Nie będę kupować książek. Nie będę kupować książek. Nie będę kupować książek. (Oczywiście oprócz najnowszych powieści Hosseiniego i Murakamiego). Dla tych, którzy nie mają podobnego postanowienia, wrzucam zestawienie najciekawszych premier i wznowień, które powinny pojawić się w księgarniach w pierwszej połowie listopada.
Albatros
Rankiem 1484 roku, piraci atakują wioskę Llafranc.
Jeden z mieszkańców, Ramón Serra umiera, a jego rodzina – żona i córka – zostają uprowadzone. Ostatnie słowa, które kieruje do dwunastoletniego syna brzmią „ Obiecaj mi, że będziesz wolny”.
Po stracie rodziny Joan wraz z młodszym bratem przenosi się do Barcelony, gdzie znajduje pracę w księgarni u państwa Corrió, którzy stają sie dla niego drugą rodziną. Jednakże i tym razem spotyka go tragedia, gdyż rodzina Corrió zostaje oskarżona o herezję i spalona na stosie.
Joan ma teraz trzy cele z życiu: odnaleźć swoja prawdziwą rodzinę, uratować ukochaną i zostać księgarzem. Chce spełnić również przysięgę złożoną ojcu na łożu śmierci. Czy dane mu jednak uzyskać wolność?
(13 listopada)
Amber
„Tonący w deszczu krajobraz pozbawiony zarówno życia, jak i konkretnych kształtów. Płaskie wrzosowiska, upstrzone kępami drzew, mokradła” – to pejzaż Chemii śmierci, pierwszego bestsellera Simona Becketta z genialnym antropologiem sądowym doktorem Davidem Hunterem.
„Wszędzie wokoło leżały ludzkie ciała w różnym stanie rozkładu” – to Trupia Farma, sceneria Szeptów zmarłych.
„Targana sztormem, odcięta od świata i sparaliżowana śmiertelnym strachem wysepka” – to Zapisane w kościach.
I znowu W wołaniu z grobu: ponure torfowiska i wrzosowiska, i mgła…
I teraz Rany kamieni. I słońce, pola, pszeniczne łany, strumyk, zagajnik… Wszystko zastygłe w bezruchu. Obezwładnia nas upał. I osacza cisza. W ten idylliczny krajobraz wjeżdża luksusowym audi na oparach benzyny narrator. Ale to nie doktor Hunter. Nie wiemy – i prawie do końca się nie dowiemy – kim jest. Wiemy, że ucieka. I że się boi. Panicznie się boi. A my razem z nim. I o niego. Choć wcale nie wiemy– i prawie do końca się nie dowiemy – czy jest ofiarą, czy może mordercą…
(5 listopada)
Buchmann
Nowe wydanie bestsellerowego thrillera Karin Slaughter z cyklu hrabstwo Grant!
Stan Georgia, hrabstwo Grant. Sara Linton, lekarka i koronerka, i Jeffrey Tolliver, policjant i jej były mąż, znajdują w lesie skrzynię, a w niej zwłoki pięknej dziewczyny. Ofiarę zakopano żywcem i w okrutny sposób zamordowano.
Wkrótce bohaterowie dokonają kolejnych przerażających odkryć. Sara i Jeffrey chcą za wszelką cenę schwytać zabójcę. Rozpoczyna się dochodzenie, które podda też próbie ich burzliwy związek i zmusi do konfrontacji z trudną prawdą. Nie ma bowiem nikogo, kto byłby niewinny...
Niewierny to thriller o wierze, zwątpieniu i zbrodni, który przykuwa uwagę czytelnika od pierwszej do ostatniej strony.
(6 listopada)
Czarna Owca
Siódma część cyklu o Drużynie A – jednostce specjalnej do zwalczania przestępczości międzynarodowej.
Była żona członka specjalnej jednostki policyjnej do spraw przestępczości międzynarodowej, znanej jako Drużyna A wchodzi do banku, aby załatwić kilka spraw. To preludium do ciągu niezwykłych wydarzeń; sprawy zakładników, zagadki tajemniczego biurka, zbioru skamielin, które prowadzą do najbardziej dramatycznych perturbacji drugiej wojny światowej i zimnej wojny lat powojennych.
