środa, 31 lipca 2013

Co w wydawnictwach piszczy #5
(sierpień 2013 - cz. 1)

Subiektywne zestawienie najciekawszych zapowiedzi (nowości oraz wznowień) na pierwszą połowę miesiąca.

Albatros


Czasy współczesne. Julia Hamill dokonuje makabrycznego odkrycia na terenie nowo nabytej posiadłości w Massachusetts - wykopuje czaszkę kobiety noszącą nieomylne ślady popełnionej zbrodni. Odpowiedzi na pytanie, kim jest zamordowana, należy szukać w innej epoce.

Boston, rok 1830. Norris Marshall, ubogi student medycyny zarabiający na utrzymanie i czesne uczestnictwem w ponurym procederze handlu zwłokami, staje się głównym podejrzanym w sprawie serii mordów. Straszliwie okaleczone ciała dwóch pielęgniarek i lekarza zostają znalezione w pobliżu szpitala uniwersyteckiego. Aby dowieść swojej niewinności Norris musi odszukać jedynego świadka, który widział zabójcę - piękną szwaczkę z bostońskich slumsów przekonaną, że będzie następną ofiarą...
(2 sierpnia)


Bellona

Publikacja Agnieszki Stabro pozwala poznać Marię Pawlikowską nie tylko jako wspaniałą poetkę, pełną sprzeczności kobietę czy wielką indywidualistkę, lecz również jako człowieka złamanego przez życie, wojnę i nieuleczalną chorobę. Jaki Pawlikowska miała stosunek do własnego ciała przed i w trakcie choroby? Jak i czy akceptowała zmiany, które odciskał na nim czas? Jak znosiła chorobę i samotność?

Jest to po prostu książka o uczuciu - nigdy nieprzemijającej miłości do drugiego człowieka, do świata, do poezji i do życia w całej jego okazałości.
(8 sierpnia)


Mylisz się, jeśli sądzisz, że "Polowanie na myśliwego" jest tylko dobrym kryminałem. Książka ta jest również frapującą relacją myśliwską oraz historią o miłości, która chociaż skończyła się tragicznie, to trwa nadal; o miłości, która dopiero się rodzi.

W zimowej panoramie lasu niespodziewanie rozlegają się przynoszące śmierć wystrzały. Niestety, nie są to odgłosy odwiecznego rytuału – polowania, lecz dowody coraz większej bezczelności kłusowników, którym nie wystarcza już zakładanie sideł i potrzasków. Oni ważą się na polowanie z bronią w biały dzień. W rezultacie takiej sytuacji las przestaje być oazą spokoju dla zwierząt i miejscem, w którym człowiek łatwo może odzyskać utraconą pogodę ducha.

Akcja powieści rozgrywa się w pięknym mieście Rzeszowie oraz w pobliskim Kamiennym Jarze. Mateusz Górski, emerytowany leśniczy, postanawia przeciwstawić się złu, które brutalnie zabiera dziecku ojca, żonie ukochanego męża, a sarnom, jeleniom i dzikom - opiekuna i obrońcę. Leśniczy nie może tej walki wygrać sam, dlatego angażuje detektywa. Do śledztwa przyłączają się również miejscowi policjanci.
(14 sierpnia)

Czarna Owca

Czwarty tom znakomitej i wielokrotnie nagradzanej serii kryminalnej o komisarzu Van Veeterenie

Mężczyzna w średnim wieku zostaje zamordowany w swoim domu – sprawca oddał do niego dwa precyzyjnie wymierzone strzały. Wcześniej ofiara była dręczona tajemniczymi telefonami: ktoś anonimowy odtwarzał znajomą, choć przywołującą nieprzyjemne skojarzenia melodię. Wkrótce w identyczny sposób ginie kolejny mężczyzna. Komisarz Van Veeteren i jego zespół muszą rozszyfrować przeszłość ofiar. Poszlaki są skąpe. Czy uda im się uprzedzić kolejny ruch zabójcy?
(14 sierpnia)


