wtorek, 30 kwietnia 2013

Co w wydawnictwach piszczy #2 (maj 2013)

Maj obfituje w ciekawe premiery. Z oferty wydawnictw wybrałam 15 tytułów, jest wśród nich i beletrystyka i literatura faktu, premiery oraz wznowienia. 
Amber

Zostałyśmy wywiezione do Jemenu, sprzedane przez własnego ojca, brutalnie zmuszone do małżeństwa, gwałcone, poddane wszelkim aktom przemocy, upokarzane i więzione przez osiem lat…

Betty Mahmoody, autorka światowego bestsellera Tylko razem z córką, przedstawia wstrząsającą autobiografię dwóch angielskich dziewczynek

2000 tysiące funtów. To cena, za jaką Muthana Muhsen sprzedał swoje córki…

Ojciec obiecał im rajskie wakacje. Dla piętnastoletniej Zany i czternastoletniej Nadii z Birmingham to miała być wspaniała egzotyczna przygoda Stała się ośmioma latami piekła…
Zamiast pięknych plaż - zapadła wioska w Jemenie, nędzna, brudna i zacofana, gdzie nikt nie mówi po angielsku, gdzie kobieta jest niczym. Tu Zana i Nadia usłyszą, że ojciec sprzedał je i wydał za mąż. Że nie wrócą do domu. I że są niewolnicami swoich mężów…

Dwie brytyjskie nastolatki, odcięte od rodziny, bliskich, wszystkiego, co znały i kochały, zostały nagle uwięzione w obcym świecie, prymitywnym i wrogim, oddane w ręce obcych mężczyzn, gwałcone co noc, zmuszane do niewolniczej pracy. Były zaledwie dziećmi, przerażonymi i straszliwie samotnymi. A jednak Zanie udało się wyrwać z tego koszmaru. Wróciła do Anglii, by stamtąd walczyć o siostrę, o jej dzieci i o swojego synka. Ale jej tragedia miała ciąg dalszy…

Po międzynarodowym sukcesie swojej autobiografii Tylko razem z córką Betty Mahmoody otrzymywała z całego świata relacje podobne do jej historii. Postanowiła przedstawić opowieść Zany jako jedną z najbardziej poruszających.
(23 maja)
Buchmann
Atlantą wstrząsa okropna zbrodnia. Na parkingu w jednej z dzielnic miasta zostaje znalezione zmasakrowane ciało młodej dziewczyny, studentki Georgia Tech. Ta sprawa okazuje się zdumiewająco podobna do morderstw popełnionych trzydzieści lat wcześniej przez pewnego szaleńca, opętanego misją zbawiania upadłych kobiet. Śledztwem kieruje wiceszefowa Biura Śledczego Georgii, Amanda Wagner, której kariera w policji rozpoczęła się właśnie od rozwikłania tajemnicy tamtych zbrodni. Z sobie tylko znanych powodów odsuwa ona od tej sprawy młodego, obiecującego policjanta o nazwisku Will Trent, który po nieszczęśliwym życiu nareszcie spotkał prawdziwą miłość, lekarkę Sarę Linton. Trent spędził dzieciństwo w domu dziecka i dopiero jako dorosły dowiedział się, że jest synem prostytutki, Lucy Bennett, oraz człowieka, który przez ponad rok trzymał ją w niewoli i w końcu zamordował. Jego ojciec spędził za kratkami ostatnie trzydzieści lat i właśnie niedawno opuścił więzienie. Will Trent i Amanda Wagner przypadkiem spotykają się w budynku dawnego sierocińca, choć obydwoje przyszli tam z całkiem innych powodów. Okazuje się, że morderca sprzed trzydziestu lat nie działał sam.
(22 maja)
Czarne

W środku grudniowej nocy psychiatrę Erika Marię Barka budzi telefon ze sztokholmskiego szpitala. Komisarz kryminalny Joona Linna prosi go o pilną pomoc – leczenie nieprzytomnego pacjenta, który doświadczył poważnego urazu. Ma nadzieję, że za pomocą hipnozy Erik będzie mógł komunikować się z chłopcem, umożliwiając policji przesłuchanie go. Dzięki temu może uda się ustalić, kto brutalnie zamordował jego rodziców i młodszą siostrę, a następnie znaleźć i ocalić starszą siostrę, zanim będzie za późno.

