*** subiektywne zestawienie premier i wznowień z drugiej połowy miesiąca ***
Albatros
Tess Gerritsen Umrzeć po raz drugi - 23.09
Gdy detektyw bostońskiego wydziału zabójstw Jane Rizzoli i Maura Isles, lekarka sądowa, zostają wezwane na miejsce zbrodni, odkrywają morderstwo godne okrutnej bestii, o czym świadczą nie tylko ślady pazurów na ciele ofiary. Tylko najbardziej wyrafinowany zbrodniarz mógłby pozostawić ciało doświadczonego myśliwego i wykwalifikowanego preparatora zwierzęcych zwłok, oprawione tak, jak trofea zdobiące ściany jego domu. Czyżby Gott nieświadomie obudził drapieżnika bardziej niebezpiecznego niż te, na które kiedykolwiek polował? Maura obawia się, że nie jest to pierwsza zbrodnia tego sprawcy, i na pewno nie ostatnia. Ostatnie zabójstwo wydaje się łączyć z serią niewyjaśnionych śmierci na obszarach dzikiej przyrody w całym kraju, a trop prowadzi poszukiwania do odległego zakątka Afryki.
Sześć lat temu grupa turystów na safari padła ofiarą zabójcy, który okazał się być jednym z nich. Uwięzieni w buszu rozpaczliwie liczyli na nadejście pomocy, zanim rozszarpią ich dzikie zwierzęta bądź zwyciężą ukryte w nich zwierzęce instynkty. Teraz morderca wybrał Boston na miejsce swoich łowów. Rizzoli i Maura muszą wywabić go z cienia i schwytać.
Detektyw Jane Rizzoli i patolog Maura Isles powracają — i zrobią wszystko by odnaleźć zabójcę.
Amber
Jagnar Jonasson Milczenie lodu - 22.09
"Milczenie lodu" to nie tylko kryminał według najlepszych wzorów skandynawskiego noir. To powieść o czymś więcej niż zagadka kryminalna. Jónasson po mistrzowsku opowiada o ludziach i zbrodni, o uczuciach i samotności, o smutku. Jego bohater to nie stary, znużony śledczy czy cyniczny detektyw, tylko młody policjant, niedoszły ksiądz, naznaczony bolesną przeszłością.
Siglufjördur, małe rybackie miasteczko na północy Islandii, jest jak pułapka. Wciśnięte w głęboki fiord, rzadko widzi słońce. Zimą, odbierający siły mrok, trwa kilka miesięcy. Jedyna droga, którą można stąd uciec, prowadzi przez stary tunel zasypany śniegiem i niedostępny aż do wiosny. Tu nikt nikomu nie ufa, wszyscy wiedzą o sobie wszystko i wszyscy milczą.
Ari Thór Arason chciał być filozofem, studiował teologię, ale w końcu skończył szkołę policyjną. Pierwszą pracę znalazł właśnie tu. Nie jest to dobre miejsce dla kogoś, kto nie pogodził się ze swoim życiem i nie ma zbyt grubej skóry. Krwawy ślad na śniegu, ciężko ranna półnaga młoda kobieta, dziwna śmierć sławnego pisarza... Ari Thór wbrew wszystkim musi przedrzeć się przez lodową barierę, która go oddziela od mieszkańców; musi wniknąć w ich przeszłość. Wydarzenia sprzed lat zaczynają splatać się z teraźniejszością. Krąg podejrzanych zacieśnia się, a śledztwo staje się coraz bardziej osobiste. Okruchy prawdy stopniowo układają się w całość...
Czarna Owca
Viveca Sten Tej nocy umrzesz - 23.09
Student Marcus Nielsen zostaje znaleziony martwy w swoim mieszkaniu. Wszystko wskazuje na samobójstwo. Matka Marcusa jest jednak przekonana, że syn został zamordowany. Błaga policję, by nie zamykali sprawy.
