piątek, 15 listopada 2013

Co w wydawnictwach piszczy #12
(listopad 2013 - cz. 2)

Dziś piętnasty listopada, czyli dzień, w którym imieniny obchodzą Alfons, Idalia, Leopold, Leopoldyna, Roger, Albert, Przybygniew, Artur oraz Gurias, a na blogu pojawiają się zapowiedzi książek, które prawdopodobnie pojawią się w księgarniach w drugiej połowie listopada.

Amber

Bohaterowie Złota Spartan, Zaginionego Imperium i Królestwa, Sam i Remi Fargo powracają. Małżeństwo milionerów, poszukiwaczy przygód i skarbów staje do morderczego pojedynku o legendarne bogactwa.

Rok 453, Panonia. Attyla, wielki wódz Hunów, umiera zagadkową śmiercią. Jego złota trumna wraz z bezcennym skarbem zostaje złożona głęboko pod ziemią. Oddział tysiąca wojowników zmienia bieg rzeki, by ukryła grobowiec na zawsze. A potem wszyscy zostają straceni…

Rok 2012. Sam i Remi Fargo dostają wezwanie z Berlina. Przyjaciel archeolog prosi ich o pomoc. Zaraz potem znika. Trop prowadzi na Węgry, gdzie może znajdować się nigdy nieodnaleziony grobowiec Attyli.

Lecz to dopiero początek ryzykownych poszukiwań i niebywałych odkryć – od Włoch, przez Francję, po Kazachstan. Idąc śladem tajemniczych wskazówek sprzed piętnastu stuleci, Sam i Remi natrafią na skarb większy, niż mogliby sobie wyobrazić. I zmierzą się z opętanym manią wielkości szaleńcem, który nie cofnie się przed niczym, by zagarnąć nieprzebrane bogactwa pogrzebane w sekretnych grobowcach... 
(19 listopada)


Miałam siedem lat i zostałam obrzezana…

Ta książka to krzyk kobiety, która jeszcze przed autorką Kwiatu pustyni odważyła się zaprotestować przeciwko barbarzyńskiemu obrzędowi

Dwie kobiety schwyciły mnie i zaciągnęły do pokoju. Stojąca za mną obejmuje moją głowę, a jej kolana miażdżą mi ramiona strasznym ciężarem; druga rozkłada mi nogi i mocno trzyma za kolana. Nie można opisać tego okropnego bólu…

W Senegalu, gdzie urodziła się Khady, kilkuletnie dziewczynki zostają obrzezane, „oczyszczone” - do modlitwy i dla męża. Tak nakazuje tradycja. Ta sama tradycja nakazuje kobiecie całkowite poddanie się woli mężczyzny, najpierw ojca, potem męża. Jej ciało należy tylko do niego.
(...)
Dziś Khady jest znaną bojowniczką o prawa afrykańskich kobiet. Występuje na forum ONZ-u i UNICEF-u, działa w GAMS, organizacji walczącej z seksualnym okaleczaniem kobiet. Jej wstrząsająca autobiografia, jeszcze przed książkami słynnej modelki Waris Dirie, otworzyła światu oczy na dramat rozgrywający się nadal w wielu afrykańskich wioskach. Dokonywane na bezbronnych dzieciach okrucieństwo. Barbarzyńską tradycję, która wciąż niesie cierpienie fizyczne i psychiczne milionom kobiet w imię religii i obyczaju.
Ta książka to protest przeciwko przemocy oraz przykład odwagi, siły i determinacji.

Khady nie zdoła cofnąć czasu. Jej rany wciąż krwawią. Ale ma nadzieję, że zdoła uchronić przed potworną krzywdą choćby jedną dziewczynkę. Bo każda kobieta, która jej doznała, pozostaje na całe życie okaleczona...
(21 listopada)

Czarna Owca

Piąta książka w kryminalnej serii Håkana Nessera o komisarzu Van Veeterenie - kultowej serii powieści kryminalnych w Szwecji.

