niedziela, 14 czerwca 2015

Co w wydawnictwach piszczy #47
(czerwiec 2015 - cz. 2)

*** subiektywne zestawienie premier i wznowień z drugiej połowy miesiąca ***


Agora


Jeff Guinn Manson. Ku zbrodni - 24.06

Wstrząsająca biograficzna opowieść o Charlesie Mansonie, odpowiedzialnym za mord na Sharon Tate, żonie Romana Polańskiego. Jak unikającemu mydła analfabecie o wzroście 163 centymetrów udało się stać nowym wcieleniem Chrystusa, który mówił: „Zabij dla mnie, zgiń dla mnie”? Jak cwaniak, którego z Hitlerem łączył paskudny charakter, kompleks niskiego wzrostu i atawistyczny strach przed silniejszymi samcami innych ras mógł tać się jedną z ikon lat 60.? Trzy członkinie jego sekty, Susan Atkins, Patricia Krenwinkel i Leslie Van Houten najpierw zaszokowały Amerykę okrutnymi morderstwami w domach Romana Polańskiego i małżeństwa LaBianca. A następnie ekscentrycznym zachowaniem, demonstracyjnie kpiąc ze swoich ofiar i radośnie zmierzając do celi śmierci. Na czole rozżarzoną szpilką wypisały sobie X na znak, że wypisują się ze świata tak zwanych tradycyjnych wartości. Kim był człowiek, który pchnął je ku zbrodni? Autor bestsellerowych biografii Jeff Guinn odkrył nieznane fakty z życia Mansona, a także nowe szczegóły zbrodni na Sharon Tate. Stworzył jednocześnie porywającą opowieść o zbrodni i o brutalnym końcu raju dzieci-kwiatów.



Albatros

Harlan Coben Odnaleziony - 17.06

Trzeci i zarazem ostatni tom trylogii Harlana Cobena z Mickey'em Bolitar'em w roli głównej. Bratanek Myrona wciąż poszukuje prawdy o powodach śmierci swojego ojca. Tym razem odkrywa znacznie więcej niż dotychczas.

Mickey uczy się w drugiej klasie liceum w Kasselton. Jego myśli zajmuje jednak prywatne śledztwo, które ma pomóc w rozwikłaniu tajemnicy okoliczności śmierci ojca, który zginął w wypadku samochodowym osiem miesięcy temu. Nastolatek nie wierzy w mistyfikację i kłamstwa poparte pytaniami, które nadal pozostają bez odpowiedzi. Dzięki wujowi doprowadza do ekshumacji zwłok, które poza wiedzą rodziny poddane zostały kremacji...

Tymczasem w licealnej drużynie koszykówki wybucha afera dopingowa. Dokładnie w tym samym momencie znika chłopak Emy - przyjaciółki Mickey'a. Nastolatek podąża jego tropem, lecz może się okazać, że chłopak... nigdy nie istniał. Nie to jednak jest istotne. Najważniejsze i najbardziej niespodziewane czeka go bowiem na samym końcu śledztwa.

Peter Swanson Dziewczyna z zegarem zamiast serca - 20.06

Gdy George po raz pierwszy spotkał Lianę Decker, miała osiemnaście lat i była studentką pierwszego roku college’u w Sweetgum na Florydzie. Przez cały semestr byli nierozłączni. Kiedy więc otrzymał wiadomość, że w Święta Bożego Narodzenia Liana popełniła samobójstwo, był zdruzgotany. Gdy jednak odwiedził jej zrozpaczonych rodziców, zorientował się, że stojące na kominku zdjęcie ich córki nie przedstawia Liany, którą znał. Kim więc była dziewczyna, którą tak bardzo pokochał i która tak nagle zniknęła? Niespodziewanie, po dwudziestu latach, w pewien zwyczajny piątkowy wieczór George w pięknej kobiecie, która zjawia się w barze, rozpoznaje swoją dawną miłość, która zniknęła kiedyś bez śladu…

Graham Masterton Czerwone światło hańby - 22.06

W dzielnicy czerwonych latarni w Cork dochodzi do wielu brutalnych morderstw, których ofiarami padają działający w tym okręgu sutenerzy. Detektyw Katie Maguire staje przed dylematem – czy szukać zabójcy przestępców zaangażowanych w handel żywym towarem, których ona sama nie była w stanie złapać i zamknąć, czy też pozwolić na to, by ktoś wymierzał sprawiedliwość na własną rękę.