(6 listopada)
Czarne
Napisałam tę książkę w ciągu paru miesięcy po śmieci ojca. Ma rytm braku i rozpaczy. Nie pisałam autoterapeutycznie, ale tym bardziej nie po to, by przerobić doświadczenie w literaturę. Pisałam, bo nie mogłam robić nic innego. Oczywiście, wykonywałam codzienne czynności i ich niezbędność stała się jednym ze składników narracji: dorośli rozpaczają po wykonaniu obowiązków. Pocieszałam się obrazem taty, który zatelefonowałby do mnie zaraz po lekturze. To straszne pocieszenie, ponieważ miałby pochwalić mnie za opis swojej własnej śmierci.
Inga Iwasiów
(4 listopada)
Czarna małpa to kolejna powieść znakomitego rosyjskiego prozaika, która pokazuje złożoną rosyjską rzeczywistość. Bohater, pisarz i dziennikarz, wpada na trop tajemniczego laboratorium, w którym odbywają się badania psychiatryczne nad dziećmi. W tym samym czasie, w odległej wiosce, ma miejsce makabryczna zbrodnia dokonana przez nieletnich... Sensacyjny wątek jest świetnym pretekstem, by pokazać surowość systemu, podwójne standardy, mroczny półświatek i zacofanie prowincji. Równie mistrzowsko zdziera Prilepin uczuciowe pozłotko z relacji damsko-męskich i miłości rodzicielskiej, obnażając lęki, seksualne frustracje i samotność bohatera. Czarna małpa to zaskakujące połączenie politycznego thrillera, dramatu psychologicznego i powieści obyczajowej.
(6 listopada)
Zając o bursztynowych oczach to niezwykła synteza powieści detektywistycznej, rodzinnych wspomnień i wykładu z historii sztuki. Odziedziczywszy po wujecznym dziadku wyjątkowy zbiór 264 maleńkich japońskich figurek, autor rozpoczyna pasjonujące śledztwo. Zgłębiając historię tej szczególnej kolekcji, poznaje dzieje swoich przodków — kilku pokoleń arystokratycznej rodziny Ephrussich. Nurtuje go pytanie, jak to się stało, że z całej ogromnej fortuny właśnie te drobne i kruche przedmioty przetrwały kataklizmy XX wieku.
(7 listopada)
Dwójka bohaterów, koniec lat dziewięćdziesiątych, pierwszy wyjazd na Zachód w poszukiwaniu wolności, zakazanych używek i kolorowych guldenów. Cel: Breda, gdzie tuż po przyjeździe za sprawą spotkanego na ulicy nieznajomego znajdują mieszkanie i pracę w knajpie, w której panuje atmosfera jak z Dymu Wayne’a Wanga. Między opowieściami o imprezach, starych polonusach, sprzątaniu urzędu pocztowego i zajęciach na uniwersytecie rysuje się obraz współczesnej Holandii. Kraju, o którym wiemy wciąż niewiele, choć dziś jest drugim w Europie skupiskiem naszej zarobkowej emigracji. Oglądany z bliska okazuje się pod wieloma względami nie mniej egzotyczny, niż gdyby leżał na drugiej półkuli. To opowieść ironiczna, zabawna i bezczelna jak jej młodzi bohaterowie, którzy domagają się na targu białego sera, śpią w studentenhuis i zapożyczają się u wielebnego Fonsa. Spodoba się wszystkim, którzy choć raz marzyli o wyprawie na Zachód w poszukiwaniu wolności i przygód.