Anonimowa kobieta zgłasza zaginięcie niepełnoletnich uczestniczek letniego obozu tajemniczej sekty Czyste Życie. Kim jest nieznana nikomu kobieta i czy mówi prawdę? Co kryje się za fanatycznym przesłaniem przywódcy sekty? Komisarz Van Veeteren podejmuje się sprawy, w której na wszystkie pytania odpowiedzią jest milczenie. Kolejny raz komisarz zdany jest na swoją intuicję.
(20 listopada)Prószyński i S-ka

Kiedy ktoś zapuka do twych drzwi, dobrze się zastanów, zanim otworzysz, każda randka może się okazać śmiertelną pułapką…

Nikt nie lubi spędzać świąt samotnie. Dla najbardziej ekskluzywnej spośród nowojorskich agencji matrymonialnych to czas wprost idealny, by łączyć ze sobą tych, którzy dotąd nie mieli szczęścia w miłości…
Porucznik Eve Dallas podążająca tropem seryjnego mordercy przebierającego się za Świętego Mikołaja dokonuje przełomowego odkrycia: wszystkie jego dotychczasowe ofiary były też w bazie słynnego biura matrymonialnego. Podczas gdy morderca nie ustaje w polowaniu na kolejne samotne kobiety, Eve zgłębia mroczny świat, w którym poszukiwanie miłości może okazać się śmiertelnie niebezpieczne… Czy zdąży, zanim stanie się jego kolejnym celem?
(21 listopada)

Sonia Draga

Seria tajemniczych podpaleń, kazirodztwo, pedofilia i fałszerstwo dzieł sztuki –
mistrzowska intryga kryminalna kultowego brytyjskiego pisarza.

Jeszcze zanim wstał kolejny styczniowy dzień, mrok nad kanałem Yokshire rozświetla pożar dwóch zacumowanych tam barek. W pogorzelisku ratownicy znajdują zwęglone szczątki ludzkie. Ofiarami okazują się Tom McMahon – niespełniony artysta, ekscentryk i samotnik – oraz osiemnastoletnia Tina Aspern – narkomanka, która na zniszczonej barce chroniła się ponoć przed molestującym ją ojczymem. Ponieważ strażacy dopatrują się śladów substancji łatwopalnych, do akcji wkracza policja pod wodzą inspektora Alan Banksa. 


Przeczucie podpowiada Banksowi, że tragedia nie wydarzyła się przypadkiem, a ogień miał strawić dowody o wiele potworniejszej zbrodni. Niespełna godzinę później wybucha kolejny pożar, a straszliwą śmierć w płomieniach ponosi Roland Gardiner. Obok jego zwłok policjanci odkrywają sejf ze znaczną ilością gotówki oraz akwarelą malarza epoki romantyzmu J.M.W Turnera. Sprawa komplikuje się na dobre, gdy okazuje się, że okoliczni mieszkańcy mają wiele do ukrycia…
(20 listopada)

W sennym nadmorskim miasteczku w północnej Anglii bestialsko zamordowano studentkę. Policja drepcze w miejscu, gdyż morderca nie zostawił żadnych śladów.
Parę miesięcy później, w pobliżu samotnej farmy, zamieszkałej przez zdziwaczałego wdowca i jego córkę, zostaje popełniona kolejna zbrodnia. Tym razem ofiarą pada starsza kobieta.
Ambitna i żądna sukcesu komisarz Valerie Almond za wszelką cenę pragnie złapać sprawcę. Podejrzewa, że klucz do rozwiązania tajemniczych morderstw tkwi w przeszłości rodziny drugiej z ofiar. Nie przypuszcza jednak, że tajemnica będzie sięgać aż czasów drugiej wojny światowej, kiedy to w miasteczku pojawiła się dwójka dzieci z ewakuowanego Londynu. 

Valerie odkrywa, że wszelki ślad po jednym z dzieci, niedorozwiniętym umysłowo chłopcu, zaginął. Co się stało z drugim dzieckiem? ?Jaką mroczną tajemnicę kryje odludna farma i jej dziwni mieszkańcy?
(20 listopada)

Świat Książki

Irlandka Louise, pracownica jednego z biur turystycznych, mieszkała spokojnie na Cyprze wraz ze swoim syryjskim mężem Mustafą. Kiedy stosunki w małżeństwie się zepsuły, po rozwodzie ich córka May przyznana została Louise, ale Mustafa nie pogodził się z tym, było to bowiem niezgodne z zasadami panującymi w świecie islamu. Postanowił więc porwać swoją córkę podczas jednego z przyznanych przez sąd widzeń. Louise wyrusza z siostrą przez Turcję w kierunku Syrii z zamiarem odzyskania córki. Wszystko dzieje się w czasie, kiedy w Syrii wybuchła już wojna domowa.
Trzymająca w napięciu książka opowiada o niezwykłych, trudnych przeżyciach Louise w drodze do Syrii i z powrotem, o pomocy, jaką 

otrzymała od obcych ludzi i czyhających wokół niebezpieczeństwach wojny i obcej kultury.
(20 listopada)