Black Publishing

Lucy Diamond Pewnej nocy we Włoszech - 24.06

Anna właśnie dowiedziała się, że jej ojciec, którego nigdy nie poznała, jest Włochem. Szuka swoich korzeni: piecze focaccię, przyrządza tiramisu i uczy się słówek, by zorganizować wyprawę na Półwysep Apeniński i tam odnaleźć ojca. Na kursie włoskiego pozna Catherine, którą właśnie porzucił mąż, i która wkrótce dowie się, że jego zakłamanie daleko wykracza poza niewierność. Razem z nauczycielką Sophie, która pragnie oderwać się od trudnej sytuacji w domu i podróżować, Anna i Catherine dadzą się uwieść marzeniom o słonecznej Italii. Między trzema kobietami pojawia się silna więź. Upragniona podróż do Włoch przyniesie niespodzianki i spotkania, które odmienią ich życie.


Czarne

Jean-Luc Bannalec Sztorm na Glenanach - 24.06

Glenany – malowniczy archipelag na końcu świata, jak mówią miejscowi „zagubione w nicości w nieskończonej dali”. Piękne i dzikie, wciąż niezniszczone przez masowy przemysł turystyczny. To tu można zjeść doskonale przyrządzonego homara, obserwować gonitwę delfinów czy podziwiać tajemnice podwodnego królestwa. To także tu w ciągu kilku minut w pogodny, słoneczny dzień może rozpętać się sztorm, który na wiele godzin odetnie wyspy od reszty świata. Śmiałkowie rzucający mu wyzwanie nieraz płacą za to najwyższą cenę.Dzień po sztormie angielski turysta odkrywa na jednej z wysp trzy ciała. Sprawa się komplikuje, gdy okazuje się, że jedną z ofiar może być zaginiony znajomy prefekta Yannig Konan, a drugą miejscowy celebryta, żeglarski mistrz Lucas Lefort. Komisarz Georges Dupin wkrótce stwierdza, że to, co początkowo wyglądało na makabryczny wypadek, jest popełnionym z zimną krwią morderstwem. Co kryje się za tą zbrodnią? Wielki biznes i duże pieniądze? Skarby zatopione na dnie morza? A może najstarsze ze wszystkich motywów: nienawiść i zemsta? 

Dolnośląskie

Jo Nesbø Krew na śniegu - 17.06

Olav zarabia na życie jako płatny zabójca. Nie ma przyjaciół ani rodziny. Pewnego dnia spotyka kobietę swoich marzeń, ale... Po pierwsze, ona jest żoną jego szefa. Po drugie, Olav właśnie dostał zlecenie, by ją zabić.

Lata 70., Oslo. Olav Johanssen to płatny zabójca, który pracuje dla najbardziej wpływowego gangstera w mieście. Otrzymuje nietypowe zlecenie - ma zabić żonę swojego szefa. Nie wypełnia jednak należycie swojego zadania…



Literackie

Erin Kelly Broadchurch - 17.06

Małe miasteczko, szokująca zbrodnia i dwójka niedoskonałych śledczych w powieści opartej na fabule bijącego rekordy popularności i wyróżnionego Nagrodą BAFTA brytyjskiego serialu.
Broadchurch... Nikt tutaj nie zagląda przypadkiem. To senne nadmorskie miasteczko, które budzi się tylko w sezonie letnim, niespodziewanie staje się sceną brutalnego morderstwa. Nad brzegiem morza, nieopodal stromego klifu, znaleziono ciało jedenastoletniego Danny’ego Latimera. Społeczność jest wstrząśnięta i oczekuje szybkiego wykrycia sprawcy. Śledztwo prowadzą miejscowa sierżant Ellie Miller oraz nowo przybyły komisarz Alec Hardy przyjęty na stanowisko, na które miała awansować Ellie. Jednakże nie tylko jej urażona ambicja będzie zgrzytem w dochodzeniu. Obaj śledczy mają zupełnie odmienne podejście do sprawy. Ciepła i uczuciowa Ellie odbiera tę zbrodnię bardzo osobiście: zamordowany chłopiec był synem jej najlepszej przyjaciółki. Związana blisko z miejscową społecznością nie wierzy, by mordercą był ktoś z miasteczka. Szorstki i nieuprzejmy Alec podejrzewa każdego, nawet rodziców Danny’ego, i bez skutku powtarza Ellie, że nikomu nie można ufać. Największą nieufność w miasteczku budzi jednak on sam – owiany złą legendą nieudolnie poprowadzonego śledztwa w sprawie równie wstrząsającej zbrodni w Sandbrook.

