*** subiektywne zestawienie najlepszych premier i wznowień z drugiej połowy miesiąca ***
Amber
Ragnar Jónasson Zaćmienie - 24.11
Siglufjörður, rybackie miasteczko na najdalszym północnym krańcu Islandii, odcięte od świata, zasypane śniegiem, pogrążone w ciemności arktycznej nocy albo w nieznośnym świetle arktycznego lata.
Ari Thór znalazł tu pierwszą pracę po szkole policyjnej. Kiedyś studiował filozofię i teologię, ale nie został księdzem. Miał zbyt dużo wątpliwości, za sobą zbyt bolesną przeszłość.
Lecz Siglufjörður to nie jest dobre miejsce dla kogoś, kto nie pogodził się ze swoim życiem. Zimowy mrok odbiera siły, samotność przytłacza jak zaspy śniegu. Tu wszyscy wiedzą o sobie wszystko i wszyscy milczą. Nikt nie ufa nikomu, zwłaszcza obcym, takim jak Ari Thór – targany rozterkami młody policjant, który równie często musi walczyć ze zbrodnią, jak z samym sobą.
Na brzegach spokojnego fiordu w północnej Islandii, w jasną letnią noc brutalnie pobito na śmierć człowieka. Kiedy chmura popiołów z ostatniej erupcji wulkanicznej zamienia całodobowy arktyczny letni dzień w ciemność, młoda reporterka wyjeżdża z Reykjaviku, żeby na własną rękę przeprowadzić śledztwo. Nie wie, że stawką jest życie niewinnej osoby.
Ari Thór i jego koledzy z komisariatu w Siglufjörður zmagają się z coraz bardziej kłopotliwą sprawą, a osobiste dramaty doprowadzają ich do ostateczności. Jakie tajemnice miał zabity i co ukrywa młoda reporterka? Gdy milczące, niewypowiedziane koszmary z przeszłości zagrożą im wszystkim, a ciemność się pogłębi, zacznie się wyścig z czasem, żeby znaleźć zabójcę, zanim znowu ktoś zginie…
Czarna Owca
Håkan Nesser Jedenaście dni w Berlinie - 23.11
Świetnie napisana powieść, pełna charakterystycznego dla Nessera inteligentnego humoru.
Arne Murberg, wskutek wypadku w dzieciństwie, ma poważne trudności z koncentracją i kojarzeniem bardziej złożonych faktów. Mimo to jest bardzo obowiązkowym i serdecznym człowiekiem. Kiedy umiera mu ojciec, postanawia wypełnić jego ostatnią wolę i odnaleźć matkę, która żyje i mieszka w Berlinie. W trakcie podróży spotyka stukniętego profesora, kobietę na wózku i… staje się świadkiem polowania na czarownice. Czy Arne odnajdzie matkę i przekaże jej tajemniczą szkatułkę?
Cristina Campos Cytrynowy chleb z ziarnami maku - 23.11
Miasteczko na Majorce. Dwie siostry, Anna i Marina, spotykają się po piętnastu latach, aby sprzedać młyn i piekarnię, które odziedziczyły po nieznajomej kobiecie. Anna prowadzi wygodne życie u boku mężczyzny, którego już nie kocha. Marina oddaje się pracy w szeregach Lekarzy bez Granic w krajach trzeciego świata.
Nieoczekiwanie Marina postanawia zatrzymać piekarnię i dowiedzieć się, kim była zmarła właścicielka. Podczas swoich poszukiwań odkrywa rodzinne tajemnice, poznaje tajniki wypieku chleba i zbliża się do Anny. Być może uda się im wspólnie odzyskać stracone lata, zmierzyć z duchami przeszłości i przejąć kontrolę nad własnym życiem.
Edward Rutherfurd Londyn - 23.11
Po Paryżu i Nowym Jorku, Edward Rutherfurd przedstawia nam fascynujące losy Londynu.