Północnokoreańskie obozy dla więźniów politycznych istnieją dwa razy dłużej niż stalinowskie łagry i dwanaście razy dłużej niż hitlerowskie obozy koncentracyjne. Jak dotąd nikomu urodzonemu i wychowanemu w takim obozie nie udało się uciec. Nikomu z wyjątkiem Shin Dong-hyuka.
Shin urodził się w 1982 roku w jednym z północnokoreańskich łagrów, Obozie 14, który zajmuje 280 kilometrów kwadratowych i gdzie przebywa około 50 000 więźniów. W świecie straszliwych warunków życiowych, brutalnych kar i rywalizacji o najmniejsze okruchy pożywienia (uzupełnianej potajemnymi polowaniami na żaby, szczury i robaki), Shin nie znał takich pojęć jak przywiązanie czy uczciwość, kierując się wyłącznie instynktem samozachowawczym.
(20 listopada)

Videograf

Niejeden z nas marzy o wyprowadzce do własnego domu na wsi. Niektórzy realizują swoje plany. Zrealizował je także bohater powieści "Dom na wyrębach". Chata z bali, ogień pod kuchenną płytą, cisza za oknami. Idylla? Prawie. Nieznana siła przestawia rzeczy w zamkniętym domu. Mieszkający obok sąsiad okazuje się człowiekiem "któremu nie udowodniono". Wokół naiwnego mieszczucha zaczyna zaciskać się pętla... Wartka, trzymająca w napięciu akcja i lekkie pióro Autora sprawiają, że książkę trudno odłożyć przed poznaniem jej zakończenia.
(20 listopada)


W.A.B.

Nowa powieść Henninga Mankella i niespodziewany powrót ulubionego bohatera powieści poczytnego twórcy kryminałów!

Kurta Wallandera nie trzeba nikomu przedstawiać, a fanom policjanta z Ystad nie trzeba przypominać, że cztery lata temu Henning Mankell zamknął serię o Wallanderze książką Niespokojny człowiek.

Handen to napisana parę lat temu dla holenderskiego wydawcy i nigdzie później niepublikowana ostatnia książka, w której kultowy policjant z Ystad musi rozwikłać sprawę morderstwa. Mankell zdecydował się wydać teraz powieść w innych państwach oraz dołączyć do niej obszerny spis osób i miejsc ze świata Wallandera. Autor zwierza się również z pracy nad serią kryminałów i opisuje radości i problemy wynikające z jej popularności.

Jesień 2002 roku. Wallander jest o krok od spełnienia marzenia o wyprowadzce z Ystad na wieś. Jednakże do kupna domu nigdy nie dochodzi. W ogrodzie posiadłości Wallander znajduje dwa ludzkie szkielety. Według ekspertyzy ciała zakopano co najmniej pół wieku temu. Komisarz z Ystad musi znów zaufać swojej intuicji, by odnaleźć mordercę sprzed lat…
(20 listopada)

Zysk i S-ka

Poznań, 13 grudnia 1981 roku.

W środku mroźnej nocy komunistyczne władze rozpoczynają operację wymierzoną w „Solidarność” i całe społeczeństwo. Milkną telefony, stacje radiowe przestają nadawać. Na ulice Poznania, tak jak w całym kraju, wyjeżdżają czołgi i transportery opancerzone. Również milicja zostaje postawiona w stan pełnej gotowości. Rozpoczyna się w Polsce stan wojenny.

Grupa funkcjonariuszy wysłana na jedno z poznańskich osiedli, by aresztować działacza „Solidarności”, niespodziewanie znajduje w sąsiednim mieszkaniu ciało zastrzelonego mężczyzny. Tej samej nocy w innej części miasta dochodzi do zaskakująco podobnego morderstwa. Oba mieszkania zostały splądrowane i najwyraźniej ktoś zabrał z nich duże sumy marek niemieckich. W pobliżu obu miejsc zbrodni świadkowie widzieli milicyjną nysę z mundurowym i cywilem. 