Czarne

11 lutego 1979 w Iranie zwyciężyli zwolennicy rewolucji islamskiej. Huszang Asadi zawsze pragnął wolności i sprawiedliwości, był żarliwym patriotą i wierzył, że w nowej rzeczywistości już nikt nie będzie głodny i bezdomny, a dyktatura szachów przejdzie do historii. A potem znalazł się w piekle. Trafił do więzienia na fali rozprawy z opozycją. Śledczy kazali nazywać się braćmi, bo w Islamskiej Republice każdy prawowierny mężczyzna nosi to miano przed imieniem. Bracia kontrolowali jego sen, jedzenie i każdy ruch. W imię religii używali bata i kajdanek. Decydowali, kiedy wolno mu zdjąć przepaskę z oczu. Poniżali i torturowali. Po 682 dniach Asadi wyrzekł się godności i ideałów. Dzięki kłamstwu ocalił życie. Po dwudziestu pięciu latach, na wygnaniu, na przypadkowej fotografii rozpoznał jednego ze swoich oprawców. Brat Hamid pełnił wówczas funkcję ambasadora Iranu. Asadi zaczął pisać do niego listy, które miały mu pomóc rozliczyć się z przeszłością. Nie przewidział jednak, że powrót do niej będzie ponownym przejściem przez piekło.
(1 sierpnia)

Bronisława Wajs. Po cygańsku Papusza, czyli lalka. Poetka odkryta przez Jerzego Ficowskiego i wynoszona na piedestał przez Juliana Tuwima. Jej wiersze, proste piosenki pełne tęsknoty za przyrodą, są do dzisiaj chlubą cygańskiego dziedzictwa.

Popularność, która przyniosła jej rozgłos, szybko okazała się przekleństwem. Posądzenie o zdradę plemiennego kodeksu złamało Papuszy życie. Latami żyła w odosobnieniu i pogardzie. Ostracyzm odbił się głęboko na jej zdrowiu, również psychicznym. Gdy w 1987 roku umarła, pochowano ją z dala od cygańskich mogił.

Angelika Kuźniak dotarła do bezcennych materiałów archiwalnych, które rzucają nowe światło na los legendy cygańskiej poezji. Pamiętnik Papuszy, jej listy do Jerzego Ficowskiego czy korespondencja z Julianem Tuwimem to także nieocenione źródło infromacji dotyczących realiów życia polskich Cyganów. Wędrówki z taborami, rzeź na Wołyniu, przymusowe osiedlanie, nieufność Polaków, a nade wszystko przywiązanie do przyrody i wolności.
Papusza to znakomita opowieść reporterska o świecie, którego już nie ma. I cenie, jaką płaci się za inność.
(14 sierpnia)

Jan Hauger przeprowadza się do miasta na zachodnim wybrzeżu Szwecji, aby rozpocząć pracę jako opiekun w przedszkolu. Nie jest to jednak zwykłe przedszkole. Chodzą do niego dzieci rodziców mieszkających tuż obok — w murach Kliniki Świętej Patrycji, szpitala psychiatrycznego o zaostrzonym rygorze. Miejscowi mówią na niego krótko: Święty Psychol.

Co jakiś czas Jan przeprowadza dzieci podziemnym przejściem na spotkania z rodzicami. Jest oddanym i lubianym opiekunem, ale ma swoje sekrety. Nikomu nie wyjawił prawdziwej przyczyny, dla której starał się o tę posadę… Święty Psychol to mroczna historia miłosna i mrożący krew w żyłach thriller psychologiczny.
(14 sierpnia)

Helion

A jeśli miłość matki to za mało?

Mam osiem lat. Byłbym jedynakiem, gdyby moi rodzice nie postanowili zbawiać świata i adoptować innych dzieci. Kolejni chłopcy w moim domu są jak najeźdźcy, którzy pochłaniają czas i uwagę mojej matki. Powinienem być dla niej najważniejszy, a traktuje mnie tak, jakbym to ja był przybranym dzieckiem. Nienawidzę jej za to. Kocham i nienawidzę. Czy to, co robię, jest złe? Mam tylko osiem lat…

Tragiczne wydarzenia, które już wkrótce rozegrają się w tej rodzinie, sprawią, że pogmatwane relacje między matką i synem staną się jeszcze bardziej napięte. Chłopaki nie płaczą… ale czy to znaczy, że nie odczuwają smutku, frustracji, złości, zazdrości, rozczarowania? Czy to znaczy, że nie mają prawa do odrobiny miłości?

