wtorek, 24 października 2017

Na co do kina?
* listopad 2017 *



Subiektywne zestawienie potencjalnie dobrych filmów,
czyli najciekawsze premiery listopada.


3 listopada


Darren Aronofsky Mother!

Ona (Jennifer Lawrence) i on (Javier Bardem) wiodą z pozoru idylliczne życie w odosobnionym raju. Ich związek zostaje jednak poddany testowi, kiedy mężczyzna (Ed Harris) i kobieta (Michelle Pfeiffer), niezaproszeni, pojawią się w ich domu.

Odpowiedź na pukanie do drzwi przerwie spokojną egzystencję obojga. Ale do drzwi zapuka więcej gości. Matka będzie zmuszona zweryfikować wszystko, co wie o miłości, oddaniu i poświęceniu.
(opis dystrybutora)



Andrzej Jakimowski Pewnego razu w listopadzie

Marek (Grzegorz Palkowski) właśnie rozpoczyna studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim. Ma piękną i odwzajemniającą jego uczucie dziewczynę, Olę (Alina Szewczyk). Zaś na co dzień troskliwie opiekuję się matką (Agata Kulesza), z którą mieszka w przedwojennej kamienicy. Kiedy w wyniku eksmisji rodzina traci dach nad głową, rozpoczyna się wyczerpująca tułaczka po Warszawie – między jedną noclegownią a drugą. W końcu Markowi udaje się wynegocjować miejsce w skłocie w centrum miasta. Szczęście bohaterów nie trwa długo, bo w stolicy właśnie rozpoczyna się manifestacja niepodległościowa. Do budynku, w którym znaleźli schronienie, próbuje wedrzeć się grupa agresywnych chuliganów. Wydarzenia, jakie rozegrają się w murach skłotu, odcisną niemożliwe do zatarcia piętno na życiu wszystkich bohaterów.
(opis dystrybutora)

Bohdan Sláma Kobieta z lodu

Po śmierci męża Hana mieszka samotnie w rodzinnym domu. Jej dwaj dorośli już synowie odwiedzają ją wraz ze swoimi żonami i dziećmi, ale te wizyty na ogół kończą się kłótniami, więc atmosfera w rodzinie jest nienajlepsza. Kiedy Hana spotyka Bronę, twardego mężczyznę uzależnionego od pływania w morzu zimą, przed kobietą otwiera się nagle zupełnie nowy świat. Brona przyjmuje Hanę do swojego zespołu morsów, a ona stopniowo uczy się pokonać strach przed lodowatą wodą. Przede wszystkim jednak na nowo uczy się kochać...
(opis dystrybutora)



10 listopada

George Clooney Suburbicon

Suburbicon to idealne amerykańskie miasteczko, istna reklama sta­tecznego życia i dobrobytu czyli American Dream w czystej postaci. Jednak nie dla wszystkich. Życie rodziny Lodge'ów obraca w gruzy na­pad z bronią w ręku, w którym ginie seniorka rodu, ukochana mama nastoletniego Nicky'ego Lodge. Pogrążony w rozpaczy chłopak posta­nawia pomścić swą ukochaną rodzicielkę. W poszukiwaniu sprawców rozpoczyna śledztwo na własną rękę, w trakcie którego odkryje mrocz­ne rodzinne sekrety, układy, machinacje i animozje, które nie były bez związku ze śmiercią jego matki.
(opis dystrybutora)
Tomasz Konecki Listy do M. 3

"Listy do M. 3" opowie historię kilku osób, którym w jeden magiczny dzień przydarzają się wyjątkowe chwile. Bohaterowie przekonają się o potędze miłości, rodziny, wybaczenia i wiary w to, że ten niezwykły świąteczny czas pełen jest niespodzianek.
(opis dystrybutora)





