wtorek, 16 maja 2017

[6] Hiszpania 2016: Barcelona - Casa Milà by night

Casa Mila, zwiedzanie Barcelony


Po wizycie w dzień, czas zajrzeć do Casa Milà (La Pedrera) po zmroku. Jak już Wam pisałam w notce Barcelona - Casa Milà by day, z kilku możliwych opcji zwiedzania budynku zaprojektowanego przez Gaudiego, wybraliśmy wariant La Pedrera: Day and night. W cenie 41 euro od osoby mogliśmy zwiedzić La Pedrerę dwukrotnie - najpierw zapisując się na zwiedzanie dzienne, a później na nocne, czyli Gaudi's Pedrera: The Originzwiedzanie Barcelony


Drogo? Cóż... Witamy w Barcelonie. Niestety, do tanich to miasto nie należy.
Nocne zwiedzanie zaczyna się od godziny 21, wejścia są co pół godziny. Towarzyszy nam już nie audioguide (jak to miało miejsce podczas zwiedzania dziennego), a przewodnik z krwi i kości. W naszym przypadku przesympatyczna przewodniczka. Zwiedzanie odbywa się w językach hiszpańskim, katalońskim bądź angielskim. Przed zapisem na konkretną godzinę (z marszu, z ulicy tam nie wejdziecie) upewnijcie się więc, czy odpowiada wam język, w jakim będzie prowadzona prezentacja.
Nocne zwiedzanie zaczyna się projekcją na dziedzińcu Passeig de Gràcia. Po tym krótkim wstępie przewodniczka opowiedziała nam o La Pedrera, jego architekcie, najciekawszych rozwiązaniach, inspiracjach oraz obecnej sytuacji (budynek wciąż jest zamieszkiwany przez kilka rodzin płacących śmiesznie niski czynsz - będą tu mieszkać tak długo, jak długo żyć będą ci członkowie rodzin, którzy podpisali umowę wynajmu; ogromnie jestem ciekawa jaka będzie przyszłość budynku po ich wyprowadzce, jak zostanie on zagospodarowany).
Stojąc na dziedzińcu i słuchając przewodniczki, gapiliśmy się w niebo. Niestety, było jeszcze zbyt jasno, a na dodatek po niebie snuły się chmury, więc nie udało nam się dostrzec gwiazd. Wyobrażam sobie, że widok musi być magiczny.


Z dziedzińców Passeig de Gràcia and Provença przeszliśmy do części nazwanej Espai Gaudí, którą znaliśmy już ze zwiedzania dziennego, ale przewodniczka zwróciła nam uwagę na to, czego sami nie dostrzegliśmy, opowiedziała o praktycznych rozwiązaniach stosowanych przez katalońskiego architekta czy inspiracjach światem przyrody. Musze przyznać, że niekoniecznie spodobała mi się sugestia, że przestrzeń ze sklepieniem łukowym z żebrami (jakakolwiek jest jego profesjonalna nazwa) była inspirowana... szkieletem węża. To ja już wolę wypatrywać w płytkach chodnikowych kształtu plastrów miodu.Spacer wnętrzami Casa Milà doprowadził nas na położony na dachu taras, gdzie miał się odbyć główny punkt programu - spektakl światło-dźwięk. Z głośników popłynęła muzyka, a pięć kominów zamieniło się w tło prezentacji, niezwykłej podróży związanej z motywami składającymi się na twórczość Gaudiego. Nie jest to coś, co dałoby się opisać, ani coś co oddałyby zdjęcia, choć oczywiście kilka z nich znajdziecie poniżej.
Na zakończenie wieczoru, na dziedzińcu na każdego czekała lampka cavy i słodka przegryzka.
Czy warto wydać 41 euro na to podwójne zwiedzanie?
Ja nie żałuję, choć uważam, że z cenami wstępów Barcelończycy nieco przesadzają. A może nawet bardziej niż nieco...


Informacje praktyczne o zwiedzaniu La Pedrera day and night:


Większość informacji znajdziecie pod poprzednią notką (KLIK).
Poniżej wszystko to, co dotyczy zwiedzania nocnego Gaudi's Pedrera: The Origin i La Pedrera: day and night.

Cena zwiedzania w trybie day and night:
- dorośli: 41 euro
- dzieci w wieku 7 - 12 lat: 20,50 euro

Cena samego zwiedzania nocnego Gaudi's Pedrera: The Origin:
- dorośli: 34 euro
- dzieci w wieku 7 - 12 lat: 17 euro
- dzieci do lat 6: bezpłatnie
Można też skorzystać z zestawu zwiedzanie + obiad w cenie 59 euro.

Godziny otwarcia (zwiedzanie nocne):
- od poniedziałku do niedzieli
 • 3 marca - 5 listopada oraz 28 grudnia - 3 stycznia (21.00 - 23.00)
 • 6 listopada - 24 grudnia oraz 4 stycznia - 2 marca (19.00 - 21.00)

W cenie zwiedzania nocnego:
- zwiedzanie z przewodnikiem (w języku hiszpańskim, katalońskim lub angielskim - należy upewnić się przed zapisem na konkretną godzinę, w jakim języku będzie przeprowadzone zwiedzanie)
- projekcja krótkiego filmu na temat La Pedrera na dziedzińcu Passeig de Gràcia
- zwiedzanie Espai Gaudí
- pokaz audiowizualny na dachu (spektakl światło-dźwięk)
- kieliszek cavy

Gdy zdecydujecie się na zwiedzanie w trybie day and night, nie musicie (choć oczywiście możecie) wybierać się na obydwie wycieczki jednego dnia. Bilet na zwiedzanie nocne można wykorzystać na trzy dni przed oraz na trzy dni po zwiedzaniu nocnym.

8 komentarzy:

 1. WoW! Jakbyś się przeniosła w jakiś świat fantasy!
  Ceny też... fantastyczne dla nas :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trochę tak. W końcu ten spektakl zawdzięczam fantastycznej wyobraźni Gaudiego.

   Usuń
 2. Piękne zdjęcia! Jak zawsze :)
  Już nie raz to pisałam, ale wyjazd do Barcelony to moje marzenie. Muszę jeszcze do tego marzenia męża przekonać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzymam kciuki, żeby się udało. Na pewno nie będziecie się tam nudzić. :)

   Usuń
 3. Nie mogę wyjść z podziwu nad Twoimi zdjęciami. Masz naprawdę artystyczne oko. A o Barcelonie mogę jedynie pomarzyć :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Chciałam zawsze zobaczyć wnętrze tej kamienicy, ale niestety dwa razy będąc w Barcelonie, dwa razy była to wycieczka fakultatywna. Następnym razem sami już zorganizujemy wyjazd do Barcelony i zdecydujemy co będziemy zwiedzać.Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do trzech razy sztuka! Mnie też udało się dopiero za trzecim razem. :)

   Usuń

Zapraszam do udziału w dyskusji. ;)

Wszelkie obraźliwe komentarze oraz reklamy stron będą usuwane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...