. Czy wspierane przez rodziny i przyjaciół bohaterki zdążą go w porę pokonać?
[opis dystrybutora]

Jean-François Richet Władca Paryża

Vidocq, złodziej i awanturnik wiodący burzliwe życie, po spektakularnej ucieczce z więzienia o zaostrzonym rygorze, ukrywa się pod niewinną przykrywką handlarza tkanin. Kiedy jego kryminalna przeszłość go dogania, wchodzi w układ z miejscową policją i podejmuje się oczyszczenia paryskich ulic ze złodziei i morderców. Staje się szefem francuskiej policji. Tajemnice na najwyższych szczeblach władzy, brutalne morderstwa i mrok, który oblepia jak smoła w szczytowym okresie panowania Napoleona. 
[opis dystrybutora]


Ernesto Daranas Sergio i Siergiej

Autentyczna historia rosyjskiego kosmonauty uwięzionego w kosmosie. 

Rok 1991. Sergio, profesor filozofii marksistowskiej, próbuje związać koniec z końcem, gdy w wyniku rozpadu ZSRR Kubę dosięga wielki kryzys ekonomiczny. W tym samym czasie, Siergiej, ostatni sowiecki kosmonauta zostaje zapomniany i uwięziony na popsutej stacji orbitalnej Mir. Przypadkowo, Rosjanin nawiązuje radiowy kontakt z Sergio. Kubański profesor, będący jedyną nadzieją na ratunek Siergieja, postanawia nagłośnić sprawę i nawiązuje kontakt ze znanym amerykańskim dziennikarzem, którego z kolei śledzi CIA.
[opis dystrybutora]


11 stycznia


Rich Moore, Phil Joohnston Ralph Demolka w internecie

Akcja filmu "Ralph Demolka w internecie" przenosi się z salonu gier do nieznanego i stale rozwijającego się świata internetu. Przy czym nie ma ostatecznej pewności, czy internet przetrwa demolkę Ralpha... 

Ralph, czarny charakter gry wideo wraz z przyjaciółką Wandelopą von Cuks stawiają wszystko na jedną kartę i wyruszają na tułaczkę po sieci w poszukiwaniu części zamiennej, która uratuje grę Wandelopy. Zagubieni w nieznanym świecie bohaterowie zdają się w swojej wędrówce na internetową społeczność, w tym twórcę stron internetowych i biznesmena imieniem Yesss będącego głównym algorytmem i duszą popularnej strony "BuzzzTube". 
[opis dystrybutora kino]

Robert Zemeckis Witajcie w Marwen

Głównym bohaterem filmu "Welcome to Marwen" jest Mark Hogancamp. Mężczyzna pada ofiarą brutalnego ataku, w wyniku którego traci wszystkie wspomnienia. Po jakimś czasie jednak znajduje unikalny, terapeutyczny sposób, aby powrócić do pełnego zdrowia. Produkcja jest inspirowana prawdziwymi wydarzeniami.
[opis: naekranie.pl]
Maciej Kawulski Underdog

Borys "Kosa" Kosiński (Eryk Lubos) jest u szczytu formy. W walce życia ze swoim największym rywalem Denim Takaevem (Mamed Khalidov) popełnia błąd, który przekreśla jego karierę. Traci wszystko. To wydarzenie rozpoczyna serię upadków i wzlotów, a przede wszystkim zmusza go do tytanicznego wysiłku w walce o szacunek i miłość.
[opis dystrybutora]
Peter Hedges Powrót Bena

Gdy Holly (Julia Roberts) wraca do domu ze świątecznych zakupów, zastaje na schodach nieoczekiwanego gościa – swojego syna Bena (Lucas Hedges), który nie powinien był opuszczać ośrodka odwykowego. Kochająca matka, mimo obaw, przyjmuje go z otwartymi ramionami. Ma nadzieję, że Ben jest „czysty” i będzie mogła cieszyć się Bożym Narodzeniem z nim i resztą rodziny. Okazuje się jednak, że wizyta Bena może sprowadzić poważne kłopoty. Podczas kolejnych 24 godzin, które mogą zmienić na zawsze ich życie, Holly zrobi wszystko, by uratować ukochane dziecko.
[opis dystrybutora kino]