Cédric Jimenez Kryptonim HHhH

Wytrawny szermierz, zdolny skrzypek, mąż i ojciec. A jednocześnie najbardziej demoniczna osobowość pośród nazistowskich przywódców. Reinhard Heydrich skrycie pracuje nad ostatecznym rozwiązaniem, zwiastującym jedną z najstraszliwszych zbrodni przeciwko ludzkości. W tajemnicy przed całym światem powstaje dokument, który zmieni bieg historii. Jedyny ślad po dniu, który przypieczętował losy milionów, to zapomniana teczka w archiwach III Rzeszy. Tymczasem czeski ruch oporu wysyła dwóch tajnych agentów, by położyć kres panowaniu "człowieka o żelaznym sercu". Dni Heydricha są policzone...
(opis dystrybutora)


Marcin Borchardt Beksińscy. Album wideofoniczny

Historia wybitnego polskiego malarza - Zdzisława Beksińskiego i jego skomplikowanej relacji z synem Tomkiem - niezwykle popularnym dziennikarzem muzycznym, cierpiącym na depresję i podejmującym wielokrotnie próby samobójcze. Wstrząsający, dokumentalny dramat rodzinny precyzyjnie zrekonstruowany na podstawie prywatnych, nigdy wcześniej w takiej formie niepublikowanych, dźwiękowych, filmowych i fotograficznych materiałów z archiwum Beksińskich. Scenariusz oparty na bestsellerowej biografii Magdaleny Grzebałkowskiej pt. "Beksińscy. Portret podwójny".

Lav Diaz Kobieta, która odeszła

Bohaterką najnowszego dzieła Lava Diaza jest Horacia, kobieta niesłusznie wtrącona do więzienia na 30 lat. Tuż przed wyjściem z zakładu dowiaduje się, kto faktycznie popełnił zarzucaną jej zbrodnię. Przez trzy dekady świat zdążył zmienić się na gorsze, jednak Horacia ze stoickim spokojem obmyśla plan zemsty na byłym kochanku.





Jonas Carpignano Ciambra

W małej, romskiej społeczności Ciambra w Kalabrii mieszka 14-latek o imieniu Pio. Chłopak, niczym cień podąża za swoim starszym bratem Cosimo, od którego uczy się sztuki przetrwania na ulicy. Obraca się wśród dorosłych mężczyzn, z którymi stara się pić i palić na równi, chcąc być wciągniętym do męskiej starszyzny. Na jego codzienność składa się robienie szemranych interesów z lokalnym półświatkiem. W ekscytacji i zniecierpliwieniu wyczekuje momentu, w którym nastąpi symboliczny rytuał przejścia i z chłopca stanie się mężczyzną – nawet za cenę zdrady i nielojalności. Jedynym wyznacznikiem moralności są bowiem nakazy narzucone ze strony wspólnoty, której należy się całkowita lojalność oraz wierność.
(opis dystrybutora)



17 listopada

Julian Rosefeldt Manifesto

Niektóre idee są jak odbezpieczony granat i stają się zarzewiem buntu. Inne wietrzeją i stają się śmieszne, a jeszcze inne mają uniwersalną moc wybudzania z letargu i wyostrzania spojrzenia na świat. Nagrodzona Oscarem Cate Blanchett ("Carol”, "Blue Jasmine”) wciela się w 13 różnych postaci – od wokalistki punkowego zespołu, przez nauczycielkę, robotnika, naukowca, wdowę, aż po bezdomnego – aby zderzyć najbardziej radykalne idee XX wieku z bieżącą rzeczywistością.



Matan Yair Droga Aszera

Fabuła koncentruje się wokół 17-letniego Aszera, któremu impulsywna natura od zawsze przysparza kłopotów w szkole i poza nią. Ojciec chłopaka widzi w synu przede wszystkim spadkobiercę, któremu powierzy rodzinną firmę zajmującą się budową rusztowań.