Małgorzata Sobieszczańska Kilka dni lata - 17.06

Trzy kobiety i jedno mieszkanie. Trzy pokolenia i jedna historia. Wciągająca saga kobieca z historią Polski w tle.

Podobno nic dwa razy się nie zdarza. A może jednak? Babcia, matka i córka – te kobiety łączy nie tylko najmocniejsza ze wszystkich więzi, więź krwi, ale coś jeszcze – doświadczenie jednej namiętnej nocy, które zadecyduje o całym  życiu. Tak jakby los potrafił uprzeć się przy swoim i zdecydował, że nasza historia okaże się powieloną historią naszych matek, babek i prababek.

Amelię od śmierci dzieli kilka chwil. To ostatni moment, żeby opowiedzieć prawnukowi, najbliższemu powiernikowi – o wydarzeniach, jakie rozegrały się latem 1939 roku w Nowogródku. I o tajemniczym młodzieńcu o imieniu Żora.

Amelii w odchodzeniu towarzyszą córka i wnuczka. Janina zrezygnowała z pracy w biurze i całe dnie spędza w ciasnym warszawskim mieszkaniu, opiekując się matką. Maja z kolei nie potrafi pozbierać się po rozwodzie. Niegasnąca miłość do byłego męża pcha ją do szalonych czynów, po których wszystkim robi się jeszcze bardziej niezręcznie.

Amelia, Janina i Maja żyją w jednym mieszkaniu, ale niewiele o sobie wiedzą. Zmianę – i ulgę – przyniesie wspólny wyjazd matki i córki do rodzinnego Gdańska, gdzie letni poranek okaże się kluczem do skomplikowanej i przemilczanej przeszłości.

„Kilka dni lata”, nowa książka scenarzystki i dziennikarki Małgorzaty Sobieszczańskiej, to skomponowana z wdziękiem opowieść o sile, jaka drzemie w szczerej, kobiecej rozmowie.

Donna Leon Dzika zachłanność - 24.06

Pewnego ranka z weneckiego kanału zostaje wyłowione ciało nieznanego mężczyzny z pokiereszowaną twarzą. Sekcja zwłok wykazuje, że wykrwawił się na śmierć wskutek ran zadanych nożem, a za życia cierpiał na rzadką chorobę, która zdeformowała mu tułów i szyję. Jego wygląd wydaje się znajomy komisarzowi Brunettiemu, usiłującemu ustalić tożsamość nieboszczyka. Ofiara nie ma przy sobie dokumentów, nie zgłoszono też niczyjego zaginięcia. Komisarz przypomina sobie, skąd zna twarz zabitego mężczyzny – rok wcześniej na autostradzie łączącej Wenecję z Mestre obserwował demonstrację rolników protestujących przeciwko narzuconym przez UE limitom w produkcji mleka. Ten trop pomaga ustalić, że zamordowany był weterynarzem w Mestre i pracował w jednej z pobliskich rzeźni. Wdał się tam w romans z młodą asystentką dyrektora, kobietą bezwzględną, cyniczną i podejrzanie bogatą.

Brunetti, miłośnik dobrej kuchni i mięsnych potraw, ma okazję zobaczyć na własne oczy, jak zabija się zwierzęta, których mięso trafia na stoły w weneckich domach i restauracjach. Zaczyna rozumieć swoją córkę oraz współpracowników z komendy, którzy od dawna są zwolennikami wegetarianizmu i przeciwnikami przemysłowej hodowli zwierząt. Wizyta w ubojni i niezwykła sprawność, z jaką jego współpracownica, signorina Elettra, zdobywa poufne informacje na jej temat, pozwalają śledczym wysnuć przypuszczenia co do motywu i sprawców zabójstwa.