18 stycznia


Lars von Trier Dom, który zbudował Jack

Tytułowy Jack to nowa postać w popkulturowym klanie psychopatów, obok Kuby Rozpruwacza, Dextera czy Hannibala Lectera. Mistrz światowego kina pokazuje kilkanaście lat z życia seryjnego mordercy, piekielnie inteligentnego perfekcjonisty, pełnego sprzeczności, słabości i drobnych natręctw. Jack jest estetą, wielbicielem malarstwa, architektury, poezji i wycieczek na łono natury. Zabójca patrzy na swoje zbrodnie jak na mroczne dzieła sztuki. Jaki kształt nada swojej zbrodni doskonałej?
[opis dystrybutora kino]


Ciro Guerra Sny wędrownych ptaków

Kolumbia lat 90. Jałowe i wietrzne pustkowie na granicy kraju zamieszkuje lud Indian Wayúu. Podczas plemiennego obrzędu wchodzenia w dorosłość Zaida (Natalia Reyes) wykonuje tradycyjny taniec, którym kusi potencjalnego kandydata na męża - Rapayeta (José Acosta). Jednak Ursula (Carmiña Martínez), stojąca na czele klanu, stawia młodemu Rapayetowi wysoką cenę, jaką ten ma zapłacić za Zaidę. Rapayet szuka sposobu na szybkie zdobycie pieniędzy. Wraz ze swoim wspólnikiem, Moisesem (Jhon Narváez) spotykają amerykańskich hipisów szukających dojścia do dostawców marihuany. Rapayet i Moses sami wcielają się w rolę dealerów, a interes, który ubiją, będzie jedynie początkiem historii… 
[opis dystrybutora]

Louis Clichy, Alexandre Astier Asteriks i Obeliks. Tajemnica magicznego wywaru

Po pechowym upadku z drzewa, podczas zbiorów jemioły, druid Panoramiks postanawia przejść na emeryturę. Wcześniej jednak musi zadbać o bezpieczeństwo wioski i znaleźć dla siebie godnego następcę. W towarzystwie Asteriksa i Obeliksa wyrusza więc w świat, w poszukiwaniu młodego utalentowanego druida, któremu mógłby powierzyć tajemnicę magicznego wywaru. Tymczasem o problemach Galów dowiadują się ich najwięksi wrogowie. Dowodzeni przez Juliusza Cezara i złego druida Sulfuriksa, Rzymianie wymyślają intrygę, która pozwoli im zdobyć przepis na eliksir siły. Tak rozpoczyna się wielka, zaczarowana przygoda – prawdziwy kocioł śmiechu i zaskakujących zdarzeń!
[opis dystrybutora]


25 stycznia


Josie Rourke Maria, królowa Szkotów

Barwna opowieść o burzliwym życiu charyzmatycznej Marii Stuart. W wieku 16 lat została królową Francji, dwa lata później owdowiała. Sprzeciwiając się tradycji, odmówiła ponownego zamążpójścia. Wróciła do Szkocji, gdzie odzyskała należny jej tron. Ale Szkocja i Anglia była wówczas pod władaniem królowej Elżbiety I. Obie królowe obserwowały swe poczynania z lękiem i fascynacją. Rywalki w miłości i władzy, silne kobiety w męskim świecie, toczyły podstępną grę, w której stawką była władza. I niezależność. Żadna z nich nie godziła się na rolę marionetki. Maria utrzymywała, że tron Anglii należy się jej, uznając suwerenność Elżbiety. Zdrada, rebelia i spiski na obu tronach zmieniły bieg historii.
[opis dystrybutora]

Desiree Akhavan Złe wychowanie Cameron Post

Chloë Grace Moretz jako nastolatka, którą opiekunowie umieszczają w ośrodku zajmującym się nawracaniem młodzieży. W przypadku Cameron "grzechem" był romans z najlepszą przyjaciółką. Szefem ośrodka jest ''nawrócony "gej, który choć pełen dobrych intencji nie widzi, że jego podopieczni mają problem przede wszystkim z samoakceptacją. Cameron poznaje na miejscu nieco nadgorliwą Erin oraz dwa wolne duchy - Adama i Jane Fondę. Razem próbują znaleźć sobie miejsce w nowym domu i nie zwariować. Podpatrując dole i niedole pensjonariuszy, poznajemy też wydarzenia, które doprowadziły Cameron do tego miejsca.
[opis festiwalowy]