Emocje, które towarzyszyły bohaterowi, gdy był dzieckiem, nie straciły na intensywności mimo upływu czasu. Teraz ma dwadzieścia osiem lat i powraca do rodzinnego domu, by zaopiekować się schorowaną matką - i wszystkie te uczucia wybuchają z nową siłą. Co odcisnęło takie piętno na wrażliwym dziecku, że po wielu latach, podczas emocjonalnej podróży do miejsca budzącego przykre wspomnienia, wciąż nie potrafi uporać się z przeszłością?

Oto powieść na miarę najlepszych dzieł Doris Lessing. Ta historia rozpisana na dwa głosy - małego, zagubionego chłopca i dorosłego mężczyzny, patrzącego na rzeczywistość przez pryzmat swojego dzieciństwa - to intensywne, poruszające i niepokojące doświadczenie, o którym długo nie będziecie potrafili zapomnieć.
(15 sierpnia)

Oficynka

Przez wieki kościoły Malborka, Kwidzyna, Gdańska i Fromborka skrywały wielką tajemnicę. Przywędrowała ona na te tereny wraz ze św. Wojciechem, by przez stulecia znajdować się pod ochroną największych myślicieli, w tym braci Mikołaja i Andrzeja Koperników. Aby ją chronić przed żądnymi władzy osobami, zginęło wiele osób. I ginie do dziś…

Archeolożka Ewa Rimmel oraz dziennikarz Tomasz Horn nagle znajdują się w centrum wyjątkowo niebezpiecznych wydarzeń. Ktoś, wyraźnie czegoś szukając w kościołach, brutalnie i bez skrupułów zabija księży, a także wkracza na tereny prowadzonych wykopalisk. Ewa i Tomasz, chroniąc życie swoje i przyjaciół, zaczynają śledztwo, którego finał okaże się totalnym zaskoczeniem dla wszystkich.
(2 sierpnia)

Oto drżą czarne serca złoczyńców i miękną kolana pięknych dam, bo największy prywatny detektyw Londynu znów wyrusza, by tropić zło i występek. Nieprzewidywalny i niepokonany, zawsze górą czy to w walce, czy w miłości, kpi sobie z niebezpieczeństwa, śmiejąc się geniuszom zbrodni w twarz! Alfred Bendelin powraca i tym razem nikt go nie powstrzyma. A już na pewno nie Nicholas Jones, nieśmiały policjant, który marzy o chwili spokoju i próbuje wreszcie ułożyć sobie życie.

Zwabiony podstępem w pułapkę Nick musi znów wcielić się w rolę fikcyjnego detektywa i rozwikłać zagadkę morderstwa Waltera Darringtona, antypatycznego właściciela znanego wydawnictwa. Przy pomocy swojego przyjaciela Ruperta przenika do wąskiego kręgu podejrzanych i rozpoczyna śmiertelną rozgrywkę z zabójcą. Zabawa w Alfreda Bendelina przestaje być jednak zabawą, gdy okazuje się, że karty od początku gry były znaczone, a morderca wie, że – w odróżnieniu od swojego literackiego alter ego – Nick Jones ma więcej niż tylko jedną słabość…
(9 sierpnia)

Prószyński i S-ka

Jesteś sama. Bezbronna. Masz coś, na czym komuś bardzo zależy. I gotów jest odebrać ci to za wszelką cenę…

Życie Claudii wydaje się idealne. Spodziewa się upragnionego pierwszego dziecka, ma dwóch przybranych synów, kochającego męża i piękny dom. Ale ma też zajęcie, które bardzo ją absorbuje: pracuje w opiece społecznej. Dlatego zatrudnienie Zoe zdaje się rozwiązaniem wszystkich problemów. Lecz… czy aby na pewno? Mimo świetnych referencji Zoe ma sobie coś, co nie budzi zaufania. Gdy Claudia przyłapuje ją w swoim pokoju, początkowa rezerwa przeradza się w strach. Na kogo może liczyć pod nieobecność męża? I czego tak naprawdę chce od niej Zoe?
(1 sierpnia)

Siódma część cyklu z Tonym Hillem i Carol Jordan.