(13 listopada)
Dorota Sumińska jest baczną obserwatorką przyrody i świata, interesuje ją każde istnienie. Ważni są dla niej tak samo ludzie, jak zwierzęta i cała natura. Przez lata gromadziła różne historie, wspomnienia, anegdoty, które stały się kanwą wielowątkowej, uniwersalnej opowieści o przewrotności losu i wszechobecności zwierząt, które towarzyszą ludziom w kluczowych momentach życia. Spełnione marzenia, podstępna miłość, która pojawia się w niespodziewanym momencie, przypadki, które stają się przeznaczeniem. Gesty, słowa, przedmioty, które na zawsze odmieniły czyjeś życie. Sekrety, które łączą i dzielą. Ludzie zapadający w pamięć na zawsze. Bracia mniejsi, którzy pomagają uświadomić ludziom inny wymiar codziennych spraw. Nieoczywiste, zaskakujące, poruszające… historie z życia i o życiu.
(6 listopada)
Literackie
Dorota Sumińska jest baczną obserwatorką przyrody i świata, interesuje ją każde istnienie. Ważni są dla niej tak samo ludzie, jak zwierzęta i cała natura. Przez lata gromadziła różne historie, wspomnienia, anegdoty, które stały się kanwą wielowątkowej, uniwersalnej opowieści o przewrotności losu i wszechobecności zwierząt, które towarzyszą ludziom w kluczowych momentach życia. Spełnione marzenia, podstępna miłość, która pojawia się w niespodziewanym momencie, przypadki, które stają się przeznaczeniem. Gesty, słowa, przedmioty, które na zawsze odmieniły czyjeś życie. Sekrety, które łączą i dzielą. Ludzie zapadający w pamięć na zawsze. Bracia mniejsi, którzy pomagają uświadomić ludziom inny wymiar codziennych spraw. Nieoczywiste, zaskakujące, poruszające… historie z życia i o życiu.
(6 listopada)
Nadzieja na miłość i lepsze jutro…
Romans na przekór metryce, zapomniane uroki codzienności oraz sposoby na oswajanie i pokochanie siebie dzień po dniu to w skrócie najnowsza książka Romy Ligockiej. Autorka z dużą dozą sympatii podpatruje rzeczywistość wskazując najlepsze strony życia.
Miłość z natury swojej i istoty musi być wolna. Ale jak dać komuś miłość nie odbierając mu jednocześnie wolności? Jak kochać dojrzale? Tym, którzy sądzą, że z pierwszą zmarszczką maleje nasze prawo do erotyki, bo może natura tak chce, powiem tylko, że skoro w wielu dziedzinach kpimy sobie z natury – zmieniamy ją i poprawiamy – to dlaczego nie w tej? Miłość. Starość – przyjaciółki czy rywalki? A może obie są w nas jednocześnie?
Ja dzisiejsza, nie jestem już tą wczorajszą i nawet jej sobie nie przypominam. Wokół nas przecież nieustannie zmienia się świat i my się w nim zmieniamy.
Dlatego proszę Państwa: dziś w nocy przestawiamy zegary: niech biją już tylko w naszym własnym rytmie – w rytmie naszych serc.
(6 listopada)
Muza
Tsukuru Tazaki ma trzydzieści sześć lat, jest kawalerem. Pochodzi z Nagoi, ale mieszka w Tokio, gdzie pracuje w firmie budującej dworce. Szesnaście lat temu miał czworo bliskich przyjaciół, którzy na drugim roku studiów nagle i nie wiadomo dlaczego zerwali z nim stosunki. Tsukuru bardzo ciężko to przeżył. Teraz, po latach, postanawia dowiedzieć się, co właściwie się wtedy stało. Odwiedza po kolei dawnych przyjaciół i próbuje odkryć tajemnice przeszłości. Dlatego wraca do rodzinnej Nagoi i wyrusza w podróż do Finlandii.
Najnowsza powieść genialnego japońskiego pisarza Wydanie polskie – pierwsze w Europie!
Na świecie wcześniej tylko przekłady koreański i chiński!
Pierwszy nakład – pół miliona egzemplarzy – został sprzedany w Japonii w ciągu 24 godzin, a już po tygodniu od premiery sprzedano ponad milion egzemplarzy powieści!