Tymczasem Aszer nawiązuje bliską relację z nauczycielem literatury Ramim, dzięki któremu odkrywa, że istnieje świat poza biznesem ojca. Przynajmniej do chwili, kiedy tragiczny wypadek wszystko zmienia...
(opis dystrybutora)

Boudewijn Koole Niknięcie

Roos odwiedza swoją matkę w Norwegii raz do roku. Tym razem wizyta ma niecodzienny przebieg, a wszystko z powodu złej wiadomości, którą ma do zakomunikowania bohaterka. Roos nie jest skłonna do zwierzeń: wszystko z powodu przeszłości, której echa pełne są wzajemnych wyrzutów i nieprzepracowanego bólu. Wypadek sprawia, że matka i córka, po raz pierwszy po latach, zbliżą się do siebie, w ostatniej i nieuniknionej drodze Ross. Wizyta Roos sprawia, że coś się kończy w beztroskim życiu rodziny żyjącej na zaśnieżonej norweskiej prowincji. Powrót bohaterki to tak naprawdę okazja, żeby ostatecznie się pożegnać. Roos będzie mogła wreszcie stawić czoła nieubłaganej przyszłości.
(opis dystrybutora)



24 listopada

Kenneth Branagh Morderstwo w Orient Expressie

Ekranizacja klasycznej powieści kryminalnej Agathy Christie, wyreżyserowana przez pięciokrotnie nominowanego do Oscara Kennetha Branagha. On sam gra także słynnego detektywa Herculesa Poirot, rozwiązującego sprawę morderstwa, którego ofiarą w najsłynniejszym pociągu świata pada wpływowy amerykański biznesmen. Luksusowa podróż staje się punktem wyjścia do stylowej, pełnej napięcia i zaskakującej opowieści sensacyjnej, uznawanej za największą zagadkę kryminalną wszech czasów. Trzynaścioro pasażerów uwięzionych zostaje w pułapce, nie wiedząc, co ich czeka. Jeden człowiek musi wskazać mordercę, zanim ten zaatakuje ponownie.
(opsi dystrybutora)

Piotr Domalewski Cicha noc

Adam (Dawid Ogrodnik), na co dzień pracujący za granicą, w Wigilię Bożego Narodzenia odwiedza swój rodzinny dom na polskiej prowincji. Z początku ukrywa prawdziwy powód tej nieoczekiwanej wizyty, ale wkrótce zaczyna wprowadzać kolejnych krewnych w swoje plany. Szczególną rolę do odegrania w intrydze ma jego ojciec (Arkadiusz Jakubik), brat (Tomasz Ziętek), z którym Adam jest w konflikcie oraz siostra (Maria Dębska) z mężem (Tomasz Schuchardt). Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy świąteczny gość oznajmia, że zostanie ojcem. Wtedy, zgodnie z polską tradycją, na stole pojawia się alkohol. Nikt z rodziny nie spodziewa się, jak wielki wpływ na życie ich wszystkich będą miały dalsze wydarzenia tej wigilijnej nocy.




12 komentarzy:

  1. Mi w listopadzie nie uda się wyjść do kina - zbyt dużo obowiązków niestety... :(

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawe propozycje kinowe, ale nie wybieram się do kina.:)
    kocieczytanie.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  3. Morderstwo w Orient Expresie!! I może jeszcze Mother.

    OdpowiedzUsuń
  4. "Morderstwo w Orient Expressie" bym obejrzała chętnie :).

    OdpowiedzUsuń
  5. "Mother" koniecznie. Chociaż nie lubię Lawrence, nie jestem w stanie odpuścić sobie filmu Aronofsky'ego.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. A ja akurat bardzo lubię Lawrence, więc chętnie ten film obejrzę. :)

      Usuń
  6. Mother! Zdecydowanie z całej listy najbardziej do mnie przemawia

    OdpowiedzUsuń
  7. ,,Morderstwo w Orient Expressie" chcę obejrzeć, może nawet jutro się uda :)

    OdpowiedzUsuń

Zapraszam do udziału w dyskusji. ;)

Wszelkie obraźliwe komentarze oraz reklamy stron będą usuwane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...