Tony Hill miał dobrą passę. Razem z detektyw Carol Jordan doprowadził do ujęcia mnóstwa groźnych przestępców – i to w tempie, które budzi zazdrość kolegów po fachu. Jest jednak pewien seryjny morderca, który ukształtował kariery ich dwojga, wcielenie zła: Jacko Vance, socjopata, którego inteligencja oraz brak jakichkolwiek skrupułów niegdyś tak uderzyły Tony’ego. Teraz, po dziesięciu latach odsiadki, Jacko ucieka z więzienia – jeszcze bardziej psychicznie niestabilny i przebiegły niż wcześniej, a jego głównym celem jest zemsta na Tonym i Carol. Żadne z nich nie wie, kiedy i gdzie Jacko zaatakuje. Są pewni jedynie tego, że postara się, by wzbudzić w nich strach, jakiego nie zaznali nigdy przedtem…

Mrożąca krew w żyłach „Odpłata” stanowi doskonałe wprowadzenie albo ponowne zaproszenie do świata Tony’ego Hilla i Carol Jordan. To jedna z książek, o których nie sposób zapomnieć.
(1 sierpnia)

Kontynuacja losów bohaterów „Czarownicy”. 

Małgosia, już jako 22-letnia studentka, przyjeżdża na wakacje do swoich przybranych rodziców: Michała i Ady. Po kilku dniach pobytu na wsi zachowanie dziewczyny wywołuje ich niepokój. Małgosia jest blada, śnią się jej koszmary, budzi się z krzykiem, traci apetyt i dobry humor. Znika na wiele godzin, nikomu nie mówi, dokąd chodzi. Nawet Damian, przyjaciel z dzieciństwa, teraz w niej zakochany, nie wie, co dręczy dziewczynę.
Małgosia nerwowo reaguje na wszelkie pytania, traci kontakt z otoczeniem. Rodzina przypuszcza, że wróciły jej dawne problemy psychiczne. Gosia ponownie musi zmierzyć się ze swoją przeszłością. Jaki mroczny sekret skrywa? Czy po latach potrafi się z niego wyzwolić...
(6 sierpnia)

Wszystkie dzieci popełniają błędy – czasami tragiczne w skutkach… 

Należący do rodziny letni dom na wybrzeżu New Jersey był dla Julie Bauer miejscem wakacyjnej sielanki… dopóki nie została zamordowana jej siedemnastoletnia siostra. Przez ponad czterdzieści lat, jakie minęły od śmierci Izzy, Julie nie zdołała uporać się z poczuciem winy, które rzuciło cień na całe jej życie, poważnie komplikując stosunki z matką i nastoletnią córką. 
Niespodziewanie znaleziony list ujawnia, że do więzienia za morderstwo trafiła niewłaściwa osoba. Powraca pytanie, co naprawdę zaszło tamtej strasznej sierpniowej nocy w 1962 roku. Przy okazji wznowionego śledztwa wychodzą na jaw kolejne tajemnice; i choć ich wyjaśnienie wymaga bolesnego zmierzenia się z przeszłością, dzięki odkryciu prawdy Julie i najbliższe jej osoby mogą wreszcie zaznać spokoju.
(8 sierpnia)

Historia pięciu pokoleń japońskich kobiet rozpaczliwie zmagających się z przeznaczeniem.

Pewnej wietrznej zimowej nocy Miho przyprowadza sześcioletnią córkę do domu swojej matki, Asako, i obiecuje wrócić po nią wraz z nastaniem wiosny. Gdy płatki kwiatów wiśni zaczynają opadać, Asako wie, że wnuczka zostanie z nią dłużej, niż się spodziewała, być może już na zawsze. Wiele lat wcześniej Miho opuściła rodzinny dom zraniona i pełna żalu do matki. Przyczyny, dla których tak się stało, wyjaśnia opis burzliwej historii pięciu pokoleń kobiet z rodu Tanaka, pełnej cierpienia, ale też nadziei na lepszy los.
(13 sierpnia)