W trakcie śledztwa odkryty zostaje trop prowadzący do bazy wojskowej Korso niedaleko Sandhamn. Wkrótce ginie kolejny człowiek, który również ma związki z Korso. Najlepsza przyjaciółka Thomasa, Nora Linde, która dopiero co odeszła od męża, usiłuje dowiedzieć się więcej o bazie wojskowej, w której od kilkudziesięciu lat działają komandosi z piechoty morskiej. Czy w przeszłości kryje się coś, co nie ma prawa wyjść na światło dzienne?
Czarne
Yiyun Li Łaskawszy niż samotność - 16.09
Moran, Ruyu i Boyang mieszkają w jednej kamienicy i chodzą do tej samej szkoły. Niefrasobliwe życie nastolatków odmienia wypadek: ich koleżanka Shaoai zostaje otruta. Choć dziewczynę udaje się odratować, cień podejrzenia pada na każde z dzieci. Tajemnica nie zostaje jednak wyjaśniona. Drogi Moran, Ruyu i Boyanga się rozchodzą, ale żadne z nich nie może zapomnieć. I wszystkie płacą dług przeszłości.
Łaskawszy niż samotność to prowokacyjna opowieść o tym, że wszystkich łączy subtelna nić losu i że nikt nie zostaje bez winy. Być może drogą do jej odkupienia jest miłość, lecz tylko nieliczni potrafią się na nią zdobyć, odrzucając łatwość niepamięci i samotności. To także hipnotyzujący, czerpiący z chińskiej tradycji obraz życia, w którym przeszłość odciska nieusuwalne piętno na teraźniejszości i przyszłości człowieka.
Yiyung Li została uznana za jedną z najlepszych młodych pisarek amerykańskich i jest zdobywczynią nagrody Fundacji im. Ernesta Hemingwaya.
Jon Krakauer Wszystko za Everest - 23.09
Kiedy 10 maja 1996 roku trzy ekipy jednocześnie dokonywały ataku szczytowego, nad Mount Everestem zerwała się burza. Zaczęła się mordercza walka o przetrwanie. Jon Krakauer przeżył.
Książka "Wszystko za Everest" trafiła na listy bestsellerów, ale wywołała też wiele kontrowersji. Stała się także źródłem inspiracji dla filmowców. Sama tragedia zaś – mimo że wydarzyła się prawie dwadzieścia lat temu – wciąż budzi emocje. Problemy opisane przez Krakauera przybrały jeszcze na sile: w komercyjnych wyprawach na Everest bierze udział coraz więcej osób, nie bacząc na zagrożenia i skutki ludzkiej ekspansji w najwyższych górach świata.
Zofia Zaleska Przejęzyczenie - 30.09
„Ty mnie nie maluj na kolanach, ty mnie maluj dobrze”. To zdanie ze starej krakowskiej anegdoty doskonale oddaje trud pracy nad przekładem literackim. W raju, jak chętnie myślimy, wszyscy z pewnością mówili po polsku. Musimy się jednak pogodzić z tym, że ani Tomasz Mann nie był Polakiem, ani nawet Dostojewski nie pisał po naszemu. Aby zrozumieć znaczenie przekładu dla literatury wydawanej w Polsce, warto przeczytać, co o swojej pracy mówią uznani tłumacze Flauberta, Nabokova, Joyce’a, Woolf, Márqueza, Coetzeego oraz wielu innych autorów. Przedzieranie się przez gąszcze językowych pułapek, oddanie ducha oryginału bez szkody dla języka ojczystego , „fałszywi przyjaciele” i prawdziwi wrogowie – to tylko kilka z wielu trudności związanych z pracą nad przekładem. "Przejęzyczenie" pokazuje nam, jak bardzo tłumacze się trudzą, by nas na nowo zaprowadzić do raju – raju literatury.
Filia
Heather Guenkauf Jeden krok - 23.09
Jedna szkoła.
Jeden uzbrojony mężczyzna.
I twoje dziecko.
Emocjonująca powieść, w której napięcie wzrasta z każdą umykającą minutą, a na światło dzienne wychodzą ukryte lęki i konflikty małej społeczności Broken Branch.