Jednak od ostatniego razu, gdy Erik praktykował hipnozę, minęło dziesięć lat, a psychiatra obiecał sobie, że nigdy do tego nie wróci. Powracające bolesne wspomnienia z tamtego czasu sprawiają, że decyduje się odmówić policji swojej pomocy.
Gdy w końcu daje się jednak przekonać, zostaje uruchomiona seria nieprzewidzianych zdarzeń…
(13 maja)

Jedwabny Szlak. Już sama nazwa podsuwa wyobraźni romantyczno-awanturnicze obrazy. Droga, którą wędrowali dawni kupcy, wioząc drogie materie i przyprawy, a wraz z nimi wędrowały idee i wynalazki. Trasa wiodąca przez kilkanaście krajów – marzenie chyba każdego podróżnika. A na pewno Colina Thubrona, gdyż Jedwabny Szlak biegnie przez tereny szczególnie mu bliskie: Bliski i Daleki Wschód, Rosję, dawne republiki radzieckie. Podróż zaczyna się w Xi’an, sercu Chin, gdzie spoczywa Żółty Cesarz, protoplasta Chińczyków, wynalazca pisma, muzyki, matematyki i jedwabiu. Dalej prowadzi przez góry środkowej Azji, północny Afganistan, Iran, aż do tureckiego portu w Antiochii. Łącznie to ponad jedenaście tysięcy kilometrów przebytych w ciągu ośmiu miesięcy – autostopem, autobusami, ciężarówkami, a nawet na wielbłądzie.
Ale Cień Jedwabnego Szlaku to nie tylko opis podróży, fascynujące krajobrazy, interesujące rozmowy – to również niezwykle wnikliwe obserwacje zmian zachodzących w dzisiejszej Azji. To opowieść o rewolucji ekonomicznej w Chinach, o rozpadzie tożsamości, o zepchniętych na margines mniejszościach. To piękna i ważna relacja ze współczesnej podróży tym starożytnym szlakiem.
(8 maja)
G+J

Jak to jest być żywą boginią i mieszkać w pałacu w Nepalu, dlaczego najlepsi biegacze świata rodzą się w Etiopii, gdzie można spotkać kobiety, których szyje są 3 razy dłuższe niż nasze, albo w jakim kraju dzieci żyją w pływających wioskach. I wreszcie, czy to prawda, że w Afryce buduje się domy z kup krowy. O tym wszystkim opowiedzą dzieciaki; Matina, Lien, Mali, Zuzu i Merbatu bohaterowie tej książki. Poznając ich przygody, troski i radości wasze dzieci poznają jednocześnie inne kultury, obyczaje, tradycyjne wartości i sposoby życia. A dzięki temu uczą się tolerancji i wrażliwości. Ręczę, że te opowiadania dostarcza wam mnóstwa tematów do arcyciekawych rozmów z dzieciakami. Będziecie zaskoczeni ich inteligencją i wrażliwością.
(8 maja)

Prószyński i S-ka

Pobudzająca wyobraźnię opowieść o utraconej miłości i rodzinnych sekretach, sięgająca czasów hiszpańskiej wojny domowej.

W przepięknej scenerii wzgórz Walencji stoi zapomniany dom, który przetrwał serię niszczycielskich najazdów wojsk generała Franco i rodzinnych dramatów. Czas odcisnął na nim swoje piętno: bielone ściany posiadłości się sypią, a zadbany ogród zamienił się w dziki gąszcz splątanych winorośli i drzewek pomarańczy.