Stapis

To książka o górskich przygodach, ale i o sposobie na życie. Każdy z nas czasem patrzy wstecz i ocenia, podsumowuje własne. Bardzo często okazuje się, że z pasma imprez tylko kilka było naprawdę udanych, ze wszystkich urlopów tylko parę zasługiwało na powtórkę, że z poznanych ludzi niewielu tak naprawdę ma dla nas znaczenie. Znacznie więcej takich fajnych, ale i ważnych momentów przeżywają ludzie mający jakąś pasję. Którzy budują i realizują jakieś cele. Tak właśnie robi bohaterka tej książki. Każda wyprawa to pomysł, planowanie, przygotowanie i sam wyjazd. Dzięki temu więcej marzy i więcej planuje. Także znacznie więcej dostrzega i ocenia. Poznaje innych ludzi, inne kultury, religie, obyczaje. Świat staje się mniej obcy i bardziej zrozumiały. Nie ma tu wprawdzie mowy o wielkich wspinaczkach, dramatycznych chwilach z zagrożeniem życia w górach, ale właśnie pokazanie nie napuszonej, nie okraszonej wymyślonymi, byleby tylko sensacyjnie czy dramatycznie lub komediowo brzmiącymi historyjkami, pięknie sytuuje tę książkę wśród prawdziwych, rzeczywistych opisów ciekawego życia.
(8 sierpnia)

W.A.B.

Znakomity debiut historyka powieści kryminalnej, porównywanego do Henninga Mankella i Stiega Larssona. Przed nami Awi Awraham, izraelski detektyw XXI wieku!

Pewnego dnia szesnastoletni Ofer wychodzi z domu do szkoły i znika bez śladu. Inspektor policji Abraham Abraham ma poczucie winy, bo zgłoszenie zaginięcia początkowo zignorował. Ale zdeterminowany, by odnaleźć chłopca, powoli zatraca się we frustrującym dochodzeniu. Im więcej bowiem Awi Awraham dowiaduje się o chłopcu i jego życiu, tym bardziej… oddala się od prawdy. Tylko jeden człowiek, sąsiad Ofera i jego korepetytor, Ze’ew Awni, ma coś do powiedzenia policjantowi. Ale czy jego zeznanie doprowadzi do rozwiązania sprawy, zanim będzie za późno?
Opowiedziany z perspektywy dwu bohaterów, Chłopiec, który zaginął jest trzymającą w napięciu historią. Dror A. Mishani sugestywnie opisuje życie w Izraelu i tworzy niezapomnianą postać niezwykłego, a zarazem zupełnie zwyczajnego detektywa, prowadzącego dochodzenie, które zupełnie wymknęło się spod kontroli.
(14 sierpnia)

Czy losy dwojga ludzi żyjących w różnych czasach mogą splatać się i przenikać nawzajem? Czy ze strachu przed światem można żyć tak, jakby się nie żyło? I czy miłość i nienawiść to na pewno dwa różne uczucia?
Izabela Grycz poczuła, że żyje, dopiero wtedy, gdy w 1946 roku poznała malarza z kulą w głowie. Teraz, u schyłku życia, za wszelką cenę próbuje wygrzebać ze szwankującej pamięci wspomnienie tego, jak zgasł tamten płomienny romans.
(14 sierpnia)

Sporo ciekawych thrillerów, ale nie tylko. Jak zwykle mnóstwo ciekawych książek oferuje Prószyński i S-ka. Interesującą ofertę ma też Wydawnictwo Czarne i Oficynka. Jeszcze nie wiem, czy któraś z wymienionych książek stanie u mnie na półce, ale mam nadzieję, że większość z tych tytułów prędzej czy później wpadnie w moje ręce.

A Wy jakie macie plany na sierpień? Czekacie na któryś tytuł?

---

Przypominam, że dziś kończy się konkurs ze Sztukaterem. Jeśli jeszcze się nie zgłosiliście, macie czas do północy. Szczegóły TUTAJ.

90 komentarzy:

 1. Chętnie przeczytałabym kryminał Theorina z wydawnictwa Czarne. Książki tego autora wyjątkowo przypadły mi do gustu :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Koniecznie muszę poszukać. To jeden z ciekawszych tytułów z tej listy.

   Usuń
 2. Może być ciekawie ! ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Odpowiedzi
  1. Noooo... Zapowiadają się nieźle.