Z rozmachem opisuje ponad dwa tysiące lat historii tego miasta. Dzięki barwnym bohaterom, których pasjonujące losy misternie splatają się z historią miasta, ukazana zostaje cała bogata przeszłość Londynu. W miarę rozwoju metropolii jesteśmy świadkami powstawania amfiteatru w Londynie, budynku Tower of London, Teatru Szekspirowskiego czy modnej dzielnicy West End.
Sara Larsson Pierwsze kłamstwo - 23.11
Pierwsze kłamstwo pociąga kolejne
Visby, lipiec 1997. Podczas imprezy szesnastoletnia Josefin zostaje brutalnie zgwałcona przez kolegów ze szkoły, Oskara, Jonasa i Rikarda. Mimo procesu sprawcy zostają uwolnieni od zarzutów. Wyrok sądu jest też wyrokiem dla Josefin – dziewczyna nie może otrząsnąć się z traumy, co ma ogromny wpływ na całe jej życie.
Lata później, Oskar prowadzi uporządkowane życie. Stoi przed kolejnym wyzwaniem w swojej udanej karierze sportowej. Ma rodzinę, pisze parentingowego bloga. Jednak podczas wakacji w Tajlandii bardziej niż rodzina interesuje go nocne życie. Pewnego wieczoru wszystko wymyka mu się spod kontroli. Mężczyzna za wszelką cenę próbuję ukryć prawdę przed żoną. Kłamstwo goni kłamstwo. Nagle Oskar zaczyna dostawać pogróżki…
Pierwsze kłamstwo to powieść, która wyzwala wiele emocji. Larsson pokazuje, co naprawdę kryje się za słowem „gwałt”. To nie jest określenie na „chwilę zbłądzenia”, ale akt, który potrafi złamać czyjeś życie.
Pierwsze kłamstwo pociąga kolejne
Visby, lipiec 1997. Podczas imprezy szesnastoletnia Josefin zostaje brutalnie zgwałcona przez kolegów ze szkoły, Oskara, Jonasa i Rikarda. Mimo procesu sprawcy zostają uwolnieni od zarzutów. Wyrok sądu jest też wyrokiem dla Josefin – dziewczyna nie może otrząsnąć się z traumy, co ma ogromny wpływ na całe jej życie.
Lata później, Oskar prowadzi uporządkowane życie. Stoi przed kolejnym wyzwaniem w swojej udanej karierze sportowej. Ma rodzinę, pisze parentingowego bloga. Jednak podczas wakacji w Tajlandii bardziej niż rodzina interesuje go nocne życie. Pewnego wieczoru wszystko wymyka mu się spod kontroli. Mężczyzna za wszelką cenę próbuję ukryć prawdę przed żoną. Kłamstwo goni kłamstwo. Nagle Oskar zaczyna dostawać pogróżki…
Pierwsze kłamstwo to powieść, która wyzwala wiele emocji. Larsson pokazuje, co naprawdę kryje się za słowem „gwałt”. To nie jest określenie na „chwilę zbłądzenia”, ale akt, który potrafi złamać czyjeś życie.
Fabryka Słów
Janet Evanovich Płomienna siedemnastka - 25.11
Nie ma dymu bez ognia, a nikt nie wie tego lepiej niż łowczyni nagród z New Jersey Stephanie Plum. Na pustej parceli budowlanej Vincenta Pluma porzucane są martwe ciała. Nikt nie wie, kim jest zabójca i jaki jest klucz wyboru ofiar. Oczywiste jest natomiast, że nazwisko Stephanie jest na liście zabójcy i to, że mało jest czasu na jego znalezienie. Na dodatek w Trenton pojawia się była gwiazda piłki nożnej z czasów licealnych Stephanie. Czy jej rozterki sercowe mają szansę się zakończyć? Cała rodzina bowiem dąży do tego, aby trzydziestolatka w końcu sie ustatkowała. Gdy na dodatek babcia Joe Morellego spojrzy na Stephanie "urocznym okiem", będzie to znak, że nadszedł czas, aby uciec z miasta. Morderca czający się za rogiem, garść gorących mężczyzn, a także zlecenie schwytania tańczącego niedźwiedzia i emerytowanego wampira wygląda na to, że życie Stephanie pójdzie z dymem.