Marginesy

David Hewson Pora na śmierć - 17.06

Pierwszy tom serii kryminałów z detektywem Costą.
Rzym, upalne lato. Sara Farnese czyta starożytną książkę kucharską w Bibliotece Watykańskiej. Nagle podchodzi do niej mężczyzna i z wypchanej reklamówki wyjmuje skórę. Ludzką. Krzyczy: „Krew męczenników jest nasieniem Kościoła” – i ginie od kuli strażnika.
Wkrótce pojawiają się kolejne ofiary. Morderca odtwarza makabryczne okoliczności śmierci wczesnochrześcijańskich męczenników.
Sprawą zajmuje się dwóch rzymskich policjantów – podstarzały, zgorzkniały, myślący już o emeryturze Luca Rossi i Nico Costa, syn włoskiego komunisty, znawca Caravaggia, wegetarianin i biegacz, który nie wygląda na swoje dwadzieścia siedem lat. Starają się odkryć, co łączy tajemniczą Sarę z morderstwami. Nie wiedzą jednak, jak wielkie podejmują ryzyko.
Pora na śmierć, podobnie jak Kod Leonarda da Vinci, odsłania mroczne tajemnice Kościoła, ale jest lepiej napisana i bardziej złożona. Co więcej, w odróżnieniu od Dana Browna i większości autorów thrillerów David Hewson potrafi stworzyć bardzo przekonujące, żywe postaci.

Rafael Nadal Szampańskie dni - 17.05

Brawurowa opowieść o tym, jak Francisco Oller potrafił z niczego zbudować małe imperium słynnej fabryki korków do szampana. To nieprawdopodobna, a jednak prawdziwa historia młodego Katalończyka bez grosza przy duszy, który na obcej francuskiej ziemi stał się przemysłowcem pełną gębą. I o potomkach, którzy poszli w jego ślady.




Màxim Huerta Sklep w Paryżu - 17.06

Rysując, Teresa nie potrafiła podrzeć kiepskiego szkicu i zacząć wszystkiego od nowa. Potrzebowała kolorów, ale – wiodąc na pozór dobre, a już na pewno dostatnie życie – nie dostrzegała ich wokół siebie. Wystarczył drobny impuls, wypatrzony wśród staroci szyld sklepu w jej wymarzonym Paryżu, by wyrzuciła jak podartą kartkę swoje madryckiego życie i sięgnęła po kolejną, czystą – w Paryżu, w opuszczonym sklepie, którego dawna właścicielka okazała się pięknością lat 20 XX wieku, legendarnych czasów bohemy i niekończącego się przyjęcia. Teresa idzie śladem pięknej Alice, modelki słynnych malarzy, obiektu westchnień Modiglianiego, podopiecznej Coco Chanel.
Co połączyło te dwie kobiety, oddalone od siebie o lata, których drogi tak zaskakująco się splatały? Czy była to magia? Zrządzenie losu? Intuicja? A może – by być szczęśliwą – wystarczy dostrzegać znaki, słuchać przeznaczenia? Teresa odważyła się i poszła za swoim marzeniem. Pofrunęła. Jak kiedyś Alice… Czy znalazły miłość swego życia? Czy odnalazły kolory w swym życiu? Ta historia zdarzyła się naprawdę, zapewnia Autor.
Sklep w Paryżu przy rue du Pont-Louis Philippe 10 I Sklep w Paryżu – krok po kroku, strona po stronie odsłaniają swe tajemnice.

Prószyński i S-ka

Katarzyna Puzyńska Z jednym wyjątkiem - 16.06

Czwarty tom serii o policjantach z małej wsi Lipowo.