Na poszukiwania morderców rusza grupa śledczych z Komendy Wojewódzkiej MO kierowana przez porucznika Marcinkowskiego. Muszą działać szybko, bo tym samym tropem podąża też Służba Bezpieczeństwa.
(18 listopada)

Kowbojskie buty, błyszczący chrom zderzaków ich olbrzymich ciężarówek... Wolni i uśmiechnięci. Prawdziwa arystokracja zawodu. To są właśnie książęta highwayu!

Grupa młodych Polaków postanawia wyemigrować. Niewielki bagaż i ogromna determinacja to wszystko, z czym wyruszyli do Kanady. Chcą zostać zawodowymi kierowcami wielkich ciężarówek! Kanadyjskimi truckerami!

Na bezkresnych szlakach północy każdy dzień to nieustająca przygoda. Wszystko jest inne, nowe, dziwne i groźne. Groźne aż do utraty tchu, aż do łez, potu, włosów zjeżonych na głowie, a nawet śmierci. W tym nieprzyjaznym świecie wraca do nich przeszłość - ta bliska i ta zamierzchła, od której opędzają się i starają zapomnieć, lecz ona wraca z uporem nocnej majaki.

Nieujarzmiona północna Kanada, smutki i radości, bezcenne więzi przyjaźni, miłość i zdrada, diabeł z Labradoru, przeraźliwe zimno dalekiej drogi, wielkie pieniądze i jeszcze większe dramaty.

To wszystko w doskonałej, opartej na prawdziwych wydarzeniach, powieści Marcina Baranieckiego!

Żywa, galopująca, barwna, prawdziwa!
(25 listopada)

Świat zapamiętał Marthę Gellhorn z dwóch powodów. Po pierwsze – była wybitnym korespondentem wojennym relacjonującym ważne konflikty, począwszy od wojny domowej w Hiszpanii, przez wojnę w Wietnamie, po amerykańską inwazję w Panamie. Tego typu praca wykonywana przez kobietę stanowiła fakt bez precedensu. Drugi powód doprowadzał ją do szału, bo nie miała zamiaru być przypisem do życia kogokolwiek. Mianowicie popularność dzięki małżeństwu z Ernestem Hemingwayem. Niektóre wyprawy odbywała w jego towarzystwie.

Martha Gellhorn była kobietą o wielkim temperamencie. Takie też są jej wspomnienia z podróży, które obfitują w przygody pełne grozy i niebezpieczeństw. Autorka wbrew rozsądkowi

przedziera się starym autem przez targane wojną Chiny, aby spotkać się z Czang Kaj-szekiem. Dryfuje po wodach Morza Karaibskiego w poszukiwaniu U-Bootów. Dociera też do rosyjskich dysydentów w Związku Sowieckim. Na te „piekła na ziemi" reaguje oburzeniem, poruszeniem, ale i ironicznym humorem.
(25 listopada)


Niby sezon ogórkowy, ale udało mi się znaleźć kilka ciekawych premier i wznowień.

65 komentarzy:

 1. "Urodzony w obozie nr 14" baaardzo mnie interesuje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nooo... To może być niezła rzecz.

   Usuń
  2. Mnie też ta książka najbardziej zainteresowała.

   Usuń
  3. To ja poczekam na Wasze recenzje. :D

   Usuń
 2. Miałam przyjemność czytać "Dom na wyrębach", świetna książka :) jedna z nielicznych, którą czytałam do późnej nocy, żeby ją skończyć...po czym spałam przy zapalonym świetle, tak dla dodania sobie otuchy :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dużo dobrego czytałam o tej książce, niestety w bibliotece jej nie ma, ale skoro taka dobra, to może w końcu kupię. :)

   Usuń
 3. Ostatnio też przeglądałam zapowiedzi i jakoś nic mnie nie porwało;) Może wreszcie portfel odetchnie:P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fakt, ostatnio jakoś tak słabiej to wygląda. Na szczęście. :P

   Usuń
 4. Widzę kilka pozycji, które mnie zainteresowało, ale nie wiem, kiedy znajdę czas, żeby to przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Większość w moim typie, lecz najbardziej czekam na Nore Roberts, Cusslera,Nessera:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Muszę się wziąć w końcu za książki Roberts, bo czytałam niewiele a i to dawno temu.