(6 listopada)
Pierwsza część nowej trylogii. Akcja książki toczy się we współczesnej Wenecji, główną bohaterką jest twarda, seksowna oficer policji, rozwiązująca mroczną zagadkę łączącą morderstwo, międzynarodową intrygę, CIA i Kościół katolicki.
Jest północ podczas święta La Befana. Zamaskowane postacie tłoczą się na tramwajach wodnych, sztuczne ognie wybuchają nad miastem, a w trattoriach aż szumi od rozmów. Na stopniach kościoła Santa Maria panuje jednak złowroga cisza. Z Wielkiego Kanału wyłowiono ciało: kobietę, ubraną w szaty katolickiego księdza. Jest to profanacja, znana pod biblijnym mianem Obrzydliwości.
To pierwsze śledztwo w sprawie morderstwa prowadzone przez kapitan Katerinę Tapo. Od mrocznych zaułków Wenecji przez opuszczony szpital dla umysłowo chorych, tajną stronę internetową Carnivia.com skrywającą sekrety miasta, starożytny chrześcijański klasztor, dociera wreszcie do amerykańskiej bazy wojskowej. Nagle trop się urywa, dowody giną a Kat dostaje rozkaz zamknięcia sprawy.
(6 listopada)
Wzruszająca historia kolonialna rozgrywająca się na legendarnych plantacjach afrykańskiej wyspy Fernando Poo.
Jest rok 1953. Kilian porzuca ośnieżone góry hiszpańskiej prowincji Huesca, by wraz z bratem Jacobem wyprawić się na odległą, nieznaną i zmysłowo bujną wyspę Fernando Poo. W tej egzotycznej krainie oczekuje go ojciec, od lat zatrudniony na plantacji zwanej Sampaką, gdzie produkuje się cenione na całym świecie kakao.
Na wiecznie zielonej i ciepłej, urzekającej wyspie bracia odkrywają kolonialną swobodę obyczajów, obcą szarej i sztywnej frankistowskiej Hiszpanii, ciężko pracują na plantacji, uczą się, co łączy, a co dzieli autochtonów i europejskich przybyszów, i jednocześnie poznają przyjaźń, namiętność, miłość i nienawiść. Jeden z nich wszakże przekroczy niewidzialną granicę zakazu i zakocha się bez pamięci w miejscowej dziewczynie. Ta miłość, wpisana w skomplikowany kontekst społeczny i historyczny, na zawsze zmieni stosunki między, stając się źródłem sekretusięgającego daleko w przyszłość.
W roku 2003 Clarence, bratanica Kiliana i córka Jacoba, ciekawa ich przeszłości, zagłębia się w trudne, dawno minione sprawy i stopniowo odkrywa zetlałe nici łączące ją z wyspą, by ostatecznie wyjaśnić rodzinną tajemnicę.
(6 listopada)
Prószyński i S-ka
Maksym Bromski, dziś menedżer w koncernie samochodowym, w dzieciństwie wszystkie wakacje spędzał u dziadków na wsi. Właśnie tam piętnaście lat temu, dzień po własnym weselu, zaginął jego jedyny kuzyn, Andrzej.
Maksym nieustannie wraca w to miejsce. I fizycznie, i we wspomnieniach. Po dwóch stronach tej samej rzeki wciąż żyją najważniejsi dla niego ludzie i tylko oni już mu pozostali: babka, dziewczyna z sąsiedztwa, z którą kiedyś spędzał każdą wakacyjną chwilę, oraz największa miłość jego życia. Dramatyczne wypadki z przeszłości mają swój finał współcześnie, o czym Bromski, budząc się pewnej nocy w hotelowym pokoju obok ciała nieznanej kobiety, jeszcze nie wie. Nie pojmując zdarzeń, nie panując nad rzeczywistością, która rzuciła go w sam środek makabrycznej zbrodni, ucieka w przeszłość, kiedy to u boku najbliższych, w równie dramatycznych, dotąd niewyjaśnionych okolicznościach, skończyło się jego dzieciństwo.