Mieszkańcy próbują ustalić tożsamość napastnika z bronią, przetrzymującego w szkole ich dzieci jako zakładników. Na policjantce Meg Barrett spoczywa odpowiedzialność za dzieci z Broken Branch.
Will Thwaite, opiekujący się dwójką wnucząt, powierzonych mu niechętnie przez córkę, przypatruje się wszystkiemu bezradnie, zastanawiając, czy znów zawiódł swoje dziecko. Uwięziona w klasie nauczycielka Evelyn Oliver wyczekuje okazji, by uratować swoich uczniów. Zaś trzynastoletnia Augie Baker zmagająca się z konsekwencjami straszliwego wypadku, zaryzykuje swoim życiem, aby ocalić młodszego brata. Krucha normalność miasteczka zostaje zachwiana. Liczy się każda minuta, prawda musi zostać odkryta.
Iskry
Marek Hłasko Wilk - 23.09
Niezaprzeczalnie sensacją wydawniczą 2015 r. jest w Iskrach nigdy nieopublikowana powieść Marka Hłaski /Wilk/, która była jego debiutem literackim, choć na publikację musiała czekać sześćdziesiąt dwa lata.
''''Wilk" to historia chłopaka z Marymontu, dorastającego w dwudziestoleciu międzywojennym. Rysiek Lewandowski mieszka w biednej dzielnicy. Środowisko lumpenproletariatu to głównie złodzieje i bezrobotni, bezustannie szukający okazji do zarobienia kilku groszy. Młody człowiek, zapatrzony w westerny, szuka dla siebie szlachetnego wzorca do naśladowania, aby zmienić otaczające go realia. Śni o lepszym życiu, nie do końca wiedząc, czym to „lepsze życie” ma być.
W 2015 r. ukażą się dwie wersje powieści: popularna i naukowa. Pierwsza opatrzona zostanie obszernymi przypisami. Wersja naukowa natomiast zawierać będzie, poza samą powieścią, wstęp historycznoliteracki wyjaśniający genezę "Wilka", a także podejmujący próbę przybliżenia struktury dzieła.
Literackie
Psychologiczne i literackie arcydziełko. W tej niewielkich rozmiarów opowieści o zwykłym człowieku i jego prostym życiu nie ma nic zbędnego. Każde słowo jest wyważone, każde zdanie przemyślane i skondensowane. Joseph dobiega sześćdziesiątki. Niewielu ludzi go zauważa, bo niczym się nie wyróżnia. Niewielu go kocha, może nawet nikt, bo Sylvie już dawno odeszła, a matka faworyzuje jego brata. Niczego nie zgromadził przez te lata, jest sam i żyje życiem innym ludzi, jakby własnego nie miał...
Tylko czy życie Josepha rzeczywiście nic nie znaczy?
Małgorzata Gutowska-Adamczyk Kalendarze - 23.09
Najnowsza książka bestsellerowej pisarki. Piękna i pełna osobistych wątków powieść o dzieciństwie.
„Masz siostrę!” – radosny okrzyk babci wybudził ją w październikowy poranek. To pierwsze, mocno utrwalone wspomnienie dziewczynki. Odtąd była starszą siostrą, mądrzejszą, odpowiedzialną. Jako sześciolatka zaczęła swoją drogę do dorosłości.
Wakacje co roku spędzała u dziadków na wsi. Całe dnie biegała boso po trawie, bawiła się ze zwierzętami, pomagała babci, prowadząc z nią długie rozmowy.
Powieść Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk zabiera nas w podróż do małego podwarszawskiego miasta i mazowieckiej wsi, ukrytych w nich wspomnień, obrazów, wrażeń i ludzi. Dorosła kobieta – której synowie opuszczają właśnie rodzinne gniazdo – opowiada historię dziewczynki i odkrywa piękno zwyczajnych rzeczy. Rozmowa przy stole, rodzinna wyprawa pociągiem do sąsiedniej miejscowości, uścisk dłoni najbliższych. Potrafiły przynieść wielką radość i były – może wciąż są – na wyciągnięcie ręki.