   Usuń
 6. Przybygniew - lol :P
  Cusslera nigdy nie czytałam, a Ty? Czy dobrze mi się kojarzy z Wilburem Smithem? Takie przygodówki. Trzeba będzie kiedyś coś poznać, bo znane nazwisko.
  Na Nessera bym się skusiła. Na Podpalacza i na Drugie dziecko, w sumie (choć Link znam tylko jedną powieść i nie do końca było to jakieś wybitne dzieło).
  Dardę i Mankella wypadałoby, kurczę, wreszcie poznać. A wiesz, że Darda zgarnął Nautilusa parę dni temu? :)
  "13 dzień tygodnia" - paskudna okładka, nie zainteresowałabym się raczej, ale po opisie fabuły nawet jestem zaciekawiona.
  I czemu sezon ogórkowy, co to znaczy?

  Ogólnie to brakuje mi tu tytułów i nazwisk autorów przy zdjęciach - bo nie wszystkie są oczywiste (jak ten Ćwirlej, dopiero po powiększeniu okładki zobaczyłam, co to za autor). Taka podpowiedź. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Popieram postulat Pauliny - również jestem za tym, by przy okładkach były tytuły książek i autorzy. :)

   Usuń
  2. Masz coś do Przybygniewa? :P

   No właśnie Cusslera nie czytałam, a zapowiada się mega ciekawie.
   O Dardzie nie słyszałam. Tyle tych nagród, że trudno się w nich połapać. :P
   Sezon ogórkowy wyraźnie widać choćby po liczbie premier na stronie empiku. Zwykle przeglądałam je i przeglądałam, a tym razem chwila moment i już się skończyły. ;)


   No dobra, dobra - pomyślę o tytułach i autorach, wy moje czytelniczki z wymaganiami. :P

   Usuń
  3. Masz takie ładne cytaty, z tłem, że ładnie to będzie wyglądać, więc nie marudź. Tytuły mają być :) A ja myślałam, że sezon ogórkowy to dobry jest. :)
   Nie mam nic do Przybygniewa, ale śmiesznie się nazywa. Przybygniew. Przyby? Bygi? Gniewek? Jak to się, kurde, skraca? ;)

   Usuń
  4. Cytaty z tłem są zarezerwowane na nazwy wydawnictwa! Proszę mi tu nie siać zamętu! No! :D

   Wiesz, ja tam ogórki lubię. Wczoraj miałam mizerię do kotlecika. :P

   Przybuś! :D
   Ale, ale... Zobacz jakby to ładnie wyglądało, Przybygniew Król. Mmmm... Klasa! :D

   Usuń
 7. Na kilka z tych książek też mogłabym mieć chrapkę. Oj! kusisz...kusisz :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odpowiem jak zwykle: to nie ja, to wydawnictwa! :P

   Usuń
 8. Ja czekam na ,,Święta ze śmiercią'.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To ja czekam na Twoją recenzję tej książki. :)

   Usuń
 9. Miałabym chęć tylko na "Urodzony w obozie nr 14", bo ostatnio interesują mnie książki o obozach, nie tylko niemieckich, ale też innych. "Dom na wyrębach" kiedyś czytałam i oceniłam bardzo nisko. Książka nie w moim stylu, kiepsko napisana, nudna :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O, zaskoczyłaś mnie opinią o książce Dardy, bo to chyba pierwsza negatywna z jaką się spotkałam. :)

   Usuń
 10. "Dom na Wyrębach" to genialna powieść grozy, moim zdaniem najlepsza książka Dardy i jedna z najlepszych tego gatunku w Polsce, gorąco polecam!
  Co do Charlotte Link - właśnie czytam najnowszą "Lisią dolinę" i mimo, że dopiero zaczęłam, czuję, że to będzie TO! Jeśli po zakończeniu lektury będę równie zachwycona, z pewnością sięgnę i po "Drugie dziecko". Natomiast interesuje mnie "Podróże z nim i samotnie", trzeba się rozejrzeć za tą książką:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie mam porównania, bo słabo znam tego typu literaturę, ale o Dardzie czytałam niemal (bo dziś przeczytałam pierwszą negatywną) same pozytywne opinie, więc na pewno tę książkę przeczytam.