Filia
praca zbiorowa Księgarenka przy ulicy Wiśniowej - 23.11
Każda księgarnia ma swoją historię... A książka, dana w prezencie, może odmienić czyjeś życie.
Pan Alojzy, sympatyczny właściciel małej księgarenki przy ul. Wiśniowej, postanawia zamknąć swój sklepik z książkami. Prowadził go przez prawie pół wieku, ale jest coraz starszy, brakuje mu sił. Chciałby odpocząć i wreszcie zrealizować swoje marzenie o dalekiej podróży do córki, mieszkającej w Australii.
Księgarenka, jego całe życie, zostanie zamknięta, ale nie tak zwyczajnie, z dnia na dzień. Dla jej wiernych, stałych bywalców pan Alojzy przygotował prezenty. Postanowił obdarować ich egzemplarzami swoich ukochanych książek. Dla każdej osoby wybrał pozycję szczególną, taką, która jego zdaniem może być dla tej osoby drogowskazem albo pocieszeniem. Piękna i roztrzepana Celestyna otrzyma od niego "Błękitny zamek" Lucy Maud Montgomery. Dla tajemniczej Alicji pan Alojzy ma oczywiście "Alicję w Krainie Czarów", a dla bezwzględnego reżysera "Opowieść wigilijną". Największa niespodzianka spotka jednak Ryszardę Kociołek, w ręce której trafi "Wielka księga Kubusia Puchatka".
Książki są przewodnikami duszy, w to wierzy pan Alojzy. Czy ma rację? Czy uda mu się rozświetlić smutne poranki pewnej zapracowanej kobiety, która naprawdę nie znosi Świąt, i przywołać uśmiech na twarz małego chłopca? Czy moc obdarowywania i czynienia dobra ma taką siłę, że smutny sekret pana Alojzego przestanie tak bardzo ciążyć mu na sercu?
Wydawnictwo Kobiece
Scott Stambach Niewidzialne życie Iwana Isajenki - 15.11
Bohaterem debiutanckiej powieści Scotta Stambacha jest Iwan Isajenko, zdeformowany fizycznie siedemnastolatek o błyskotliwym umyśle i upodobaniu do wisielczego humoru, od urodzenia mieszkający w Szpitalu dla Ciężko Chorych Dzieci w Mazyrzu na Białorusi. Ponieważ każdy dzień w tym miejscu wygląda tak samo, dla zabicia nudy Iwan namiętnie czytuje książki i wszystko zamienia w grę, manipulując zdarzeniami oraz ludźmi. I dopiero pojawienie się nowej pacjentki wywraca jego spokojny, poukładany świat do góry nogami. Początkowo Iwan nie darzy Poliny sympatią. Dziewczyna podkrada mu książki. Niszczy ustalony od dawna porządek dnia. I na dodatek jest piękna. Niechęć szybko ustępuje jednak miejsca ciekawości, aż wreszcie między dwojgiem młodych ludzi rodzi się uczucie, o którym żadne z nich nie śmiało nawet marzyć. Teraz Iwan, który dotąd starał się tylko jakoś przetrwać, odgrodzony od świata murem obojętności, zaczyna pragnąć od życia czegoś więcej. Pragnie, by Polina żyła…
Historia Iwana to wzruszająca opowieść o odnajdywaniu nadziei w najbardziej nawet niesprzyjających okolicznościach. Czytelnik długo nie jej zapomni.
Mitchell Kriegman Być jak Audrey Hepburn - 23.11
Opowieść o tym, jak jedna mała czarna może całkowicie zmienić życie młodej dziewczyny…
19-letnia Lisbeth ucieka od monotonii życia codziennego, oglądając filmy z Audrey Hepburn w roli głównej. Na co dzień pracuje w miejscowym barze jako kelnerka, jednak to zajęcie nie daje dziewczynie żadnych perspektyw na dalszy rozwój.