Emma Temple, znana i ceniona perfumier, jest pierwszą od siedemdziesięciu lat osobą, która przekroczy jego próg. Klucz, razem z plikiem starych listów, otrzymała w spadku po matce, Liberty. Do Hiszpanii przyjeżdża, by odpocząć od londyńskiego zgiełku i osobistych problemów, a także przywrócić podupadłej willi dawny blask. Mimo niewątpliwego uroku domu w Walencji, każdy kąt przypomina Emmie tragiczne wydarzenia, które się w nim rozegrały. Z każdym otwartym schowkiem i podniesionym przedmiotem Emma poznaje niezwykłą historię tego miejsca, swojej rodziny i utraconych marzeń. 

Począwszy od opisu słynnego zdjęcia Roberta Capy, po zapierające dech w piersi zakończenie, gdy wszystkie elementy układanki trafiają na swoje miejsce, „Zapach gorzkich pomarańczy” to prawdziwa literacka perełka.
Novelicious.com
(23 maja)

Oparta na prawdziwej rodzinnej historii powieść o Zagładzie, miłości i niegasnącej woli życia.

Na początku się pomyliłam.
Myślałam sobie: To zbyt łatwe, nosisz złote sandałki z miękkiej skóry, ciągle wplątujesz się w jakieś historie miłosne, lubisz kąpiele w Morzu Śródziemnym – czy taka dziewczyna jak ty mogłaby pisać o Shoah? Salomea, kuzynka mojej matki, jej wujowie i ciotki, kuzyni i dziadkowie żyli przed wojną na Ukrainie. Byli częścią społeczności, po której nic nie zostało.

„Odzyskane życie” to oparta na prawdziwej rodzinnej historii powieść o poszukiwaniu i odzyskiwaniu. Bohaterka, podążając tropem kilkuletniej dziewczynki, po której nie zostało więcej niż imię i stara fotografia, przetrząsa pamięć swoich bliskich – odnajduje w niej tajemnicę, o której od sześćdziesięciu lat rodzina milczy. Co się naprawdę wydarzyło w getcie w Kownie? Jaki los spotkał małą Salomeę Bernstein? „Odzyskane życie” to książka o Zagładzie, ale również opowieść o niegasnącej woli życia i miłości, która ocala.

Dojmująca potrzeba podążania śladem rodzinnych wspomnień – Colombe Schneck dobrze to zna. Jej książka chwyta za serce już od pierwszego zdania.
„Paris Match”

W „Odzyskanym życiu” Schneck szczerze, z dystansem i dużym talentem snuje opowieść o walce z cieniem, wiszącym od czasów wojny nad rodziną jej matki.
France Inter
(21 maja)

On wrócił. Nie błagaj, żeby nie odbierał ci życia. Módl się, żeby śmierć przyszła jak najszybciej.

Wróciłem – to słowo zapisane w języku arabskim, aramejskim, hebrajskim i greckim, za pomocą babilońskiego pisma klinowego i egipskich hieroglifów odkryto na ciele ofiary nabitej na pal. Żeby zrozumieć jego znaczenie, agent specjalny FBI, Sam Markham, będzie musiał wykroczyć daleko poza rutynowe dochodzenie i zagłębić się w meandry historii, astronomii i starożytnych wierzeń.

Świat jest pełny tajnych przekazów. Zwykłe słowa tworzą anagramy pełne ukrytych znaczeń, zdarzenia są podporządkowane matematycznemu równaniu, a mityczne postacie ożywają, by prowadzić Palownika do celu. Markham musi odgadnąć, jakie siły kierują szaleńczymi poczynaniami mordercy, skłaniając go do powtarzania krwawych rytuałów.

Palownik poświęci wszystko dla swojej misji. Przyzwyczaił się do odoru wnętrzności, wydzieranych ze zwłok, i poznał smak ludzkiego mięsa. Musi iść dalej, niezależnie od własnych słabości. Musi wypełnić misję. I wypełni ją, choćby cały świat sprzysiągł się, żeby go powstrzymać.
(9 maja)
Rebis Dom Wydawniczy
Porwany przez terrorystów samolot Bostan, lot AI-420 z Bombaju do Londynu, zostaje wysadzony w powietrze nad kanałem La Manche, a jedynymi pasażerami, którzy cudem wychodzą z katastrofy cało, są dwaj indyjscy aktorzy, wcielający się w role bogów Dżibril Fariśta i człowiek o tysiącu i jednym głosie Saladyn Ćamća. To cudowne miękkie lądowanie rodzi jednak pewne nieoczekiwane konsekwencje…