Po zimie w Lipowie nie zostało już śladu. Wiosna przejmuje świat w swoje władanie. Kwitną kasztanowce, a na polach szumi zielone jeszcze zboże. Przy tej sprzyjającej aurze młodszy aspirant Daniel Podgórski zamierza nareszcie zmienić swoje życie i oświadczyć się Weronice Nowakowskiej.
Tymczasem w okolicach Lipowa umiera pewna kwiaciarka. Kobieta jest już wiekowa, jej śmierć początkowo nie wydaje się więc wcale podejrzana. Z jakiegoś powodu jednak ratowniczka medyczna z karetki pogotowia wezwanej przez sąsiadkę zmarłej nalega na natychmiastowe sprowadzenie policji. Szybko okazuje się, że kobieta miała rację: kwiaciarka została zamordowana.
Daniel Podgórski i komisarz Klementyna Kopp stają przed kolejnym trudnym zadaniem. Kto mógł życzyć śmierci samotnej starszej pani? Dlaczego wytatuował na jej piersi trudny do odcyfrowania napis? Co ma z tym wszystkim wspólnego historia pary młodych ludzi sprzed ponad stu sześćdziesięciu lat?
„Z jednym wyjątkiem" to czwarty tom serii o policjantach z niewielkiej wsi Lipowo. To trzymające w napięciu klasyczne kryminały psychologiczne z mocnym tłem obyczajowym.

Jemma Forte Co by było gdyby? - 25.06

Czy zastanawiałaś się kiedyś, jak wyglądałoby twoje życie, gdybyś podjęła inne decyzje? Wybrała inny zawód? Umówiła się na tamtą randkę? Albo poślubiła innego mężczyznę? Jennifer Wright ciągle zadaje sobie pytanie: „Co by było, gdyby?”. Gdyby została z beztroskim, niekonwencjonalnym Aidanem, czy cieszyłaby się życiem w słonecznej Australii? Czy powinna raczej wyjść za bajecznie bogatego pracoholika Tima? Czy ostatecznie znalazłaby szczęście przy boku łagodnego, spokojnego Steve’a?
Jennifer wkrótce się tego dowie. Po okropnej kłótni z mężem wybiega z domu i wpada pod samochód. Leżąc w śpiączce, otrzymuje dar widzenia: może zobaczyć, jak każdy dokonany przez nią wybór dramatycznie odmienia jej życie.
Dzięki temu, co zobaczyła, odważy się w końcu podjąć najważniejszą decyzję w swoim życiu…

Rebis

Emma Straub Lato na Majorce - 16.06

Dla państwa Postów dwutygodniowy wyjazd wraz z rodziną i przyjaciółmi na Majorkę, wyspę w archipelagu Balearów,  jest okazją do uczczenia ważnych wydarzeń: zbliża się trzydziesta piąta rocznica ślubu Franny i Jima, a ich córka, Sylwia, właśnie ukończyła szkołę średnią. Skąpana w słońcu wyspa ze swymi górami i plażami, przekąskami tapas i kortami tenisowymi jest dla nich miejscem ucieczki od napięć narastających w ich domu na Manhattanie. Wydaje się, że do ideału niczego tu nie brakuje.
Nie tak łatwo jednak oderwać się od domowych zmartwień. Podczas wakacji wychodzą na jaw różne tajemnice, dają o sobie znać dawne i nowe zadrażnienia, odżywają konflikty z dzieciństwa, pogłębiają się urazy  z przeszłości.
"Lato na Majorce" to opowieść o różnych obliczach ludzkiej osobowości, które decydujemy się pokazywać lub staramy się ukryć, o burzeniu wzajemnych relacji i ich odbudowywaniu, o więzach, które trzymają nas razem. Emma Straub z poczuciem humoru i niezwykłą życzliwością opowiada wartką i ciekawą historię rodziny, w życiu której zachodzą zmiany, a jej członkowie, chociaż już nigdy nie będą tacy sami, nadal pozostają razem. Powieść ta, niezwykle  zabawna i urokliwa, ukazuje nam wspaniałą,  aczkolwiek  skomplikowaną prawdę o relacjach rodzinnych, przyjaźni i miłości.