"Kalendarze" to mądra opowieść, która pokazuje, że spokojne i z pozoru nudne życie potrafi być wielkim darem.
Marginesy
Niezwykły fresk. Opowieść o małym bohaterze podczas wielkiej wojny, który marzył o tym, by zostać artystą.
Na krótko przed śmiercią Urbain, dziadek Stefana Hertmansa, przekazał mu kilka zapisanych zeszytów – dzienniki, w których zapisał swoje życie. Wnuk obiecał, że zrobi coś z tym materiałem, choć dramatyczne historie rodzinne zasłyszane w dzieciństwie sprawiły, że przez wiele lat bał się zajrzeć do tekstu. W końcu to zrobił. Ich lektura uświadomiła mu, że musi opisać losy dziadka naznaczone biedą, strasznymi doświadczeniami żołnierza frontowego w czasie I wojny światowej, a po wojnie – przedwczesną śmiercią jego wielkiej miłości.
Hertmans stworzył wspaniałą opowieść o okrucieństwie, strachu i przemocy, ale także o odwadze, nadziei i sile potrzebnej do przetrwania. To nie tylko wyjątkowy zapis nieco zapomnianej, ale jakże bogatej historii Flandrii, to także powieść o ukrytej pasji i o tym, co wojna może uczynić z duszą skromnego, ale niezwykłego człowieka.
Wojna i terpentyna to fascynujący obraz życia człowieka, które zbiegło się z tragediami XX wieku – oraz pośmiertna, niemal mityczna próba pozwolenia, aby to życie wybrzmiało.
Daniel Silva Wielki skok - 23.09
Muza
Daniel Silva Wielki skok - 23.09
Legendarny szpieg i konserwator dzieł sztuki Gabriel Allon przeprowadza w Wenecji renowację nastawy ołtarzowej pędzla Veronesego. Niespodziewanie otrzymuje pilne wezwanie od włoskiej policji. Jak się okazało, ekscentryczny londyński marszand Julian Isherwood znalazł się przypadkiem na miejscu mrożącej krew w żyłach zbrodni w willi nad jeziorem Como i zatrzymano go jako podejrzanego. Żeby ratować przyjaciela, Gabriel musi wytropić prawdziwych zabójców, a później wykonać jeszcze tylko jedno proste zadanie: odnaleźć najsłynniejsze zaginione malowidło świata.
Zamordowany był upadłym brytyjskim szpiegiem, skrywającym pewien sekret: handlował kradzionymi dziełami sztuki i sprzedawał je tajemniczemu kolekcjonerowi. Wśród obrazów znajdowało się najbardziej znane zaginione dzieło na świecie: znakomite Narodzenie pańskie ze świętymi Franciszkiem i Wawrzyńcem Caravaggia.
Gabriel wymyśla brawurową zagrywkę, by odzyskać obraz Caravaggia i poznać tożsamość kolekcjonera. Jego poszukiwania zamienią się w ekscytujący pościg – od migotliwych bulwarów Paryża i Londynu poprzez szemrany półświatek Marsylii i Korsyki, aż do niewielkiego banku prywatnego w Austrii, gdzie pewien niebezpieczny człowiek stoi na straży nieuczciwie zdobytego majątku okrutnego dyktatora. W banku tym pracuje też dzielna młoda kobieta, która przeżyła jedną z najgorszych rzezi dwudziestego wieku. Teraz, z pomocą Gabriela, otrzyma szansę, by zadać cios klanowi, który pozbawił ją rodziny.
Gregory Samak Księga Życia - 23.09
Poruszająca opowieść o przyjaźni, odwadze, nienawiści i strachu
Elias Ein, samotny emeryt, pod koniec życia postanawia przeprowadzić się do małego miasteczka w Austrii. W swoim nowym domu odkrywa schody prowadzące do dużej biblioteki.
Tam jego uwagę przykuwa jedna z książek. Nie jest to zwykła książka, lecz Wielka Księga Życia, święte dzieło, w którym sam Bóg zapisuje przeznaczenie każdej istoty ludzkiej...