W ten oto sposób rozpoczyna się jedna z najgłośniejszych i najbardziej kontrowersyjnych powieści XX wieku, książka przez wrogów uważana za bluźnierstwo, przez wielbicieli zaś za arcydzieło współczesnej literatury. Rushdie po swojemu splata w niej liczne historie, rozsnuwa je między teraźniejszością a przeszłością, światem rzeczywistym i wyśnionym, Zachodem a Wschodem, dobrem a złem, tworząc monumentalny, erudycyjny pean na cześć wielokulturowości, hybrydowości, swobodnego mieszania się ras i idei.

Część książki, zainspirowana historią powstania islamu, studium zjawiska objawienia z punktu widzenia niewiernego, w której fikcyjny Prorok ukazany jest jako człowiek z krwi i kości, wywołała w świecie muzułmańskim falę protestów, a ich kulminacją było ogłoszenie przez ajatollaha Chomejniego fatwy równoznacznej ze skazaniem autora na śmierć. Był luty 1989 roku, dla autora początek batalii o życie i wolność słowa.

Szatańskie wersety, jako pełna literackich aluzji i cytatów, misternie skonstruowana opowieść o tym – cytując samego autora – „w jaki sposób nowe wkracza do świata”, pozostają jednym z kluczowych dzieł naszych czasów.
(28 maja)
Wielka Litera

Bardzo ciekawa lektura, która odsłania osobowości nie tylko największych autorów współczesnego kina, ale także osobowość i filmowy gust prowadzącego wywiady krytyka Janusza Wróblewskiego. Polecam wszystkim, którzy kochają kino. 
Grażyna Torbicka 

W celnych pytaniach Wróblewskiego definiują się znakomici twórcy. Dla nas artystów to ważna książka, zmuszająca czasem do weryfikacji naszej opinii o świecie, który chcemy opowiedzieć widzom. 
Jerzy Stuhr 

Trudno wyobrazić sobie prawdziwego kinomana bez tej książki na półce. 
Janusz Wróblewski miał wyjątkową okazję rozmawiać z najważniejszymi mistrzami współczesnego kina, tak różnymi jak David Cronenberg i Ken Loach, Quentin Tarantino i James Ivory, Wim Wenders i Woody Allen. Te rozmowy stanowią pasjonujący odnośnik do wszystkiego, co już...
(15 maja)
Wydawnictwo Literackie

Fascynująca podróż do serca Ameryki Środkowej
Malownicza opowieść drogi przybliżająca piękno Ameryki Środkowej: Meksyku, Gwatemali, Salwadoru i Hondurasu. 

Poznawanie smaków, zapachów, miejsc i zwyczajów. Niespieszne przemieszczanie się z miejsca na miejsce. Rozmowy, obserwowanie życia tamtejszych miasteczek. Góry, egzotyczna przyroda, gwarne miasta, pozostałości kultury Majów, wulkany, Indianie i ludność karaibska. 
Michał Głombiowski dociera do miejsc, o których marzy każdy prawdziwy i wirtualny podróżnik: nieco zapomnianych, na uboczu, ale pokazujących rzeczywiste oblicze poszczególnych krajów. Gdzie bije serce zócalo – gwarnych placyków Ameryki Środkowej.
(15 maja)

Wyjątkowe, nie znajdujące porównania w polskiej literaturze dzieło, które od półwiecza nie straciło na aktualności. Z osobistych utarczek Witolda Gombrowicza z całym światem powstał dziennik, który przekracza wszystkie możliwe granice, wywołuje tematy przemilczane i te, którymi żył i żyje świat.

Opus magnum, dzięki któremu Gombrowicz zdobył światowe uznanie.
(22 maja)

Znak
Wiele lat po wojnie do Joopa powraca koszmar, o którym na zawsze chciał zapomnieć. Tylko on nosi w sobie odpowiedź na pytanie, które dręczy ludzi na całym świecie. Tylko on zna tajemnicę śmierci Anny Frank.