Nina Majewska-Brown Wakacje - 16.06

"Wakacje" to historia rodzinnego wypadu do Hiszpanii, przesycona aromatami paelli i bąbelkami cavy.
Gorący klimat, piękna Barcelona i czteroosobowa rodzina. Wyjazd to z jednej strony próba wzmocnienia więzi małżeńskich, a z drugiej wymarzone wakacje życia. Nawet nieprzewidziany przyjazd teściów nie zakłóca wakacyjnej przygody.
Pierwsza część książki w humorystyczny sposób opowiada o tym wszystkim, co może wydarzyć się na wakacjach. Dramatyczny zwrot akcji sprawia jednak, że bohaterka musi na nowo uporządkować i przewartościować swoje życie, uporać się z tajemnicami i skrywanymi dotąd faktami.

Sonia Draga

Deon Meyer Diabelski szczyt - 17.06

Starzejący się inspektor policji, Benny Griessel, musi szybko wytrzeźwieć, by zająć się najtrudniejszą w swojej zawodowej karierze sprawą. Czeka go starcie z mającym wszystko i wszystkich po swojej stronie niebezpiecznym członkiem samozwańczej straży obywatelskiej.

Makabryczny przypadek wykorzystywania seksualnego staje się medialną sensacją, i tylko jeden człowiek decyduje się bronić dzieci z Kapsztadu. Niebawem znalezione zostaje ciało oskarżonego, któremu przebito serce włócznią. To początek krwawej serii...
Kiedy młoda prostytutka podstępem wplącze seryjnego mordercę i inspektora Griessela  w groźny plan, obaj staną przed zatrważającym problemem, którego nie zdoła rozwiązać żaden system sprawiedliwości…

Deon Meyer Krwawe safari - 17.06

Lemmer jest ochroniarzem wolnym strzelcem, byłym skazańcem, który nie panuje nad swoją agresją.
Emma le Roux to drobna i piękna konsultantka marketingowa z Kapsztadu. Chce odszukać zaginionego brata. Rzekomo nie żyje on od dwudziestu lat, ale Emma jest przekonana, że widziała go kilka dni temu w wiadomościach jako podejrzanego o niedawne zabójstwo szamana i czterech kłusowników. Wynajmuje Lemmera, by ją ochraniał, kiedy ona wyruszy na poszukiwanie prawdy.
Kiedy le Roux i Lemmer zaczynają węszyć, odkrywają tlące się napięcia na tle rasowym i politycznym, chciwość, korupcję i siatkę ekoterrorystów – staje się jasne, że ktoś nie chce, by cokolwiek wytropili. Ktoś, kto nie cofnie się przed niczym, by powstrzymać ich dochodzenie.

Lisa Gardner Nie bój się - 17.06

Detektyw D.D. Warren musi zmierzyć się z kolejnym wyzwaniem i stawić czoło seryjnemu zabójcy, który terroryzuje mieszkańców Bostonu.
D.D. zostaje wezwana na miejsce morderstwa, którego ofiarą padła młoda atrakcyjna kobieta. Sprawca zostawił przy ciele czerwoną różę i szampana. D.D. podczas kolejnych oględzin domu denatki zostaje zepchnięta ze schodów, wskutek czego donosi poważne obrażenia ręki i traci pamięć.
Sześć tygodni później dochodzi do kolejnego morderstwa, dokonanego według identycznego scenariusza.
D.D, która prawdopodobnie jako jedyna mogłaby rozpoznać zabójcę, wciąż nie potrafi sobie przypomnieć żadnego szczegółu z feralnej nocy.
Chociaż nie jest jeszcze zdolna wrócić do pracy, angażuje się w śledztwo. Jak się okazuje, psychopata poluje nie tylko na samotne kobiety, ale również na panią detektyw.

Szara Godzina


Anna Sakowicz Szepty dzieciństwa - 29.06

"Szepty dzieciństwa" to pełna emocji historia zwykłej rodziny. Pod jednym dachem mieszkają: on, ona, dwójka dzieci i jej ojciec.
Wszystko mogłoby układać się pięknie, gdyby nie to, że senior rodu topi smutki w alkoholu i żyje wspomnieniami o zmarłej żonie, a nad główną bohaterką krąży widmo wspomnień związanych z okrutną matką. Baśka zaś jest zwykłą trzydziestokilkuletnią kobietą, która pragnie żyć jak inni, mieć pieniądze na nowe ubrania i kosmetyki, chodzić do kawiarni. Pewnego dnia na jej drodze staje Ula, koleżanka ze szkolnej ławki.