Pewnego dnia otrzymuje rewelacyjną wiadomość od swojej przyjaciółki Jess –stażystki w Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku. Okazuje się, że na najważniejszym wydarzeniu modowym Met Gala, odbywającym się przy udziale nowojorskich celebrytów i rekinów biznesu z Wall Street, zostanie wystawiona pierwotna wersja legendarnej sukienki od Givenchyego, którą miała na sobie Audrey Hepburn w filmie Śniadanie u Tiffany’ego. Lisbeth, długo się nie zastanawiając, wyrusza w podróż do Wielkiego Jabłka.
Już na miejscu, w tajemnicy przed wszystkimi, a także dzięki pomocy Jess, Lisbeth przymierza słynną suknię. Dodatkowy makijaż i fryzura à la Audrey Hepburn sprawiają, że część osób bierze bohaterkę za elegancką i prominentną celebrytkę.
Wkrótce, dzięki sukienkom vintage swojej babci oraz modowej smykałce Jess, Lisbeth odnosi niebywały sukces w elitarnej socjecie Manhattanu, skupiając na sobie uwagę księżniczki popu Tabithy Eden oraz wpływowego ZK Northcotta, następcy potentata gazowego. Jednak w niedługim czasie Lisbeth przekonuje się, że jej nowe życie – pełne zaskakujących zwrotów akcji – wcale nie jest usłane różami, zaś ludzie, którzy przebywają w jej otoczeniu, mają wobec niej podejrzane zamiary. Młoda kobieta będzie musiała się zastanowić, co tak naprawdę liczy się w życiu: znajomość z reprezentantami nowojorskiej elity czy może relacje z tymi osobami, które znają prawdziwą Lisbeth.
Nowojorski blichtr, ciemne sekrety socjety Manhattanu oraz powiew wielkiego świata glamour…
Idealna powieść dla fanek Audrey Hepburn oraz dla każdej kobiety, która pragnie choć na chwilę wyrwać się z codziennej, przytłaczającej rzeczywistości!
Muza
Grzegorz Kalinowski Śmierć frajerom. Tajemnica skarbu Ala Capone - 23.11
Trzecia część cyklu "Śmierć frajerom" rozgrywa się w Chicago, dokąd Heniek Wcisło ucieka przed ścigającym go aspirantem Karolem Denhelem. Kluczowe sceny będą się jednak rozgrywały w Warszawie, która jest rodzinnym miastem Heńka oraz autora powieści.
Po dramatycznych wydarzeniach, które miały miejsce w ostatnich scenach "Złotej maski", Heniek Wcisło jest zmuszony na jakiś czas opuścić Warszawę. Zatrzymuje się w Chicago, gdzie poznaje zupełnie nowy świat. Świat gangsterów, prohibicji, zawodowego bosku, golfa, awiacji i jazzu. Heniek z nową tożsamością i wachlarzem fałszywych i prawdziwych paszportów zwiedzi San Francisco i Hollywood, a w Nowym Jorku zawita zarówno do Metropolitan Opera, jak i do Cotton Clubu. Świat szalonej muzyki, szybkich, wielkich pieniędzy, jeszcze szybszych samochodów oraz wyzwolonych kobiet wciągnie Heńka, ale nie na tyle by zechciał zostać tam na stałe. Po powrocie z Ameryki Heniek stanie się szanowaną postacią, człowiekiem o silnej pozycji w warszawskim towarzystwie, ale przeszłość oczywiście nie pozwoli mu o sobie zapomnieć.
Leszek Herman Latarnia umarłych - 23.11
Akcja "Latarni umarłych" rozgrywa się w rok po wydarzeniach opisanych w "Sedinum – wiadomość z podziemi". Troje młodych ludzi – Paulina, Igor i Johann – zostaje ponownie wplątanych w sensacyjne śledztwo, tym razem dotyczące pewnego morderstwa.
Dawno, dawno temu, w pewnym małym miasteczku nad samym morzem, w starym średniowiecznym zamczysku rodzi się chłopiec, który niedługo potem zostaje królem całej Skandynawii, a w ówczesnej Europie jest nazywany Cesarzem Północy.