Przed oczami Joopa stają obrazy z dzieciństwa. Uśmiech matki na widok kostki jaśminowego mydła. Bracia walczący o zabawkę – opaskę z gwiazdą Dawida. Ojciec, o którego miłość i akceptację tak desperacko zabiegał. Jaka jest cena ojcowskiej miłości? Gdzie leży granica poświęcenia dla ukochanych osób?

Historia Joopa to poruszająca opowieść o miłości dziecka, okrucieństwie wojny i koszmarach przeszłości.
(8 maja)

10 lat detektywistycznej serii Mendozy w Polsce!

Pewien damski fryzjer, niezrównoważony lekkoduch, który jeszcze do niedawna pozostawał pod opieką lekarzy w szpitalu psychiatrycznym, wychodzi na wolność i niemal od razu wplątuje się w niebezpieczną intrygę. Uwiedziony przez seksowną femme fatale zgadza się wziąć udział we włamaniu. Nie ma pojęcia, że daje się wciągnąć w pułapkę, zastawioną przez tajemniczego, zamaskowanego przestępcę.

Przygoda fryzjera damskiego to zaskakujący i zarazem emocjonujący pastisz kryminału, który docenią zarówno wielbiciele gatunku, jak i oddani fani autora. Fabuła rodem z powieści Chandlera miesza się tu z przezabawną satyrą na rzeczywistość europejskiej metropolii.
(8 maja)  POLECAM!!!
Zwierciadło

Subtelny i wyrafinowany humor w najlepszym wydaniu. W krzywym zwierciadle to zbiór felietonów Maciej Stuhra a także opowieść filmowa Utytłani Miłością, w których wybitny aktor objawia swój kolejny talent - literacki. Świat oczyma Macieja Stuhra może wydawać się światem odbitym w krzywym zwierciadle – ale bez wątpienia pełnym humoru. A jak wiadomo – humor zawsze w cenie…
(15 maja)


Na jaką książkową premierę czekacie najbardziej?

62 komentarze:

 1. Ja sie czaję na Szatańskie wersety, to jest moje czytelnicze marzenie od lat. Natomiast Mendozę czytałam Prześwietny raport kapitana Dosa i cykl o fryzjerze jest w planie, najchętniej bym sobie kupiła te wszystkie książki, cztery ich chyba jest, ale niestety nie jestem taka bogata:(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też się od lat przymierzam do tej książki. W końcu tyle wokół niej kontrowersji...

   Cykl o fryzjerze jest świetny. Zwłaszcza trzecia część. Czwartej jeszcze nie czytałam.

   Usuń
 2. Moje typy to Palownik, reportaże Czarnego i "Zapach gorzkich pomarańczy " . Kiedyś zbankrutuję przez książki właśnie :-/
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te reportaże Czarnego też mnie kuszą. W kwietniu też mieli kilka ciekawych tytułów.

   Usuń
 3. Tyle książek nie przeczytanych już dawno wydanych a tu wciąż nowości. Książkowy zawrót głowy.Dobrze, że się temu nie poddaję.
  Ale dobrze wiedzieć co w trawie w piszczy.))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak, aż żal jak się pomyśli, ile zapomnianych książek zalega w bibliotekach. A nowości kuszą ogromnie. Na szczęście dla tych starych wydań, nie ma szans, by je wszystkie kupić. ;)

   Usuń
 4. Trudno nadążyć z czytaniem :( ciągle jakieś nowości, a człowiek nie ma czasu :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlatego ostra selekcja jest bardzo wskazana. ;)

   Usuń
 5. Chyba nie muszę pisać, że marzę o większości z nich:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Pierwsze zdanie opisu "Palownika" skądś znam... aha, wiem! W "Seryjnym" (ta sama seria) też było coś podobnego... że ofiary błagają o śmierć... Mało oryginalne, ta sama seria, te same słowa zachęty... Ale: czytałabym! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hmm... Nie znam, więc dla mnie to oryginalny motyw. ;)

   Usuń
 7. ja niestety nie znalazłam książki dla siebie :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z fantastyki też jest dużo nowych tytułów, ale to nie moja bajka, więc nie umieszczałam.

