sobota, 12 maja 2018

Czas ruszyć kuper na spotkania autorskie,
czyli Apostrof tuż-tużZaniedbałam wyjazdy na targi książki.
Zaniedbałam uczestnictwo w spotkaniach autorskich.
Dobrze jest mieć dużo zajęć. Niedobrze, gdy przez nadmiar pomysłów cierpią te zajęcia, którym kiedyś poświęcałam dużo więcej czasu i poświęcałam go z przyjemnością.

No to pstryk! Czas przypomnieć sobie jak to jest usiąść w pierwszym rzędzie z aparatem i polując na ładne ujęcie słuchać lubianych autorów.


W przyszłym tygodniu rusza Apostrof, czyli Międzynarodowy Festiwal Literatury organizowany w kilku miastach: Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Katowicach i Szczecinie. Potrwa on od 14 do 20 maja.

Oczywiście najbardziej wypasiony program ma Warszawa, ale i w innych miastach sporo się dzieje. Z racji miejsca zamieszkania mnie interesuje program poznański. W stolicy Wielkopolski pojawią się: Natalia Fiedorczuk, Jakub Żulczyk, Wojciech Chmielarz, Katarzyna Bonda, Magdalena Grzebałkowska, Mariusz Czubaj i Dorota Masłowska. Nie uda mi się być na wszystkich, ale mam nadzieję odwiedzić autorów: Żmijowiska, Czerwonego Pająka i Dziewczynki z zapalniczką.

Apostrof robi dla literatury kawał dobrej roboty promocyjnej. To nie tylko ciekawe spotkania, ale i nietypowe akcje, jak choćby tegoroczny Książkowy Zestaw Ratunkowy (niestety ucieszą się z niego tylko ci, którzy w dniach 8-14 maja przebywają w Warszawie). W skrócie polega to na tym, że w wybranych punktach znajdują się skrzynki, a w nich niespodzianki dla tych, którzy wyszli z domu zapominając zabrać książkę ze sobą. Tak, dobrze zrozumieliście. Skrzynki kryją książki, którymi możecie się zaopiekować.

Kto nie wierzy, niech obejrzy filmik.
A tymczasem do mnie dotarły gadżety promocyjne. Mysza prawie zeżarła ołówki, ale ostatecznie zadowoliła się obwąchaniem kostki (na każdej ściance znajduje się symbol identyczny z tym, jakie znajdziecie na ołówkach - rzucasz kostką i postępujesz zgodnie z instrukcją, np. wyrzucenie pytajnika stawia przed Tobą zadanie przeczytania książkowej nowości). Torba przyda mi się, gdy ruszę na wspomniane spotkania autorski. W końcu w czymś trzeba zabrać książki domagające się autografów.

Wybieracie się na Apostrof?


10 komentarzy:

 1. Gorąco popieram tego typu inicjatywy, jednak niestety, nie będę mogła uczestniczyć w tym wydarzeniu. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja jakoś również mało uczęszczam na spotkanie literackie itp. Ale najwyższa pora to zmienić. I swoją drogą myślałam, że Festiwal Apostrof organizowany jest tylko w Warszawie, pozytywnie się zdziwiłam, iż zawita też do Katowic. P.S. Przepiękne robisz zdjęcia i świetnego masz kota. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli co, wybierasz się? :)

   Dziękuję w imieniu swoim i Myszy! :)

   Usuń
 3. Świetne gadżety! Nadrabiaj zaległości! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobrze, że masz czas aby nadrobić swoje zaległości...super!
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie totalnie nie mam, ale jakoś się przeorganizuję. :)

   Usuń
 5. Mysza jak zwykle kradnie show, ale koty już tak mają :D Ja mam zamiar w Katowicach wybrać się na Fiedorczuk, tylko tyle zdążę ogarnąć przed targami w Warszawie. Czyli co, nie będzie Cię na WTK?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wprosiła się na plan zdjęciowy, więc nie było wyjścia. :D

   Nie będzie mnie. Miałam jechać na sobotę, ale nie dam rady czasowo. :(

   Usuń

Zapraszam do udziału w dyskusji. ;)

Wszelkie obraźliwe komentarze oraz reklamy stron będą usuwane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...