(5 listopada)
Kiedy mężczyzna z czułego amanta zmienia się nagle w potwora, kobieta najpierw szuka przyczyn, później próbuje ratować siebie i związek, ale na końcu musi podjąć decyzję.
Majka – młoda, radosna dziewczyna, na początku studiów poznaje Edwarda – mężczyznę, który na każdym kroku okazuje jej swą miłość i uwielbienie. Wkrótce biorą ślub – i nagle wszystko się zmienia.
Mąż pokazuje swe prawdziwe oblicze – okrutnego i bezwzględnego psychopaty. Zazdrosnego w nieracjonalny sposób człowieka, który traktuje żonę jak swoją własność. Dla otoczenia Edward jest czarującym kochanym mężem; gdy zostają sami, zmienia się w wyrafinowanego sadystę. Po trzynastu latach męczarni Majka decyduje się odmienić swój los – walczyć o własną godność, spokój dzieci, prawo do szczęśliwego życia. Szybko się jednak przekonuje, jak trudna to będzie walka.
(7 listopada)
Zbiór felietonów, jakie Olga Lipińska publikowała na łamach pisma „Twój Styl”.
Z przekornym poczuciem humoru opisuje w nich nie tylko przeobrażenia polityczne i ich wpływ na rzeczywistość, życie artystyczne i przyjaciół, ale także własne lęki i frustracje, swoją niezgodę na otaczające nas absurdy, a nade wszystko swój dom (w którym odnajduje poczucie bezpieczeństwa, o ile oczywiście nie trafi się akurat jakiś remont), także ten na Mazurach, oraz swoją najbliższą rodzinę...
(12 listopada)
Morderca jest nienasycony. Jego żądza domaga się wciąż nowych ofiar, a ból, który im zadaje, jest trudny do wyobrażenia. Jest zimny, precyzyjny, szalony i nieobliczalny.
Detektyw Frank Quinn zetknął się już z podobnymi morderstwami. Wiele lat wcześniej podobne obłąkańcze rytuały odprawiał głośny seryjny morderca Daniel Daniele, którego osobowość nie tylko nie znała granic między tym co ludzkie i nieludzkie, ale także… granicy między płciami.
Czy potwornych zbrodni dokonuje Daniel Daniele, który dziesięć lat temu zniknął bez śladu? A może to dzieło naśladowcy? A jeśli tak, kto naśladuje seryjnego mordercę? Frank Quinn musi odpowiedzieć na te pytania, by zatrzymać falę zbrodni. Falę, która narasta.
(12 listopada)
Araceli Ramirez pracuje jako służąca w rezydencji państwa Torres-Thompsonów, zamieszkujących bogatą dzielnicę miasteczka na obrzeżach Los Angeles. Pewnego ranka, po ostrej kłótni między małżonkami, Meksykanka budzi się w pustym – jeśli nie liczyć synów właścicieli – domu. Nie może się dodzwonić do ich rodziców, a jedynym znanym jej krewnym chłopców jest señor Torres, uwieczniony na starej rodzinnej fotografii. Niewiele myśląc, Araceli wsiada z dziećmi do autobusu i udaje się na poszukiwania ich dziadka. Kiedy po powrocie do domu Maureen i Scott odkrywają, że dzieci zniknęły, bez chwili namysłu kłamią, nie zdając sobie sprawy z możliwych konsekwencji.
(14 listopada)
Rebis
Debiutancka powieść Carli Montero, autorki bestsellerowej "Szmaragdowej tablicy"
Hiszpania, rok 1913. Młoda szlachcianka Isabel przeżywa wielki dramat: nie tylko straciła rodziców, ale też na chwilę przed ślubem zostaje porzucona przez narzeczonego. Na szczęście pomocną dłoń wyciąga do niej ciotka, austriacka arystokratka blisko związana z cesarskim dworem Franciszka Józefa.
Podróży Isabel do Austrii towarzyszą dziwne i niepokojące zdarzenia, a w pozornie spokojnym Wiedniu coraz wyraźniej czuć narastające napięcie. W powietrzu wisi wojna, której starają się zapobiec prowadzący zakulisowe rozmowy dyplomaci, podczas gdy spotykająca się potajemnie orientalna sekta dąży do jej rozpętania za wszelką cenę.