   Usuń
 4. Duuużo ciekawych, nowych kąsków się szykuje. :):)

  OdpowiedzUsuń
 5. Sporo ciekawych tytułów. Serce się raduje :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W przeciwieństwie do portfela. :P

   Usuń
 6. "Listy do mojego oprawcy" to moje must read, a poza tym w pierwszej połowie sierpnia chciałabym przeczytać "Jane Eyre. Autobiografia" :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ech, a ja nawet "Dziwnych losów..." nie czytałam. =/

   Usuń
 7. Ale tego jest. "Święty psychol" mi się podoba. :P No i może jeszcze to z "pięknym miastem"... ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może? Koniecznie! :D

   Usuń
  2. A możesz robić recenzje książek, które mam w bibliotece? :D

   Usuń
 8. Kryminały zapowiadają się dobrze :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Odpowiedzi
  1. Wybór trudny, jak co miesiąc zresztą. :)

   Usuń
 10. Ja z niecierpliwością czekam na Świętego psychola:)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 11. Zainteresowała mnie z Twojego zestawienia książka wydawnictwa Helion oraz ,,Odwrotniak". Zapowiada się ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na Heliona trafiłam przypadkiem. Nawet nie wiedziałam, że tego typu książki też wydają.

   Usuń
 12. W sierpniu oczekuję książki "Bob Marley. Nieopowiedziana historia króla reggae" wydawanej przez SQN.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O, to też mogłoby być ciekawe.

   Usuń
 13. Sierpień zapowiada się niezwykle ciekawie. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciężkie życie książkoholików. :D

   Usuń
 14. Niektóre tytuły chętnie bym przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Thrillery, jak podejrzewam? :)

   Usuń
  2. Rozgryzłaś mnie. Ale nie same kryminały i thrillery mi w głowie, czytam też powieści obyczajowe ;) Jeśli chodzi o kryminały, szczególnie zainteresowała mnie kolejna książka z cyklu Val McDermid, który bardzo polubiłam. Tylko głupio go zaczęli wydawać w Polsce - od ostatniej (wtedy szóstej). A potem już za koleją - pierwsza, druga...

   Usuń
  3. A mnie akurat z tej listy najbardziej ciekawią kryminały. I kilka innych książek. :D

   Tej dziwnej kolejności wydawania nigdy nie potrafiłam zrozumieć. =/

   Usuń
  4. Ja też nie. Pewnie biorą najnowszą książkę z danego cyklu i jak się spodoba, to wydają poprzednie i następne ;)

   Usuń
  5. Zaiste genialny to pomysł, nie ma co. Zwłaszcza, gdy bohaterowie są Ci sami i oprócz głównych spraw zamykających się w danym tomie, przez wszystkie części serii ciągną się wątki prywatne. =/

   Usuń
 15. Chętnie zapoznałbym się z historią Papuszy, ponieważ Krauze w Sączu zdjęcia do filmu kręcił, to nie wypada nie znać losów cygańskiej poetki. ^^

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Film? Hmm... Dostrzegam lukę w swojej wiedzy.

   Usuń
 16. Nic ciekawego jakoś w tym miesiącu nie widzę dla siebie:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No co Ty? To tylko ja taka zachłanna jestem? :D

   Usuń
 17. Odpowiedzi
  1. Muszę Cię zmartwić, jest tylko jedno lekarstwo. Zdobycie tych książek. =)

   Usuń
 18. I skąd brać pieniądze na te książki? Ich jest tak dużo i są takie ciekawe...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakbyś szukała wspólniczki do napadu na bank: tutaj jestem! :D

   Usuń
 19. Sierpien zapowiada sie wyjatkowo dobrze :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pierwsza połowa na pewno. W drugiej pewnie tez coś się znajdzie.

   Usuń
 20. Uwielbiam reportaże wydawnictwa Czarne. W tym miesiącu postaram się zwrócić uwagę na książkę ,,Listy do mojego oprawcy". Zapowiada się wyjątkowo interesująco!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To może być mocna lektura. Też lubię ich reportaże, choć w sumie dawno niczego od nich nie czytałam. =/

   Usuń
 21. Widzę kilka ciekawych kryminałów :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Papusza na pierwszy miejscu, zdecydowanie;) No i standardowo Prószyński:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prószyński może doprowadzić do ruiny. Co miesiąc ślinię się do ich książek. ;)

   Usuń
  2. Podejrzewam, że znalazłoby się jeszcze kilka osób ze ślinotokiem. :P

   Usuń
  3. Cokolwiek dziwnie byśmy wyglądali:P

   Usuń
 23. Wyjątkowo nie tylko kryminały. "Listy od mojego oprawcy" zapowiadają się genialnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te "Listy..." to prawie jak kryminał. A może nawet gorzej, bo w końcu to fakty...