Videograf

Janusz Koryl Układ - 24.06

Na jednym z rzeszowskich osiedli znaleziono zwłoki młodego chłopaka. Jego śmierć była efektem samobójczego skoku z szóstego piętra wieżowca. Wkrótce potem dochodzi do kolejnych samobójstw, które łączy ze sobą zagadkowy napis pełniący rolę swoistego listu pożegnalnego. Rzeszowska policja staje przed nie lada wyzwaniem. Prowadzący śledztwo komisarz Paweł Wolański musi znaleźć odpowiedź na pytanie: co jest przyczyną tragicznych wypadków i jak zapobiec kolejnym samobójstwom? Podążając tropem tajemniczego napisu dokonuje niezwykłego odkrycia, które wystawia na próbę jego zdrowy rozsądek i sceptycyzm wobec działania sił nadprzyrodzonych. 


Ya!

Michelle Hodkin Mara Dyer. Zemsta - 17.06

Krwawe i przerażające zakończenie bestsellerowej serii o Marze Dyer.

Pewnego dnia Mara budzi się i odkrywa, że nie wie, gdzie jest. Przetrzymywana w lustrzanym pokoju zdaje sobie sprawę, że jej ukochany nie żyje, a ona powoli zaczyna o nim zapominać. I tylko głos w jej głowie powtarza: „Musisz uciekać”. Okazuje się jednak, że może być to trudniejsze, niż przypuszczała. Leki podane jej przez doktor Kells nie tylko zmuszają ją do posłuszeństwa. Pozbawiają dziewczynę umiejętności zabijania myślami – Mara jeszcze nigdy nie czuła się tak bezbronna. I gdy wszystko wydaje się stracone, z pomocą przychodzi nieoczekiwany sprzymierzeniec…

Znak

Suki Kim Pozdrowienia z Korei. Uczyłam dzieci północnokoreańskich elit - 17.06

Gdy będziesz wychodziła na zajęcia, załóż marynarkę i spódniczkę. Dżinsy są zabronione! Unikaj biżuterii. Nie wolno ci posiadać zagranicznych magazynów ani książek, chyba że wcześniej zostały zaakceptowane. Uważaj na to, co mówisz. Jeśli ktoś zapyta cię o polityczną sprawę, odpowiedz tylko: „Nie wiem” i zakończ szybko rozmowę. Nie porównuj otaczającej rzeczywistości do tej z twojego rodzinnego kraju – może to zostać uznane za krytykę. Podczas wyjazdów zabronione jest rozmawianie i wspólne jedzenie posiłków z miejscowymi.
Mieszkanie w Pjonjgangu jest jak życie w akwarium. Cokolwiek powiesz i cokolwiek zrobisz, zostanie usłyszane i dostrzeżone.
Takie wskazówki otrzymała Suki Kim przed swoim wyjazdem do stolicy Korei Północnej, gdzie uczyła angielskiego dzieci wysoko postawionych dygnitarzy partyjnych. Żyjąc w absurdalnym i przerażającym świecie komunistycznego terroru miała okazję poznać mentalność młodych Koreańczyków i ich sposób rozumienia świata, wykrzywiony przez propagandę państwową. Przekonała się, jak wygląda codzienność ludzi mieszkających w kraju, w którym ziścił się najgorszy Orwellowski koszmar.
"Pozdrowienia z Korei" to osobista historia kobiety, która trafiła w samo serce najokrutniejszego reżimu świata.

***

Poprzednio

29 komentarzy:

  1. Najbardziej zainteresował mnie nowy Nesbo, reszta tak sobie...

    OdpowiedzUsuń
  2. Propozycje Wydawnictwa Albatros i oczywiście Marginesów - to jest to! :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Rafael Nadal ,,Szampańskie dni " chętnie poznałabym tę historię:)

    OdpowiedzUsuń
  4. Bardzo jestem ciekawa, jak wyszło książkowe "Broadchurch", bo w serialu jednak to nie tyle sama historia, ale tło, na którym się rozgrywała (to miasteczko!) i przede wszystkim aktorzy stworzyli całość tak dobrą, jak wyszła. Dlatego wyjątkowo mnie interesuje, jak to wyszło na papierze :).