Przeglądając kolejne wpisy w księdze, Elias odnajduje życiorysy swoich rodziców, przyjaciół, postaci historycznych. Elias jest tym bardziej zafascynowany swym odkryciem, że nieziemska moc tajemnej księgi pozwala mu wpływać na bieg Historii.
Czy Eliasowi uda się zmienić tragiczny los jego bliskich i jaką cenę przyjdzie mu za to zapłacić?
Czy uda mu się zmienić bieg Historii?
Prawa do przekładu powieści zostały sprzedane do 13 krajów.
Pascal
Bear Grylls Lot widmo - 23.09
Pierwszy, zapierający dech w piersiach thriller Beara Gryllsa! Doskonałe połączenie "Tożsamości Bourne’a" z przygodami Indiany Jonesa.
Matka z dzieckiem brutalnie porwani podczas śnieżnej zamieci... Żołnierz torturowany i stracony na odległych szkockich torfowiskach... Zagubiony myśliwiec odnaleziony w sercu amazońskiej dżungli, skrywający sekret wciąż panującego na świecie zła... Desperacka walka o zniszczenie tajnej organizacji, której początki sięgają mrocznych dni panowania niemieckich faszystów...
Co łączy te wszystkie wątki?
Tylko jedna osoba może rozwikłać tę zagadkę. Will Jaeger. Łowca.
Prószyński i S-ka
Dennis Lehane Miniony świat - 17.09
Dennis Lehane, autor bestsellerów „New York Timesa” – „Miasta niepokoju” i „Nocnego życia” – powraca z niejednoznaczną psychologicznie i moralnie historią zbrodni, namiętności i zemsty, rozgrywającą się na Kubie i w Ybor City na Florydzie podczas drugiej wojny światowej. Jego bohater Joe Coughlin musi się w niej rozliczyć ze swoją kryminalną przeszłością i teraźniejszością.
Od dnia, w którym wrogowie Joego Coughlina zabili jego żonę i zniszczyli jego imperium, minęło dziesięć lat. Zniesiono prohibicję, świat znowu ogarnęła wojna, a syn Joego, Tomas, jest już dużym chłopcem. Obecnie były władca kryminalnego półświatka pracuje jako consigliere przestępczej rodziny Bartolo, krążąc między Tampą i Kubą, ojczyzną swojej żony.
Joe Coughlin, który z mistrzowską zręcznością manewruje między czarnym, białym i kubańskim podziemiem kryminalnym, potrafi z równym wdziękiem utrzymywać stosunki towarzyskie ze śmietanką towarzyską Tampy, ludźmi z wywiadu marynarki wojskowej, gangsterami Lansky’ego i Luciana oraz opłacanym przez mafię rządem Fulgencia Batisty. Ma wszystko – pieniądze, władzę, piękną kochankę i anonimowość. Ale sukces nie osłoni go przed nadciągającym mrokiem przeszłości. Nadchodzi czas uiszczenia rachunków za życie w zbrodni.
Dennis Lehane kreśli barwny portret mafii w czasach drugiej wojny światowej – od rozplanowanej z wirtuozerią choreografa strzelaniny w Środę Popielcową po mrożący krew w żyłach, rozdzierający punkt kulminacyjny na kubańskim polu trzciny cukrowej.
Liane Moriarty Wielkie kłamstewka - 22.09
Zbrodnia? Nieszczęśliwy wypadek? A może zwyczajny wybryk?
Wiadomo tylko, że ktoś nie żyje.
Trzy kobiety – nieśmiała, skryta i przebojowa spotykają się któregoś dnia, kiedy ich dzieci idą do przedszkola. Nie wiedzą, że pozornie drobna zmiana przewróci ich życie do góry nogami, a sielska rzeczywistość na przedmieściach Sydney to jedynie pozory. „Wielkie kłamstewka” to opowieść o byłych mężach i drugich żonach, matkach i córkach oraz burzach w szklance wody, a także niebezpiecznych kłamstwach, w których trwamy, by doczekać jutra. Żyjemy, żeby kłamać, czy kłamiemy, żeby żyć? Oto jest pytanie.