   Usuń
 24. W sierpniu jak dla mnie obowiązkowym zakupem jest "Święty psychol" :) Dodałabym do Twoich zapowiedzi "Strażnika tajemnic" Kate Morton. Poza tym interesują mnie książki od Prószyńskiego i Czarnej Owcy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Strażnik..." jest chyba na drugą połowę, więc pewnie się jeszcze u mnie pojawi. Tak przy okazji - ma bajeczną okładkę.

   Usuń
 25. Jakie świetne zapowiedzi. Ja czekam głównie na ,,Dopóki cie nie zdobędę'' oraz ,,Polowanie na myśliwego'', ale inne pozycje również wydają się ciekawe.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W tym miesiącu - thrillery rządzą. :)

   Usuń
 26. Największa ochotę mam na książkę K. Beśki "Ornat z krwi", czytałam jego kryminał "Wieczorny seans" i bardzo przypadła mi do gustu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O, to zwrócę na tego autora większą uwagę. Tym bardziej, że słabo znam polskie kryminały. =/

   Usuń
 27. Oj, sporo tego! Widzę tu kilka książek, które chętnie zobaczyłabym na swojej półce :)

  OdpowiedzUsuń
 28. O dziwo, zainteresowały mnie tylko "Kamyki w brzuchu" i "Zatoka o północy". Będę musiała się im bliżej przyjrzeć :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To faktycznie dziwne. Może w drugim zestawieniu będzie więcej interesujących Cię książek. W końcu dlaczego tylko ja mam bankrutować? :P

   Usuń
 29. Sasza Hady, bo mam pierwszą część i chciałabym ją w końcu przeczytać... razem z drugą oczywiście :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To i tak jesteś do przodu, bo ja nie ma żadnej. ;)

   Usuń
 30. Standardowo najbardziej interesuje mnie Mroczna i Czarna Seria oraz Tess Gerritsen :)

  OdpowiedzUsuń
 31. O nie, ile wspaniałości! Nie wiem jakim cudem, ale muszę większość zdobyć :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że cuda się zdarzają i mnie też się taki przytrafi. ;)

   Usuń
 32. Oczywiście, jak zwykle, zainteresowała mnie cała oferta od Proszynskiego. A już Chamberlain w szczególności. Ale trzeba oszczędzać bo we wrześniu nowa Picoult ;*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prószyński ma genialną ofertę, to fakt.

   Usuń
 33. Tytuły Oficynki i Prószyńskiego mnie najbardziej zainteresowały.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak, obydwa wydawnictwa zaszalały z ciekawymi tytułami.

   Usuń
 34. Oj! wiele tego i wszystkie świetne. Chętnie bym przeczytała "Trupa z Nottingham" Byłam w tym mieście, znam UK, lubię "wracać" do tych miejsc.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O znanych miejscach czyta się z dużo większym zainteresowaniem, to fakt. :)

   Usuń
 35. Gerritsen to chyba wznowienie, bo coś mi się kojarzy, że książkę czytałam. Ciekawa jestem książki Chamberlain, do tej pory miałam okazję zapoznać się z jedną powieścią jej autorstwa i pozytywnie wspominam tę lekturę. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może. Wznowienia też wrzucam. :)

   Usuń
 36. Zapowiadają się puste portfele :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I to jest najlepsze podsumowanie zapowiedzi. :D

   Usuń
 37. Mnie oczywiście interesują na pierwszym miejscu wszelakie kryminały i thrillery :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie powiem, żebyś mnie zaskoczyła. :D

   Usuń
 38. Jeszcze żadnej z tych książek nie widziałem i jakoś specjalnie nie jestem nimi zaciekawiony, no chyba że Oficynka ma całkiem fajne tytuły :D.

  Pozdrawiam!
  Melon

  OdpowiedzUsuń
 39. Widzę mnóstwo wspaniałych pozycji!! Już jestem chora!!
  "Zatoka o północy", "Dopóki Cię nie zdobędę","Polowanie na myśliwego", "Święty psychol" Ehh...prawie wszystkie chciałabym przeczytać:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Znam tylko jedno lekarstwo na tę chorobę: zdobyć przedmioty pożądania. :P

   Usuń

Zapraszam do udziału w dyskusji. ;)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...