   Usuń
 8. Ciekawe zapowiedzi. Szczególnie wyd. Czarne przykuło moja uwagę książką ,,Hipnotyzer''.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szczerze mówiąc zdziwiłam się, że mają w ofercie tego typu książki.

   Usuń
 9. jak zobaczyłam Zbrodniarza, to wiedziałam że musi być mój. Ostatnio coraz więcej sensacji w mojej biblioteczce.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sensacji staram się nie kupować, bo to dla mnie książki na raz, ale czasami nie mogę się oprzeć pokusie, zwłaszcza jak biblioteki nie mają danych tytułów w ofercie.

   Usuń
 10. Lubię, jaki pisze Martyna Wojciechowska, więc chętnie przeczytałabym "Dzieciaki świata". "W krzywym zwierciadle" i "Wieczorem przyjdź..." to kolejne pozycje warte uwagi. A najbardziej przyciągają mnie zapowiedzi Prószyńskiego, z tym że Palownik może za jakiś dłuższy czas;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też ją bardzo lubię. :)

   O tak, Prószyński ma teraz sporo ciekawych tytułów. Wybrałam tylko trzy, ale znalazłoby się jeszcze kilka.

   Usuń
 11. Gdybym tylko miała taką możliwość, to natychmiast kupiłabym sobie wszystkie te książki. Żebym nie wiem, jak chciała nie potrafię wyróżnić żadnej z nich. Chyba będę musiała przeprowadzić losowanie:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam ten sam problem. Chwilowo nie planuję zakupu, ale coś z tej listy na pewno w końcu przygarnę. Tylko co?

   Usuń
 12. Ile cudownych premier! Najbardziej ciekawi mnie "Zbrodniarz", "Hipnotyzer" i "Przygoda fryzjera damskiego". :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Przygodę..." polecam. Świetnie się przy niej bawiłam. :)

   Usuń
 13. Sporo interesujących kąsków udało Ci się wyszperać z zapowiedzi, nie o wszystkich tytułach słyszałem. Ten "Palownik" całkiem smakowicie wygląda z opisu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wątpię. Całej noty nie czytałam, ale rzucając lewym okiem, wyłowiłam takie hasło jak "ludzkie mięso". Mniam. :P

   Usuń
 14. W zasadzie wszystko mnie interesuje oprócz "Przygody fryzjera...", którą już znam i bardzo lubię. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Przygodę..." też już czytałam. Świetna rozrywka! =)

   Usuń
 15. Kusicielka... Do swojej listy dodałam "Sprzedane przez ojca", "Odzyskane życie" i "Zapach gorzkich pomarańczy". I już się niecierpliwię, bo chcę je przeczytać!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam czyste sumienie. W przeciwieństwie do wydawców. ;)

   Usuń
 16. "Zbrodniarz" zapowia się naprawdę ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ano. W ogóle chciałabym się wreszcie zapoznać z twórczością autorki.

   Usuń
 17. Najbardziej zainteresowało mnie "Wieczorem przyjdź...", bo dawno nie czytałam niczego o Ameryce Środkowej ;) Rzeczywiście sporo ciekawych tytułów niesie z sobą maj!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak, to zdecydowanie jedna z ciekawszych zapowiedzi. Strasznie mało czytam ostatnio literatury podróżniczej. =/

   Usuń
 18. 'Zbrodniarza' chetnie bym przeczytala, pozostale ksiazki, tez niczego sobie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest w czym wybierać, to pewne. A to przecież tylko niewielka część premier.

   Usuń
 19. Najbardziej kuszą mnie "Sprzedane przez ojca" oraz "Zapach gorzkich pomarańczy".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten pierwszy tytuł będzie na pewno wstrząsający. Ale wzbudza ciekawość.

