niedziela, 21 lipca 2019

Na co do kina?
8 najciekawszych premier sierpnia 2019

Subiektywne zestawienie potencjalnie dobrych filmów,
czyli najciekawsze premiery sierpnia.



2 sierpnia



David Leitch Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw

Od kiedy żyjący w zgodzie z prawem Hobbs (Johnson), lojalny agent Ochrony Służb Dyplomatycznych, oraz były pracownik elitarnych jednostek wojskowych Wielkiej Brytanii, dziś społeczny wyrzutek, Shaw (Statham), spotkali się w 2015 roku („Szybcy i wściekli 7”), pozostają w nieustannej walce – na słowa i czyny (choć pewnie lepiej byłoby napisać: ciosy). Ale sytuacja zmienia się, gdy cyber-genetycznie ulepszony anarchista Brixton (Idris Elba) przejmuje kontrolę nad broniąbiologiczną, która może zmieść z powierzchni Ziemi ludzkość. Wspólnie z nieustraszoną agentką MI6 (Vanessa Kirby), która okazuje się siostrą Shawa, zajadli przeciwnicy muszą zjednoczyć się we wspólnej sprawie – by zniszczyć jedynego gościa, który jest gorszy niż oni dwaj.
(opis dystrybutora)

Icíar Bollaín Yuli

Ekranizacja bestsellerowej autobiografii Carlosa Acosty, słynnego kubańskiego baletmistrza, z samym artystą w roli głównej. Jako dziecko Yuli (przydomek tancerza nadany mu przez ojca) nie wykazuje szczególnego zainteresowania ani edukacją, ani tańcem. Dyscyplina to coś od czego ucieka na rzecz emocjonujących przygód rozgrywających się na ulicach Hawany. Ojciec chłopca nie daje jednak za wygraną. Jest przekonany, że jego syn ma ogromny talent, więc zmusza go do udziału w zajęciach tanecznych. Powoli ta przykra powinność zamienia się w największą pasję Yulego i otwiera przez nim drzwi do najlepszych zespołów baletowych świata.
(opis festiwalowy)

Ron Howard Pavarotti

Prawdziwa gwiazda rocka w operowym wydaniu, nieziemski głos, wspaniały człowiek, legenda. Tylko on mógł zmusić Lady D. do tego, by słuchała go moknąc w deszczu, tylko on jeździł po świecie z własnym jedzeniem, tylko on mógł elitarną formę sztuki uczynić rozrywką dla wszystkich. 

W filmie wykorzystano nagrania z niezapomnianych występów, w tym klasyczne utwory z koncertu Trzech Tenorów, nigdy nieprezentowane materiały archiwalne i wypowiedzi najbliższych.
(opis dystrybutora)


16 sierpnia


Quentin Tarantino Pewnego razu... w Hollywood

Pełna anegdot i elektryzujących dygresji historia aktora grającego w westernach, który próbuje wrócić na szczyt (Leonardo DiCaprio), oraz jego wiernego dublera (Brad Pitt nigdy nie był lepszy). W tle czasy kontestacji, ruch hipisów, zmierzch epoki klasycznego Hollywoodu i złotej ery telewizji. Poza tym Steve McQueen, Bruce Lee, spaghetti westerny, a także piękna Sharon Tate i Roman Polański po wielkim sukcesie "Dziecka Rosemary".
(opis dystrybutora)




Richard Linklater Gdzie jesteś, Bernadette?

Bernadette Fox (Cate Blanchett) ma kochającego, choć zapracowanego męża (Billy Crudup) oraz wspaniałą córkę, piętnastoletnią Bee (Emma Nelson), dla której jest najlepszą przyjaciółką. Uważana w kręgach designu za genialną rewolucjonistkę w dziedzinie architektury, Bernadette jest kobietą ekscentryczną, nieunikającą konfliktów z otoczeniem. Pewnego deszczowego dnia znika w dziwnych okolicznościach. Bee, która postanawia za wszelką cenę ją odnaleźć, stopniowo odkrywa zaskakujące fakty z życia Bernadette...




23 sierpnia


Baldvin Zophoníasson Pozwól mi upaść

Oparta na faktach, wstrząsająca historia dwóch kobiet i ich uzależnienia od narkotyków. Toksyczna przyjaźń, zdrada i kolejne stadia narkotykowego piekła. Film zupełnie inny od klasycznych opowieści o uzależnionych i ich rodzinach. Mocne kino, które wprost boli. 
(opis dystrybutora)






Pedro Almodóvar Ból i blask
Ból i blask” to kilka dni z życia wybitnego reżysera – jego namiętności, zwątpienia i tajemnice. Bez upiększeń, tylko szczerość i prawda. Autobiograficzne arcydzieło Pedro Almodóvara z udziałem Penélope Cruz i Antonio Banderasa (nagroda dla najlepszego aktora na tegorocznym festiwalu w Cannes).

Salvador Mallo, kultowy hiszpański reżyser filmowy, który stroni od mediów i usilnie strzeże swojej prywatności, przeżywa na nowo najważniejsze momenty swojego życia. Wraca myślami do dzieciństwa, gdy wraz z rodzicami w poszukiwaniu dobrobytu przenieśli się do małego miasteczka. Przywołuje obrazy swojej dziewiczej namiętności, pierwszej wielkiej miłości i bólu rozstania. Wspomina pierwsze spotkanie z kinem, które na lata stało się sensem jego życia. Powracając do najintensywniejszych doświadczeń z przeszłości, Salvador odnajduje siłę, by zmierzyć się z teraźniejszością.
(opis: multikino.pl)


30 sierpnia


Mikhaël Hers Na zawsze razem

David ma 24 lata, dorywcze prace i młodzieńcze marzenia. W wolnych chwilach pomaga siostrze w opiece nad Amandą - uroczą 7- letnią, dziewczynką. Jeden dzień, jedna chwila zmienia ich dotychczasowe życie. Atak terrorystyczny w Paryżu zabiera Amandzie mamę i Davidowi siostrę. Oboje próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości mając tylko siebie nawzajem.
(opis dystrybutora)









9 komentarzy:

  1. Dzięki za post, jest w czym wybierać :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja niestety nie znajdę czasu na sierpniowe kino. Mam zbyt dużo zaległości czytelniczych.

    OdpowiedzUsuń
  3. Piąty i ostatni film chętnie bym obejrzała. 😊

    OdpowiedzUsuń
  4. O, Tarantino i Almodovar! Będę sprawdzać repertuar w swoim kinie :) Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  5. Film ,,Na zawsze razem" a ciekawą fabułę i myślę że mogłby mi się spodobać :)

    OdpowiedzUsuń
  6. "Na zawsze razem" mnie intryguje.

    OdpowiedzUsuń
  7. Ron Howard Pavarotti mnie nie ciekawi. Na resztę mogłabym się wybrać.

    OdpowiedzUsuń
  8. O żadnych z tych filmów nie słyszałam... W tej chwili nie mam zdania :)

    OdpowiedzUsuń

Zapraszam do udziału w dyskusji. ;)

Wszelkie obraźliwe komentarze oraz reklamy stron będą usuwane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...