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Hmm... To jak sądzisz, najpierw książka czy najpierw serial?

      Usuń
  5. "Broadchurch" wydaje się interesujące :)

    OdpowiedzUsuń
  6. Kilka książek niezwykle mnie ciekawi:) Ale moim priorytetem jest 3 część Mary Dyer:)

    OdpowiedzUsuń
  7. " Co by było gdyby?" to coś idealnego dla mnie :)

    OdpowiedzUsuń
  8. Widzę kilka pozycji dla mnie przede wszystkim zainteresowała mnie książka "Dziewczyna z zegarem zamiast serca "

    OdpowiedzUsuń
  9. Dla mnie obowiązkowa najnowsza Puzyńska i trzecia część Mary Dyer! :)

    OdpowiedzUsuń
  10. Dziewczyna z zegarem zamiast serca wydaje się fajna ;)

    OdpowiedzUsuń
  11. Na kilka z przyjemnością bym się skusiła :D

    OdpowiedzUsuń
  12. Ciekawe zapowiedzi, znalazłam coś dla siebie.

    OdpowiedzUsuń
  13. Puzyńska, Sakowicz, Koryl to nazwiska autorów których książki na pewno będę chciała przeczytać.

    OdpowiedzUsuń
  14. "Broadchurch" muszę wreszcie przeczytać, bo niedługo premiera ;)

    OdpowiedzUsuń
  15. Z całego tego zestawu na pewno sięgnę po "Mara Dyer. Zemsta" :) Poprzednie tomy przypadły mi do gustu.

    OdpowiedzUsuń
  16. Czytałaś coś Donny Leon? Chyba słabo znana jest w Polsce, bo nikt ze znajomych jej nie kojarzy. Jakiś czas temu, zafascynowana Wenecją chciałam zbierać całą serię, ale trochę za dużo tych części już wyszło i jakoś się rozeszło. Mam ze 4 po angielsku, całkiem przyjemne w klimacie :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie czytałam, ale bardzo mnie zaciekawiła. Myślę, że za jakiś czas poszukam czegoś w bibliotece, zwłaszcza, że Wenecję chciałabym kiedyś zobaczyć. Trzeba czytać po kolei?

      Usuń
  17. Już tradycyjnie - "Pozdrowienia z Korei" od trzech dni są u mnie w księgarni;) Na razie tylko przeglądałam, ale zapowiada się naprawdę ciekawie.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. "Pozdrowienia z Korei" to bezwzględnie najwartościowsza pozycja z tego zestawu. Po przeczytaniu książki warto obejrzeć wywiad z Suki Kim, i dziękować Bogu, że mamy nie tylko Internet.

      http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/relacja-nauczycielki-z-korei-polnocnej-wspomnienia-suki-kim,552440.html

      Usuń
  18. Odetchnęłam z ulgą, będę mogła nadrabiać zaległości najwyraźniej, jakoś nic nie wpadło mi w oko ;)

    OdpowiedzUsuń
  19. Jest kilka, które mogłabym przeczytać: Coben, Diamond, Sobieszczańska, Nadal, Huerta i Gardner, ale na szczęście nie ma nic, o co musiałabym się zabijać. Portfel i półki odpoczną;)

    OdpowiedzUsuń
  20. Ciekawe jak wyjdzie Bannalecowi ta druga książka, bo pierwsza była trochę słabiutka ;)

    OdpowiedzUsuń
  21. Nie potrafię wybrać, znowu zbyt dużo propozycji, które wpadło mi w oko... ;)

    OdpowiedzUsuń
  22. Jak dobrze, że tu zajrzałam! "Manson. Ku zbrodni" będzie moja. :) "Pozdrowienia z Korei. Uczyłam dzieci północnokoreańskich elit" dostałam w niespodziewanym prezencie od wydawnictwa. Zupełnie jakby wiedzieli, że ta tematyka mnie interesuje. :)

    OdpowiedzUsuń

Zapraszam do udziału w dyskusji. ;)

Wszelkie obraźliwe komentarze oraz reklamy stron będą usuwane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...