Mijają wieki. Rok 1941. Mroźną listopadową porą, w samo południe, nieopodal miasta dochodzi do potężnej eksplozji, która kładzie pokotem wszystkie drzewa i wybija szyby w oknach w całej okolicy. Fala uderzeniowa odczuwalna jest w promieniu kilkudziesięciu kilometrów, a w pewnej starej kaplicy zapada się posadzka.
Blisko osiemdziesiąt lat później pewnego wiosennego dnia do redakcji popularnego, szczecińskiego dziennika przychodzi wiadomość od pewnego staruszka. W jego kolejnych listach nieprawdopodobne wspomnienia i sensacyjne szczegóły przeplatają się z urojeniami z czasów wojennych. Zajmująca się tym tematem dziennikarka Paulina Weber zaczyna wątpić w zdrowie psychiczne nadawcy. Gdy w ostatnim liście zdradza on, że od wielu lat ukrywa zakopane w piwnicy zwłoki, jest już tego pewna…
Pozostawione przez niego stare dokumenty z wolna zaczynają jednak odsłaniać mroczne wydarzenia, które za czasów drugiej wojny światowej rozegrały się w sennej, nadmorskiej scenerii...
Prószyński i S-ka
Lucjan, Maciej Make Life Harder - 22.11
W swojej kolejnej książce "Make Life Harder" zapraszają na emocjonujący rejs po meandrach polskiej polityki. Dowiesz się między innymi, jaka jest różnica między Barackiem Obamą a Jarosławem Kaczyńskim, ile flipchartów znajduje się w siedzibie Platformy Obywatelskiej i dlaczego Korwin nigdy nie wejdzie do sejmu.
Będzie to dla ciebie przygoda intelektualna na miarę wywiadu rzeki z Leszkiem Kołakowskim albo przynajmniej koncertu Stachursky’ego w Mielnie. A nawet jeśli się z niej niczego nie dowiesz, to przynajmniej od czasu do czasu radośnie zarechoczesz pod wąsem.
"Make Life Harder", czyli Maciej i Lucjan – samozwańczy eksperci zajmujący się wszystkimi zagadnieniami: lifestyle’u, mody i urody oraz mniej istotnymi problemami społeczno-egzystencjalnymi, takimi jak religia, polityka, przemijanie i śmierć.
Gayle Forman Zostaw mnie - 22.11
Maribeth Klein to wiecznie zabiegana pracująca matka. Wszystko co wiąże się z domem, z mężem i z dziećmi spoczywa na jej barkach – nawet w czasie rekonwalescencji po zawale zwolniona jest jedynie od obowiązków zawodowych. W Maribeth Klein cząstkę siebie odnajdzie każda kobieta, której zdarzyło się kiedykolwiek pomyśleć, że zamiast wracać do domu i robić obiad, wolałaby uciec na koniec świata. Cząstkę siebie odnajdzie w niej każdy, kto kiedykolwiek zapragnął wsiąść do pociągu i pojechać gdzieś, gdzie nikt nie oczekiwałby od niego nieustannego usługiwania.
W okresie rekonwalescencji Maribeth nabiera przekonania, że nie jest w stanie sprostać wymaganiom wszystkich wokół, decyduje się więc na krok zupełnie nie do pomyślenia. Pakuje się i wyjeżdża. Jak to jednak często w takich przypadkach bywa, po przybyciu w nowe miejsce zaczyna patrzeć na swoje życie z innej perspektywy. Z dystansu może inaczej ocenić oczekiwania swoich bliskich, a także swoje życie zawodowe. Dzięki wsparciu nowych przyjaciół udaje jej się odkryć w sobie tajemnice, które dotychczas skrywała nie tylko przed rodziną, ale nawet przed samą sobą.