   Usuń
 20. Jeśli chodzi tak ogólnie to czekam na "Joyland" Kinga, to chyba rozumie się samo przez się :D.
  Ale jeśli pytanie dotyczy maja to... Nie wiem, może "Wampir z MO" Pilipiuka. Już dawno miałem zacząć przygodę z tymi jego wampirami i Jakubem, ale zawsze coś innego wypadało ;P.

  Pozdrawiam!
  Melon

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A, tę premierę też widziałam, ale mam takie zaległości w czytaniu Kinga, że nie będę dokładać sobie kolejnego tytułu. :P

   Wampiry, jak wampiry, ale Wędrowycza koniecznie! (Byle nie od końcowych tomów).

   Usuń
 21. Prawdę mówiąc, to ja na żadną premierę nie czekam, bo nowości to trafiają do mnie dopiero po pewnym czasie i już w zasadzie nowościami nie są. Jednak lubię takie notki, bo przynajmniej wiem, czego mogę się spodziewać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od tego roku jakoś bardziej śledzę nowości i czasem nawet coś kupuję, więc sprawdzam zapowiedzi. No i wiem też, na co ewentualnie polować w bibliotekach.

   Usuń
 22. No wreszcie wznowienie "Szatańskich wersetów"! dzięki za info :) a miałam oszczędzać pieniądze... :p

  OdpowiedzUsuń
 23. Najbardziej czekam na "Wieczorem przyjdź na zocalo", ale chętnie przeczytałabym też "Zapach gorzkich pomarańczy" i "Cień jedwabnego szlaku".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten tytuł szalenie mnie ciekawi, ale i pozostałe również. Dużo dobrego się pojawia, szkoda, że nie da się wszystkiego dopaść. ;)

   Usuń
 24. "Fryzjera" w bibliotece nie ma. :/ "Palownik" brzmi... ekscytująco. :P "Dziennik" też by wypadało przeczytać. Kiedyś.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przyjedź do mnie, u mnie jest. =)
   A może teraz zamówią, skoro pojawiło się wznowienie?

   Usuń
 25. O rany, prawie wszystkie mnie ciekawią! głód książkowy to straszna rzecz :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ano, tym bardziej, że jeszcze chyba nikt nie wymyślił sposobu na to, żeby go zmniejszyć.

   Usuń
  2. No niestety, czytanie jeszcze zaostrza apetyt, nie ma ratunku dla moli książkowych :P

   Usuń
  3. Trzeba było wpaść w inny nałóg, taki, który potrafią leczyć. ;)

   Usuń
 26. Zaciekawiły mnie 3 książki - "Zbrodniarz, "Palownik" oraz "Reżyserzy". :)
  A tak na marginesie, czy przypadkiem w tytule posta nie powinien być maj 2013? ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powinien. Zwłaszcza, że za nic w świecie nie chciałabym się cofnąć o rok. =)

   Usuń
 27. A mnie urzekły "Sprzedane przez ojca" ii "Cień jedwabnego czasu"; chcę już wakacje noo! :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szczęściara. Niektórzy nie pamiętają już co to wakacje. :(

   Usuń
 28. "Wieczorem przyjdź do zocalo" intryguje mnie najbardziej:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie też. I jeszcze kilka innych tytułów. :P

   Usuń
 29. Same wspaniałości. Nic, tylko kupować:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kupić to jedno, nie wiem czy nie trudniej znaleźć czas na lekturę. :)

   Usuń
 30. Dobra, z opóźnieniem, ale pora także na moje wyliczenie. Co ja bym tym razem chciała...
  - Sprzedane przez ojca
  - Hipnotyzer
  - Zbrodniarz
  - Dzieciaki świata
  - Wstręt do tulipanów
  - Zapach gorzkich tulipanów
  - Odzyskane życie
  - Palownik
  - Szatańskie wersety (w sam raz dla mojej bluźnierczej duszyczki)
  Czyli standardowo większość. Ciekawe za co to kupie i kiedy przeczytam :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spora lista. Na pocieszenie napiszę, że i tak krótsza niż moja. :P

   Usuń

Zapraszam do udziału w dyskusji. ;)

Wszelkie obraźliwe komentarze oraz reklamy stron będą usuwane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...