Sonia Draga
Ellroy James Perfidia - 23.09
6 grudnia 1941 roku. Stany Zjednoczone stoją na progu II wojny światowej. Ostatnie nadzieje na pokój gasną, gdy japońskie samoloty bombardują Pearl Harbor. Wybucha wojenna zawierucha. Wokół miasta Los Angeles, które do tej pory było bezpieczną przystanią dla lojalnych Amerykanów japońskiego pochodzenia, zaciska się pętla nienawiści. Pierwsi Japończycy trafiają do obozów internowania.
Makabryczne zabójstwo japońskiej rodziny ściąga na miejsce zbrodni trzech mężczyzn i jedną kobietę. William H. Parker jest kapitanem wydziału policji Los Angeles. Tego utalentowanego, niezwykle ambitnego i lubiącego alkohol człowieka trawi chorobliwa ideologia. Parker pozostaje w ostrym konflikcie z sierżantem Dudley’em Smithem - irlandzkim emigrantem, byłym zabójcą IRA i raczkującym spekulantem, pragnącym czerpać zyski z wojny. Hideo Ashida jest policyjnym chemikiem, a jednocześnie jedynym Japończykiem na liście płac policji Los Angeles. Kay Lake, jedyna kobieta w męskim gronie, jest dwudziestojednoletnią amatorką przygód. Prowadzone śledztwo splata ze sobą losy bohaterów. Morderstwo staje się okiem politycznego cyklonu porywającego cztery miotane wichrem przeznaczenia postacie - kolegów, rywali, kochanków i pionki na szachownicy historii.
"Perfidia" jest książką, która zaskakuje. To niezwykła opowieść o II wojnie światowej i Los Angeles, jakiej James Ellroy wcześniej nie napisał. Autor ukazuje bohaterów stojących na krawędzi otchłani, a jednocześnie na progu wielkiego rozwoju Ameryki. Perfidia opisuje tę chwilę w sposób, który zapiera dech w piersi. Wzywa do rozwiązania zagadki wielkiej zbrodni, aby ujawnić zbrodniczość samej wojny. Perfidia to wielka amerykańska powieść.
Świat Książki
Lisa See Kości smoka - 23.09
Liu Hulan, inspektor chińskiego Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, prowadzi dochodzenie w sprawie śmierci amerykańskiego archeologa, którego ciało zostaje znalezione w wodach Jangcy. Jej mąż, Amerykanin David, próbuje wyjaśnić zagadkę kradzieży artefaktów ze stanowiska archeologicznego 518 oraz ich tajemniczej sprzedaży na międzynarodowym rynku sztuki. W miarę postępu śledztwa trafiają na trop starożytnego przedmiotu, który mógłby odmienić historię cywilizacji. David i Hulan w obliczu kolejnych morderstw oraz intryg wracają do tragicznych wspomnień, które wstrząsnęły ich małżeństwem. Na przekór wszystkiemu starają się rozwikłać tajemnicę tak wielką i skomplikowaną jak Państwo Środka.
Znak
Marek Krajewski Arena szczurów - 23.09
Czy można dla ocalenia własnego życia zabić niewinnych ludzi?
Powojenna rzeczywistość pełna zdrajców.
Czy Popielski okaże się zbrodniarzem?
W roku 1948 Popielski po ucieczce z Wrocławia ukrywa się w nadmorskim Darłowie. Miastem rządzą Armia Radziecka i Urząd Bezpieczeństwa. Nikt tu nie zna przeszłości byłego komisarza. Nikt nie podejrzewa, co tak naprawdę ma na sumieniu.
Kiedy nad morzem zaczynają ginąć kobiety, ktoś musi znaleźć gwałciciela i mordercę. Popielski, który prowadzi tajne śledztwo, wie, czym jest piekło – to otchłań zła, labirynt bez wyjścia i bezmiar cierpienia.