„Zostaw mnie” to intrygująca książka o lękach, przed którymi wszyscy staramy się uciekać. Gayle Forman przedstawia nam fascynujących bohaterów – mężów, żony, przyjaciół i kochanków – którym zdarza się popełnić błąd i się potknąć, ale którzy stają się dzięki temu lepszymi ludźmi i uczą się przebaczać. Tym samym dowodzi, że jest wnikliwą obserwatorką ludzkiej natury. Jej książka to wciągająca analiza współczesnego macierzyństwa wraz ze wszystkimi jego niejednoznacznościami, a także próba odpowiedzi na pytanie: co się dzieje, gdy dojrzała kobieta porzuca dom?
Sonia Draga
Maxime Chattam Niech będzie wola twoja - 16.11
Witamy w Carson Mills, małym miasteczku na Środkowym Zachodzie, otoczonym polami maków i lasami, a w eleganckich domach mieszkają ludzie, którzy się znają. Byłby to prawdziwy raj na ziemi, gdyby nie Jon Petersen. Najgorszy z ludzi, którego boi się sam diabeł. Pewnego dnia wasze drogi się skrzyżują. A wtedy… niewątpliwie obudzi się w nim pragnienie, by zniszczyć to, co w was dobre…
Maxime Chattam manipuluje nami od początku do końca tej niepokojącej historii, której zakończenie jest równie nieoczekiwane, co spektakularne.
Chris Carter Jeden za drugim - 23.11
Detektyw Robert Hunter ze specjalnej jednostki wydziału zabójstw policji Los Angeles odbiera dziwny telefon. Anonimowy rozmówca podaje mu adres strony internetowej i zmusza, by dokonał szokującego wyboru. Hunter może jedynie patrzeć, jak ktoś torturuje i morduje niezidentyfikowaną ofiarę, transmitując to wszystko na żywo przez Internet.
Policja Los Angeles we współpracy z FBI używa wszelkich dostępnych środków, by namierzyć źródło sygnału, ale zabójca umie doskonale zacierać za sobą ślady. Hunter i jego partner Garcia dopiero rozpoczynają swoje śledztwo, gdy Hunter dostaje kolejny telefon. Nowy adres internetowy. Nowa ofiara. Ale tym razem zabójca postanowił zrobić ze swojej gry sadystyczne reality show na żywo, w którym każdy może oddać decydujący głos.
Znak
Mark Frost Sekrety Twin Peaks - 23.11
Miasteczko Twin Peaks, najbardziej fascynująca serialowa produkcja XX wieku, jedno z największych osiągnięć Davida Lyncha, mistrza surrealistycznej grozy i czarnego humoru, powraca na ekrany już w 2017 roku. Książka Marka Frosta, współscenarzysty serialu, stanowi pomost fabularny między tym, co zdarzyło się w Twin Peaks 25 lat temu, a tym, co czeka nas teraz. Jest niezbędna do tego, by zrozumieć akcję nowego sezonu.
Laura Palmer obiecała agentowi Cooperowi, że spotkają się ponownie za dwadzieścia pięć lat. Nadszedł czas na spełnienie tamtej obietnicy… lub groźby.
Odkryj sekrety, które czają się w mrocznych lasach Twin Peaks.
A ja czekam na "Kownacką. Ta od Plastusia" z Czarnego.
OdpowiedzUsuńNo, muszę powiedzieć, że nic mnie nie zainteresowało - uważam to za wielki sukces :D
OdpowiedzUsuńOooo... Czyżbym tylko ja była taka zachłanna? :D
UsuńPrzeczytalam "Cytrynowy chleb z ziarnami maku". Jakos wytrwalam do konca, haha. To hiszpanska wersja "Domu nad rozlewiskiem" Kalicinskiej. Najbardziej denerwujace jest w niej moralizatorstwo à la española o roli kobiety w spoleczenstwie i samozadowolenia z tego "jacy to my tu jestesmy wspaniale progresywni". Nie polecam.
OdpowiedzUsuńDzięki za ostrzeżenie! Przyznaję, że ta Majorka przez chwilę mnie kusiła :)
UsuńKubeł zimnej wody. Szkoda, że książka wypada tak kiepsko, bo miałam na nią ogromną ochotę.