Piękna Hiszpanka wbrew swoim zamiarom rozbudza namiętność kolejnych mężczyzn. Okazuje się, że żadna z osób, z którymi się styka, nie jest tym, za kogo się podaje. Stopniowo dziewczyna staje się elementem twardej męskiej gry, prowadzonej przez agencje wywiadowcze różnych krajów.
(5 listopada)
Sonia Draga
Słoneczny sierpniowy dzień kończy się dla Matthew Willarda koszmarem. Wracając ze spaceru z psem, dociera na opustoszały parking, na którym czeka na niego żona. Zastaje tylko samochód, po Vanessie ginie wszelki ślad. Matthew jest przekonany, że Vanessa nie odeszła z własnej woli.
Porywacz, wielokrotnie skazany kryminalista Ryan Lee, zanim jeszcze zacznie domagać się okupu, zostaje aresztowany za udział w bójce. Ryan nie ma odwagi wyjawić prawdy nawet swemu adwokatowi, choć wie, jak okrutny los czeka porwaną Vanessę.
Prawie trzy lata później scenariusz się powtarza. W tajemniczych okolicznościach przepada bez śladu kobieta, policja jest bezradna. Nadal bowiem nikt nie wie, co takiego uczynił wówczas Ryan, który został tymczasem wypuszczony na wolność…
(6 listopada)
W odciętym od świata miasteczku Ranikhet u podnóży Himalajów Maya, próbuje rozpocząć nowe życie i zapomnieć o osobistej tragedii. Uczy w miejscowej szkole, a nocami przepisuje na maszynie dzieło życia swojego gospodarza, Diwana Sahiba, wpływowego niegdyś polityka i lwa salonowego za czasów Indii Brytyjskich. Dzięki coraz głębszej więzi z ekscentrycznym arystokratą oraz przyjaźni z wiejską dziewczyną, Charu, Maya zaczyna powoli odzyskiwać wiarę, że uda jej się poukładać sobie życie na nowo, z dala od naznaczonej cierpieniem przeszłości. Jak się jednak wkrótce przekonuje, nie można uciec ani od bolesnych wspomnień, ani od niszczycielskiej siły cywilizacji. Świat, w którym ludzie żyją w harmonii z naturą i który właśnie dlatego pokochała, staje w obliczu dramatycznych zmian za sprawą nowych władz miasteczka.
(13 listopada)
I jak? Znaleźliście coś dla siebie?
I po co się tak zarzekasz, skoro i tak nie dotrzymasz :D
OdpowiedzUsuńNa Hosseiniego też mam chęć, i na Prilepina, bo jego "Patologie" bardzo dobrze wspominam.
Z autorów, których nie znam, zainteresował mnie opis "Wrażliwości barbarzyńcy", ale wiadomo, jak to z notkami wydawców bywa, więc poczekam, co będą o niej pisać na blogach, a na razie tylko do zapamiętania.
Tym razem, chyba jednak tak. Jestem w trakcie przeprowadzki i powiem Ci, że nie spodziewałam się, że mam nieprzeczytanych tyle książek, a przecież w większości są to naprawdę wyczekiwane przeze mnie tytuły.
UsuńW takich chwilach cieszę się, że nie mam już miejsca na półkach. Dzięki temu przez jakiś czas nic nie kupię :P
OdpowiedzUsuńA ja mam w nowym mieszkaniu dwa dodatkowe regały. :D
UsuńTobie to dobrze. Już się przenieśliście? :)
UsuńJeszcze nie, ale jutro po pracy już powinniśmy zawozić ostatnie graty.
UsuńSimon Beckett „Rany kamieni” jest na pierwszym miejscu – do przeczytania :), Charlotte Link na drugim, bo lubię jej książki. „Żona psychopaty” też ciekawie się zapowiada.