Nie wie jednak, że będzie ono jego domem.
"Arena szczurów" to najbardziej mroczny z kryminałów Marka Krajewskiego.
Poprzednio
*** wrzesień - cz. 1 ***
Polecam "Kalendarze". Natomiast co do reszty, to ja mam chyba jakiś kryzys, bo nic mnie nie zainteresowało.
OdpowiedzUsuńUuu... A ja wręcz przeciwnie - jak zwykle chcę duuuużo. :D
UsuńNa nowego Ellroya przebieram nogami już od roku, od premiery za oceanem. Pokłony przed SD, że go wydaje i jeszcze przypomina jego starsze powieści. C&T wydające go wcześniej ewidentnie nie radziło sobie z promocją. Z pozostałych - muszę nadrobić "Nocne życie" Lehane'a, którego "Miniony świat" jest kontynuacją (a ściślej - domyka trylogię o Coughlinach otwartą rewelacyjnym "Miastem niepokoju"). No i Hłasko piszący o dwudziestoleciu międzywojennym - absolutny "must-read", chyba nawet nie odmówię sobie wydania krytycznoliterackiego.
OdpowiedzUsuńEllroya jeszcze nie czytałam, ale czuję, że to będzie coś!
UsuńBardzo czekam na "Milczenie lodu", zresztą już dawno pisałam o tym u siebie. Boję się tylko, że za bardzo się nakręcę i książka mnie rozczaruje.
OdpowiedzUsuńOby nie, bo ja też sobie sporo po niej obiecuję. :)
UsuńMnie bardzo ciekawi nowa książka Tess Gerritsen:)
OdpowiedzUsuńNowość od Tess jak najbardziej ;) I Hłasko ;)
OdpowiedzUsuńBookeaterreality
"Kalendarze" zapowiadają się ciekawie i to nie tylko ze względu na uroczą okładkę :)
OdpowiedzUsuńZ przyjemnością przeczytałabym 'Kalendarze', ale i książkę Tess Gerritsen. Kiedy kupiłam 'Znalezione nie kradzione' Kinga, znalazłam w środku zakładkę reklamującą tę książkę i nabrałam na nią smaka. :D
OdpowiedzUsuńAch, moc reklamy. :D
UsuńKusi mnie "Arena Szczurów" ;)
OdpowiedzUsuńJa z pewnością sięgnę po ''Kalendarze'' Małgorzaty Gutowskiej Adamczyk. Uwielbiam jej ciepłe, mądre książki
OdpowiedzUsuń"Wszystko za Everest" mi się widzi :)
OdpowiedzUsuńInteresująco zapowiada się "Księga życia", no i Lehane...
OdpowiedzUsuńKsiążka Hłaski bardzo mnie interesuje :)
OdpowiedzUsuńTyle super książek... eh, jest w czym wybierać, najbardziej mnie chyba zainteresowało ,,Wszystko za Everest".
OdpowiedzUsuńCiekawe premiery, a mi jakoś wolno ostatnio idzie czytanie...
OdpowiedzUsuńZdarza się. Na pewno szybko to minie. :)
UsuńKochana Tess... I kilka innych pozycji.
OdpowiedzUsuńNo popatrz a ja zupełnie inne zapowiedziane książki zamierzam kupić ;) W planach mam "Wakacje" Middletona, "Uległość", "Czwartkowe wdowy" i "Podwójne życie Pat :)
OdpowiedzUsuńNiemożliwe! A myślałam, że mamy podobny gust. :D
UsuńNajbardziej ciekawi mnie "Jeden krok" :)
OdpowiedzUsuńWidzę kilka interesujących pozycji, będę się za nimi rozglądała.
OdpowiedzUsuńWłaśnie czytam „Arenę szczurów” i chyba jestem nią trochę rozczarowana, a do listy „MUSISZ to, Franco, przeczytać!” dopisuję „Przejęzyczenie”.
OdpowiedzUsuńNajbardziej ciekawi mnie książka Tess Gerritsen :)
OdpowiedzUsuń