UsuńSporo ciekawych pozycji. Najbardziej przygarnęłabym "Zostaw mnie" i "Jak być Audrey Hepburn". :)
OdpowiedzUsuńBuziaczki! ♥
Zapraszam do nas 😍
Świat oczami dwóch pokoleń
Najbardziej zaciekawiły mnie propozycje od Sonii Dragi. Co prawda nie miałam jeszcze okazji przeczytać poprzedniej książki Cartera, ale mam nadzieję, że oba tytuły szybko wpadną mi w ręce. A na thrillery Chattama zawsze warto zwrócić uwagę, sprawdzony autor. :)
OdpowiedzUsuńJa już się nie mogę doczekać, kiedy te książki do mnie dotrą. :)
UsuńNa "Cytrynowy chleb z ziarnami maku" mam wielką chęć ;)
OdpowiedzUsuń"Londyn" to lektura w sam raz dla mnie 😊
OdpowiedzUsuńA widziałaś, ile to ma stron? :D
UsuńZ chęcią przeczytałabym wszystkie pozycje. Na Twojej liście jest parę świetnych książek :)
OdpowiedzUsuńJest w czym wybierać. )
UsuńLektur sporo, ale jak na mój smak literacki, zaciekawiły mnie tylko dwie: Cristina Campos "Cytrynowy chleb z ziarnami maku" oraz Mitchell Kriegman "Być jak Audrey Hepburn". Dzięki za cynk! ;) Pozdrawiam
OdpowiedzUsuńPrzeczytaj powyższy komentarz Agnieszki o książce Campos. Mój zapał trochę ostudziła.
UsuńChętnie przeczytałabym nową książkę Cartera (choć poprzednia jeszcze nieprzeczytana), "Londyn" i "Pierwsze kłamstwo".
OdpowiedzUsuńJa też mam jednego zaległego Cartera. :/
UsuńJa czekam na "Płomienną siedemnastkę" ;)
OdpowiedzUsuńTak myślałam. :D
UsuńWidzę tu tyle tytułów dla siebie, że nie mam pojęcia kiedy je wszystkie przeczytam :D Nie za dobrze! W pierwszej kolejności na pewno Gayle Forman, gdyż czytam jej książki regularnie, gdy tylko wychodzą nowe tytuły. Poza tym "Cytrynowy chleb z ziarnami maku", gdyż lubię książki z wątkiem kulinarnym. Na pewno pozycja o Londynie, gdyż wszystkie pozycje o miastach są jak najbardziej na tak. Do tego horrory i kryminały. Ten o Islandii chociażby. Dużo tego :D
OdpowiedzUsuńA czytałaś "Nowy Jork" i "Paryż" Rutherfurda? Tej drugiej jeszcze nie czytałam, ale ta pierwsza jest świetna! Więc pewnie i "Londyn" taki będzie.
UsuńA że dużo... Cóż... Skądś to znam. :D
Zostaw mnie - to mój priorytet.
OdpowiedzUsuńChciałabym przeczytać "Cytrynowy chleb z ziarnami maku".
OdpowiedzUsuńciekawi mnie Sara Larsson Pierwsze kłamstwo
OdpowiedzUsuńZ chęcią poznam "Londyn" (ciekawa jestem, co wymyśli autor po "Paryżu" i "Nowym Jorku" oraz trzecią część powieści "Śmierć frajerom". :)
OdpowiedzUsuńWłaśnie skończyłam czytać Cytrynowy chleb z ziarnami maku... i zareagowałam odrobinę słabiej na tę książeczkę niż się spodziewałam... Prolog, który zdradza znaczną część zakończenia zaburzył mi harmonię czytania, myślę, że gdyby go nie było, to nie mogłabym się oderwać od Cytrynowego chlebka, po to, żeby poznać zakończenie...
OdpowiedzUsuńPoza tym przepisy na początku każdego rozdziału, bardzo fajnie dopełniają całą książkę :)
Na pewno odprężająca, ale nie zaskakująca ani nie porywająca :)
Pozdrawiam,
www.favouread.blogspot.com