   Link na razie podchodzi mi tak średnio, dobrze się czyta, ale też bez szału. Mimo to mam ochotę na kolejne tytuły, a biorąc pod uwagę to, że często moje opinie pokrywają się z Twoimi, jest nadzieja, że Link mnie jeszcze zachwyci. :)

   Usuń
 11. Na dobry kryminał zawsze mam ochotę:)

  OdpowiedzUsuń
 12. Bez szału, jakoś nic mnie szczególnie nie przekonało :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Marta MK Czytuje ucieszy się z Nory :))

  OdpowiedzUsuń
 14. Nie widzę nic dla siebie :c

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uuuu... Może w grudniu będzie ciekawszy zestaw. :)

   Usuń
 15. Czytałam i mam w domu poprzednie wydanie "Okaleczonej". "Drugie dziecko" czeka od niemal roku na półce - koniecznie muszę się za nią wziąć bo to pozycja wypożyczona przez moją mamę z biblioteki:)

  OdpowiedzUsuń
 16. A ja nie zainteresowałem się żadną pozycją. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie zapraszam na zapowiedzi grudniowe. ;)

   Usuń
 17. "Okaleczona" i "Uprowadzona" - te dwie książki chciałabym przeczytać. :)

  OdpowiedzUsuń
 18. ciekawiła mnie strasznie JD Robb, ale czytałam ją już wcześniej i mam bo to wznowienie o innym tytule, o którym piszą w katalogu wydawniczym, ale nie piszą już na stronie...więc z tym należy uważać..pozdrawiam;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No pięknie, to takie trochę nabijanie mniej zorientowanego czytelnika w butelkę. :/

   Usuń
 19. Trochę gorzej niż poprzednim razem, ale i tak kilka książek mnie zainteresowało :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W ogóle dużo mniejsza jest lista książek, z której można wybierać najciekawsze tytuły. Widocznie o tej porze roku nie opłaca się wydawać.

   Usuń
 20. Czytałam "Drugie dziecko" Link i bardzo dobrze wspominam; kusi mnie nowy Mankell i książka Marthy Gellhorn:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Muszę zajrzeć do tej książki Link. Mankell tez mnie ciekawi, choć jeszcze mam zaległości, bo nie czytałam wszystkich książek z tej serii.

   Usuń
 21. Tę książkę J.D. Robb (czy jak kto woli Nory Roberts) chyba czytałam, bo fabuła mi znajoma, tylko tytuł coś nie pasuje, powieść musiała być wcześniej wydana pod innym, w serii o Eve Dallas zaczytywałam się jak szalona. :) Najbardziej zaciekawił mnie Darda, muszę w końcu poznać jego twórczość i jeszcze skusiłabym się na kryminał Link. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie Marta Kor mnie uświadomiła, że jest dokładnie tak jak piszesz - ta książka była wcześniej wydana pod innym tytułem.

   Darda też mnie ogromnie ciekawi.

   Usuń
 22. Nawet nie chcę patrzeć na te zapowiedzi. Półek nie przybywa, książek do czytania nie ubywa, wprost przeciwnie. A Ty jeszcze wstawiasz takie nowości, po prostu masakra ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No wiesz! To ja tu w pocie czoła przekopuję się przez zapowiedzi, a Ty na nie patrzeć nie chcesz?
   Foch!

   Usuń
  2. Zerknęłam, tak się tylko mówi :P Po prostu boję się, że znów coś bym kupiła ;))

   Usuń
  3. Oj tam, jedna książka w tę, jedna we w tę. Nawet nie zauważysz, że Ci miejsca w mieszkaniu ubyło. :P

   Usuń
 23. Ręka - brzmi interesująco. Ciekawe :)

  OdpowiedzUsuń
 24. Ileż cudności, na coś się pewnie skuszę)

  OdpowiedzUsuń
 25. Przeczytałabym książkę Ch. Link i zapewne jeszcze coś bym wybrała :)

  OdpowiedzUsuń
 26. Wznowienie "Domu na wyrębach"? "Nowy" Wallander? I jeszcze ta książka o Korei... może i lepiej, że nie mam teraz pieniędzy na takie wydatki;)

  OdpowiedzUsuń
 27. I znowu tyle świetnych propozycji.. największą chęć mam na ,,Okaleczoną".

  OdpowiedzUsuń
 28. Super bardzo kryminalnie, ach mój portfel tego nie wytrzyma ;P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam złą wiadomość, bo ponieważ zabieram się za nadrabianie kryminalnych zaległości, to może być tak, że coraz więcej takich książek będzie się tu pojawiać :D

   Usuń

Zapraszam do udziału w dyskusji. ;)

Wszelkie obraźliwe komentarze oraz reklamy stron będą usuwane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...