OdpowiedzUsuńZapowiada się mhrrroczny listopad. :D
UsuńOj listopad będzie pełen wrażeń
OdpowiedzUsuńNa to wygląda. ;)
UsuńO! Nowa książka Simona Becketta!
OdpowiedzUsuńCiekawe, czy równie dobra jak jego poprzedni cykl
UsuńGdybyś mnie kochała i Żona psychopaty interesuje mnie od jakiegoś czasu :D
OdpowiedzUsuńMam nadzieję, że przeczytasz i zrecenzujesz. Będę wiedziała, czy warto kupować :D
UsuńNowy Beckett, wow! Charlotte Link też mnie korci. I co tu zrobić? :-D
OdpowiedzUsuńNiech no pomyślę... Hmmm... Kupić? :P
UsuńJa już sobie nie będę obiecywać, że nie będę kupować, bo i tak się tego nie trzymam :P Interesuje mnie " "Lisia dolina", "Rany kamieni", "Puls", "Palmy na śniegu", "Tusukuru Tazaki...", "Msza żałobna", "Wiedeńska gra" i "Wrażliwość barbarzyńcy" :)
OdpowiedzUsuńOj tam, ja mam tym razem silną motywację. ;)
UsuńKupować książki zawsze będziemy:) Jedyne, na co nas, moli książkowych, stać, to ograniczenie liczby kupowanych woluminów.
OdpowiedzUsuńKilka książek z Twojego zestawienia zwróciłoby i moją uwagę:)
Potrafisz pocieszyć, nie ma co. :P
UsuńJa to na Becketta czekam.... :)
OdpowiedzUsuńTo ja czekam aż powiesz, czy warto po niego sięgać. ;)
UsuńNa razie nic nie znalazłam:)
OdpowiedzUsuńNie wierzę! :D
UsuńNa razie na szczęście nic nie widzę, więc może w tym msc stosik aż tak mi nie urośnie:))
OdpowiedzUsuńO rety, serio? ;)
UsuńHosseiniego już mam, czeka na stosie :) A ja z kolei czekam na ostateczną wersję Murakamiego. Ależ będzie uczta :D
OdpowiedzUsuńKoło Hosseiniego krążyłam na Targach, ale w końcu chwyciłam "Szopkę" i poleciałam po autograf. :P
UsuńNa "Umarł mi" bardzo czekam!
OdpowiedzUsuńCzekam więc na recenzję. :)
UsuńSporo fajnych rzeczy, ale absolutnieeeeeeee chciałabym przeczytać "Zająca o bursztynowych oczach"...
OdpowiedzUsuńCzytaj więc. I recenzuj! :)
UsuńLigocka, Murakami i "Żona psychopaty" - to moje TOP 3 :D
OdpowiedzUsuńTylko czemu Murakami wygląda mi na drugie miejsce? He?
UsuńBo chyba szłam od góry i pisałam tak jak mi przedstawiłaś. A Murakami no1.
UsuńOd razu lepiej. :D
UsuńWiele z tych książek, chciałabym przeczytać, szkoda, że jest to niewykonalne, żeby przeczytać wszystko co by się chciało
OdpowiedzUsuńAno, niestety. Ale zawsze można choć część, tę najciekawszą część, oczywiście. :)
Usuń'Niewierny' i kilka innych pozycji mnie zachęciło. Czekam na recki.
OdpowiedzUsuńJa też. :P
UsuńNa Link może się skuszę, bo jeszcze nic nie czytałam, a każdy prawie poleca ;)
OdpowiedzUsuńJa coś czytałam, ale nie pamiętam co. :D
UsuńNie czytałam dotąd niczego autorstwa Murakamiego, a akurat prezentowana przez Ciebie książka wygląda ciekawie - więc może od niej zacznę zaznajamianie się z tym pisarzem.
OdpowiedzUsuńKoniecznie przeczytaj! Murakami jest świetny. :)
UsuńNajbardziej czekam na ,,Pod dachem świata";)
OdpowiedzUsuńTo ja czekam, w takim razie, na Twoją opinię. :)
Usuń