George Tillman Jr. Nienawiść, którą dajesz

Starr Carter nieustannie balansuje między dwoma światami: biedną, w przeważającej części czarną dzielnicą, w której mieszka a bogatą, w większości białą szkołą, do której uczęszcza. Chwiejna równowaga między tymi światami zostaje nieodwołalnie zakłócona, gdy Starr staje się świadkiem, jak policjant śmiertelnie rani jej najlepszego przyjaciela z dzieciństwa, Khalila. W obliczu presji ze strony społeczności, Starr musi odnaleźć swój własny głos i stanąć w obronie wszystkiego, co uważa za słuszne.
[opis dystrybutora kino]

Charles Martin Smith O psie, który wrócił do domu

Poruszająca historia Belli, psa, który pokonał 400 mil, by odnaleźć swego ukochanego właściciela.

Film na podstawie jednej z bestsellerowych książek W. Bruce’a Camerona, najsłynniejszego pisarza snującego opowieści o zwierzętach. Jego książki okupowały szczyt listy bestsellerów The New York Timesa przez wiele tygodni, jedna z nich spędziła na tej prestiżowej liście… ponad rok!
[opis: multikino.pl]


Milko Lazarov Ága

Kryjąca pod lodem milczenia i rutyny potężny ładunek emocji, "Ága" jest opowieścią o cichej zagładzie. Główny bohater "Ági" mieszka wraz z żoną w jurcie stojącej na zamarzniętych wodach rzeki Leny. Całe życie polował na renifery, których nie sposób już spotkać na białych równinach Republiki Sacha. Wieczorami pod stertą futer starzejąca się para opowiada sobie dawne mity, nijak już nie przystające do rzeczywistości. Prowadząc nas na skraj kopalni, Lazarov prowadzi nas do końca mitu, którego nie ma już kto opowiadać. Dalej zionie już tylko wielka dziura, wielka pustka. W jej obliczu najcenniejszym diamentem okazuje się łza: bezcenne świadectwo współodczuwania.
[opis dystrybutora kino]18 komentarzy:

 1. Jest teraz w kinach parę komedii - na coś chętnie bym poszła :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak znajdziesz jakąś dobrą komedię to daj znać. :)

   Usuń
 2. "Maria, królowa Szkotów" - mój typ :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też jestem ciekawa tego filmu, mimo iż nie jestem wielką fanką produkcji historycznych. ;)

   Usuń
 3. "O psie, który wrócił do domu" mam zamiar najpierw przeczytać, a potem może skuszę się na film :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Będę miała ferie, więc może dotrę do kina, bo w grudniu mi się nie udało.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie w grudniu też, ale w styczniu na pewno się na coś wybiorę. :)
   Masz już pomysł na seans?

   Usuń
 5. O psie, który wrócił do domu bardzo chciałabym zobaczyć. 😊

  OdpowiedzUsuń
 6. "Maria, królowa Szkotów" (zachęca mnie świetna obsada), "Powrót Bena" (tu z kolei fabuła mnie zachęca) oraz "O pie, który wrócił do domu" (chociaż boje się, że będę płakać).

  Pozdrawiam,
  Lady Spark
  [kreatywna-alternatywa]

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Życzę, żeby żaden z tych filmów Cię nie rozczarował. :)

   Usuń
 7. ,,Zabawa, zabawa" chętnie obejrzę, bo bardzo lubię Kuleszę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też ją bardzo lubię. Ostatnio w końcu obejrzałam "Moje córki krowy". :)

   Usuń
 8. Zaczyna się Oscarowe granie i jest co oglądać. U mnie pozycje obowiązkowe, to Mój piękny syn, Witajcie w Marwen, Dom, który zbudował Jack i Maria, królowa Szkotów. Bumblebee już widziałem i gorąco polecam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki! Zamierzam te wszystkie produkcje nadrobić.
   Chciałam też nadrobić seanse polskiego kina, póki Showmax działa, ale nie wiem czy zdążę ze wszystkim. ;)

   Usuń
 9. Znając mnie i to, że w tamtym roku byłam w kinie 102 razy, jestem pewna, że na większość z tych filmów pójdę z przyjemnością :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wow! Ja pewnie nawet tylu filmów w tym roku nie widziałam. O takiej częstotliwości wypadów do kina mogę jedynie pomarzyć. :P

   Usuń

Zapraszam do udziału w dyskusji. ;)

Wszelkie obraźliwe komentarze oraz reklamy stron będą usuwane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...